Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Dualar

/ 14 Aralık 2021 / 6.892 / yorumsuz
Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Dualar

Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Edilen Dualar

Sizden soğuyan sevgilinizi tekrar aşık etmek için edilen dualar, sevenler için önem taşımaktadır. Sevgililer ilk zamanlarda aşk ve coşku dolu günler yaşayabilirler. Neticede birine aşık olmanız heyecan ve içinizdeki kıpırtıları birlikte getirmektedir. Bunun devam etmesi iki taraf için de oldukça güzeldir. Ama zaman içinde bir tarafta bazı soğukluklar ortaya çıkabilir. Bu durum sizinle alakalı ya da farklı olaylardan dolayı ortaya çıkmış olabilir. Nedenlerini araştırmak ve ortaya çıkardıktan sonra telafi yoluna gitmek oldukça önemlidir. Onu seviyorsanız ve hala aranızdaki sıcaklık devam etsin istiyorsanız çaba göstermeniz gerekir. Bazı fedakarlıklar ya da jestler yaparak eski güzel ve aşk dolu günlerinize kavuşabilirsiniz. Bunlardan sonra soğukluk gideren dualar ve muhabbet duaları okuyarak arzunuzu Allah’tan dileyebilir böylelikle de yardım isteyebilirsiniz.

Sevgili durumu sadece bekar insanlar için geçerli değildir. Evlilik hayatınızı da sevgili olarak geçirmeniz oldukça önemlidir. Yıllar boyunca birlikte yaşamanız gereken, birlikte yaşlanmayı düşündüğünüz eşinizin de sizden soğumaması oldukça önemlidir. Mutlu evliliklerde hem hayata karşı motivasyonunuz artar hem de her konuda başarılı kişiler olursunuz. Örnek vermek gerekirse; evinden ve eşinden memnun olan kişiler iş hayatında da oldukça başarılı olmaktadır. Enerjileri her konuda onların başarılı olmalarını sağlar. Arkadaş ilişkileri de olumlu yönde ilerler. Çocuklu olan ailelerde evdeki huzur iki kat önem taşımaktadır. Çünkü evde oluşan huzursuzluk ve gergin durum çocuklara fazlasıyla yansımaktadır. Sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek için eşinizle aranızın sıcak ilişkiler içinde olması gerektiğini unutmamalısınız. Sizi örnek alan ve ileride eşine de aynı davranışları sergileyen çocuklar için ebeveynler örnek modeldir.

Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Neler Yapmalısınız?

Sizden soğuyan sevgilinizi tekrar aşık etmek için edilen dualar, zor ve sıkıntılı dönemlerinizde oldukça işinize yarayacaktır. Ama dua etmekten başka yapılacaklar da mevcuttur. Sadece dua ettiniz diye sıkıntılar geçmez. Kadın ya da erkeğin üzerine düşen birçok sorumluluk da bulunmaktadır. Çiftler ister evli isterse bekar olsun üzerine düşen sorumlulukları yerine getirirse aralarında gerginlik de soğuma da olmayacaktır. Bunun bilincinde olan kişiler olaya baştan müdahale etmelidir. Soğukluk ortaya çıkmadan bazı önlemler sevgilinizin sizden soğumasını engelleyecektir. Araları açık olan kişilerin zamanla birbirinden kopabileceğini unutmamalısınız. Böyle bir kötü durumla karşılaşmamanız için sevgilinize nasıl davranmalısınız?

  • Ona karşı saygılı olmalısınız.
  • Nezaketli ve kibar bir sevgilinin her zaman tercih edildiğini unutmamalısınız.
  • Sevgilinizi değiştirmeye çalışmamalısınız. Çünkü o sizin kopyanız değil farklı bir varlıktır.
  • Sevgilinize onun ne kadar değerli ve önemli olduğunu söylemeli hareketlerinizle de belli etmelisiniz.
  • Başkalarının yanında da ona nezaketli davranmayı ihmal etmemelisiniz. Onu ezdirmemeli ve hayatınızdaki en önemli kişinin o olduğunu vurgulamalısınız.
  • Küçük tartışmaları uzatmadan bitirmelisiniz. Küçük olan sorunların büyüyeceğini ve akabinde soğuklukların ortaya çıkacağını unutmamalısınız.
  • Özel günlerde ona jestler yapmalı, küçük hediyeler almalı, sürprizler hazırlamalısınız. Özel günlerin aranızdaki heyecanı ve mutluluğu artırmak için birer bahane olduğunu da hatırlatmak isteriz.
  • Sevgilinizin hata ve kusurlarını görmezden gelmelisiniz. Eğer sizin için sıkıntılı durumlar varsa konuşarak halletmek en iyisi olacaktır.

Sizden Soğuyan Sevgilinizin Size Tekrar Aşık Olmasındaki Faydalar

Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Edilen Dualar
Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Edilen Dualar

Sevgilisiyle güzel günler geçiren kişiler onunla mutlu bir gelecek de planlıyordur. Evlenerek onunla bir ömür geçirmeyi düşünen kişilerin arasına bazen kara kedi girebilir. Başkaları aranızı bozabilir, sizin davranışlarınızdan soğuyabilir ya da farklı etkenler onun sizden soğumasına neden olabilir. Bu gibi durumları yaşamamak için birbirinize karşı davranışlarınız önemlidir. Aynı zamanda çevredeki insanların aranızı bozmasına da engel olmalısınız. Sizden soğuyan sevgilinizin size tekrar aşık olması neticesinde o mutlu ve güzel günlere yeni bir başlangıç yapılabilir. Bu durum aşkınıza devam etmeniz için size sunulan fırsatların değerlendirilmesiyle olmaktadır. Onun gönlünü almak istiyorsanız inceliği ve nezaketi elinizden bırakmamalısınız.

Sevgilinizi tekrar geri kazandığınızda hayatınız yeniden anlam bulmuş olur. Onun yokluğu sizin için üzüntü veriyorsa, soğuk davranışları sizin hayatınızı olumsuz yönde etkiliyorsa aranız düzeldiğinde kendinizi oldukça mutlu hissedeceksiniz. Çevrenizdeki kişiler de bu halinizden çok memnun kalacaklardır. O yüzden elinizden gelen çabaları gösterdikten sonra sizden soğuyan sevgilinizi tekrar aşık etmek için edilen dualar araştırması içine girmeniz daha doğru olacaktır. Sizlere bu duaların hangileri olduğu konusunda da ayrıntılı bilgiler sunacağız. Onları okuyarak aranızı düzeltmeniz ve eski güzel günlere ulaşmanız mümkündür.

Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Edilen Dualar Nelerdir?

Birçok nedenlerden dolayı sizden uzaklaşan ve soğuyan sevgilinizi kendinize döndürebilir, size ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda bulunan duayı sabahları 3 defa okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Bismillahirrahmanirrahım.

Allahümmec’al li min emri haza ferecen ve mahrecen inneke ala külli şey’in kadiyr.Allahümme rabbe ibrahiyme ve musa ve rabbe ishaka ve ya’kube ve ıysa ve rabbe cebraiyle ve mikaiyle ve israfiyle ve azraiyle ve münzilet tevrate vel’inciyle vezzebüre vel fürkanel azıymi erini fi menami ma tera li fiyhil hayre vel’aserat.tevekkel ya cibriylü ente ve a’vanüke bihakkıl aziyzil cebbaril keriymil vehhabil hahhari allahümme elkı mahabbeti fatma ibni ömer fi kalbin ayşe binti zehra bihakkı maliki yevmiddiyni ve bihakkıl hayyil kayyümil vahıdil ehad ve tevekkel ya israfiylü ente ve a’vanike ve elki mahabbete fatma ibni ömer fi kalbin ayşe binti zehra bihakkı iyyake na’büdü ve iyyake neste’ıynü ve bi hakkıl melikil muktediril mukaddimel müdi’ül müıydü tevekkel ya rü kıyaiyl ente ve a’vanike velkav mahabbete fatma ibni ömer fi kalbin ayşe binti zehra allahümme inni eselüke bihakkı nebiyyike muhammedin sallallahü teala aleyhi ve selleme ve bihurmeti hazihis süretiş şerifeti en takdı haceti bilütfike ve bifazlike ya allahü ya Allahü ya Allah.

Sizden Soğuyarak Ayrıldığınız Sevgilinize Kavuşturan Dua

Sevgililer aralarında oluşan soğukluklar sonucunda bazen ayrılabilirler. Eğer evliyseniz ayrı bir hayat sürmek de isteyebilirsiniz. Eşlerden biri evi terk edebilir ya da bir süre ayrı yaşama kararı alarak aranızdaki soğukluğun bitip bitmeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Eşler bu zaman içerisinde aralarındaki aşkı kontrol ederler. Onu sevip sevmediğini kendilerine sorgularlar. Eğer onsuz yapamadığınızı anlarsanız tekrar bir araya gelerek evliliğinizi kurtarma çabası içine girebilirsiniz. Bu şekilde yapan birçok eş bulunmaktadır. Bu boşanma öncesinde aslında yapılması gereken bir durumdur. Çünkü eşler birbirinden soğuyunca ani ve yanlış kararlar verebilirler. Sonradan verdikleri karardan pişman da olabilirler. Bir müddet ayrı yaşamak neticesinde onu özleyebilir ve onsuz olmadığınızı da anlayabilirsiniz.

Bu durum karşılıklı yaşanması gerekir. Ancak o zaman tekrar deneme isteği karşılıklı oluşur ve güzel sonuçlar alınır. Siz istediğiniz halde eşinizin ya da sevgilinizin fikri değişmiyorsa ve size dönmüyorsa bazı dualar okuyarak onun size dönmesini Allah’tan dileyebiliriz. Bu durumda olanlar aşağıda bulunan duayı okuyabilirler.

Allhumme ya mevdiü küllü şekva veya şahidü küllü necva veya alimü küllü hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü ve daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf elleti la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey\’in kadir, ve egusai, Ya Allah, Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke, ya daimü la nifade leke, Ya Hay, Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet, ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es\’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal, vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin, inneke ala küllü şey\’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin. Ve hassın zannüke vallahül muvaffak

Sizden Soğuyan Sevgilinizi Tekrar Aşık Etmek İçin Edilen Duaların Faydaları

Sizden soğuyan sevgilinizi tekrar aşık etmek için edilen dualar, sevdiğiniz insanı geri kazanabilmeniz için oldukça önemlidir. İnsanlar bazen yanlış kararlar verebilirler. Sevdiğiniz kişi kızgınlık sonucunda sizden uzakta olabilir. Aslında aranızda oluşan soğukluk onun fevri davranmasına neden olmuştur. Bu gibi durumlarda sevdiğiniz insanı geri kazanmak için dualar okuyabilirsiniz. Soğukluğun geçmesi ve onun size geri dönmesiyle mutlu bir hayat sizi bekliyor olabilir. Sevgililer ileriye dönük planlar yapabilir evlenerek mutlu bir hayata başlayabilir. Evli olanlar ise eşleriyle mutlu bir hayat sürerek çocuklarıyla birlikte huzurlu bir yaşam sürebilirler. Dua ettikçe ve Allah’tan yardım diledikçe Allah sizlere istediklerinizi verecektir. Çünkü O el açıp dilekte bulunan herkesin duasını kabul etmektedir.

Eşinizle Aranızdaki Sevginin Eksilmemesi ve Sizden Soğumaması İçin Dua

Eşinizin sizden soğumaması oldukça önemlidir. Bunun için neler yapmanız gerektiğinden bahsettik. Eşlerin kadın ya da erkek fark etmeksizin dikkat etmeleri gerekenler bulunmaktadır. Herkes üzerine düşen görevi yapar ve eşine karşı saygılı aynı zamanda nezaketli yaklaşırsa aralarındaki sevgi de devamlı olacaktır. Eşinizin size geri ısınması için sıcaklık duası da okumanız mümkündür. Sıcaklık dualarını ve sıcaklık büyüsünü medyum hocalara yaptırabilir ve bu konuda yardım alabilirsiniz. Sizler sevgi duaları okuyarak da eşinizle aranızın hep iyi ve sıcak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bismillahirrahmanirrahim

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun. (Amin)

İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır. (Meryem-96)

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de onun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. (Rum-21)

Sizden Soğuyan Sevgilinizin Size Tekrar Aşık Olması

Sizden soğuyan sevgilinizi tekrar aşık etmek için edilen dualar, sizden soğuyan sevgilinizin veya eşinizin içindeki aşk duygusunu harekete geçirebilir. Neticede her zaman dualardan yardım bekleriz. Ettiğimiz duaların sonucunu görünce de mutlu oluruz. Dua etmek Allah’a yakarmak demektir. Eğer sevdiğiniz kişi sizin için bir anlam taşıyorsa ve onun soğuk hareketlerinden mutsuzluk duyuyorsanız işte o zaman bu duaları okuyabilir ve aranızdaki aşkı tekrar canlandırabilirsiniz. Sevgiyle ve aşkla geçen bir ömür sizlere yaşama sevinci verecektir.