Bağlama Büyüsü

/ 5 Aralık 2020 / 25.221 / yorumsuz
Bağlama Büyüsü

Bağlama büyüsü ikili ilişkiler kişiler arası etkileşim ile başlarken bazı kişiler ise platonik olan duygularını bastırmak yerine tek taraflı olarak devam etmek ya da bir diğer tarafı etki alanına çekebilmeyi başarmak istemektedir. Genellikle erkeklere kadınlar tarafında uygulanan bağlama büyüsü birçok alanda da farklı niteliklerle kullanılabilmektedir. Bağlama büyüleri ile uğraşan kişiler çoğunlukla batıl inanç sahipleri ve ciddi anlamda bu tip konulardan hayati değerler bekleyen kişiler olmaktadır. Birçok bağlama büyü çeşidi bulunmaktadır. Evlilik için kullananlar, iş yerleri ve ofis ortamları için kullananlar olmak üzere… Bağlama büyüsü ikili ilişkilerde kullanılan farklı diğer amaçlar için kullanılacak olanlar farklı kategorilerde değerlendirilebilmektedir. Çoğulcu bir yaklaşımla konuya bakıldığında geçmişten günümüze toplumlarda sıklıkla görülen ve inanılan bir inanç grubudur. Belirli bir inanışa göre bağlama büyüleri yapan kişilerin diğer bireylerden biraz daha farklı manevi gözlerinin açık olduğu inanışı da geçmiş toplumlar da ve yakın geçmiş dönemlerde görülmüştür.

Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır?

Bağlama büyülerinde öncelikli olarak uzman bir kişiden destek alınması gereken bu tip geleneksel inanışlar konu ile ilgili uzman kişilerce destek alınarak uygulanabilmektedir. Belirli duaları ve ritüelleri bulunan bağlama büyüsünün yapılışındaki amaç tekrarlanarak belirli görüş içerisinde dualar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Tabii ki, Kur’an içerisindeki sürelerden alıntılar ile okunan dualar sonucunda bağlama büyüsü yapılan kişi odak alınarak, uzman kişilerce belirlenen dualar okunarak düşünce gücüyle konu üzerine odaklanılır. Bir bakıma düşsel inanış ve beyin gücünün aktif olarak kullanıldığı bir büyü çeşididir. Bağlama büyüsü gibi büyülere pek fazla inanan kişiler olmasa da aslında bilinç sisteminin muhteşem işlediği mekanizmayı harekete geçirme sanatıdır. Bağlama büyüleri, beyin dalgalarımız ile yönettiğimiz enerji akımları da denilebilmektedir. Sonuç olarak Kur’an içerisinden dualar ettiğiniz ve düşünsel olarak hedef aldığınız ve odaklandığınız konu ile ilgili sürekli olarak ayin şeklinde enerji akımı yaratmak tabii ki, bir sonuç verecektir. İnsanların beyin güçleri çok güçlüdür ve kişiler hatta bilim insan beyninin yüzde yüz oranda kimsenin kullanamadığını kanıtlamıştır.

Bağlanma Büyüsü ve Gelişim Süreci

Beyin oldukça güçlü bir mekanizma olması sebebiyle, insanlar genellikle beyinlerinin yüzde 3’lük bir dilimini kullanabilmektedir. Einstein yüzde 5’lik bir kısmını kullandığı için zekâsıyla meşhur olmuştur. Bazı insanlar ömürleri boyunca çalışıp ancak bu rakamı yüzde 4 oranına çıkarabilmektedirler. Hal böyle olduğundan insan beyni keşfedilmeyen ya da keşfedilemeyen bir umman ise, bu doğrultuda odaklanılarak istenilen her şeyin gerçekleşebileceği olası muhtemel ihtimaller arasındadır. Hatta geçmişten günümüze gelen “bir şeyi kırk defa dersen olur.” Söylemi de yine kökünde bu bilgiye dayanmaktadır. Kişiler ya da bireyler inandıkları azim ve hırs ile istedikleri şeyleri elde edebilmektedirler. Beyin odaklandığı şeyleri elde edebilen bir enerji kütlesi ise, bağlama büyüleri tam olarak bu merkeze odaklanmayı sağlamaktadır.

Geçmiş Dönemlerde Yapılan Bağlama Büyüleri

Geçmişten günümüze birçok gelen ve çoğunlukla mutsuz ailelerin odak konusu olan bağlama büyü çeşitleri günümüzde birçok yaş ve kişinin yapıyor olmasıyla kullanım amaçlarının oldukça dışına çıkmaktadır. Geçmiş dönemlerde yapılan bağlama büyüleri çoğunlukla eşlerin birbirlerine yapması sonucu nesilden nesillere yaşamış ve kalmıştır. Bağlama büyüleri yapılırken, konusunda uzman kişilerin bazı aparatlar kullandığı da görülmektedir. Bu aparatlar bazın bir bitki bazen bağlama büyü yapılacak kişinin bir giysisi ya da kullandığı bir eşya üzerinden ilerlemektedir. Bir dönem kadınlar arasında kocalarına yaptıkları sıklıkla görülmüştür. Mutsuz aileler bağlama büyüsü ile evliliklerini kurtardığı inancıyla bu geleneği yaşatmayı başarabilmişlerdir.

Günümüzde insanların inanç dünyalarını kandırma amacıyla bu işi yapan ve maddi anlamda ciddi gelirler elde eden kişiler de bulunmaktadır. İnanç pazarlamasıyla gelir elde eden insanlara itibar edilmemesi konusunda kişiler sıklık uyarılsa da yine de çoğu kişi bir sahtekârlığa maruz kalmaktadır. Mutsuz ve psikolojik olarak açık bir dönem yaşayan kişiler internetten araştırdıkları ve kullanıcı yorumlarını okuduğu iyi olarak yorumlanan kişilere danışmakta ve hemen hemen dolandırıcı olduklarını göz ardı ederek bir inanç doğrultusunda son ümit bakış açısıyla gidebilmektedirler. Kullanıcı yorumları çoğunlukla doğru görüşleri yansıtabilmektedir. Ancak bazı siteler sahte hesaplarla gerçek kişi gibi olumlu yorumlar yapabilmekte ve olmayan bir durumu var şeklinde göstermektedir. Bu sebeple kişiler internet üzerinden araştırdığında çoğu kişinin tercih ettiği bir mekân olarak görebilmektedir, bu gidilen mekânları.

Günümüzde Bağlama Büyüleri ve Özellikleri

Kişiler bağlama büyü yaptırdıklarında genel olarak sonucu mutlu biten bildikleri bir hikâyeyi okumak gibi huzurla günlerini geçirmektedir. Bazı kişiler vicdan azabı ile günlerin geçmesini bekliyor olsa da çoğunluk olumlu olarak konuya yaklaşmaktadır. Bu böylesi olumlu ortamlarda çoğu zaman sorunlar kendi zaman ve kişilerin tasarruflarıyla çözülebilir iken bazen dualar yardımıyla da çözülebilmektedir. Hal böyle olunca yapılan büyülerin kıymeti denilmektedir. Aslında genel olarak düşünüldüğünde yine beynimizin bize kurduğu planları yaşadığımızı anlamaktayız. Beynimizle kriz ortamını kontrol altına alabildiğimiz kadar başarılı oluruz. Ve çoğu zaman böylesi bir soğukkanlı yaklaşımı uygulayamamaktayız. Beynimizin oto kontrolü kişilerin tekelinde olması hemen hemen birçok sorunun çözümleniyor olabileceği anlamı taşımaktadır. Günümüzde bağlama büyüleri ve özellikleri düşünüldüğünde ise, mutsuz giden ve bağlama büyüsünün ardında mutlu devam eden evlilikleri gördükçe arayış halinde olan kişilerin bu alana yöneldiği de yine gözlerden kaçmayan bir gerçekliktir.

Bağlama büyülerin günah olduğu inancı ise, hali hazırda herkesin bildiği birçok kişinin asla yaptırmam dediği bir kırmızı çizgisi de bulunmaktadır. İlahiyatçılar büyülerle ile uğraşanların, yapan ve yaptıranların büyük bir günah işlediklerinin ve Allah katında affedilmeyecek suçlar arasında yer aldığını belirtmektedir. Öncelikli olarak Kur’an’da da geçen ve dini otoritelerce kabul edilen bu görüş ışığında yapılması ve yaptırtılması hoş görülmemektedir. Ancak kişiler bağlama büyüsü yaptırtmayı son çare olarak görebildikleri için o anda psikolojik yetkinlik devre dışı kalarak sonuca odaklanmak ve mevcut sıkıntılı durumdan kurtulabilmeyi hayal etmektedirler. Bu sebeple bağlama büyüsü yaptırtmaya niyet etmiş ve hemen hemen tüm altyapıyı hazırlayan kişiler çevresel etkenlere aldırış etmeden büyü ile ilgili uzman ne derse onu yapabilecek durumdadırlar.

Bağlama Büyüsü ile Tüm Sıkıntılarınızdan Kurtulun

Psikolojik olarak boşluk yaşayan kişilerin zafiyetlerinden faydalanan dolandırıcılara denk gelme şüphesi de yine bir başka tehlikedir. İnsanların manevi yönlerini ve en hassas olduğu dönemlerde bu tip konulara odaklanmaları neticesinde kişiler dolandırıldıklarını anlamaz ve bu sahte medyumlara seans ücreti ödeyerek bağlama büyüsü yaptırdıklarına inanabilirler. Bu sebeple bağlama büyüsü yaptırırken dolandırıcılara dikkat edilmesi konusunda birçok kişi ve konu ile ilgili bilgi sahibi olan kişiler sıklıkla kişileri uyarmaktadır. Manevi açıdan dualar eşliğinde yapılıyor olması bir bakıma tasavvuf anlamında dinsel bir iç yolculuğa kişileri çıkarabildiğinden bu tuzaklara inanılmaktadır. Psikolojik olarak buhran olarak nitelendirilen dönemler en çok ikili ilişkiler de bir tarafın diğer taraftan ayrılmak istemesiyle ilişkinin hasar alması sonucu diğer tarafın bu tip konulara yönelimini desteklemektedir. Bu nedenle kişiler her zaman otokontrollerini kaybetmemeli ve psikolojik olarak yardım almayı ve bunu düzenli olarak yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Uzmanından Destek Alarak Yapılan Bağlama Büyüsü 

İlahiyat uzmanlarının reddetmediği büyüleri yapmak ve yaptırmak Kur’an da yasaklanıyor olması sebebiyle hoş karşılanmamaktadır. Kişiler bu tip konulara meyil ettiklerinde dua ederek bu düşüncelerden uzaklaşabilmelidir. Tabii bu o ruh halli ve psikoloji için çok faydalı bir durum gibi görünmüyor olsa da bağlama büyüleri çok fazla sonuç verebilen ve verse bile getirdikleri kadar götürdüklerinin de hesaplanıyor olması gerekmektedir. Dünyamız insanlık için dönmez sadece bir döngüsü vardır belirli bir ritim de düzenli hareket eder ama birçok insan bunlar anlamlar çıkarmaktadır.  “Bugün bizim için doğdu.” Gibi kişiselleştirilen ve insan ruhuna iyi gelen yaklaşımlardır. Bu yaklaşımlar sayesinde içsel hayatımıza yön verebilir ve bazı istenmeyen konulardan uzaklaşıla bilinmektedir. Bağlama büyüleri ile ilgili internetten birçok bilgi vardır ancak bu bilgilerin ne kadar asıl bilgi ya da ne kadar asılsız bilgi bunu ayırt etmek oldukça zordur. İlla ki, yaptırtmak isteniliyorsa, bu araştırmayı iyice detaylı yaparak doğru kişilere ulaşmayı başarabilmek çok önemlidir. Böylesi bir bağlama büyüsünü yapan kişi birçok şeyi göze almış ve bu alanda yıllarını vermiş kişiler olmaktadır. Bağlama büyüsü yaptırtmak için ilk duyduğunuz kişiye yönelmek ya da sadece yorumlarına bakarak doğru ya da yanlış olduğu bilgisine varılması imkânsızdır.

Bağlama Büyüsü Ne Zaman Yapılır?

Çoğu sözde medyum kendi özel günlerini belirlemiş ve sadece o günler yapılabildiğini iddia etmektedir. Aslında bu işle uğraşan doğru adreslere gittiğinizde belirli bir gün olmadığını ve hemen hemen her gün her saat yapılabildiğini görüyor olacaksınız. Eğer bağlama büyüsü yaptırtmak istediğiniz kişi kocanız ise, mutlaka yanınızda ona ait bir şeyler olmalı bağlama büyüleri hemen hemen büyük bir kısmı eşyalar üzerinden kişilere ulaştırılmaktadır. Bu şekilde aile huzuru bulmak isteyen hatırı sayılır derece de fazla sayıda kişiler bulunmaktadır. Son günlerde pandemi şartları sebebiyle, artan boşanmalar da yine bu durumu tetikleyen bir sebep olabilmektedir. Öncesinde hayatın yoğun temposunda birbirlerini gerçek anlamıyla tanıyamayan çiftler pandemi şartlarında aynı evde saatlerce kalarak aslında hayattan beklentileri ve karşılarındaki kişilere yükledikleri anlamın abartı olduğunu görerek boşanma yolunu tercih eden çok kişi bulunmaktadır. Hal böyle olunca, boşanmak ya da ayrılmak istemeyen çiftlerde muhalif taraf en kısa ve kesin çözüm olarak büyüleri psikolojik olarak seçmekte ve bu seçeneklerden çözümler üretebilmeye çalışmaktadır. Bu nedenle internetten sıklıkla aratılan sorulardan biri de bağlama büyüsü ne zaman yapılır gibi sorular boş kalan ve yeterli vakti bulan birçok kişi sanal ortamda hemen hemen her zaman bu tip sorularına mantıklı cevaplar arayabilmektedir.

Bağlama Büyülerinin Olumlu Yanları 

Kişiler hayatları boyunca pek çok hatalar yapabilir ve bu hataların sonuçlarına katlanabilir ancak bağlama büyüleri gibi bir şey yapılandırırken, diğer taraftan da hiç umulmadık şeyleri alabildiği bilinen inançlar zinciri ile özel hayatlardaki sorunlar çoğunlukla çözülememektedir. Bağlama büyülerin ve bu inanışların tek olumlu tarafı kadın ya da erkek bağlama büyüsü yaptırtmasının ardında öz güven hissiyle daha pozitif ve daha olumlu bir yaşama bakış açısı geliştirir. Ve elde ettiği bu pozitif enerjiyle göremediklerini görerek aslında ve belki de kendi isteği ve şartlarıyla hayatına farklı bir yön verebilmeyi düşünebilmektedir. İnsan psikolojisi ve beyin dalgaları keşfedilmesi oldukça zor ve sınırsız bir ummandır. Kişiler kendilerini ne kadar açmak isterlerse o kadar şeffaf olabilmektedirler. Ancak büyülerin kudretine o kadar çok inanılmaktadır ki, kişiler konuşmadan içsel olarak tüm sorunların giderilebileceğini düşünerek bu yola girebilmektedirler. Günümüzde konuşmak ve anlaşmak günden güne zorlaşabilmektedir. Teknoloji çağının bizlere sunduğu nimetlerin yanında zararlı yönlerinden biri de sosyalleşmeyi bireylerden alıyor olmasıdır. Sosyalleşemeyen toplumların belirli bir süre sonun da körleşeceği de yine bilinen gerçekler arasında ilk sıralardan yerini almaktadır.