Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

/ 7 Temmuz 2021 / 101.301 / yorumsuz
Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir? Araştırması içerisine girdiyseniz şahsınızın kapalı olduğunu düşünüyor olmalısınız. Şans denilen kavram aslında baht, talih, fırsat anlamına gelmektedir. Bazı insanlar şansa gerçekten inanırken; bazıları ise şans diye bir durumun olmadığını savunurlar. Onlar için Allah’ın sunduğu bütün her şey kaderden ibarettir. Kaderimiz daha anne rahmindeyken belirlenir. Kişiler onları yaşayarak deneyimler. Ama “kaderde bu var” diyerek yaşadığımız olumsuzluklara razı gelmemek onları düzenlemek için elimizden geleni de yapmak gerekir.

Elimizden geleni yapmak derke,n öncelikle kaderimizin güzel olması için dua etmek gerektiğini unutmamak gerekir. Hayatımız içerisinde ettiğimiz mücadeleler arasında elimizden geleni yaptıktan sonra, ettiğimiz dualarla birlikte taktiri Allah’a bırakmak gerekmektedir. Allah kulları için en güzelini ve en iyisini verendir. Bizleri lütuflandıran ve nimetlerinden sunan O’dur. Bizler de her zaman onun verdiklerine şükür eden kullar olarak hayatımızı sürdürmekteyiz. Şans kavramı böyle düşünenler için “baht” anlamını taşımaktadır. O yüzden de “bahtın güzel olsun” diye edilen duaların Allah’ın yardımı ile gerçekleşmesi dilenmektedir.

Şansın Açılması İçin Neler Yapılmalıdır?

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Dua etmenin yanı sıra şansınızın açılması için neler yapmalısınız? Öncelikle bu hayatta size verilen güzelliklerin farkına vararak onlara şükretmekle başlayabilirsiniz. Çünkü sizin hayatınızda ortaya çıkan birçok güzellik ve nimetler Allah’ın onları size vermesiyle ortaya çıkmıştır. Onun haricinde yaşadığınız sürece daha çok istekleriniz de olacaktır. Bunları dilediğiniz yer de Allah ve ona ettiğiniz dualardır. Şansınızın açılması için yapacaklarınız:

 • Elinizdekilerle birlikte şanslı olduğunuza inanın.
 • Kafanızda yer eden saplantılardan, umutsuzluklardan ve kuruntulardan kurtulun.
 • Yeni iş ve yeni bir hayat kurmak için her zaman riskleri göze alın.
 • Daha çok kazanmak ve zengin olmak için çok çalışın.
 • Sevdiğiniz kişi ile evlenmek için mücadeleci olun.
 • Her zaman içinde bulunduğunuz durumdan daha iyisine daha güzeline ulaşmak için uğraşın.
 • Size şanssızlık getirdiğini düşündüğünüz kişilerden, şehirlerden ya da yaşantı şeklinden uzak durun. Kendinize farklı çevreler edinin.
 • Zenginleştiğinizde elinizdeki nimetleri başkaları ile de paylaşın. Paylaştıkça daha da çoğalacağına inanın. Siz paylaştıkça başka şanslar ve başka rızıklar önünüze çıkacaktır.
 • Sizden daha alt seviyelerdeki insanlarla tanışın. Onların durumlarını görün. İşte o zaman ne kadar şanslı olduğunuzu fark edeceksiniz.
 • Bahtınızın açık olması için hep dua edin.

Kötü Şansı Kovmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Şansınızın olmadığını, işlerinizin planladığınız gibi gitmediğini, kısmetinizin bağlandığını düşünüyorsanız kötü şans sizleri sarmış olabilir. Kötü şanstan kurtulmak için neler yapmalısınız?

 • Tuz ve tuzlu su kötü şansın gitmesi için önerilmektedir. Banyo yaparken bir kova suyun içine tuz atarak en son bu suyu kullanır çıkarsanız üzerinizdeki kötü enerjiler de gidecektir. Ayrıca odaların köşelerine de bir tutam tuz koymanız kötü şansı evden uzaklaştırmaktadır.
 • Tütsü yakmak negatif enerjilerden ve kötü şanstan uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Evde yakılan tütsünün kokusu bütün evi kaplayacaktır. Keskin kokulu olanları seçerseniz daha etkili olacaktır.
 • İyi şansı çağırmanın yolları bulunmaktadır. Evde at nalı, tavşan ayağı olması kötü şansa karşı alınan tedbirler arasında bulunmaktadır. Dört yapraklı yonca kolyesi taşımanız ya da tılsımlı taşlardan yapılan aksesuarları kullanmanız kötü şansın gitmesini sağlamaktadır.
 • Kırılan aynaların şanssızlık getirdiğine inanılmaktadır. O yüzden ayna kırılırsa onu atmanız tavsiye edilmez. Onu toz haline getirip atılması tavsiye edilir. Ya da dolunayda onu gömmeniz kötü şansın olmaması için denenen bir yöntemdir. Tabi ki buna inanıp inanmamak da kişiden kişiye değişmektedir.
 • Mitolojiye göre bazı taşlar insanların üzerindeki negatifliği gidermektedir. İyi şansın gelmesi için bu taşları üzerinizde ya da evinizde bulundurmanız iyi olacaktır. Kuvars, ametist, yakut, akik, zümrüt, sitrin ve ay taşı kötü ruhlardan korunmak için kullanılan değerli taşlardandır.
 • Adaçayını dal halinde alarak yakmak ve onun dumanını evde dolaştırmak kötü şansın gitmesi için denenen yollar arasındadır.
 • Hayır işleri ile ilgilenirseniz, kazancınızın bir kısmı ile fakirlere yardımda bulunursanız Allah bunları görecek ve kötü şansın sizinle olmasına engel olacaktır. Çünkü O her şeyi bilendir. Bütün yapılan iyilikleri görür ve bilir.
 • Sık sık dua etmek kötü şansın sizden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Dua etmek Allah’la bağ kurmaktır. Sıklıkla edilen dualarda da Allah’la sık sık yakınlaşıyorsunuz demektir. Bu durumda kötü şans peşinizi bırakacaktır.

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Hangileridir?

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Kötü giden bahtınızın açılması için bir müddet bekleyebilirsiniz. Beklerken dua etmek oldukça hayırlı olacaktır. Şansınızın açılmasını, işlerinizin yolunda gitmesini ve istediklerinize ulaşmanızı sağlayacak bazı dualar bulunmaktadır. Bu duaları sizinle paylaşarak devamlı okumanızı ve şansınızın açılması için Allah’a yalvarmanızı ve sabırla beklemenizi tavsiye ederiz.

Şans Duası:

Allahümme ya rabbi bi cahi sahıbilvesıleti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyunina ve nuri ebsarina habibike Muhammedinil Mustafa ve rasulikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval.

Şansın, başarının, servetin artması için okunacak dua:

“Ve atakum min kulli ma se’eltumuh, ve in teuddu ni’metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumun keffar”

La ilahe illallahü vallahü ekber subhanallahi vel hamdu lillahi ve estağfirullah’ellezi la ilahe Hüvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batınu ve hüve bi külli şey’in alim.

Vellezine cahedu fina le nehdiyennehum subulena ve innallahe le meal muhsinin

Kısmet ve şans duası:

2 rekat hacet namazının ardından 1000 defa La İlahe İllalah Ya Hayrel Halas Muhammedurresulullah Ya Hızır İlyas’’ denilir. 1000 defada, Şad Şeydali Ya Ruha Evredin Ya Ruh Bi İzzeti Baruh.’’Okunur.

Şans Açılması İçin Kimlere Dua Edilmelidir?

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Birçok konu üzerinde dua ederiz. Dünya hayatı için edilen dualarla birlikte ahiret hayatına dair ettiğimiz dualar da vardır. Çocuklarımıza dua ederken yakın çevremizdeki insanlara da dua ederiz. Hatta bazen hiç tanımadığımız insanlara bile dua ettiğimiz olur. Mesela sokakta kalmış evsiz kişiler için dua ederiz. Ambulans sireni duyduğumuzda içindeki hasta için dua ederiz. Bir yaşlı gördüğümüzde onun için dua ederiz. Küçük esnaf olarak nitelendirdiğimiz kişilerin işlerinin bereketli olması için dua ederiz. Şansın ve bahtın açılmasında edilen dualar birçok kişiyi kapsamaktadır.

Yani insanları tanısak da tanımasak da dua etmek nefsimizle ilgili bir durumdur. Eğer nefsimiz başkalarının mutluluğuna ve iyi olmasına seviniyorsa onlar için dua etmek bizi mutlu eder. Ama içimizde sadece kendini düşünme başkalarının iyiliklerini istememe gibi bir dürtü varsa işte o zaman tek duayı kendimiz için ederiz. Bu durum aslında oldukça üzücü olmakla birlikte şeytanın içimize vermiş olduğu vesveselerle ilgilidir. Sadece kendimize edeceğimiz dualar, başkalarının bize edeceği dualar kadar hayırlı değildir. “Dua almak” tabiri ile hareket edecek olursak başkalarının hayır duasını almak, kendi ettiklerimizin yanında daha makbul olacaktır.

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Hangi Durumlarda Edilir?

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Şans diye tabir ettiğimiz kavram hangi durumlar için geçerlidir? Bunları bilirsek hangi konular üzerinde dua etmeye ihtiyacımız var onları da bilmiş oluruz. Şans duaları çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Maddi konularda, zengin olmamız için okunan şans duaları
 • Ev ya da aile hayatınız için okunan şans duaları
 • İyi bir hayat arkadaşı bulmanız için okunan şans duaları
 • Mutlu evlilikler için okunan şans duaları
 • Hayattaki beklentilerin gerçekleşmesi için okunan şans duaları
 • Hayatınızın düzene girmesi için okunan şans duaları
 • Çocuklarınızın bahtının açık olması için okunan şans duaları
 • İşlerinizin düzenli olması için edilen şans duaları
 • Aklınıza gelebilecek her konuda edilen şans duaları

Maddi Konularda Şansın Açılması İçin Edilen Dualar Nelerdir?

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Herkes maddi durumunun iyi olmasını ve zengin olmayı ister. Bunun için de gece gündüz çalışır. Amaç iyi ve kaliteli bir hayatı hem kendine hem de yakınlarına sunmaktır. Bazı insanlar ne kadar çalışırsa çalışsın zengin olamaz. Çünkü nasip o kadar verilmiştir. Kısmet denilen olay o kişide azdır. Şans ya da baht açıklığı isteyip de maddi konularda iyi yerlere gelmek isteyenler şu duayı Cuma günleri 7 defa okumalıdır:

Bismillahirrahmanirrahim Allahümme salli ala nuril envar ve sirril esrar ve miftahi babi’l ethar, ve ashabihil ahyar. Adede in’amillahi ve ifdalih.

Her Konuda Okunacak Şans Açılma Duaları Var Mıdır?

Şansın açılması için edilecek dualar arasında her konuda okunacak şans duaları da bulunmaktadır. Bazen işlerimizin yolunda gitmesini isterken bezen özel hayatımızın düzene girmesi için şans duaları ederiz. Bahtımız açıksa karşımıza iyi işler, iyi eş ve iyi insanlar çıkar. Ama şansımız yaver gitmezse birçok talihsizlikler peşimizi bırakmaz. Abese suresi 20’nci ayetinde “sonra yolu ona kolaylaştırdı” denmektedir. Yani yolunuzun açık olması için Allah size çoğu işleri kolay hale getirmektedir. Öyleyse bize zoru kolay eden Allah’a karşı her zaman dua etmeyi ihmal etmemeliyiz. Dualarımızı kendimizin ve başkalarının şanslarının açılması için edersek hakkımızda daha hayırlı olacaktır.

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nasıl Okunmalıdır?

Şansın açılması için edilecek dualarda adap denilen bir kavram vardır. İnsanlar ayet ya da sure okurken temiz olmalı, abdestli olmalı ve dış temizliği kadar iç temizliği de önem taşımalıdır. Başkaları hakkında fitnelik fesatlık düşünülerek edilen dualar sizin karınıza değil zararınızadır. Şans dualarınızı da ederken kendinizi düşündüğünüz gibi başkalarını da düşünmelisiniz. Sessiz bir yerde kimseyle muhatap olmadan sadece Allah’a yakın olmak sizi amacınıza ulaştıracaktır. Daha doğrusu amacınıza ulaşmak için elinizden geleni yapmış olacaksınız.

Şans duaları ederken ümitsizliğe kapılmadan ve sabırla dua etmeye devam etmelisiniz. Neticede bir kez dua ettik diye bütün isteklerimizin gerçekleşmesi mümkün değildir. Sebat ederek gerçekleşmesini beklemek gerekir. Eğer sabırsız kişilerdenseniz bu huyunuzda ısrarcı olmamalısınız.

Şansın Açılması İçin Edilecek Duaları Kimler Eder?

İsteyen herkes her konuda dua etmektedir. Dua etmek için her ne bahaneniz olursa olsun her zaman dua etmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Aslında bahaneler Allah’la yakınlaşmanızı da sağlamaktadır. Düşünsenize hayatınız hep yolunda gitseydi her şey mükemmel olsaydı iste o zaman dua etmenize de gerek kalmayacaktı. Bu durum da sizi Allah’tan uzaklaştıracaktı. Hayatınız içindeki bahaneler sizleri Allah’a yakınlaştırmaktadır.

Şansın açılması için edilecek dualar nelerdir? Konusu hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Kendiniz bu duaları okuyarak şansınızın açılmasını Allah’tan dileyebilirsiniz. İsterseniz medyum hocalara da bu duaları okutarak şansınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Dualardan başka birçok ritüel ve bakım uygulamaları ile kapanan talihinizin ve kısmetinizin açılması da mümkündür.

Tavsiye

Cinler