Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Dualar

/ 8 Nisan 2021 / 5.405 / yorumsuz
Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Dualar

Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar oldukça fazladır. Eğer bunların neler olduğunu araştırma içine girdiyseniz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Kocanız için edeceğiniz aşk ve bağlama duaları ile aranızdaki sıcaklığı tekrar yakalayabilirsiniz. Böylelikle mutlu ve uzun evliliğe sahip olabilir, birlikte bir ömür geçirebilirsiniz. Evlenmenizin üzerinden yıllar geçtiyse bazı duygular eskimiş ya da yıpranmış olabilir. Onları harekete geçirmek sizin çabalarınız sonucunda ortaya çıkacaktır.

Uzun süreli evliliklerde aradaki aşk duygusu yavaş yavaş sevgiye dönüşmektedir. İnsan hayatı neticede tekdüze bir yaşam şekline sahiptir. Bu yaşantının içinde yer alan eş de belli alışkanlıklar içirişinde yer alabilir. Eğer bayanlar kocalarının tekrar eskisi gibi kendilerine aşık olmalarını istiyorlarsa dikkat etmeleri gereken bazı konular ortaya çıkmaktadır. Dua etmek manevi olarak bir rahatlama ve istenilenlerin Allah’tan gelmesini isteme durumudur. Duaların edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra bayanlar neler yapmalıdır?

Kocanızın Size Aşık Olması İçin Bayanların Yapması Gerekenler

Evin düzeninin sağlanması ve belli bir standardın oluşturulması bayanlar tarafından sağlanmaktadır. Her ne kadar evin reisi erkek olarak bilinse de aslında bayanlardır. Bir bayanın evi kendine ait bir ticarethane gibidir. Orada günlerce sabah akşam çalışır ama isyan etmez. Kendine, eşine ve çocuklarına bakan bayanlardır. Bu durumdan zaman zaman sıkılıyor olsalar da yıllarca bu işleri kendilerine görev edinmişlerdir. İşte bu görevler bazen çok ağır gelir işte o zaman eşlerine olan ilgi de zamanla azalabilir. Kocanızın size tekrar aşık olması için neler yapmalısınız?

 • Öncelikle ona ilgi, alaka ve şefkat gösterin.
 • Kendinize özen gösterin. Kıyafetleriniz ve saçlarınız her zaman güzel ve hoş olsun.
 • Vücut bakımı ve temizliğinize özen göstermelisiniz. Hoş kokulu bayanlar eşleri için oldukça önemlidir.
 • Eşinizin sevdiği yemekleri yapmanız onun gönlünü fethetmenizi sağlayacaktır.
 • Toplum içinde onun sizin için önemli olduğunu başkalarına hissettirmelisiniz. O zaman size olan sevgisi de artacaktır.
 • Bol bol sohbet edin ve sıcak ortamlar yaratın.
 • Birlikte yapacağınız birçok aktivite bulun, birlikte vakit geçirin.
 • Evliliğinizde romantizme önem verin. Erkekler kadınlar gibi romantizmden hoşlanırlar.
 • Eşinizin anne, baba ve akrabalarına hürmet etmeniz sizi daha çok sevmesini sağlayacaktır.
 • Eşinizin yaptığı işe saygılı olmanız gerekmektedir. Küçümsemeniz ya da aldığı ücreti az görmeniz evliliğiniz açısından sıkıntılara yol açabilir.

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Hangi Duaları Etmelisiniz?

Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar evliliğiniz için oldukça önemlidir. Duayı etmeden önce niyette bulunmalısınız. Niyetiniz içerisinde “Allah’ım sen kocamın bana tekrar aşık olmasını nasip et. Beni sevsin ve benimle birlikte mutlu olsun. Sen bizim yuvamızı kötü gözlerden koru. Beni ona onu da bana hayırlı eş et. Aramızdaki sevgiyi ve sıcaklığı eksiltme. Yuvamızın üzerindeki kötü bulutları al. Aramıza tekrar sıcaklık ve sevgi ver. Yuvamın dağılmasından sana sığınıyorum. Sen benim okuyacağım duaları kabul et. Amin”

Özellikle pazartesi ve perşembe sabah ve gece dua etmek oldukça makbuldür. Dua etmeden ve sureleri okumadan önce abdest almalı, sakin bir odaya geçmeli ve Allah’la baş başa kalmalısınız. Edilen duaların gönülden edilmesi oldukça önemlidir. Ayakta ve kıbleye dönük olarak 21 defa besmele çekmeniz ve aşk duaları okumanız gerekmektedir. Bu aşk duaları nelerdir? Hemen bahsedelim…

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Dualar
Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Dualar

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Duha Suresi

Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar arasında bazıları oldukça önemli yere sahiptir. Bunları her gün okursanız kocanız size tekrar aşık olabilir. Tabi ki bu niyetinizi Allah’a bildirmeniz en hayırlısıdır. Aşk için oldukça önemli olan Duha suresini günde 7 defa okumanız oldukça makbuldür. İçinizi ve gönlünüzü ferah tutmalı, kendinizi tamamen duaya vermelisiniz. Kocanızın size tekrar aşık olması için Duha suresi şu şekilde okunmaktadır:

1- Vedduha

2- Velleyli iza seca

3- Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala

4- Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula

5- Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda

6- Elem yecidke yetiymen feava

7- Ve vecedeke dallen feheda

8- Ve vecedeke ‘ailen feağna

9- Femmel yetiyme fela takher

10- Ve emmessaile fela tenher

11- Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

Türkçe Anlamı: “Allah’ım senden kalbimdeki sıkıntıların çözümünü ve yüreğimdeki ukdenin en güzel şekilde aydınlığa kavuşmasını talep ediyorum, mübarek isimlerinin ve mübarek surelerinin vesilesiyle kapına gelmiş bulunuyorum. Sana içtenlikle iltica eden hiçbir kulunu geri çevirmediğin gibi bana da merhametinin güzelliği ile ihsanlarda ve nimetlerde bulunacağını bilmenin ferahlığı ve sevinci ile dergahı merhametine yönelmiş bulunuyorum. Duha Suresi’nin mukaddes hatırına ve içindeki derin manaların yüzü suyu hürmetine aşk duasını kabule karin eyle. Amin.”

 Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Ya Vedüd Esması

Ya Vedud duası oldukça etkili dilek ve hacet duası olarak bilinmektedir. Kocanızın size tekrar aşık olması için 7 gün ve günde 7 defa okunması hayırlıdır. Sevdiğinize kavuşmak için, ailenizi dağılmaktan kurtarmak için maddi sorunlardan kurtulmak ve mutlu bir gelecek için edilen mucize dualar arasında yer almaktadır. Ayrıca Ya -Vedud esması, büyük din alimlerinin dualarında da en yaygın olarak geçen Esmalardan biri olmaktadır. Ya Vedud mucizeleri nelerdir? İnceleyelim…

 • Hayırlı kısmet isteyenler günde 7 defa okuyabilir.
 • Anneler ve babalar okursa aile içinde güzel geçim ve neşe olur.
 • Düşmanı ile barışmak isteyenler okuyabilir.
 • İşinizin ve kazancınızın artması için okuyabilirsiniz.
 • Kocaları ile arası kötü olan kadınlar okursa araları düzelir.
 • Dertleri ve sıkıntıları olanlar okursa dertlerinden kurtulur.

Bu duada 4 farklı esmaya seslenilmektedir. Allah’tan yardım dilenmektedir. Duayı tesirli kılan Esmaların anlamları nedir inceleyelim…

El-Vedud “kullarını seven ve sevilmeye layık” anlamındadır.

El-Muid “varlıkları yeniden dirilten” demektir.

El-Mübdi “kâinatı yoktan ve eşsiz bir şekilde yaratan” manasındadır.

El-Muğis “zor durumda kalanlara yardım eden” anlamındadır.

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin 10 Esma

Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar arasında 10 Esma’nın oldukça büyük önemi bulunmaktadır. Öncelikle abdest almalısınız. 4 rekat namaz kılınması sünnettir. Zorunlu olmamakla birlikte kılınırsa iyi olur. Yatsı namazı sonrası duanın edilmesi makbuldür. Gece yapılan ibadetlerin daha iyi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Okunması gereken 10 Esma sırasıyla şu şekildedir:

1- Ya -Nur ( Yeri ve göğü nuru ile nurlandıran demektir.)

2-Ya-Batın ( Allah’ın gizli olan her şeyden  haberdar olduğunu bildiren esmadır.)

3- Ya -Muktedir ( Gücü her şeye yeten demektir.)

4- Ya -Hamid ( Şükür etmeye layık varlığın Allah olduğunu bildiren esmadır.)

5- Ya -Vedud ( Sevilmeye layık anlamındadır.)

6- Ya -Mucib ( Duaları kabul eden demektir. )

7- Ya -Azim ( Çok büyük ve çok güçlü demektir.)

8- Ya -Kuddüs ( Hiçbir noksanlığı olmayan demektir.)

9- Ya -Berr ( İyiliği çok olan demektir.)

10- Ya -Rahman ( Allah’ın her canlıya sonsuz rahmet ettiğini belirten esmadır.)

Yapacağınız bütün dualarında amacınız kocanızın size tekrar aşık olmasını istemenizdir. Dualarda sadece Allah’a yakarılır. Olup olmaması onun dileği sonucundadır. Bizlere düşen duamızı etmek ve iyi niyetlerimizi belirtmektir. Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar canı gönülden yapılarak sonucu Allah’tan beklemek ve sabırlı olmak gerekir.

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Duaların Önemi

Dua etmek her zaman oldukça önemlidir. Bir nevi arınma ve manevi duygularımızın kuvvetlenmesi anlamını da taşımaktadır. Kişiler dua ettikçe rahatlar ve hafifler. Kocanızla aranızın düzelmesi ve tekrar aşk duygularının harekete geçmesi için hal ve hareketlerinizden ziyade hayatınızda duaya da yer vermelisiniz. Yukarıdaki dualardan hariç kendi bildiğiniz sureler de oldukça etkili olacaktır. Kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar ve sureler içinde evliliğinize nazar değmesin ve göze gelmeyin diye edilen dualar da bulunmaktadır.

Özellikle Felak ve Nas surelerini okusanız kötü gözlerden evinizi arındırmış olacaksınız. Dua etmekten başka yoksula fakire verilecek olan sadakalar da bir nevi dua yerine geçmektedir. Başkalarının duasını almak, onların sizin için dua etmeleri oldukça hoş ve güzeldir. Verilen sadakaların birçok belayı önlediği bilinmektedir. O yüzden hayatınızdan sadakayı eksik etmemelisiniz. İhtiyacı olanlara yapılacak olan hayırların Allah katında önemi büyüktür. Evinizin bereketi artacağı gibi evinizde ve içinizde ayrı bir huzuru da sağlayacaktır.

Kocanızın Size Tekrar Aşık Olması İçin Edilen Bağlama Duaları

Aşkın haricinde eşlerin birbirine bağlı olmaları da oldukça önemlidir. Bağlılık evliliğin kurallarından birisidir. Eşini aldatmamak ve haram olana bakmamak evdeki muhabbetti artırır. Kocanızın size tekrar aşık olması için bağlama duaları da okuyabilirsiniz. Size bağlı kalan eş size aşk dolu bakacak ve gözü sizden başkasını da görmeyecektir. Öncelikle niyet etmeniz ve içinizdeki duyguları söylemeniz önemlidir.

“Allah’ım eşimin sadece bana bağlı kalmasını ve başka kadınlara bakmasını istemiyorum. Sen bunu nasip etme. Sadece benimle ilgili ve beni seven bir eş olsun. Onun nefsini haram uzak tut. Bana yakınlaştır. Bizim aramızı sıcak tut. Amin” bağlama duaları nelerdir? Neleri okumalısınız? Aşağıdaki duayı 3 gün boyunca okursanız kocanızı kendinize bağlayabilir ve size tekrar aşık olmasını sağlayabilirsiniz.

3 Günde Kocanızı Bağlayan ve Size Aşık Eden Dua

Feasallâhü en ye’tiye bil fethı ev emrin min ındihi. Felemmâ nesû mâ zükkirû bihi fetehnâ aleyhim ebvâbe külli şeyin. Ve ındehü mefâtihul ğaybi lâ ya’lemühâ illâ hüve ve ya’lemü mâ fîl berri vel bahr. Vestekberû anhâ lâ tüfettehu lehüm ebvâbes semâ’. Alallâhi tevekkelnâ rabbenafteh beynenâ ve beyne kavmenâ bil hakki ve ente hayrul fâtihîn. Ve lev enne ehlel kurâ âmenû vettekav elfetehnâ aleyhim berakâtin mines semâi vel ard.

in testeftihû fekad câ ekümül fethu ve in tentehû fe hüve hayrun leküm. Velemmâ fetehû metâahüm vecedû bidâ atünâ ruddet ileyhim. Vesteftehû ve hâbe küllü cebbârin anîd. Ve lev fetehnâ aleyhim bâben mines semâi fezallû fûhi ya’ricûn. Hattâ izâ fetehnâ aleyhim bâben zâ azâbin şedîdin izâ hüm fîhi müblisûn. Ev mâ melektüm mefâtihahü ev sadîkıküm. Fefteh beynî ve beynehüm fethan ve neccinî ve men meıye minel mü’minîn.

Görüldüğü üzere kocanızın size tekrar aşık olması için edilen dualar oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Sizin yapmanız gereken iyi ve temiz niyetlerinizle birlikte dua etmeyi yaşantınız içinde eksik tutmamanızdır. Ancak o zaman eşler birbirlerine karşı sıcak ve samimi kalabilirler. Bu sıcaklık onların arasındaki aşk duygusunu tekrar harekete geçirebilir.