Çevirgel Duası

/ 12 Aralık 2020 / 1.398 / yorumsuz
Çevirgel Duası

Çevirgel duasını çevirgil duası olarak da duymuş olabilirsiniz, bu isim eski kaynaklarda geçmektedir. Zamanla değişime uğramıştır ve günümüzde çevirgel duası olarak bilinmektedir.  Bu duaya eşi, nişanlısı, sevgilisi tarafından terk edilmiş ama çokça çabalamaya rağmen geri döndürememiş kişiler birlikteliğini devam ettirmek amacıyla başvurur. Bu dua sevdiğinizi size geri döndürmek için edilen dualardan en tesirli olanıdır diyebilirim. Kısacası bu dua sizden ayrılan sevgiliyi, eşi, nişanlıyı, sözlüyü ve evladı size geri döndürme duası olarak tanımlanabilir.

Aynı zamanda çevirgel duası yalnızca kişiler arasında değil de kaybolan bir eşyanız varsa onu size geri getirmek için de kullanılabilmekte olan duadır. Çevirgel duası farklı birkaç kaynak incelendiğinde değişik değişik şekillerde karşınıza çıkabilir. Birçok adı olan duanın diğer bilinen adı da döngel duasıdır. Sizin için doğru olan kararı başvurduğunuz medyum verecektir, ona güvenmelisiniz. Her zaman olduğu gibi bu duanın da gerçekleşmesini istiyorsanız doğru medyuma ulaşmanız gerekecektir.

Çevirgel duasının tanımından bahsedip nasıl kabul olduğuna değinmemek olmaz tabi. Bu süreçten de biraz bahsedelim. Duanın kabul buyurulması için iyi niyet gerektiren bir duadır çevirgel duası. Duayı Allah’a edersiniz ve elbette ki Allah’Tan bir şey saklamanız mümkün değildir. Aklınızdan geçirdiğiniz her şey açıkça ortadadır, kendinizi de medyumu da kandırmamanız bu süreçte çok önemlidir.

Çevirgel duasının etkili olması için ne kadar beklemek gerektiği, ne zaman yapılması gerektiği, kimlere ve neylere uygulanabileceği, kaç defa okunması gerektiği genellikle medyumlara yöneltilen sorulardır. Ancak belirtmem gerekir ki bunlar kişiye göre değişir ve ancak hocayla birebir görüşme sağladığınızda, hikayenizi ve niyetinizi anlattığınızda yanıtlamak doğru ve mümkün olacaktır. Yani kısacası çevirgel duası ile ilgili sorularınıza yanıt almak istiyorsanız bu yazımızdan sadece genel cevaplar alacaksınız, kişisel öneriler için medyuma ulaşmanızı önermekteyim.

Çevirgel Duası Hangi Niyetlerle Yapılır?

Medyuma çevirgel duası yaptırmak için hangi niyetler başvuracağınıza tek tek bakalım:

 • Karı koca arasındaki aşkın ve muhabbetin artmasını istemek,
 • Kaybolan bir eşyayı geri getirmek istemek,
 • Evi terk eden eşinizi geri döndürmek istemek,
 • Evden kaçan evladınızın geri dönmesini istemek,
 • Büyü yaptırmadan birini kendinize aşık etmek,
 • Evin kaçan bereketini geri getirmeyi istemek,
 • Kaybolan evcil hayvanınızın geri dönmesini istemek çevirgel duasının niyetleri arasındadır.

Çevirgel duası hangi niyetlerle yapıldığını medyumun bilmesi, ona söylemeniz oldukça önemlidir. Çevirgel duası herkes için farklı teknikler kullanılarak yazılan, hazırlanan bir duadır. İsteklerini ve niyetiniz göz önünde bulundurularak okunması gerekir. Yanı şekilde istek ve niyetlerinizi medyuma ilettiğinizde medyum duanın okunması gereken saati ve okunma şeklini size söyleyecektir, bunlara uyarak uygulamaya geçiniz. Kısacası çevirgel duası aklınıza gelebilecek her türlü cansız veya canlı her türlü aklınıza gelebilecek varlığı ve yine aynı şekilde tekrar sahip olmak istediğiniz soyut şeylere geri kavuşmak için bir medyuma yaptırılabilir.

Çevirgel Duası Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Çevirgel duasının saymakla bitmeyecek birçok faydası vardır. Bu dua aslına bakarsanız büyü olarak görülmemelidir, dilek ve hacet duası olarak düşünebilirsiniz. Bu dua sayesinde bireyler kavuşmak istedikleri, yeniden sahip olmak istedikleri şeylere kavuşabilir yani bilinen en büyük faydası budur aslında çevirgel duasının. Şimdi bu duanın faydalarına biraz değinelim:

 • Duanın etkisinde olan kişi duayı okuyan kişiye aşık olur. (Tabi ki duayı ederken içten geçirilen niyet kişiyi kendine aşık etmek ise)
 • Duayı okuyan kişinin işleri eski güzel, verimli haline geri dönecek ve açılacaktır.
 • Dua okuyan kişinin mutlaka kısmeti açılacaktır.
 • Eğer ki duayı okuyan kişi bu duayı kaybolan eşyasını geri getirmek için ettiyse kaybolan eşya geri gelecektir.
 • Dua okuyan kişi eğer terk edilmişse yani hayatından çıkıp giden biri varsa bu kaybedilen kişi ona geri dönecektir.
 • Duayı okuyan kişinin kaybolan bir evcil hayvanı varsa bu hayvan eve geri dönecektir.
 • Eşi eve geri döndürmek için bu dua edildiyse eş eve eskisinden daha bağlı şekilde geri dönecektir.

Sizin de belirtilen, anlatılan faydalara hayatınızda ihtiyaç varsa çevirgel duası tam da size göredir. Yalnız unutulmamalıdır ki bu duayı mutlaka iyi niyetle etmelisiniz aksi takdirde bu dua beddua haline gelir ve faydadan çok zarar olarak geri dönüş alabilirsiniz ne yazık ki.

Çevirgel Duasının Etkileme/Yapılma Aşamaları

Çevirgel duasının yapılma aşamaları her yapılan büyü vb. Konularında olduğu gibi bu duayı yaptırırken de değişiklik gösterebilir. Her medyumun kendine göre duayı yapma tekniği vardır. Yapım için değişik ritüellere başvurabilecek olan medyumlar sizin için doğru olanı seçmelidir, doğru medyum elbette ki sizin için en doğru seçimi yapar. Bazı medyumlar sizin için öyle güzel ve doğru ritüellere başvurur ki sonuca ve sonucun ne kadar hızlı gerçekleştiğine şaşıp kalırsınız. Siz de hızlıca sonuca ulaşmak istiyorsanız sizin için doğru yolu seçecek bir medyuma başvurmalısınız, bu yeterli olacaktır. Doğru medyuma ulaşın, gerisini ona bırakın.

Bahsetmiş olduğum başvurulacak iki ritüel birbirinden çok da farklı sonuçlar vermez size. Sonuçta değişecek tek şey aslında isteğinize kavuşmanız sırasında geçen zamandır. Yani aynı sonucu iki türlü de alacaksınız fakat farklı zamanlarda alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir ritüelde sonuca birkaç günde ulaşmak varken diğerinde haftalar belki aylar sürecek olan bekleyişe girebilirsiniz. Eğer ki kaybettiğiniz herhangi bir şeye tekrar sahip olmak için aceleye gerek yoksa hangi yola başvurulduğu sizin için çok da bir şey değiştirmez, kaybedeceğiniz zaman önemsizdir. Zaten isteğinizi medyumla paylaştığınız takdirde sonucu her şekilde elde edeceksiniz, kaybedilenler geri gelecek.

Dua edilmeye başlanmadan dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle niyetiniz iyi olmalıdır, değilse dua etkisiz olacaktır ne yazık ki. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus da Esma-ül Hüsna’nın olmasıdır, o olmadan duanın gerçekleşmesi zordur çünkü dualar Allah’ın izniyle gerçekleşmektedir. Aynı şekilde Kuran-ı Kerim de ihtiyaç duyulan bir başka ögedir. Bu hususlara dikkat edilmezse dua eksik kalacaktır.

Duayı cuma günü etmek de duanın etkisini görmekte tesiri olan bir başka husustur. Burada size kısaca dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettim fakat sizin için her zaman iyiyi isteyen bir medyum neye dikkat etmesi gerektiğini iyi bilir, medyuma güvenmelisiniz. Aslında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da inançtır, medyuma inanmalısınız yine ona güvenip inanmadığınız takdirde enerji düşecek ve dua tesir etmeyecektir.

Çevirgel Duasını Okumak

Çevirgel duasının nasıl okunduğu duanın kendisi kadar önemlidir. Duayı okumak ve duanın faydalarının neler olduğunu öğrenmek isterseniz nasıl bir fayda istediğinizi kendinize sorarak önce onun cevabını almalısınız. Dua okunurken mutlaka hislerin içten gelmesi gerekmektedir. İslam alimlerinin de belirttiği gibi dualar okunurken ses tonunuzun yüksek olması daha iyidir, etkisi daha iyi görülür. Oldukça etkili olan çevirgel duasını siz de okuyabilirsiniz, isteklerinizi her daim dile getirebilirsiniz. Aynı zamanda dua okumak kişiyi oldukça rahatlatacak bir eylemdir ve ibadet etmek istiyor olmak da dua etmek için yeterli bir sebeptir aslında. Dua ettiğinizde Allah’la yakınlaşırsınız ve iletişime geçmiş olursunuz.

Çevirgel Duasını Bozmak Mümkün Mü? Mümkünse Nasıl Bozulur?

Elbette ki işinin ehli bir medyuma başvurursanız bu duanın etkilerini ortadan kaldırmak yani bozmak mümkün olabilir. Yalnız bu duanın etkilerini bozmakla alakalı önem verilen detayları atlamamak gerekir.  İşinin ehli olan medyum nasıl bir tılsım okuyacağına kendisi karar verir, işlem onun insiyatifine kalmıştır. Öyle ki bu duayı bozmak kişinin gitme sebebine göre değişir.

Bu duayı etkili hala getirmek ne kadar zor ise bozmak da aynı derecede zordur. Bu duanın etkisi altında olan kişi partnerini bırakmayı aklından bile geçiremez hale gelir. Etkisi bu derece kuvvetli olan duayı bozma işlemi mutlak suretle işinin ehli olan doğru bir medyuma bırakılmalıdır. Bu dua ciddi maneviyatlar barındırır o sebeple enerjisi çok çok güçlü olduğundan bu enerjiyi ortadan kaldırmak fazlaca emek ister. Elbette ki donanımlı, bilgili, tecrübeli, yetenekli, enerjisi yüksek bir medyuma ulaşırsanız bu bozma iş zor bir hal olmaktan çıkar, kolay bir iş haline gelir ve istediğiniz sonucu en kısa sürede alırsınız.

Terk Eden Eşinizi Geri Getirmek İçin Yapılan Çevirgel Duası

Çevirgel duası hakkında bilgiler yazının başında verilmişti. Şimdi de bu duaya başvurma sebeplerinden en çok karşılaştığımız terk eden eşi geri getirmek için yapılan çevirgel duası hakkında daha detaylı bilgi vermek istiyorum. Ayrıntıya yer vermek istemememin sebebi dediğim gibi en çok başvurulan kısım olduğundandır, daha çok bilgi sahibi olmanızı isterim. Bu duanın aşamaları gidişatı oldukça önemlidir ve yanlışlık yapılmamalıdır.

Çevirgel duasını yaptırdınız ve tesir etmesinin istediğiniz eşiniz beklenen sürede geri dönmediyse belki ritüelde bir yanlışlık yapılmış olabilir. Bunu mutlaka işin ehli bir medyuma danışmalı, ondan yardım almalısınız. Örneğin o kişiye ait eşyayı sizden getirmeniz medyum tarafından istendiyse ve sizin getirdiğiniz eşya o kişiye ait değilse duanın tesirini göremeyeceksiniz. Burada olay aslında medyuma olduğu kadar size de bağlıdır. Oldukça dikkatli olmalısınız aksi takdirde dua istemediğiniz şekilde istemediğiniz kişilere yönelecektir, hata yapmamanız çok önemlidir.

Çevirgel Duası ve Medyumlar

Çevirgel duasını uzman bir medyumdan yardım alarak yazdırırsanız etkisini mutlaka göreceksiniz. Dua etmek aslında basittir ve çabaya gerek yoktur. Kendiniz bir anda “Allah’ım bana şunu ver.” şeklinde bir dua ederek isteğinizi dile getirebilirsiniz. Fakat çabaladığınız, ilmine uygun şekilde ettiğiniz takdirde dua daha etkili olacaktır, bu şekilde yapmanız daha doğrudur tabii.

Çevirgel duası diğer dualara kıyasla daha çok konsantrasyon isteyen, tekniği olan bir duadır. Uzman bir medyum yardımıyla yazıldığında etkisi daha çabuk ve daha net şekilde görülür zaten yardım alırsanız bunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. İşinin ehli olan medyum size izlenmesi gereken yolları anlatacaktır. Medyumun dediklerine ne kadar önem verip uygularsanız o kadar iyi sonuç alacaksınız. Ciddi enerji yüksekliği ve bilgi isteyen bu duayı medyum yardımı alarak yazdırmanızı rica ederim, bu sizin için daha iyi olacaktır emin olun.

Eğer siz de kaybolan bir eşyanızı bulmak istiyorsanız, eşinizi ebe geri döndürmek istiyorsanız, terk eden sevgilinizi kendinize geri döndürmek ve yeniden aşık etmek istiyorsanız, evden kaçan veya kaybolan evcil hayvanınızın eve dönmesini istiyorsanız, yine aynı şekilde evi terk eden evladınızın eve geri dönmesini istiyorsanız, kaybettiğiniz berekete evinizin tekrar kavuşmasını istiyorsanız bu duayı donanımlı, tecrübeli, oldukça yetenekli ve enerjisi yüksek bir medyuma yazdırmalısınız. Çevirgel duası yaptırmak için doğru medyum arayışına girdiyseniz doğru adrestesiniz. Kavuşmak istediğiniz kişilere, soyut kavramlara (bolluk, bereket, iş vs.), eşyalara sizi kavuşturacak medyum her zaman dileğinizin, duanızın kabul olması için yanınızda ve bir telefon kadar yakınınızdadır.