Rüyada Altın Görmek

/ 14 Aralık 2020 / 738 / yorumsuz
Rüyada Altın Görmek

İnsanoğlu gördüğü rüyaları içinde bulundukları psikolojik şartlara göre çok merak etmiş ve rüyalarının ne anlama geldiğini araştırmaya başlamıştır. Uyku anında zaman zaman kimilerinin bilinçaltı yansıması olarak da tarif ettiği rüyalar görüldükten sonra anlamları merak edilmiş ve farklı kaynaklardan anlamları araştırılmıştır.

Asrımız insanının yaşadığı sosyal ve psikolojik şartlar ağır ekonomik koşullar elbette kimi zaman kişinin bir müjde bir ferahlama olacak haberlere ihtiyacı olmasına neden olabiliyor. Konunun uzmanları bu konuya önem vermiş ve kişilerin gördükleri rüyaların ne anlama geldiğine dair çeşitli yorumlar yapmışlardır. Mesela günümüzde toplum hayatında önemli bir zenginlik sembollü olan altın ile ilgili görülen rüyalar en çok merak edilen ve aranan konuların başında gelmiştir.

Rüyada altının görülmesi farklı şekillerde yani olumlu veya olumsuz olarak yorumlanmıştır. Ekonomi ile bağlantılı olması sebebi ile rüyada görülen altın beklentilerin gerçek olacağına hayırlı ve neşeli günler yaşanacağına ve hayatta ferahlık genişlik yaşanacağına işaret etmektedir diye yorumlanmıştır. Maddi manevi zenginlik olarak da yorumlanan altın iş hayatında güzel gelişmelerin olacağına ve yapılan işlerde iyilik görüleceğine işaret ettiği belirtilir. Ayrıca farklı kaynaklardan yapılan yorumlara göre yüksek makam huzur ve doğru söze işaret eder denmiştir.

Dini anlayışımıza göre de rüyada altın görmek bolluk bereket mutluluk anlamına geldiği söylenmektedir. Rüyada altın gören kişinin emin yani emanete sahip çıkacak kişi olduğu anlamını da işaret ettiği belirtilmektedir.

Altının görülmesi hayatta çok güzel fırsatların çıkabileceğine işaret ettiği belirtilerek rüya sahibinin yakın zamanda hayırlı işlerle müjdeleneceğine işaret etmektedir. Ekonomik anlamda iş fırsatı çıkağını da işaret eden altın, aynı zamanda evli olanlar için boşanabileceği anlamına geldiği gibi bekârlar için manevi kayıp olabileceği anlamı da çıkarılabilir.

Rüyada Sahte Altın Görülmesi

Hayra yorulmadığı gibi gören kişinin kayıplar yaşayacağına hata yapacağına işaret eder. Genel olarak altın görmek hayra yorumlanır.

Rüya sahibi yakın zamanda hayra erişeceğine işaret eder. Altın kaybetmek ise inanan dünyasına ait sorumlulukların yerine getirilmediğine işaret eder.

Rüyada görülen altın sıkıntıları aşmaya, bolluk sevinç ve refah getiren günlere işarettir. Buna bağlı olarak güç ve para anlamına gelen altın, rüya sahibinin atılacağı işlerde başarı elde edeceğine de işaret eder. Altın daha çok hayırlı işe, hayırlı dosta, mal ve varlıkların hayırlı olanına işaret eder.

Rüyada Altın Bulmak

Rüya sahibi yakın zamanda hayra erişeceğine işaret eder. Rüyada evine yüklü bir miktarda altın taşıdığını görmek, gerçekte evine gelecek mala işaret eder.

Rüyada Altın Para Görmek

Gereksiz ve boş söze işaret ederken bir yandan da rüya sahibinin dini sorumluluklarını yerine getireceğine işaret eder.

Rüyada Yığınla Altın Görmek

Rüyada altınları üst üste toplu bir şekilde yığılmış görmek etrafınızdaki biriyle ilgili bir sırra vakıf olacağınızı gösterir.

Rüyada Altın Bozdurmak

Altın bozdurmak üzüntü ve hastalığa düşeceğinize işarettir.

 Rüyada Cüzdan İçinde Altın Görmek

Bir cüzdanın içinde altın olduğunu görmek de emanete ve sırra sahip olacağınıza işarettir.

Rüyada Altın Saklamak

Rüyayı gören kişi kendisine verilecek olan bir sırra veya çok şaşırtıcı bir olaya şahit olmasını gösterir.

Rüyada Altın Külçe Bulmak

Rüyada altın külçesini gören kişinin elinden çıkacak bir mal olduğunu gösterir. Büyük altın külçesi görmek aynı zamanda devlet işlerinde olan kişilerin yükselmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Altın Madeni Bulmak

Altın madeni görmek servet elde etmek için fırsatlar olacağına ayrıca işlerde temkinli olması gerektiğine sözlerini dikkatli kullanması gerektiği de söylenir.

 Rüyada Altınının Olduğunu Görmek

Rüyada beş tane altın görmek kılmak gereken beş vakit namaza işaret eder. Ayrıca ilme imana hidayete ve faydalı hizmetlerde bulunmaya işaret eder.

Rüyada Altın Takıldığını Görmek

Bir kişinin rüyada kendisine altın takıldığını görmesi kendisine emanet edilen şeyden fayda görmesine ve kazançlı çıkacağına işaret eder.

Rüyada Altın Taç Görmek

Rüya sahibi rüyada altın bir taç giydiğini görürse kişinin bolluğa ve makama erişeceğine işaret eder.

Rüyada Altın Yüzük Takmak

Bir kişinin rüyasında altın yüzük taktığını görmesi bekâr genç kız ya da erkek için evliliğe işsiz olan için de iş bulmaya işaret eder.

 Rüyada Altın Dağıtmak

Rüyada altın dağıttığını gören rüya sahibi ödemekte zorlandığı borçlarını en kısa zamanda ödeyeceğine işaret eder. Ayrıca kişinin ihtiyaç sahiplerine borç para dağıtmasına işaret eder.

Rüyada Altın Taşımak

Kişinin rüyasında altın taşıdığını görmesi demek, karlı ve kazançlı işler yapacağını gösterir.

Rüyada Altın Bilezik Takmak

Bir kadının rüyasında altın bilezik taktığını görmesi kendisine kalacak bir mirasa veya mala işaret eder.

Altın Ayna

Altın ayna görmek iman kuvvetine sıkıntılardan sonra ferahlığa maddi sıkıntılardan sonra mal zenginliğine işaret eder.

 Altın Elbise

Bir kimse eğer rüyasında altın elbise giydiğini görürse kendisini sevmeyenlere ve düşmanlık besleyenlere galip geleceğine delalet eder.

Rüyada Altından Ev Görmek

Rüyada evinin altından olduğunu gören kişinin altın ateş renginde olduğu içinde bir yangına maruz kalabileceğini işaret eder.

Rüyada Altın Tabak Görmek

Altın kâse rüya sahibinin cennete götürecek güzel salih ameller işleyeceğine işaret eder.

Altından Buzağı Görmek

Rüya sahibi bir kadın ise altından yapılma bir buzağı görmesi, kendisi için sevinç, ferahlık ve mutlu günlerin olacağına işaret eder.

Elinde Altın Görmek

Elinde biraz altın olduğunu gören rüya sahibi halk arasında sevilen ve saygı duyulan işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tabir olunur.

Rüyada Altın Toplamak

rüyayı gören kişinin yerden ya da herhangi bir yerdeki altınları topladığını görmesi, mal toplamasına kalkışmaya insanların görüşlerinden fikirlerinden faydalanmaya işaret eder.

 Rüyada Altın Kırıntısı

Rüyada altın ve gümüş kırıkları görmek, kazanılacak ilme, kıymetli dosta, sadık bir eş ve hayırlı çocuklara işaret eder. Rüyasında bir miktar altın bulup bunları iyi bir yere gizlediğini görmek, sahip olduğu sırları saklamak ile de tabir olunur.

Ölüden Altın Almak

Ölünün rüya sahibine altından para vermesi, zulümden ve zalimden kurtulmaya işarettir. Rüyada iki elinde birden altın görmek iş hayatında sıkıntıya düşmeye işaret eder.

Külçe Şeklinde Altın Almak

Rüyada görülen külçe altını külçe şeklinde almak rüya sahibinin bir şeyleri başarmak için çok çaba ve gayret sarf ettiğini, bu çabayı sergilerken de zorlu yollardan geçtiğini ve birinin ona hem maddi hem de manevi destek olup başarmasına sebep olduğunu işaret eder.

Ayrıca rüyayı gören kişinin kendisine yardım eden kişiye minnet duyduğuna işaret eder. Yani manevi borcu ve vefa bağı olduğunu işaret eder.

Altın Değiş Tokuş Yapmak

Rüya sahibinin istemeden ve farkında olmadan bir iyiliğe ve yapacağı yardıma işaret eder.

Rüyada Bavul Dolusu Altın Almak

Rüya sahibinin maddi kazanç elde edeceğine birden fazla fırsat çıkacağına çok sayıda iş fırsatı olabileceğine işaret eder.

 Tozlanmış Altın Almak

Rüyada tozlanmış altın almak rüya sahibinin yakın zamanda çevresindeki yakın kişilerden zarar göreceğine bundan sonra kimseye güvenemeyeceğine bu nedenle iş hayatında biraz gerileyip başarısız olacağına işaret eder.

Rüyada Kuyumcudan Altın Almak

Rüyada kuyumcudan altın almak rüya sahibinin risk alarak bir işe gireceğine ve bu iş konusunda çok tereddüt etse bile işin sonunda kazançlı çıkacağını görünce sevinip mutlu olacağına ve çok hayırlı ve bol kazançlar elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Sevgiliden Altın Almak

Rüya sahibinin rüyasında sevgilisi ve eşi ile kuyumcudan altın almak, birlikte sürdürecekleri mutlu yaşamın işaretidir. Rüya sahibi eşi ya da sevgilisinin kendilerini ilgilendiren çok sevinçli ve çok mutlu bir haberler alacaklarına işaret eden rüyadır.

Rüyada Altın Satın Almak

Rüyayı gören kişinin arzu edilmeyen dostluklar ve ilişkiler kuracağını gösteren bir rüyadır. Ayrıca helal yoldan olmayan kazanç elde edeceğine işaret eden rüya sahibinin doğru yoldan saparak tasvip edilmeyen ortam ve hayata gireceğine işaret eder.

Rüyada Çeyrek Altın Almak

Rüyada birinden çeyrek altın almak rüya sahibinin sıkıntılarının bir bölümünün gideceğine yakın zamanda başka birinden kendisini çok mutlu edecek bir hediye alacağına işaret eder.

 Rüyada Çeyrek Altının Sahte Çıkması

Rüyada kişinin aldığı çeyrek altının sahte çıkması rüya sahibinin hiç tanımadığı biri tarafından kandırılıp dolandırılmaya çalışılacağını ama son anda başka birinin yardımıyla son anda dolandırılmaktan kurtulacağını işaret eder.

Rüyada Birinden Altın Almak

Rüyada birinden altın almak genel anlamda rüya sahibinin çevresi tarafından takdir ve tebrik edileceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi eğer bir işle uğraşıyorsa neticesinde beklediği sonuca ulaşacağına işaret eder.

 Rüyada Altın Kolye Almak

Rüyada görülen altın kolye rüyayı gören kişinin yeni bir gönül ilişkisine başlayacağına işarettir. Rüya sahibini çok seven ama bir türlü duygularını ona açamayan birisi olduğunu bu kişinin uygun bir zaman ve zeminde karşısına çıkacağına işaret eder.

Rüyada Toprak Kazıp Altın Bulduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında toprak kazıp altın bulduğunu görmesi kişinin sabrın sonunda gelecek büyük bol ve bereketli bir kazanca, güzel işlere imza atacağına, bu nedenle de çevresindekilerin takdirini kazanacağına, örnek bir kişi olacağını göstermektedir.

Rüyada Arabada Altın Bulduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında arabada altın bulduğunu görmesi yakın zamanda bir seyahate çıkacağına, bu seyahatin hayırlı olmayacağına, sıkıntılı bir yolculuk olacağına, kişinin çok dikkat etmesi gerekeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Altın Küpe Görmek

Rüyada altın küpe görmek sözü kıymetli bir büyükten nasihat alacağınıza işaret eder. Alacağınız bu nasihatlerle hayatınızda büyük sıkıntılardan kurtulacaksınız.

Rüyada Altın Dağıtmak

Rüya sahibinin alacağı sevindirici ve güzel bir haberi yakınları ile paylaşmasına işaret eder.

Rüyada Altın Alyans Görmek

Altın alyans görmek rüya sahibinin hayalindeki yaşama sevdiği kişi ile birlikte kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada Altın Kemer Görmek

Altın kemer görmek rüya sahibinin maddi manevi kazanç sağlayacağına bunun sonunda büyük başarı yakalayacağına ve bundan dolayı takdir edileceğine işaret eder.

Sandık Dolusu Altın Görmek

Rüya sahibinin hayırlı bir ilişkiye başlayacağına ve hastalıklarının şifa bulacağına işaret eder. Bol kazanç elde edeceğine kısa sürede borçlarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Çantada Altın Görmek

Rüyada çantada altın görmek rüya sahibinin kefil olduğu kişiler tarafından zarara uğratılacağı ve maddi manevi zor günler yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Altın Çalmak

Rüyada altın çalmak rüya sahibi için umduklarına kavuşacağına kendisini olumsuz etkileyen insanlardan kurtulacağına ve rahat bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Altın Saymak

Rüyada altın saymak genel anlamda hayırlı işlerin başlangıcına ve devamına işlerinizin kazançlı olmasına yorumlanır.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek