Rüyada Aslan Görmek

/ 23 Şubat 2021 / 7.726 / yorumsuz
Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek saygınlık, saltanat, uzun ömür ve bol rızık olarak yorumlanmaktadır. Farklı şekillerde yorumları da bulunmaktadır. İbn-i Sirin’ e göre rüyasında aslan gören kimse şiddet yanlısı bir düşmanla karşılaşacağına ve bu düşmana karşı önlem almaya işaret eder.

Rüyada aslan görmek, devlet başkanına da yorulmaktadır. Rüyayı gören kişinin yüksek mertebelere geleceğine ve işinde yükseleceğine işaret etmektedir. Aslanın güçlü ve kuvvetli bir hayvan olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Ormanın hakimi olduğunu da biliriz. Çevresindeki bütün hayvanların aslandan korktuğunu ve ona saygı duyduğu da bir gerçektir. Bütün bunlardan yola çıkarak rüyada aslan görmek hükümet reisi, devletin önde gelen kişilerine işaret etmektedir.

Rüyada Aslan Görmek Anlamı Ve Yorumları

Kirmani’ye göre rüyada aslan görmek sultanla yorumlanmaktadır. Devletin önde gelen ileri makamlarında bulunacağınıza, insanlığın faydasına işler yapacağınıza, diğer insanlara liderlik edeceğinize ve altınızda birçok kişinin çalışacağına işaret etmektedir. Aslan güç, kuvvet ve başarının simgesi olmaktadır. Rüyada aslan görmek genel anlamda iyiye yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimseler seyrettikleri belgeselden etkilenmedilerse; rüyasında gördüğü aslan onlara çok şeyi anlatıyor olabilir.

Rüyada aslan görmek, en zor olan işleri bile başaracağınıza ve hangi işe el atarsanız güzel sonuçlar elde edeceğinize yorumlanmaktadır. Oldukça özel anlamlara sahip bu hayvanı rüyanızda görürseniz size hangi işaretleri verdiğini yazımızı okuyarak daha iyi anlayabileceksiniz.

Rüyada Aslandan Kaçmak

Sizin peşinizde aslan var ve siz ondan kaçıyorsunuz. Rüyada aslandan kaçmak, endişeden ve çekindiği şeylerden kurtulmak anlamına gelmektedir. Kötülüklerden sakınmaya, yanlışlardan uzaklaşmaya işarettir. Ayrıca kişinin hatalarından ve günahlarından dolayı tövbe etmesine delalettir. Hidayete ulaşmak için kişilere sunulan çağrı gibidir. Aslandan çok korkarsanız ve kaçmaya devam ederseniz; rahata ulaşacağınıza selamete çıkacağınıza işarettir. Aslandan kaçmak genel anlamı ile değerlendirilirse oldukça hayırlıdır.

Rüyada Dişi Aslan Görmek

Farklı yorumlara neden olan rüyada dişi aslan görmek, bazı yorumculara göre sıkıntılardan kurtulmaya düşmanı yenmeye işaret ederken bazılarına göre dişi aslan zalim bir kadına işarettir. Dişi aslan adalet ve hükümet kudretini temsil etmektedir. Dişi aslan sütü içmek, devletten olumlu bir sonuca oluşacağınıza ya da düşmanı yeneceğinize işarettir. Dişi aslanın sütünü içerseniz düşmanınıza galip geleceksiniz demektir. Dişi aslan eti yerseniz büyük bir servete ulaşacaksınız demektir. Dişi aslan genel anlamda devlet büyüğünün kızı anlamını taşımaktadır.

Rüyada Erkek Aslan Görmek

Rüyada görülen erkek aslan oldukça güzel yorumlara sahiptir. Belalardan kurtulmaya, düşmana karşı zafer kazanmaya işarettir. Rüyada erkek aslan görmek, rüyayı gören kişinin uzun ömürlü olacağına da delalettir.

Rüyada Büyük Aslan Görmek

Rüyada büyük aslan görmek iş ya da evlilik hayatınızın sağlam temellere dayalı olduğuna işaret etmektedir. İri cüsseli aslanların size yaklaştığını görmek hayırlı bir rüyaya delalettir. Kurulacak işin hayır getirmesine ya da kurulacak yuvanın hayırlı olmasına işarettir. Büyük aslandan korkmazsanız sevgiye ve ilgiye muhtaçsınız anlamını taşımaktadır.

Rüyada Aslan Yavrusu Görmek

Rüyada aslan görmek genel anlamıyla ifade edilirse gücü, kuvveti ve liderliği ifade etmektedir. Rüyada görülen aslan yavrusu İslami yorumculara göre erkek çocuğu temsil eder. Aslan yavrusunun evine girerseniz uzun ömre, bol rızka ve saltanatlı bir hayata işaret eder. Bir erkek rüyasında aslan yavrusu görürse çalıştığı yerde yüksek mertebelere ulaşır. Bir kadın aslan yavrusunu emzirdiğini görürse bir devlet büyüğünün sütannesi olur anlamına gelmektedir. Rüyada görülen aslan yavrusu mal varlığının artmasına ve müjdeli bir habere işaret etmektedir.

Rüyada Aslanın Sizi Kovalaması

Rüyanızda aslan sizi kovalıyorsa tuzağa düşmeye işarettir. Rüyada aslanın kovalaması korkuya yorumlansa da; sıkıntılardan kaçmak kurtulmak anlamına da gelmektedir. Bazen de borçlarınız yüzünden sizi arayan kişilere işaret etmektedir. Sizin aslandan kaçmanız ve onun sizi kovalaması gerçek hayatta korktuğunuz durumların başınıza gelmesine delalettir.

Rüyada Aslan Öpmek

Rüyada aslan öpmek oldukça güzel bir durum olarak düşünülmektedir. Aslanı öptünüz ama hiç korkmadınız ve onun şefkatli bakışlarını hissettiniz; bu durumda hükümet işinde çalışacağınıza ve başarılı olacağınıza işaret etmektedir. Çalışan kişilerin ise rütbeleri ve dereceleri yükselir.

Rüyada Aslan Saldırısı

Bu rüya olumlu olarak yorumlanmamaktadır. Rüyada aslan saldırdığını görmek, düşmanlarınızın size zarar vereceğine, sıkıntılı günlere işarettir. Sizi çekemeyen kimselerin varlığını ifade eder. Aslanın bir tane olması az düşmanı, çok aslan tarafından saldırıya uğramanız çok sayıda düşmanınız olduğuna işarettir. Düşmanlar tarafından sıkıntılı günlere ve bunun için kişilerin önlem almasına delalet eder. Aslan saldırısında zarar gördüyseniz, maddi kayıplara uğrayacaksınız demektir. Rüyada aslan görmek, kuvvetli düşmanı ifade etmektedir. Aslanla boğuşmak, düşmanlarınızla edeceğiniz savaşta galip geleceğinize işarettir.

Rüyada Aslanlar Tarafından Öldürüldüğünü Görmek

Zararlı ve kötü işlerle uğraşan kişiye işarettir. Rüyada aslanlar tarafından öldürüldüğünüzü görmek, hayır getirmeyecek olaylara bulaşacağınıza işaret etmektedir. Maddi ve manevi kayba uğrayabilirsiniz. Hem ahlaki anlamda hem de iş hayatınızda harama yaklaşmanız anlamını taşımaktadır.

Rüyada Beyaz Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek güzel yorumlara sahiptir. Rüyada beyaz aslan görmek hayatınız boyunca sıkıntıya, üzüntüye ve dara düşmeyeceğinize işarettir. Huzurlu ve mutlu bir hayatın habercisidir. Rüya sahibi için iyi amellere tabir edilmektedir. Beyaz aslana sahip olduğunuzu görürseniz işinizde yükseleceğinize, güzel mevkilere geleceğinize işarettir. İç huzura, iyiliğe ve hayır işlemeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Aslan Öldürmek

Hayatta devamlı başarılı olmanıza ve zaferler elde etmenizin işaretini öldürdüğünüz aslanla alabilirsiniz. Rüyada aslan öldürmek her alanda önünüzdeki engelleri aşarak mutlu olacağınızı simgeler. Rüyasında aslan öldüren kişi düşmanlarını yenerek ve rakiplerinin önüne geçerek devamlı başarılı olur. Eğer bir şeyden korku ve endişeniz varsa onlardan kurtularak rahatlayacağınıza, düşmanınızı yeneceğinize delalettir.

Rüyada Aslanlarla Karşılaşmak

Hiç ummadığınız anda aslanla karşılaşıyor olmanız kendinize dikkat etmeniz anlamını taşır. Birlikte olduğunuz ve görüştüğünüz kişilere dikkat etmelisiniz. Aslanla karşılaştığınızda ondan kaçıyorsanız; korku dolu günlerin geleceğine işarettir. Bu günlerden kurtulmanız için dua etmeniz, ibadet etmeniz ve Allah’a yönelmeniz gerekmektedir.

Rüyada Aslan Beslemek

Faydalı ve önemli insanlarla dostluk kurmaya delalet ettiği gibi; rüyada aslan beslemek zenginliğin de habercisidir. Aslanı besleyen kişinin işinde başarılı olacağına, neye el atsa zaferle sonuçlanacağına, işinde yükseleceğine ve güzel yerlerde olacağına işarettir. Bu rüyayı gören kişi için güzel şeylerin olacağına işarettir.

Rüyada Aslan Isırması

Aslanın yırtıcı bir hayvan olduğunu düşünecek olursak; rüyada aslan ısırması iyiye yorulmamaktadır. Dünya mallarınızda zarara uğrayacağınıza, maddi kayıplara gireceğinize yorumlanır. Ayrıca aslanın ısırması ve pençesi ile size zarar vermesi düşmanınızdan gelecek bir zarara işarettir. O yüzden bu rüyayı gören kimse düşmanlarına karşı temkinli olmalı ve dünyada edinmiş olduğu mallarına sahip çıkmalıdır.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek

Rüyada aslan görmek mala, mülke, mevkie işaret eder. Rüyada görülen aslan sürüsü de sizin en üst mevkilere ulaşacağınıza işarettir. Devlet kurumlarında çalışanlar üst konumlara gelirler. Kendi işini yapanlar sermayeleri artırırlar. Malın ve gücün artacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada Aslan Eti Yemek

Mala, mülke, rütbeye ve iyi konumlara gelmeye işarettir. Rüyada aslan eti yemek güce ve kudrete sahip olmak demektir. Yiyen kişinin eline mal geçer. Ayrıca devlet büyüklerine yakın olarak onların gözüne girmeye işarettir.

Rüyada Aslana Binmek

Büyük makamlara ulaşacağınıza, sırtınızı güçlü ve kuvvetli yerlere dayayacağınıza işarettir. Rüyada aslana binmek oldukça iyi yorumlanmaktadır. Aslana binen kişi iyi bir makama gelir. Ayrıca büyük bir düşmanınıza karşı zafer kazanmanıza da işarettir.

Rüyada Aslan Görmek

Rüyada Aslan Sevmek

Sıcakkanlı birisi ile dost olacaksınız demektir. Rüyada aslan sevmek, bir akrabanıza yardımcı olacağınıza işarettir. Zor günlerin ardından güzel ve mutlu günlere kavuşacağınızı da sizlere söylemektedir. Hayatınızın olumlu yönde ilerleyeceğine, başarıyı ve mutluluğu yaşayacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Siyah Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek mala, mülke, şana, şöhrete işarettir. Rüyada görülen siyah aslan da geceyi temsil eder. Çok mal sahibi olacağınıza, işinizde yükseleceğinize, saygın ve herkesin takdirini kazanan biri olmanıza işarettir.

Rüyada Evde Aslan Görmek

Bu rüyayı gören kişi için oldukça iyiye yorumlanır. Rüyada evde aslan görmek, o evin bereketinin artacağına işarettir. Ayrıca evde hasta varsa şifa bulur. Rüyayı gören kişinin ömrü uzun olur. Aslana ait herhangi bir parça gören kişinin miras yiyeceği olarak değerlendirilir. Aslanın vücudundan bir parça elinize geçerse bu durum düşmanınızın malından faydalanacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Aslandan Korkmak

Aslanla karşılaştınız ve ondan korktunuz. Bu durumda yaptığınız bir işten büyük kazanç sağlayacaksınız demektir. Önemli biriyle dost olacaksınız anlamını da taşımaktadır. Aslandan korkup onun size zarar vermediğini görürseniz düşmanınızdan kurtulacaksınız demektir.

Rüyada Aslanla Boğuşmak

Rüyasında aslanla boğuşan kişi, düşmanınla kavga edecek demektir. Aslanın kılı ya da derisinden bir parça aldığını gören kişi düşmanının malından eline bir şeyler geçecek demektir. Aslanla boğuşan kişinin hayalleri gerçekleşecek ve sevinecek demektir. Zorluklarla mücadele ederek hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Miras, mal ve mülkün elinize geçeceğini de simgeler.

Rüyada Aslan Avlamak

Rüyada aslan avlamak başkalarına karşı hile yaparak ilerlemenize delalettir. Ayrıca rüyada görülen aslan başı, yüksek mertebeye ulaşılacağını söylemektedir. Aslan almak, ummadığınız bir anda yüksek mertebelere geleceğinize, saygın ve itibarlı olacağınıza işarettir.

Rüyada Aslan Kükremesi

Rüyada aslan kükremesi zor ve kötü günlere işarettir. Başınıza bir felaket geleceğine ve bu felaketten zarar göreceğinize yorumlanır.

Rüyada Aslana Binip Gezmek

Büyük ve kuvvetli düşmana karşı üstünlük sağlamanıza işarettir. Onun kötülüklerinin size zarar vermeyeceğine delalettir. Aslandan korkmak ama onun size zarar vermediğini görmek düşmanınızdan kurtulacağınıza işaret eder.

Genel Olarak Rüyada Aslan Görmek

 • Dişi aslan zengin olmaya
 • Aslanı genç kız görürse iyiliğe ve yakın zamanda evleneceğine
 • Bekâr bir erkek dişi aslan görürse bir kızla tanışacağına
 • Yavru aslan iyi bir iş arkadaşına sahip olmaya
 • Aslan öldürmek başarılı olmaya
 • Aslanla konuşmak güçlü dostlar edineceğinize
 • Aslana sırtını dayamak üzüntüye
 • Aslanın birinin yanına gitmesi o kişinin üzüleceğine
 • İki aslanın kavgası, kavga eden iki kişiyi seyretmeye
 • Aslan eti yemek zengin ve mal- mülk sahibi olunacağına
 • Koşan aslanlar beklenmedik bir zenginliğe ve mutluluğa.
 • Aslana binmek sözü geçen iktidar sahibi biri olmaya, başarılı olmaya
 • Aslanla boğuşmak zafer elde etmeye
 • Aslan kükremesi kötü haber alınacağına
 • Aslan tarafından takip edilmek düşmanlarınız tarafından tuzağa düşürüleceğinize işarettir.

Rüyada aslan görmek genel anlamıyla devlet başkanı ile yorumlanmaktadır. Ayrıca cesaretli bir adam ve inatçı bir düşmanı da temsil etmektedir. Bu yazımızda sizlere rüyada aslan görmenin anlamlarının çoğu verilmiştir. Bu rüya tabirleri İslam büyüklerimiz tarafından yorumlandığı gibi, işinin ehli rüya tabirinde bulunan kişiler tarafından da yorumlanarak sizlere aktarılmıştır.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek