Rüyada Fare Görmek

/ 25 Şubat 2021 / 2.085 / yorumsuz
Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek anlamı nedir, taşıdığı mesaj, iyi mi kötü mü yorum edilmeli? Gibi konularda bütün merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Farenin görülme şekli, rengi ve diğer ayrıntılar rüyayı yorumlamamızda etkendir. Rüya tabiri yapan kişiler de tek başına görülen bir hayvanı yorum etmezler. Onun etrafında görülen diğer bütün nesneler rüyamızın ne anlama geleceğini bizlere anlatacaktır. Bunlardan yola çıkarak rüyada fare görmek farklı tabir edilmesine de yol açabilmektedir. Bunlardan birincisinde rızkın ve bereketin artacağı söylenebileceği gibi rüya gören kişinin hastalanacağı ya da maddi açıdan kayba uğrayacağı da rivayet edilmektedir.

Fare kemirgen ve sevimsiz bir hayvan olarak bilindiği için rüyada fare görmek genellikle iyiye ve güzele yorumlanmamaktadır. Hastalık, maddi kayıp anlamını taşıyor olsa da bolluk ve bereketi de ifade eder. Bunun sebebi de farelerin yiyecek olan yerlerde barınıyor olmasından gelmektedir. Evinizde birçok fare görmeniz evin rızkının açılacağına işarettir. Fare bazen zarar veren düşmana, kem gözlü insana, hastalıklar ve sıkıntılarla karşılaşılacağına işaret etse de; bazen de rızık açıklığını simgeler. İş hayatınızdaki olumsuzluklar, sizin başarınızı çekemeyen kişiler, yakın çevredeki sizi kıskanan kişiler de rüyada fare görmenin alametleri arasında bulunmaktadır.

Ayrıntılı bir şekilde rüyada fare görmek nedir? Araştırmalarını yapacak olursak farklı yorumlarla karşılaşabiliriz. Bu yorumlar dini bakımdan yapılabildiği gibi, rüya tabiri yapan kişiler tarafından da incelenmektedir.

Rüyada Fare Yakalamak

Rüyada fare yakalamak, fark edilen bir düşman ve onun kötülüklerini engellemeniz anlamına gelmektedir.  Sizin kötülüğünüzü isteyen art niyetli bir düşman var demektir. Sizin kötülüğünüzü isteyen ama zayıf yapıda olan bir insanı ifade etmektedir. Rüyanızda fare yakalarsanız bu kişinin kötülüklerinden emin olabilirsiniz.

Rüyada fare öldürmeye çalışmak, düşmanınızın size karşı olan kötü emellerinde mağlup geleceğine yorumlanır. Düşmanı yenmeye ve onun size zarar vermemesi anlamını taşımaktadır. Yani düşmanınız size zarar veremeyecek ve zaferi siz kazanacaksınız. Onun kötülüklerine karşı mücadele ettiğinize ve bu mücadeleden sizin karlı çıkacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada ölü fare görmek, geçmişte size zarar veren düşmanınızın bazı planlar yaparak tekrar ortaya çıkacağına işarettir. Bu zararlar ailenize ya da kendinize yapılmış olan zararlar olabilir. Düşmanın tekrar ortaya çıkarak size kötülük etmesi için planları olabilir. Bu düşmana karşı tetikte olmalısınız.

Rüyada Fare Öldürmek 

Rüyada fare öldürmek, kötü düşünceli olan bir düşmanınıza karşı kazanacağınız galibiyete işaret etmektedir. Küçük hesaplar yapan gizli düşmanınızın ortaya çıkması ve sizinle savaşırken kötülük edememesi anlamına gelmektedir.

Rüyada lağım faresi görmek, yakın çevrenizde hile hurda ile hareket eden ve kişiler hakkında kötü düşünen erkeğe delalettir. Kadın rüyasında lağım faresi görürse; gerçek hayatında hilekar ve üç kağıtçı bir erkekle karşılaşacak demektir. Evinize gelen, sizinle oldukça yakın olan bu kişi gizli düşmanınız anlamına da gelmektedir.  Evinizde lağım faresi görürseniz; eve girip çıkan dost görünümlü insanlardan uzak durmalısınız anlamına gelmektedir. Sinsi bir düşmandan başka usta bir hırsıza da işarettir. Evinize gelerek hırsızlık yapmak isteyen kişilere de yorumlanır.

Rüyada Fındık Faresi Görmek

Rüyada fındık faresi görmek, bu zamana kadar kötü olarak baktığınız bütün olayların sevinçle biteceğine, sizi mutlu edeceğine delalet eder. Rüyada fındık faresi iyi yorumlanmaktadır. Etrafınızda kötü olarak bildiğiniz kişiler bile rüya sahibi ile dost olur. Vicdanınızın rahat hissedeceği olaylara aracılık edeceksiniz. Ayrıca merakla beklediğiniz haber haneye gelecek ve çok sevineceksiniz.

Rüyada farenin bulunduğu yerden çıkması, rızkın ve bereketin azalacağına işaret etmektedir. Darlık yaşanacağına, sıkıntılı günlerin geleceğine delalettir. Sıkıntılı günler yaşamak istemiyorsanız şimdiden tedbir almalı, müsriflikten kaçınmalı ve ekonomik olmalısınız.

Rüyada Çok Sayıda Fare Görmek 

Rüyada çok sayıda fare görmek, rızkın çoğalmasına, malın mülkün artmasına ve ekonomik olarak rahatlamaya delalet eder. Bazı tabircilere göre ise bu malların haram yolla edineceğine işarettir.

Rüyada beyaz fare görmek, hayırlı bir yoruma sahip değildir. Rüyayı gören kişinin çile çekmesine, hastalanmasına, kötü günler yaşamasına, zorda kalmasına işarettir.

Rüyada beyaz fareyi yakalamak; etrafında dost olarak gördüğü kişilerin aslında öyle olmadığını ve art niyetli olduklarını öğreneceğini temsil eder. Bu kişilere karşı önlem almak ve kendinizi onlardan korumanız gerektiği manasına gelir.

Rüyada Beyaz Farenin Isırması 

Rüyada beyaz farenin ısırması; rüyayı gören kişinin gerçekleştirmek istediği planlarını önlemeye çalışan kişilerin olduğuna işarettir. Planlarınızı gerçekleştirmede bazı kötülükler yapabilecek kişiler olabilir.

Rüyada beyaz fareyi beslediğini görmek;  iş hayatı ya da eğitim hayatınızdaki başarılarınız bazı kişiler tarafından eleştirilebilir. Sizin yaptığınız güzel ve başarılı işler bazıları için önemsiz gelebilir.

Rüyada siyah fare görmek, rüya gören kişinin işe yaramaz ve bazı kişilere yük olduğuna işarettir. Bu kişi diğer aile bireyleri tarafından eleştirilmekte, lüzumsuz biri konumunda olduğu, başkalarının kazandıklarıyla yaşamını sürdürdüklerine işarettir. Kişinin bu yaşam şeklinden uzaklaşarak kendi ayaklarının üzerinde durması gerekmektedir.

Rüyada Siyah Fare Yakalamak

Rüyada siyah fare yakalamak; kişinin malına zarar verecek kişilerin var olduğuna, bu kişilerden zarar görüleceğine işarettir. Sizin için zararlı olan bu kişilere bazen göz yummak da gerekebilir. Çünkü bunlar ufak tefek zararlar olacağı için size zararı dokunmayacaktır.

Rüyada siyah fare yavrusu görmek; başarmak istediğiniz işlerde kişinin kendini yeterli görmemesi, kendini aciz hissetmesinin habercisidir. Kendine güvensizliğinden dolayı hayallerine ulaşamayacağına işaret etmektedir.

Rüyada siyah farenin ısırması; iş hayatında önüne çıkan fırsatları ve imkanları kişinin kaçırdığına işarettir. Sıkıntılı günler yaşamak istemeyenler önüne çıkan fırsatları değerlendirmeli ve çözüme ulaşmak için harekete geçmesi gerekmektedir.

Rüyada Minik Fare Görmek

Rüyada küçük, minik fare görmek, yeni edindiğiniz arkadaşlıklar arasında fark etmediğiniz düşmanların olabileceği anlamına gelmektedir. İş arkadaşlarınız ya da yakın çevrenizden yeni tanıştığınız kişilere dikkat etmelisiniz. Bu kişi evinize, özel hayatınıza girmiş ve sizi etkisi altında bırakmış da olabilir. Bekar kadın rüyasında minik fare görürse, bekar bir erkekle tanışacak demektir. Rüyayı erkek gördüyse, iş hayatında düşmanlarının olacağına işaret eder. Bu düşmanlar ortaklar da olabilir rakiplerde. Minik fare gören kişiye düşmanlardan zararın az geleceğine ve kişinin dostu düşmanı ayırt edebileceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada büyük ve iri fare görmek, düşmanınızın güçlü olduğuna ve sizi yenmeye çalıştığına işaret eder. Sizi korkutan bu büyük düşman size zarar verebilir. Amacı sizin kötülüğünüzü istemesidir.

Rüyada Farenin Isırması 

Rüyada farenin ısırması, düşmanınızla hesaplaşma içine girerseniz sizin zarar görmenize işarettir. Etrafınızda düşmanınız olan kişilere bir göz gezdirmelisiniz. Bunları fark ettiğinizde size zarar vermemesi için onlarla savaşa girmemelisiniz.

Rüyada farenin evin içinde dolaştığını görmek, maddi kayba uğrayacağınıza, yaptığınız işte zarar edeceğinize maddi zorluklar yaşayacağınıza işaret etmektedir. Bazen de size zararı olacak kişilerle dost olup birlikte vakit geçireceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Fare ile Oynamak

Rüyada fare ile oynamak, ummadığınız bir düşmanınızla vakit geçirmenize, uygunsuz ilişki yaşamanıza, ahlaksız bir kadınla vakit geçirmenize işaret etmektedir. Bütün bunlar sizleri zarara sokar ve helal yaşamanızı engeller.

Rüyada fare eti yemek, eğer yediğinizde tiksinti duyduysanız işlerinizin yolunda gitmeyeceğine, eti yediğinizde keyif aldıysanız yaptığınız işlerde eleştiri de alsanız başarılı olacağınıza işarettir.

Rüyada farenin bir yeri kemirdiğini görmek, eve girecek olan hırsıza işarettir. Kemirmek malınıza zarar vermesi anlamını taşır. O yüzden bu rüyayı gören kimse hırsıza karşı önlem alması ve evini koruması gerekir. Fareler yiyecek çalarak onları gizli bir köşede tükettikleri için rüyada görülen fare çoğu zaman hırsız birini ifade etmektedir.

Rüyada Fare Görmek

Rüyada Fare Avlamak

Rüyada fare avlamak, düşmanlara karşı zafer elde etmek demektir. Düşmanlar ona zarar veremez, onlardan gelecek kötülüklerle herhangi bir zarar görmezler anlamını taşımaktadır. Dini açıdan da kişinin yapmış olduğu kötülüklerin ve haram davranışların farkına varması ve kendini düzeltmesi anlamına gelmektedir. Hatta hak yolunda ilerlemek ve günah, kötü olan dünya işlerinden elini çekmesi demektir. Rüyada fare avladığını gören rüya sahibi olumlu etkilerle karşılaşılacağına yorumlanmaktadır. Düşmanına boyun eğmeden mücadele etmeyi vurgulamaktadır.

Rüyada fare kovalamak, oldukça hayırlı bir rüyadır. Fareyi düşmanınız olarak kabul ederseniz onu yenmeye ve onun vereceği zararlardan kurtulmanıza yorumlanmaktadır. Ayrıca size iyi gibi görünüp düşmanlık gösterecek kişileri de hayatınızdan çıkaracaksınız demektir. Dostlukların bitmesi, iyi gitmeyen evliliklerin sona ermesi, çalışılan işten ayrılmak, hayatınızdaki olumsuzluklardan kurtulmak anlamına da gelmektedir.  Dini açıdan rüyada fare kovalamak, rüya sahibinin hak yolunda olduğunu ifade etmektedir. Kötülüklere boyun eğmediğini göstermektedir. Kişinin hayatında hep doğru yolda olması, kötü niyetli kimselerden de uzak durması anlamına gelir.

Rüyada Fare Deliği Görmek 

Rüyada fare deliği görmek, bu delikten farenin girip çıktığını görmek ağızdan kötü söz çıkacağına işaret etmektedir. Deliğin büyüklüğü, farenin küçük ya da büyük olduğu söylenecek lafın ağır ya da hafif olduğunu göstermektedir.

Rüyada fare yuvası görmek, kötü ve ahlaksız kimselerin yaşadığı evlere delalettir. Fareyi yuvasında görmeniz, kötü insanların yaşadıkları semtlere işaret eder. Kendinizi fare yuvasında görmeniz uygunsuz olan ortamlarda bulunmanız anlamına gelir. Bu ortamlar bazen size kötülük getirir bazen de zinaların yaşanmasına neden olur.

Rüyada fare sesi duymak, başınıza kötü olayların geleceğine, tehlike atlatacağınıza, sıkıntılı durumlarla karşılaşacağınıza işarettir. Duyulan fare sesi sıkıntılı günlerin yanı sıra ahlaksız kadınla olacak bir beraberliği simgeler. Bazen de ölüm tehlikesine işarettir.

Rüyada Fare Pisliği Görmek 

Rüyada fare pisliği görmek, dedikoduya, kötü kişilerin oyunlarına ve günaha girmeye işarettir. Fare pisliğini yerseniz dedikoduya maruz kalacağınızı size bildirir.

Rüyada kuyruğu kopmuş fare görmek, ahlaksız bir kadını ifade ettiği gibi bir düşmanı da simgelemektedir. Art niyetli, içten pazarlıklı, başkalarına zarar vermek isteyen insanı işaret etmektedir.

Rüyada fare ile konuşmak, kötü arkadaş edinmeye, kötü huylara sahip kişilerle yakınlaşmaya ve doğru yoldan çıkarılması için uğraşılmasına işarettir. Aynı zamanda iş hayatındaki başarısızlıklara da yorulur.

Rüyada fareyi takip etmek, fare gidiyor ve sizde onun peşindeyseniz doğru yoldan ayrılacağınıza, günaha sapacağınıza, toplum tarafından dışlanacağınıza ve bu durumunda sizin zararınıza olacağına işarettir.

Rüyada Dişi Fare Görmek 

Rüyada dişi fare görmek, ahlaksız bir kadına işaret ettiği için sizin de bu kadına kapılacağınıza ve onunla olursanız nefsinizin de kölesi olacağınıza işarettir.

Rüyada farenin sizi ısırdığını görmeniz, bazı insanlar tarafından zarar göreceğinize ve dikkatli olmanız gerektiğine yorumlanmaktadır. Fare sizi ısırdıysa yakın çevrenize karşı dikkatli olmalısınız. Size zarar verecek kişilerden uzak durmalısınız.

Rüyada fare görmek, kötü huylu haset bir kadına da işaret etmektedir. Gündüz uykusunda fare görürseniz ve fare hareket halinde devamlı geziniyorsa uzun ömrü ifade ettiği de söylenmektedir. Rüyalar bizlere gelecekle ilgili haberleri verdiği için bunların yorumları da oldukça önemlidir. Doğru yorum ve doğru tabirler neticesinde sizler de gördüğünüz rüyanın neyi işaret ettiğini öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte hayatınıza yön vermeniz ya da bazı olaylar karşısında önlem almanız da gerekecektir.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek