Rüyada Kar Görmek

/ 24 Şubat 2021 / 1.190 / yorumsuz
Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek, kişinin sabırlı olmasını gerektiğine ve sıkıntılara karşı metanetli olması gerektiğine yorulur. Hastalık sahibi olan kişilerin hastalıklarına şifa bularak eski sağlıklarına kavuşacaklarına yorulur. Kişinin iş hayatındaki başarılarına, menfaatlerine, çektiği keder ve üzüntülerin çok yakında biteceğine rivayet edilir. Bu kederlerin ardından kişinin huzura ereceği hayatına yeniden başlıyormuşçasına geçmişe bir çizik çekeceğine tabir edilir.

Rüya, uyku moduna gerçekleşen duygular bütünüdür. Daha çok yaşanmışlık ve bilinçaltında yatan sebeplerden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Kişi rüyada çeşitli nesneleri çeşitli şekilde görebilir. Bunun sonucunda insanlar gördükleri rüyaların neye işaret olduğunu bilmek isterler ve araştırmaya koyulurlar. Fakat her birimin kendine has yorumu yapılır.

Rüya Yorumları ve Kar 

Rüyada pek çok nesnenin, durumun, kişinin, hayvanın, bitkinin vs. görülmesi söz konusu olabilmektedir. Rüyada görülen bu tür şeyler kişinin bilinçaltında yer alan durumlar ve nesneler olduğu da bilinen gerçekler arasındadır. Rüyada sık sık karşılaşılan nesnelerden biri kardır. Rüyada kar, genel anlamda baktığımızda kişinin ya da sevdiklerinin hastalığına, geçim sıkıntısı çekmesine ve bunların sonucundan doğan kedere yorulur. Fakat rüyada kar; olaya, olayın gerçekleştiği zamana, yere ve hatta rüya yapan kişiye göre  değişiklik gösterir. İşte kar ile ilgili yapılan farklı rüya yorumlarına hep birlikte göz atalım.  Rüyada kar görmek neye alâmet eder:

Rüyada kar yağdığını görmek, eğer kar mevsiminde yani kış aylarında yağıyorsa bu kar rızkın bol olacağı anlamına gelir. Kişilerin maddi yönden iyileşeceği ve ev içinde huzurlu ortam oluşacağı anlamına gelir. Can sıkıcı olayların hayırla son bulmasına, dertlerin bitmesine yorulur. Kişiyi sevindirecek hayırlı ve müjdeli haberin yakında verileceği anlamı taşır.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek 

Rüyada kardan adam görmek, rüyayı gören kişinin hayallerinin gerçekleşmesi için sabırlı olması gerektiği, bu konuda hemen sonuç alamayacağına işaret eder. İş yerinde çıkan ufak tartışmanın git gide büyüyeceği ve bunun sonucunda rüya sahibinin işinden ayrılacağı, bu kötü ve can sıkıcı olaydan ailesine söz etmemesine, ailesinden gizlemesine yorulur. Kişinin eşi ile aralarına soğukluk gireceği, kendisini arkadaşlık çevresinden uzaklaştıracağına, sorun kişinin kendisinde olduğu halde suçunu kabullenmeyeceğine ve olayı çıkmaza sürükleyeceğine rivayet edilir. Yani kişinin kendi köşesine çekilerek herkesten uzaklaşacağı ve hatasının farkına varmadan ya da hatasını kabullenmeden kırıcı tavırlarda bulunacağı yorumu yapılır.

Rüyada kar yemek, kişi için büyük sıkın haline gelen borçlarını kolaylıkla ödeyebileceği, iş hayatında önemli, hayırlı gelişmeler yaşanacağına, kazancının günbegün katlanacağına, maddi sıkıntı yaşamadan konforlu bir hayat süreceğine tabir edilir. Eğer rüyayı gören kişi herhangi bir iş sahibi değilse işe alınacağı, attığı adımlar, gösterdiği çabalar sonucunda başarıya erişeceğine delâlet eder. Hem iş yaşamında hem de özel yaşamında elle üstünde tutulan bir kişilik haline geleceğine yorulur.

Rüyada kar yığını görmek, kişinin sıkıntıları, kötü yaşanmışlıkları varsa bu günlerin geride kalacağı ve bunların üstesinden geleceğine yorulur. Eğer kişinin düşmanı ya da düşmanları varsa onlara karşı galip geleceği anlamına gelir.

Rüyada kar üstünde yürümek, bolluğa ve berekete yorulur. Kişinin hayatında gerçekleşebilecek bazı durumların farklı boyut kazanabileceğine rivayet edilir. Kişinin zamanın eşiyle dostuyla dolu dolu geçireceğine, mutlu mesut olacaklarına yorulur.

Rüyada kar üstünde yürürken düşmek, kişinin önüne ne kadar engel ne kadar zorluk çıksa da bunların çabaları sonucunda yenebileceğine rivayet edilir. Yani kişi nasıl düştüyse kalkmasını da azmi sonucunda öğrenebileceği anlamına gelir.

Rüyada pencereden yağan karı seyretmek, sıkıntıların, kederlerin sonlanarak olayların tatlıya bağlanacağı bu süreçte kişinin tehlikeli durumlarla karşı karşıya geleceği ama bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarabileceğini yorulur.

Rüyada Yaz Mevsiminde Kar Yağdığını Görmek 

Rüyada yaz mevsiminde kar yağdığını görmek, mevsimsiz yağan karın hayırlı olaylar yaşanacağına delâlet ettiği söylenemez. Mevsiminde yağan karın mutluluk, huzur anlamı taşıdığı gibi tam tersi olarak keder getireceğine de yorulur.

Rüyada karın üstünde yuvarlanmak, yaşanılan zorlu günlerin nihayete ereceğine ve ardından rahat bir nefes alınacağına, maddi yönden hiç sıkıntı çekmeyeceğine, aile fertleri arasında dargınlık varsa dargınlıkların biterek eski aile bağının yeniden kuvvetleneceğine, verdiği kararların sonucunda güzel şeyler yaşanacağına, yapılan hayırlı işlere onun da katkısının olacağına yorulur. Ayrıca kişi iş hayatında ve özel hayatında kendisini olumsuz etkileyen kişileri bir bir hayatından uzaklaştırarak rahat bir hayat fırsatı elde edeceğine yorulur. Başka rüya yorumu yapan kişilere göre ise kişinin birtakım sıkıntılı günler yaşayarak o günleri bir türlü atlatamayacağına yorulur.

Rüyada lapa lapa kar yağdığını görmek, kişi için zenginliğe yorulur. Kişinin sahip olacağı çokça paraya delâlet eder.

Rüyada kişinin üzerine kar yağması, kişinin bir yere seyahat edeceği, iş yaşamında karşılaştığı sorunların hallolacağına ve hasretini çektiği kişilerin varlığına, sevdikleriyle geçirdiği güzel günlere, güzel vakitlere yorulur.

Rüyada Sulu Kar Görmek

Rüyada sulu kar görmek, kişinin karşılaştığı bazı problemlerin biteceği, karanlık günlerin aydınlığa kavuşacağı, sevdikleri ile beraber yeni işlere atılacağı, depresif halden çıkararak başarılara koşacağı anlamına gelir. Elde ettiği başarılar sayesinde pek çok kişiye ekmek kapısı aralayacağı, çevresinden her zaman sevgi ve hürmet göreceğine işaret eder.

Rüyada kar temizlemek, maddi yönden rahata, insanlar arasında gerçekleştirilen yardımlaşmaya yorulur.  önüne çıkan engelleri aşarak başarılı olma yolunda adım atacağına, kendisine değer veren arkadaşlar edineceğine, giriştiği işlerde gösterdiği emeklerin müfakatını alacağına yorulur. Eğer kişi kürekle kar temizliyorsa dertlerinden arınacağı, evinin önündeki karı temizliyorsa evindeki sıkıntıların biteceği, evinin içine dert girmeyeceği anlamına gelir. Ev halkı hastalıklarına şifa bulur, eski sağlıklarına yeniden kavuşur.

Rüyada kar üzerinde ayak izi görmek, kişinin arkadaşları, ailesi arasında bazı hastalık sorunları yaşayan kişinin şifa bulacağı, eğer çevresinde yardım bekleyen muhtaç kişiler varsa onlara yardım eli uzatması gerektiğine yorulur. Ayrıca kişinin yürüdüğü zahmetli yolların ardından hak ettiğine erişmesi, istediği maddi kazancı elde edeceğine yorulur.

Rüyada Kar Altında Kalmak 

Rüyada kar altında kalmak, giriştiği işlerde bol kazançlar elde edeceğine sıkıntılı günleri geride bırakarak rahata ereceğine, dertlerin ondan uzaklaşacağına  yorulur. Hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bir yaşamın olacağına işaret eder eder.

Rüyada kartopu oynamak, rüya sahibinin bir süredir yolunda gitmeyen işlerinin planları sonucunda düzene bineceği, maddi yönden konfora erişeceği, yardıma muhtaç insanlara yardım edeceğine yorulur. Kişinin çok zaman önce biten ilişkisinin yeniden başlayacağı, kişinin yapmış olduğu yanlışların telafisini ve ardından gelecek olan mutluluğa rivayet edilir. Ayrıca hem kişiyi hem de sevdiklerini mutluluktan havaya uçuracak güzel haberler alacağına yorulur.

Rüyada çatının üstünde kar görmek, kişinin maddi yönden hiç sıkıntı çekmeyeceğine, iş yaşamında önemli projelere imza atacağına ve bunun sonucunda arzuladığı yerlere gelmesine yorulur.

Rüyada çatıya kar yağması, rüya sahibinin uzun zamandır cebelleştiği problemlerin çözüm bulacağı, isteklerinin gerçekleşeceği, hayırlı olmayan işlere yelteneceği, gün geçtikçe hürmet gören bir birey haline geleceğine, keyifli bir yaşam süreceğine delâlet eder.

Rüyada çatıda kar temizlemek, kişinin eşi ile yaşayacağı birtakım tartışmalara, çevresinde gösterdiği başarıdan dolayı onu kıskanan kişilerin varlığına, zor zamanlar geçireceğine, bir kişiyle ortaklık kurduğu bir işte köşeyi döneceğine işaret eder.

Rüyada Kar Fırtınası Görmek 

Rüyada kar fırtınası görmek, kişinin aşk hayatında aksilikler yaşayacağı, her yönden zarara uğrayacağına rivayet edilir.

Rüyada evin içinde kar görmek, kişinin ve ev halkının hiçbir zaman geçim sıkıntısı yaşamayacağına, bol rızık sahibi olacaklarına, mal ve mülklerinin katlanacağına işaret eder.

Rüyada kirli kar görmek, rüyayı gören kişi için hayırlara yorulacağı söylenemez. Kişinin karşılaştığı sıkıntıların üstesinden gelemeyeceği, sıkıntıları yemenin kendisi için bir hayli zor olacağını yorulur.

Rüyada karın üzerinde uyumak, rüya sahibinin ailesi ve arkadaşları ile iletişimine nokta koyduğu anlamına gelir.

Rüyada birine kartopu atmak, kişinin endişe ile yaklaştığı durumların ortadan kalkacağı, kendi çabaları ve kendi döktüğü alın terleri sayesinde güzel mevkilere geleceğine işaret eder. Kişinin birtakım düzenbazlar tarafından oyuna getirileceği ve bunun sonucunda hayatındaki huzurun yerini kederin alacağına rivayet edilir. Başka rüya âlimlerine göre ise aile fertlerinin verdiği destek sayesinde dört dörtlük bir düğün merasimi yaparak dünya evine gireceği iması yapılır.

Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kartopu Oynayanları Görmek

Rüyada kartopu oynayanları görmek, kişinin iş yaşamında gelişen güzel haberlere yorulur. Kişi eşinin maddi desteği sayesinde kendi işini kurar. Yakın zamanda sevindirici haberleri alacağına, bir yandan da yaşanacak huzursuzluklar ile başa çıkmaya çalışacağına girerek maddi kayıplar yaşayacağına ve borçlu olduğu insanlar ile işin ileriye giderek soluğu mahkeme salonunda bulacakları tabiri yapılır.

Rüyada karla karışık yağan yağmur görmek, rüya sahibinin ilişkisi konusunda çabuk kararlar vermeyip sorunların çözümü için iyice düşünüp taşınması gerektiği, ilerde pişmanlık diyebilecek herhangi bir yanlış harekette bulunmaması gerektiğine yorulur.

Rüyada kar suyu içmek, kaybolan huzuru tekrardan elde etme fırsatı doğacağına, önemi olmayan ufak tefek  sıkıntılardan uzaklaşacağına, hayatının cefasından kurtularak sefasını çekeceğine yorulur. Kişi geçim sıkıntısı çekiyorsa çare bulacağı, borçlu olduğu kişilere borcunu ödeyeceği, şansının daima yüzüne güleceği, fesat ve kıskanç kişileri hayatından uzaklaştırarak onları bir daha hayatına almayacağına, arkadaş seçiminde dikkatli olacağına ima edilir.

Rüyada eriyen kar suyu görmek, kişinin korktuğu olay veya durumların içinde hiç beklemediği bir anda kendini bulacağı ama bu yaşanan olaylardan ders alacağı bundan sonraki yollarda daha dikkatli yürüyeceği anlamına gelir.

Rüyada kar kucaklamak, kişinin emek verdiği, alın teri döktüğü işlerde elindeki fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğine, huzurlu bir yuvaya, hayırlı evlat sahibi olacağın, hak ettiğini bulacağı, iş hayatında önemli yerlere geleceği, evinin yokluk görmeyeceği, başarıları sayesinde büyük bir kitleye erişerek ünlenme yoluna gireceğine delâlet eder.

Rüyada Karlı Dağa Tırmanmak

Rüyada karlı dağa tırmanmak, kişinin önüne çıkan sıkıntı ve zorlukları yenebileceği, düşmanların üstesinden gelerek onlarla gücünü göstereceği, kendine olan inancını hiçbir zaman kaybetmeyeceğine, mücadeleci  ruhu sayesinde ömrü boyunca elde edeceği başarılarına işaret eder.

Rüyada kar eritmek, hayırlı işlere vesile olacağına, kaygılarının son bulacağına, yardım bekleyen kimselere hem maddi hem de manevi yönden yardım eli uzatacağı, kederli günlerini geride bırakarak eski neşesine yeniden kavuşacağına , dünya hayatından çok ahiret hayatına yöneleceğine, kendini ibadete vereceğine delâlet eder.

Rüyada kar kristali görmek, kişinin hayırlı kazançlar sağlayacağına, attığı büyük adımlar, erişeceği başarılar sayesinde huzurlu bir hayat koşulu elde edeceği, çevresinde bulunan düşman kişilerden kendini müdafaa etmek için çeşitli yollar arayışına gireceğine yorulur.

Göründüğü üzere rüyada kar görmek adlı rüya yorumları karın vaziyetine, ne şekilde görüldüğünü, hangi mevsimde yağdığına vs. göre farklı farklı şekilde yorumu yapılabilmektedir. Siz de rüyanızda kar gördüyseniz ve anlamını merak ettiyseniz. Araştırma yaparak neye tabir edildiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek

Tavsiye

Kırmızı Büyü Nedir?