Rüyada Ağlamak Genel Anlamda Neye İşaret Eder?

/ 14 Aralık 2020 / 744 / yorumsuz
Rüyada Ağlamak Genel Anlamda Neye İşaret Eder?

Öncelikle rüyanın ne olduğundan kısaca bahsedelim. Rüyanın anlamını açıkladıktan sonra rüyada ağlamak konusuna değinelim. Rüya, hem görsel açıdan hem de işitsel açından algılarınızın açık olduğu duyguların bütününe denir. Başka bir anlamıyla rüya, ruhunuzun bedeninizden ayrıldığı anda yaşadığınız olaylardır. Rüya görmeyen insan yoktur diyebiliriz. Herkes farklı zamanlarda başka başka rüyalar görebilir ve her rüyanın kendine has bir tabiri vardır. Şimdi rüyada ağladığını görmek konusuna açıklık getirelim.

Rüyada ağlamak/rüyada ağladığını görmek oldukça hayırlı bir rüyadır. Hatta kimi rüya tabiri ilimcileri rüyada ağladığını görmenin bulunmaz bir nimet olduğunu bile ifade ederler. Yalnız ne şekilde ağladığınızı gördüğünüz rüyayı farklı şeylere yormayı gerektirebilir. Genel itibariyle bakıldığında ağlamak kimi zaman sevince; kimi zaman üzüntüden, sıkıntıdan kurtulmaya haber veriyordur. Eğer rüyanızda Allah’tan korktuğunuz için ağladığınızı gördüyseniz ferahlığa kavuşacaksınız demektir. İçten içe ağlıyorsunuz fakat gözünüzden yaş gelmiyorsa hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Çığlık atarken gözünüzden yaş geldiğini gördüyseniz ömrünüz uzun olacak demektir.

Rüyada ağladığınızı gördüyseniz özel bir rüya gördüğünüze emin olabilirsiniz. Refaha kavuşmaya, üzüntülerden kurtulmaya, Allah’ın rahmetinin üzerinizde olduğuna yorumlanır. Gözlerden sıcak gözyaşı aktığı hissiyatına kapıldıysanız kedere, soğuk gözyaşı aktığını hissettiyseniz de kederden kurtulmaya yorulur. Birçok rüya tabiri ilimcisi rüyada sessizce ağlamak için ferah ve sevince işaret olduğu ifadesini kullanmıştır. Bu rüya birçok insan tarafından tecrübe edilmiştir ve anlamının hayır olduğu defalarca kez tecrübe edilmiştir.

Rüyada ağladıktan sonra rahatladığınızı, içinizin açıldığını gözlemlediyseniz bu rüya doğrudan gerçek hayatta da bu gibi bir durumla karşılaşacağınızın işaretidir. Bu rüyayı gördükten sonra maddi veya manevi olabilecek herhangi bir konuda rahatlığa kavuşacaksınız. Rahatlığa kavuşmanız da elbette ki mutlu günlerin sizinle olacağını göstermektedir. Eğer ki evli değilseniz ve bu rüyada kendinizi gelinlik içinde gördüyseniz hayatınızda hayırlı bir haber vesilesiyle mutluluk gözyaşları dökeceğiniz bir zaman olacak demektir.

Rüyanızda durmaksızın ağladığınızı gördüyseniz yeni bir işe başlayacaksınız demektir. Yalnız bu başlayacağınız işte başarıya ulaşamayacağınız ilimciler tarafından söylenmekte. Bu süreçte çok yıpranacağınız ve sıkıntılı olan bu dönemi zor atlatacağınız söylenir.  Bu rüyayı görmeyi bir uyarı olarak görmelisiniz ve süreci rahat bir şekilde atlatmak için özen göstermelisiniz ki sıkıntıları kolay bir şekilde atlatın.

Rüyada Hıçkırarak Ağladığını Görmek

Rüyada hıçkırarak ağladığını görmek, yaşanması beklenen gelişmelerin kısa zamanda gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada hıçkırarak ağladığınızda dökülen yaşların anlamı aslında sıkıntılarınızdır ve bu rüyayı gördüğünüzde sıkıntılarınızı döktüğünüzü göreceksiniz. Görülen nu rüyayla birlikte sıkıntılarınızdan kurtulup, ferahlayacaksınız. Bazı rüya tabiriyle ilgilenen ilimciler ise bu rüyayı parayla bağdaştırmıştır. Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamayı ise çokça kazanılmış temiz bir paraya yorarlar. Temiz parayı açıklamak gerekirse de helal yoldan alın teriyle kazanılmış para diyebiliriz.

Rüyada ağladığını gören birey kısa zamanda dilediği kısmete kavuşur. Maddi açıdan yaşadığı sıkıntı varsa bunu geride bırakır ve sıkıntısız şekilde hayatını devam ettirir. Hatta manevi açıdan yaşanan bir sıkıntı varsa bile rüyada hıçkırarak ağladığını görmek manevi sıkıntılardan dahi kurtulacağınıza delalet eder. Eğer yakın zamanda işe başlayacak durumdayken bu rüyayı gördüyseniz de o işte ne yazık ki başarılı olamayabilirsiniz ve zarar etme ihtimaliniz yüksektir, rüya tabiri ilimcileri bu şekilde yorumlama yapmıştır. Kişi rüyanın etkisinde kalıp uyanınca da buna devam ediyorsa bu kişinin çok mutlu olup deliler gibi sevineceği anlamına gelir.

Rüyada Mutluluktan Ağlamak

Rüyada mutluluktan ağladığını gören kişi gerçek hayatında mutlu bir haber alacaktır veya mutlu olmasına sebebiyet verecek bir olay yaşayacaktır. Rüyayı gören kişinin ailevi hayatında huzura ereceği, mutluluk hâkimiyetinde olacağı, sıkıntı yaşadığı sürecin geride kalacağı şeklinde yorumlamalar yapılmıştır. Bir diğer tabir ise rüyayı gören kişinin etrafındaki kişilerin onu çok sevdiğine işaret etmektedir. Rüyada sevinçten ağladığını görmek, gördüğünüzde işe başlama ihtimaliniz varsa bu rüya o işte başarılı olacağınıza delalet eder.

Rüyada mutluluktan ağladığınızı gördüğünüzde eğer ki gerçekleşmesini büyük bir ümitle beklediğiniz dileğiniz varsa bu rüya o dileğin gerçekleşeceğine yorulur.  Rüyayı gören kişi oldukça güvenilir bir kişidir, verdiği sözleri kuşkusuz yerine getirir şeklinde de yorumlar vardır. Bu rüyayı gördüyseniz mutlu bir şekilde sürüp giden ilişkiniz var demektir, sevgiliniz tarafından çok seviliyorsunuzdur ve aile hayatınız huzurludur. Kısacası rüyanızda sevinçten ağladığını gördüyseniz aslında gerçek hayatta da kendinizi bu şekilde yakın zamanda göreceksiniz demektir. Bu rüya gelecekte yaşayacağınız mutlu anların habercisidir. Herkesin sizi sevdiğini görmek, işinizde başarılı olmak, iyi haberler almak mutluluktan ağlamanızın sebepleri olacaktır.

Rüyada Bağıra Bağıra Ağlamak

Rüyanızda bağırarak ağladığınızı gördüyseniz hayırsız bir yola giriyorsunuz demektir. Yakın zamanda yapacağınız çok sayıda hata olacak ve hatta bu süreçte günahlar işleyebilirsiniz yani açıkçası bu rüya hayra değil de şerre yorulur. Aslında diğer ağlama şekillerinde olduğu gibi bu rüyanın anlamında da siz iyi niyetlisinizdir fakat yine de istemeden de olsa hatalar yapacaksınız. Ne yazık ki bu rüyanın tabirinde hatalarınızın bedelinin ağır olacağı da görülmektedir. Bu rüya sayesinde bir ders çıkarıp hayatınızı ona göre devam ettirmelisiniz, dikkatli olunuz.

Bu rüyayı gördükten sonra hayatınızda dert ve sıkıntılar türeyebilir. Sıkıntılı ortamlara girmekten bu süreçte uzak durmalısınız, size sıkıntı çıkartan arkadaşlarınızdan uzak durmalısınız. Ayrıca rüyayı gören kişi sizseniz gıybetiniz yapılıyor demektir veyahut siz birinin gıybetini ilerleyen zamanlarda yapacaksınız ve büyük bir günaha girmiş olacaksınız demektir. Bu gibi örnekler maalesef bu rüyanın hayırsız olduğunu gösterir. Rüyada bağıra bağıra ağlamak, hali hazırda dikkatli, hata yapmadan, günah işlemeden devam ettirdiğiniz hayatınızı gözden geçirin ve bundan sonraki süreçte daha dikkatli şekilde hayatınızı devam ettirin. Bu rüya size bir ders ve akıl verme niteliğinde olsun, adımlarınızı daha bilinçli ve doğru şekilde atın.

Rüyada bağırarak ağladığını görmek dışında rüyada bağırarak ağladığını gören kişiyi susturmak da yorumlanan tabirler arasındadır. Bu yorumlamalar rüya tabircileri tarafından ikiye ayrılmıştır. Eğer bu rüyayı gören bir kadın ise, o kadının çevresinde tehlikeli kişilerin olmadığına işaret eder. Bu kadın sağlam karakterlidir ve hayatını belli bir disiplin içerisinde devam ettiriyordur. Elbette ki disiplinli bir kişi de hayatında yanlış insanlara yer vermiyordur. Bu rüyayı gördüğünde hayatında olmaması gereken bir kişi hayatındaysa bile farkına varıp onu hayatından daimi olarak çıkartacaktır. Bu rüyayı gören bir erkekse de onun hata yapmaktan çekindiğine ve insanları bu konuda uyaran bir kişi olduğuna işaret eder. Bu kişi doğruluğa önem veriyordur, çevresine hep öğütler verir.

Rüyada İnsanların Topluca Ağladığını Görmek

Rüyada görülen topluluk şehit vermiş olma sebebiyle ağlıyorsa ortada bir günahın olacağına işaret eder, bu toplum arasında anlaşmazlık çıkacaktır. Rüyayı gören kişiye bu rüya bir sinyal niteliğindedir. Ülkenin genelinde ya da topluluk halinde bulunulan yerlerde kötü şeyler olacağı, insanların açıkça günahlar işleyeceği, bu toplulukların ya da ülke genelinin kötü bir süreçten geçeceği ve hatta bu kişilerin yoldan çıkacağı sinyali bu rüyayı gören kişiye malum olmuştur.

Rüyada gördüğünüz topluluk eğer ki yaşanan bir kriz sebebiyle ağlıyorsa yolunda giden işlerin kötüye gideceğine yorulur. Rüyayı gören kişinin ailesine, işyerine, ikamet ettiği semte gelecek olan yabancılar yüzünden sıkıntılı bir döneme gireceğine delalet eder bu rüya.  Yaşadığınız ve vakit geçirdiğiniz yerlere bu rüyayı gördüyseniz dikkat etmelisiniz, önlemlerinizi önceden alıp hayatınıza dahil olacak kişileri iyi tanımalısınız. Size iftira atabilecek, hilebaz insanlara karşı kendinizi koruyup önlemlerinizi almalısınız, bu rüyadan bir ders çıkartın.

Rüyanızda görmüş olduğunuz topluluk bir doğal afet sebebiyle bağırarak ağlıyorsa hayatınızda birtakım karışıklıklar olacak demektir. Bu karışıklıkların nerde olacağı bilinmez ama ya aile içerisinde ya işyerinizde ya da ülke genelinde olacağı tahmin edilir. Bu rüyayı gören kişinin yaşam şekli göze alınarak karışıklıklara karşı bireysel olarak bir önlem alması tavsiye edilir.

Rüyada Yakın Çevreden Birinin Ölümüne Ağlamak

Rüyada tanıdığınız birinin vefatı sebebiyle hüngür hüngür ağladığınızı görmek mutsuzluğa, üzüntüye delalet eder. Eğer ki bu vefat için ince ince yaşlar akıttıysanız da muradınıza ereceksiniz demektir. Bunun haricinde bir topluluk bir aile büyüğü için kıyafetlerini parçalarcasına ağlıyorsa o kişi bir kötülük yapacaktır. Rüyada kendi ölümünüzü gördüyseniz ve insanlar cenazede sizin için ağlıyorsa bu sevince delalet eder. Bu rüyayı gören kişi duyguları konusunda içten ve samimidir. Yakın çevrenizde ölen kişinin cenazesinin başında ağladığınızı gördüyseniz duygularınızı, düşüncelerinizi gizleyemeyen bir kişisinizdir. Sorunlarını insanlarla paylaşan, tepkilerini hemen gösteren insanlar bu rüyayı görebilmektedir.

Bunun haricinde eğer ki rüyanızda ölmüş birinin ağladığını görüyorsanız daha farklı bir tabir vardır. Bu rüya sonucunda rüyayı gören kişi çok hayırlı bir haber alacak demektir. Maddi sıkıntılarınız tam tersi hale gelip bolluk ve berekete dönüşecek, sıkıntılarınız bitip huzura dönüşecek demektir. Bazı rüya tabiri ilimcilerine göre de arzu ettiğiniz şeyden mahrum kalacağınız anlamına gelir.

Rüyada Sessizce Ağladığını Görmek

Rüyada sessizce ağladığınızı gördüyseniz bu Allah tarafından size inecek rahmet demektir. Bu rüya sıkıntı ve üzüntülerinizden kurtulacağınıza işaret eder. Kişinin hayatında rahat bir nefes alacağı döneme gireceği şeklinde yorumlanır. Rüyada sessiz sessiz içten içe ağladığını görmek, kişinin içine kapanacağına yorulur. Eğer bu sessizce ağlamanın sebebi ölmüş biri ise kişi birtakım sıkıntılar çekecektir. Rüyada uçurum kenarında ağladığınızı gördüyseniz bir pişmanlık yaşayacaksınız demektir. Bazı rüya tabiri ilimcileri de bundan ziyade ellerine geçecek para ve sahip olunacak herhangi bir mala yorulur.

Rüyada Birine Sarılarak Ağlamak

Rüyada ağlamak pek çok farklı şekilde olabileceği gibi birine sarılarak ağlama şeklinde de olabilir. Bu rüya yardıma ihtiyacınız olan bir döneme gireceğinizi gösterir. Rüyayı gören kişi sarıldığı kişinin hayatına dokunacaktır. Sarıldığı kişi işlerinde birtakım sorunlar yaşayacaktır ve rüyayı gören kişi de ondan desteğini esirgemeyecektir. Birine sarılıp ağlıyorsanız bu sizin çok vefa sahibi bir dost olduğunuzu gösterir. İnsanların ayakta durması sizin sayenizde oluyor, dostlarınıza hep el uzatıyorsunuz demek ki. Bu rüya aynı zamanda şanslı bir döneme gireceğinizi gösterir. Hayatınızda maddiyat açısından yolunda gitmeyen durumlar mevcutsa bunlardan kısa zamanda kurtulacaksınız.

Rüyada birine sımsıkı sarılarak ağlamak bereketli, bolluklar içinde bir yıl sizi bekliyordur. Ne kadar endişeniz varsa hepsinden kurtulacaksınız. Sizi bunaltan sorunlar başınızda gidecektir. Sarıldığınız arkadaşınızın da dertleri sizin sayenizde yok olacaktır. Desteğinizi hiçbir zaman eksi etmeyeceğinizi arkadaşlarınıza her zaman hissettirin. Eğer ki bu arkadaşınızla aranızda bir anlaşmazlık varsa bu geride kalacaktır. İstediğiniz güç kısa zamanda sizle olacaktır ve bu güç hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek