Rüyada Hapishaneye Girdiğini Görmek

/ 10 Ocak 2021 / 7.901 / yorumsuz
Rüyada Hapishaneye Girdiğini Görmek

Kişinin bazen yol haritası bazen umudu bazen de mutsuzluğunun habercisidir rüyalar. Bazı rüyalarla umutlanırken bazı rüyalarla da endişeye kapılır insan. Bazen görmek istediğini görür insan bazen görmek istemediğini. Hep umut ister ki hayra yor derler büyüklerimiz. İnsan her gördüğü rüyaya bir mana arar sonra. İşte o rüyalardan biri de rüyada kişinin kendini hapse girdiğini görmesidir.

Peki, Ne Anlama Geliyor Rüyada Hapse Girmek?

Hapse girmek kişideki özgürlük duygusunu kaybetmesine dair bir belirtidir. Hapis hayatı günlük hayatta genel olarak bir sıkıntının işareti oldu gibi rüya âleminde de rüya açık ve seçik olarak bireyin kesin olarak bir sıkıntı içinde olduğuna delalet eder. Kişi ya kazançtan yana ya da maneviyattan günlük hayatta sosyal hayattan yana bazı sorunlar yaşıyor demektir. Maddi sıkıntı kişinin harcamaları ve geçimi konusunda özgürlüğünün kısıtlanmasına karşı duyguyu kaygıyı işaret ederken manevi sıkıntısı da bazı duyguları tatmaktan mahrum kalacağına dair kaygısını gösterir.

Bazı tabircilere göre menfaat bazı tabircilere üzüntü ve hüzne bazı tabircilere göre de malından ve itibarından olmaya işarettir derler. Zindan bazen kötü haber almaya işarettir. Hasta kişinin daha da kötü olacağına yolcunun yolda bazı sıkıntılarla karşılaşacağına delalet eder.

Ama hapisten çıktığını görmek, bütün bunlardan kurtulmaya işaret eder denmektedir. Bazı tabircilere göre hapishane kabul olunan dua ile tabir olunur.

Bir odada hapis olduğunu gören hayırlı bir murada erer. Ev gibi bir yerde tutuklu olduğunu gören rüya sahibi bir kadınla evlenip ondan hem mala hem de evlada sahip olur.

Rüyada Hapishanede Kadın Ne Anlama Gelir

Hapisteki bir kadın için evleneceğine işarettir. Eğer rüyayı gören evli bir kadın ise başka bir hayırla karşılaşır.

Hapisten kurtulduğunu gören kişi için din ve dünyasında istenmeyen hallerden kurtularak hayra ulaşır diye tabir edilir.

Hapishane veya dar bir kapıdan çıktığını görmek, bütün islerinde hayırlar göreceğini gösterir. Hapisten çıktığını ve yine oraya dönmek istediğini gören kişi dini olarak hoş olmayan işler işlemeye niyet eder.

Rüyada hapisten çıkıp tekrar girdiğini görse günah işleyeceğine işarettir.

Rüya gören kişi rüyasında hapisten firar ettiğini görse zahmet ve sıkıntılardan kurtulur. Bazen de vefat eder diye tabir edilmiştir. Hapisten kurtuluş beklenen bir mutlu sona ulaşmaya işarettir.

Başka bir tabire göre de hapishane sıkıntılı hanıma birileri tarafından meydana gelecek hileye işaret eder.

Kimi yorumcular hapishaneye girmek istenmeyen şeylerle itham edilmeye bir devlet büyüğüne yaklaşmaya ölüme, borca girmeye hastalığa fakirlik ve üzüntüye delalet eder.

Hapse girmek rüya sahibi için ömrünün uzun olmasına dostlarına kavuşmasına işaret.

Rüya sahibi aynı zaman da rüyada hapishaneyi tercih ettiğini görmesi günahtan korunduğunu gösterir.

Hapisten çıkmak hastalık halinden kurtulmaya işaret eder. Hapishane kapılarının açık olduğunu görmek hapislikten kurtulmaya delalet eder diye tabir etmişlerdir.

Hapishanede ışık görmek yine kişinin özgürlüğüne kavuşması anlamına geliyor.

Rüyada hapishane görmek misafirler için mutluluk, hasta için ölümün habercisidir diye tabir edilmiştir.

Bazı tabirciler ise bir kimse rüyada zindanda olduğunu görse o kimsenin dualarının kabul olacağına üzüntü ve kederden kurtulmasına delalet eder demişlerdir. Kişi rüyasında hapishaneden çıkmadığını görse hapishane onun kabridir denmiştir.

Rüyada Hapishane Yaptığını Görmek

Rüyada bir hapishane yaptığını gören rüya sahibi hak ve doğru yolu gösteren mürşitle karşılaşır ve doğru hak yola yönelir.

Kişi rüyasında bir ölünün zindanda olduğunu görse ölen kişi üzerindeki kul hakkı dolayısıyla sıkıntı çektiğine delalet eder. Hayatta olan kişiler rüyada hapis hayatını yaşadığını görse kendisine çıkacak engelleri işaret eder denmiştir.

Rüyada hapis veya hapishane görmek hayra yorulmamıştır. Kişi rüyasında bir suç isleyerek hapis olduğunu görse rüya sahibinin işinden atılacağına delalet eder denmiştir. Hapishaneden kurtulmak yeni bir işe girmeye işaret eder.

Rüyada hapishane görmek rüya sahibinin islerinin bozulacağına delalettir. Kişi kendisine kelepçe vurularak hapishaneye veya adliyeye götürüldüğünü görse bir iftiraya uğrar. Ellerinden kelepçelerin çıkarıldığını görmek hakikatin anlaşılacağına işaret eder. Aynı zamanda problemlerden kurtulup sonunda mutlu olacağı anlamına da gelir diye yorumlanmıştır.

Uğursuzluk ve mutlu olamamak anlamlarına da gelen hapishaneden birinin çıktığını görmek sevinmek anlamına da gelir denmiştir.  Rüyada hapiste olduğunuzu görmek başınızdaki sorunların azalacağına ve sonunda mutlu sona kavuşacağınıza delalet eder.  Hapishaneden birinin çıktığını görmek güzel haberlere neşeye huzura işaret eder.

Rüyada Hapse Girmek

Rüyada hapis olmak rüyayı gören kişinin sağlıklı uzun bir ömür geçireceğine delalet eder. Aynı zamanda çok sevdiği kişilerle bir arada bulunacağına işaret eder denmiştir.

Hapishane Görmek

Kişinin rüyasında hapishane görmesi aile hayatında yaşanan sıkıntılara karşı metanetini koruması gerektiğini işaret eder.

Kişinin Rüyada Hapse Girdiği İçin Ağlaması

Rüyada hapse girdiği için ağladığını gören kişinin iş hayatında ve sosyal hayatında çok başarılı ve olumlu neticelerle karşılaşacağına ve çok huzurlu ve mutlu bir hayat süreceğine işaret eder. Yaşadığı huzursuzlukların da nihayete ereceğine delalet eder.

Tutuklandığını Görmek Ne Demektir?

Rüyada tutuklandığı görse kişi çok büyük bir parasal sıkıntı yaşayacağını çevresindeki insanlardan yardım ve destek göremeyeceğini bundan dolayı da zor ve meşakkatli bir zaman geçireceğine delalet eder.

Hapse Girip Çıkmak Ne Anlama Gelir Peki

Rüyada hapse girmek ve çıkmak rüya sahibinin uzun bir zamandan beri çektiği ve maddi ve manevi sıkıntılardan kurtularak rahata kavuşacağına zararlardan mutluluğa çıkacağına işaret eder.

Rüyada Hapse Girip Oradan Kaçmak ne Ola ki?

Hapse girip kaçmak hayır ve iyilik olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin hayırlarla karşılaşmasına, yaşadığı tüm kötü günleri geride bırakmasına hayatında mutlu bereketli sevdikleriyle beraber güzel günlerin olduğu bir sayfa açmasına yorulur. Yeni başlangıçlarla hastalıklardan ve olumsuz her şeyden kurtulmaya yorulur. Hedeflere ulaşmaya bunun in de umutla mücadele etmeye işaret eder.

Rüyada Hapse Girmek Üzere Olmak Ne Demektir?

Rüyada hapse girmek üzere olmak bir karar noktasında olmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin alacağı bir kararın geleceğini ya olumlu ya da olumsuz yönde etkileyeceğine fakat kendisinin hangisinin daha doğru ve isabetli olduğu konusunda kararsız olduğu anlamına gelir. Rüyada hapse girmek üzere olduğunu ve çevrede askerlerin bulunduğunu görmek kişinin etrafındaki güvenilir ve hayırlı kimselerden gelecek yardım demektir.

Suçsuz Yere Hapse Girdiğini Görmek Ne Demek?

Rüyayı gören kişinin çok üzüleceğini kendisini derinden sarsacak umutsuzluğa sevk edecek hadiselerle karşılaşacağına delalet eder. Rüyada suçsuz yere hapse girip ağladığını görmek, tam tersine suçsuzluğun ortaya çıkması demektir. Rüya sahibinin aklanması ve feraha çıkmasına da yorulmuştur.

Kısa Bir Süreliğine Hapse Girmek Neye Yorulur?

Kişinin kusurlarını eksiklerini gösterecek bir işle uğraşacağına ama sonuç olarak hata ve kusurlarını kabul etmeme konusunda ısrar edeceğine delalet eder diye yorumlanmıştır.

Adam Öldürüp Hapse Girmek Nasıl Yorumlanır?

Rüya sahibinin pişmanlık duymaya neden olacak bazı gelişmeler yaşayacağı kişinin sürekli olarak bundan kendini sorumlu tutması kendine eziyet etmesi diye yorulur. Rüyada adam öldürmek ve hapisten kaçmak, bir konuda büyük bir endişe ve huzursuzluk içinde olunacağına işaret eder. Rüya sahibinin açığa çıkmasından ve duyulmasından çekindiği bir meseleyi ve bu meselenin sürekli kendisini rahatsız etmesine delalet eder.

Bir Yakınınız Hapse Girse Neye Yorulur?

Rüyada kişi bir yakınının hapse girdiğini görse bu vakitsiz alınacak, üzülmeye ve ağız tadının kaçmasına neden olacak kötü bir habere delalet eder. Aynı zamanda kişinin duygu karmaşasına düşmesi ve kafasının bulanması demektir.

Sevdiğiniz Birinin Hapse Girdiğini Görmek Ne Anlamlara Gelir?

Kişi engel olmak istediği bir durumu engellemek adına sesini yükseltmesine ve tavrını açıkça göstermesine yorulur. Rüyada sevdiğin birinin cezaevinin kapısında ellerinde kelepçe olduğunu görmek, sevilen bir kimse için üzülmek ve onun hayatından endişe etmek olarak yorumlanmıştır.

Kişi Rüyasında Oğlunun Hapse Girdiğini Görse

Kişi rüyasında oğlunun hapse girdiğini görse bu kişinin yaşayacağı kararsızlığa yorulur. Rüyayı gören kişinin bu kararsızlıkla yapacağı işlerde alacağı kararlarda pek mutmain olmayacağına yorulur. Rüyada oğlunun hapse girdiğini görmek adımlarından ve girişimlerinden hayır bulmaya, maddi özgürlüğe ve kolaylığa kavuşmak demektir.

Eşiniz Hapse Girerse Neye Yorulur?

Rüya sahibinin eşi ile yaşayacağı bir anlaşmazlığa işaret eder. Eşin yapacağı bir işin sonuçlarına katlanmak zorunda kalmaya, bunun için ona çok kızmaya, onunla kavga ve huzursuzluk içine girmeye yorulur.

Eğer Kardeşin Hapse Girerse Bu Anlama Geliyor?

Hane üzerindeki kötü niyetlerin var olduğunu gösterir. Kıskanç kimselerin nazarına uğramaya, bu nedenle ailede yaşanacak ve herkesi etkileyecek kötü olaylara ve de bu olaylardan duyulacak üzüntüye yormuştur yorumcular. Kardeşin haksız yere hapse girmesi aile adına bir savunma yapmak durumunda kalmak anlamına gelir diye belirtilmiştir.

Rüyada Annen Hapse Girse Ne Olur?

Annenin hapse girdiğini görmesi rüya sahibinin müdahale edilemeyecek bir sıkıntı içine düşeceğine bunalıma sürükleneceğine delalet eder. Yaşanacak olumsuzluklar karşısında çözüm üretemeyeceğinden dolayı acizlik ve çaresizlik içinde kalacağını gösterir diye yorumlamıştır. Rüyada annenin hapse girdiğini ve hastalandığını görmek, yaşanacak zorlu günleri aşacak gücü ve inancı kendinden bulamamak demektir.

Peki, Baban Hapse Girse

Rüya sahibini çok zor durumda bırakacak bazı borçlar altına girmesine bu nedenle beş parasız kalmasına ailesini geçindiremeyecek noktalara gelmesine delalet eder. Yapılacak fuzuli bazı harcamalar ve giderlerin gelirden çok olmasına bunun da zor günleri beraberinde getirmesine işaret eder.

Rüyada Suçsuz Yere Hapishaneye Girmek

Rüya sahibinin hayli göremediği uzaktaki eş ve dostları ile bir araya geleceğine bunun niçin sevineceğine eğlenip hasret gidereceklerine yorumlanmıştır.

Birinin Hapse Girdiğini Görmek Ne Demektir?

Rüyayı gören rüya sahibinin ayrı kaldığı uzun zamandır görmediği bir araya gelemediği arkadaşlarıyla bazı dostlarının vesilesi ile bir araya geleceklerine, çok mutlu olacaklarına, birbirleri ile bol bol konuşup hasret gidereceklerine ve tekrar bir araya gelmek için sözleşeceklerine yorulduğu belirtilir.

Rüyada Hapishanede Olmak

Rüya gören kişinin uzun zaman önce yaptığı hataların ya da günahların bedelini ödediğine Allah katında bu hata ve günahların affedildiğine yorulan bu rüyada rüyayı gören kişinin artık çok daha huzurlu ve sevinçli olması gerektiği de söylenir.

Rüyada Hapishaneye Düşmek 

Rüya sahibi kişinin çok büyük ve zor bir işin altından bileğinin hakkıyla baş ettiğine etrafındaki insanları beklenmedik şekilde yanılttığına çok büyük bir şöhret kazanıp çok büyük başarılara imza atacağına, herkes tarafından takdir edildiğine ve bu bundan sonra daha çetrefilli meselelerde daha kolay kurtulabileceğine delalet eder. Aynı zamanda özel hayatında rahat ve mutlu bir döneme girileceğine ve çok sevinçli olunacağına tabir edilir.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek