Rüyada Babayla Kavga Etmek

/ 25 Aralık 2020 / 1.377 / yorumsuz
Rüyada Babayla Kavga Etmek

Rüyalar, kişinin uykusunun en derin zamanında ya da uykusunun derinleşmeye başlamasından itibaren görülebilir. Rüyalar;  kişinin gerçekleştirmek istediği arzular, özlemler ve sevinçler gibi çeşitli duyguların bilinçaltına kazınmasından kaynaklı olarak ortaya çıkar. Günlük yaşadığımız olayların ya da geçmişte yaşayıp etkisinden halen kurtulamadığımız olayların bilinçaltına yansıması ile gerçekleşebilir. Rüyaların kısa süreli olgular olduğu söylenir. Genellikle 3-5 saniye sürdüğü söylenen rüyalar, uyandıktan kısa bir süre sonra hafızadan tamamen silinebilir.

Yeri geldiğinde tamamını hatırlayamayacağımız rüyaları her gece görmemiz mümkündür. Aşırı derecede psikolojik rahatsızlık çeken kişiler dışında herkesin rüya görebileceği söylenir. Görme engelli bireylerin görsel hafızasını kullanamayıp koku ve hissetme duyuları ile rüya görebileceği savunulur.

Görülen her rüyanın kendine has bir yorumu vardır: Kimi rüyalar hayra yorulurken kimi rüyalar ise şerre yorulur. Örnek verecek olursak rüyada babayla kavga etmek rüya sahibi  için hayırlı bir habere yorulmaz.

Rüyaların gizemi pek çok insan tarafından merak konusu olmuştur. Çoğu insanlar  neden rüya gördüğünü ve rüyaların kendilerine bir şeyleri işaret edip etmediğini merak eder. Rüyaların her anından bir anlam çıkarmaya çalışarak rüyaları yorumlamak isteyen insanların olduğu gibi rüyaların hiçbir şeyi ifade etmediğini düşünerek rüyaları kaale almayan insanlar da vardır.

Kişinin çocukluğunda şahit olduğu sözlü ya da fiziksel anne baba kavgaları bunun dışında herhangi aile büyüklerinin kavgaları bir daha silinmemek üzere onun zihnine kazınabilmektedir. Çocukların maruz kaldığı farklı şiddet yöntemleri onların unutamayacağı, sürekli hafızasında yenileyerek tekrar edebileceği bir sistem haline gelebilir. Çocuklar büyüklerinden gördüğü davranışları ve huyları aynen tekrarlamada  büyüklerini örnek alır.

Rüyada Babayla Kavga Etmek

Rüyada babayla kavga etmek, rüyayı gören kişi için hayırlı bir habere delalet edeceği söylenemez. Aile içinde yaşanan kavgalar  ve karşıt görüşler aile huzurunu bozarak ayrılıklar yaşanacağı anlamına gelir. Ayrılıkların yanı sıra maddi kayıplar ve bu kayıpların ortaya çıkardığı zor yaşam koşullarının ailenin hayatını altüst edeceği anlamına gelir.

Rüyada Babayla Tartıştığını Görmek

Rüyada babayla tartıştığını görmek, rüya sahibinin desteklediği bir düşünceye  ailesi tarafından karşı çıkıldığı anlamına gelir. Rüyada babayla tartışmanın sebebi, kişinin parayı fuzuli yere harcayarak savurganlık yaptığını ve davranışlarına yeterince dikkat etmediğine yorulur. Sürekli savurganlık yapan bu kişi, ailesi ile tartışır ve bu tartışmalar ayrılıkları da beraberinde getirir. Bu aile üyeleri ellerindeki işlerini kaybederler.

Rüyada Babadan Azar İşittiğini Görmek

Rüyada babadan azar işittiğini görmek, kişinin sorumluluklarını üstlenerek kendine özen göstermesine ve yaşamına anlam katması gerektiğine yorulur. Ayrıca rüya sahibinin babası ile arasında kırgınlık olduğunu ve bu kırgınlığa birbirlerinin gönüllerini alarak son vermesi gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada Babayı Dövmek

Rüyada babayı dövmek, rüya sahibinin arkadaş çevresi ve aile üyeleri tarafından hor görüldüğüne yorulur. Etrafında bulunan kişiler, rüya sahibinin hoşnut olmadığı hal ve hareketlerde bulunacakları anlamına gelir. Ayrıca arkasından yapılan asılsız dedikoduları öğrenen rüya sahibi, çevresinde bulunan kişilere karşı inancını ve beslediği iyi niyetlerini bir bir yok ederek kendi köşesine çekileceği anlamına gelir. Kişi içine kapandığında bencilleşmeye başlar ve bunun sonunda yanlış kararlar verir. Etrafında kalan sayılı insanları da bir bir kaybeder.

Rüyada Baba İle Kavga Edip Küsmek

Rüyada baba ile kavga edip küsmek, rüyayı gören kişinin babasının ciddi sağlık sorunları yaşayacağına delalet eder. Eğer bu kişinin babası hayatta ve ondan uzakta ise babasının yanına giderek onunla güzel vakit geçirmesi ve babasına destek olması gerektiğine yorulur.

Rüyada Babaya Bıçak Çekmek

Rüyada babaya bıçak çekmek, kişinin büyük sıkıntılar, zor günler geçirmesinin ardından güzel haberler alacağına alamet eder. Borçlarından kurtulan bu kişi hayatının geri kalanını bolluk ve bereket içerisinde geçirir. Ayrıca kişinin hayırlı bir eş ile karşılaşacağına ve hayalindeki düğünü yapacağına yorulur. Evlilik öncesinde görkemli bir ev satın alacağına ve eline yüklü bir miktarda para geçeceğine delalet eder. Aldığı riskli kararlar sonucunda çevresinde bulunan kıskanç kişilerin de saygınlığını kazanır.

Rüyada Babanın Bıçakla Kovalaması

Rüyada babanın bıçakla kovalaması, kişinin hayatındaki bütün eksikleri tamamlayabileceğine ve dertli olduğu konulardaki sıkıntılarını giderebileceğine yorulur. Çektiği amansız hastalık varsa şifa bulacağına, kederlerinin yerini neşeler alacağına ve maddi yönden refaha ereceğine delalet eder. Bu sevindirici haberlerin yanı sıra sevdikleri ile dargınlıklarının son bularak onlarla arzuladıkları mutlu bir hayatı süreceğine yorumlanır.

Rüyada Mal Yüzünden Babayla Tartışmak

Rüyada mal yüzünden babayla tartışmak, rüyayı gören kişinin ailesi ile kavga ederek aralarının bozulacağına ve bunun sonucunda ise kişinin her şeyin üstesinden gelerek kendi gayretleri sonucunda elde ettiği başarılarına yorulur. Başarılarının ardından herkesten övgü toplar. Kişiye yapılan olumsuz ve yerici eleştirilerin yerini imrentiye bırakacağına yorulur.

Rüyada Ölmüş Babayla Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada ölmüş babayla kavga ettiğini görmek, rüya sahibinin aile içerisinde meydana gelen kavgaların ve birtakım can sıkıcı olayların yaşanması sonunda kişinin uzak yerlere yolculuk yaparak bir müddet sevdiği kişilerden uzak kalacağına yorulur. Rüya sahibinin giriştiği işler konusunda beklediği başarıları elde edemeyeceğine ve heves ederek başladığı işlerin olumlu bir şekilde sonuçlanmayıp hayal kırıklığına uğrayacağına yorulur.

Rüyada Üvey Babayla Tartışmak

Rüyada üvey babayla tartışmak, rüya sahibinin iş hayatında önemli projelere imza atacağına ve kazancının daha da bollaşacağına işarettir. Kişinin sıkıntılı zamanlarını atlatarak geride kalan hayatını mutlu mesut yaşayacağına delalet eder. Bu kişi başarısı ve maddi anlamda huzuru ereceğinden dolayı etrafındaki insanlardan saygı ve sevgi görür.

Rüyada Baba İle Kavga Edip Ağlamak

Rüyada baba ile kavga edip ağlamak, rüya sahibinin kendisini çok mutlu edecek müjdeli bir haber alacağına yorulur. Bu müjdeli haberi sevdiklerine anlatarak kişinin mutluluğunun daha da katlanacağına delalet eder. Ayrıca kişinin iş yaşamındaki üstünlüklerine erişeceğine ve  maddi düzeni sağlayacağına rivayet edilir.

Rüyada Sebepsiz Yere Babayla Tartışmak

Rüyada sebepsiz yere babayla tartışmak, kişinin babasının güç elde edeceğine ve iş hayatında yüksek bir mertebeye erişeceğine yorulur. Bundan dolayı aile içinde kavgalar ortaya çıkar, aile fertleri iyi bir mevkilere gelebilmek için tartışır. Bunun sonucunda aile içinde küskünlükler meydana gelerek ayrılıkların yaşanacağına yorulur.

Rüyada Hasta Olan Babayı Dövmek

Rüyada hasta olan babayı dövmek, rüya sahibinin gereksiz egolarından doğan olumsuzluklara yorulur. Dünyanın yalnızca kendi etrafında döndüğünü düşünen bu kişi insanları sürekli olarak küçümser ve zenginliğin her şeyden üstün geleceğini düşünür. Yüksek kibrinden dolayı insanlar tarafından saygı ve sevgi görmeyen bir birey haline gelir. Kibirli olan bu kişi sürekli yanlış hareketlerde bulunur ve yaptıklarının farkında olmaz. Sürekli olarak aynı yanlışları yaparak hayatını bu şekilde sürdüreceği anlamına gelir.

Rüyada Çapkınlık Yapan Babayı Dövmek

Rüyada çapkınlık yapan babayı dövmek, rüya sahibinin hatalı davranışlar sergileyerek  hatasını fark etmemesine ve bu hatalardan tecrübe edinmemesine yorulur. Hatalı olan kişinin arkadaşlarının ve çevresinin kendinden uzaklaşacağına işarettir. Kişi sıkıntılı zamanlar yaşayacak ama yanında hiç kimse bulunmayacak. Yaşadığı bu zamanları tek başına unutmaya çalışarak kişinin tek teselli kaynağının yine kendisi olacağına rivayet edilir.

Rüyada Babasıyla Kavga Eden Evli Kişi

Rüyada babasıyla kavga eden evli kişi, eşi ile bazı anlaşmazlıklar yaşayacağı ve saygı çerçevesini aşacakları anlamına gelir. Bu kişilerin evlilikleri için gereken gayreti göstererek sorunlarını çözmelerinin ardından hayatlarına sevgi ve saygıyla devam etmeleri gerektiğine yorulur.

Rüyada Babasıyla Kavga Eden Bekar Kişi

Rüyada babasıyla kavga eden bekar kişi, aile arasında problemler çıkacağına kişinin başına buyruk hareketlerde bulunarak ailesi ile sorunlar yaşayacağına ve buna bağlı olarak ailenin güç kaybedip otoritenin bozulacağına yorulur.

Rüyasında Ölmüş Babası İle Kavga Eden Yaşlı Kişi

Rüyasında ölmüş babası ile kavga eden yaşlı kişi, tüm aile bireylerinin kendisi için yaşam kaynağı olduğuna ve onlar için gereken maddi manevi bütün çabaları sarfettiğine, onlara güzel bir hayat bırakmak için bazı riskleri de göze aldığına işarettir.  Uzun lafın kısası çocuklarına, torunlarına ve tüm sevdiklerine verdiği değere delalet edilir.

Rüyada Babayla Ağız Kavgası Yapmak

Rüyada babayla ağız kavgası yapmak, aile içerisinde bulunan çocukların, aile büyüklerinin sözünü dinlemeyerek kendi başlarına bazı riskli durumlara kalkıştıklarına işaret eder. Sorumsuz davranan çocuklar üzücü durumlar yaşar ama yaptıkları yanlışların farkına varmadıklarına rivayet edilir.

Rüyada Baba ve Oğulun Kavga Etmesi

Rüyada baba ve oğulun kavga etmesi, kişinin arkasından atılacağı asılsız iftiralara ve arkasından çevrileceği dolaplara işaret eder. Bu haberleri duyan aile bireyleri arasında tartışmalar ve dargınlıklar yaşanır. Olayın aslını öğrenen aile fertleri dargınlıklarını gidererek yaşananları unutmaya çalışırlar. Ardından kıskanç, düzenbaz insanlar ile aralarına mesafe koyma kararı alacaklarına rivayet edilir.

Rüyada Babadan Dayak Yemek

Rüyadan babadan dayak yemek, kişinin yaşadığı olaylardan ders çıkaracağına ve pişmanlıkların getireceği üzüntülü hallere kapılacağı anlamına gelir. Aklının almadığı olumsuzluklarla karşılaşan kişi içinde bulunduğu bunaltıcı ortamdan kurtulmak ister. Kişi yaşadıklarından ibret almış olsa da mutsuz ruh halinden kendini kurtaramayacağına yorulur.

Rüyada Ölmüş Babaya Bağırmak

Rüyada ölmüş babaya bağırmak, kişinin hayırlı bir evlat olduğuna babasının geride bıraktığı tüm insanlara kucak açtığına yorumlanır. Bu kişi devamlı surette babasına dua eder ve onun adına çeşitli hayırlar yapar. Kişinin babası hayatta iken bir evlat olarak babasına karşı gereken bütün görevleri yerine getirdiği ve ona destek olduğuna yorulur. Daima babasını mutlu etmek için uğraşan kişinin dünya hayatında huzurla ve bolluk içinde yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Babaya Kızmak

Rüyada babaya kızmak, rüya sahibinin kırıcı ve sert davranışlardan dolayı ailesi ile küskünlükler yaşayacağına ve diğer tüm sevdiklerine ona yakışmayan, ondan beklemedikleri bir hareketlerde bulunarak şaşkınlık yaratacağına yorulur. Ayrıca kişinin sürekli olarak aynı tavırlar sergileyeceğine de yorulur.

Rüyada Babaya El Kaldırmak

Rüyada babaya el kaldırmak, kişinin iş yaşamında birtakım problemler yaşayacağına ve bu problemlerin yüzünden  stres içinde kalacağına yorulur. Yine de kişinin hedeflerine ulaşmak maksadıyla çabaları ve sabrı ile yılmadan bu yolda ilerleyerek  iyi yerlere geleceğine yorulur.

Rüyada Babaya Çok Sinirlenmek

Rüyada babaya çok sinirlenmek, rüya sahibinin sevdikleri ile yaşadığı tarışmaların ardından meydana gelen dargınlıkların biterek tekrardan bir araya geleceklerine ve kişinin iş yaşamında üstünlük sağlayarak mal varlığının katlanacağına rivayet edilir.

Rüyada Babaya Bağırmak

Rüyada babaya bağırmak, kişinin hedefleri arasına koyup sahip olmak istedeği işe alınmasının ardından kısa süre içerisinde o işten çıkarılacağına yorulur. Bunun yanı sıra haram olan işleri ve günah olan işleri yapmaya  yeltenmeyip doğru olana ulaşmak için çaba gösterdiğine delalet eder.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek

Tavsiye

Büyü Bozma