Cinlerden Korunmak İçin Ne Yapılmalı? Hangi Dualar Okunmalı?

/ 12 Aralık 2020 / 1.590 / yorumsuz
Cinlerden Korunmak İçin Ne Yapılmalı? Hangi Dualar Okunmalı?

Cinler geçmişten günümüze insanların ilgisini çeken ruhani varlıklar olmuştur. Cinler de insanlardaki gibi inançlı ve inançlı olmayanlar olarak ayrılırlar. Cinler ile iletişim kuran özellikle medyumlar bu konuda uzmandırlar. Fakat cinler ile iletişime geçmek oldukça tehlikeli olabilir. Cinler musallat olduğunda kişi iradesi dışında farklı tepkimeler gösterebilir. Cinlerin musallat olması durumu kişinin üzerinde büyü olması durumunda da yaşanabilir. Bazı durumlarda ise dışardan herhangi bir etken olmadan da cinler kişilere musallat olabilir. Bu durum genelde cinlerin bir insanı beğenmesi durumunda da yaşanabilir. Cinler kişilerin duygusal ve ruhsal olarak zayıf olduğu anları seçerler. Özellikle duygusal olarak zayıf olduğumuz anda cinler için rahatlıkla ulaşılabilir ruhlar haline geliriz. Cinlerden korunmak için ya da bize musallat olmasını önlemek için yapabileceğimiz bazı ritüeller mevcuttur.

Cinlerden korunmak için önlem amaçlı yapılabilecekler bazı belli başlı eylemler vardır. Fakat musallat durumu ya da sahiplenme durumu yaşandıysa bu alınacak önlemler pek işe yaramaz. Musallat durumu yaşanmadan kendinizi koruma altına alabilmek adına yapabileceklerimiz ise; geceleri dışarda gezmemeye özen gösterilmeli, duş aldığınız yere idrar yapılmamalı, geceleri camdan dışarı yiyecek ya da kül gibi maddeler atılmamalı, düzenli olarak abdestli gezilmelidir. Bunun yanı sıra cinlerden korunmak için belli başlı dualar vardır. Tüm bunların yanı sıra özellikle ruh ve inanç olarak güçlü bir yapıya sahip olunmalı. Aynı zamanda cinlerden korunmak için okunacak dualar sadece cinlere karşı değil nazar gibi kötü enerjilerden de koruması açısından önemlidir. Cinler ile iletişim oldukça tehlikelidir.

Çünkü gözle görülemeyen ruhani bu varlıklar ile iletişim kurulması din tarafından yasaklanmış ve günah olarak görülmüştür. Çünkü cinlerle iletişime geçen kişiler genelde medyumlardır ve büyü gibi eylemler gerçekleştirmek üzerine kurulan bir iletişimdir. Medyumluk ise oldukça uzmanlık ister. Öncelikle iyi bir medyumun psişik olan özellikleri doğuştan geliyor olmalıdır. Bunun dışında iyi bir medyum olabilmek adına farklı gizli bilimler üzerine çalışmış özellikle Kur’an ı Kerim konusunda uzman olan biri olmalıdır. Ayrıca medyumlar iyi düzeyde Arapça ve Osmanlıca dillerini de biliyor ve yazabiliyor olmalılar. Çünkü büyü yaparken de büyü bozarken de tüm bu özelliklerin bir arada bulunması üzerinde büyü ya da musallat olma durumu yaşamış kişinin çaresiz kaldığı durum için önemlidir. Cinlerin musallat olması durumunda kişi kendi iradesi dışında istemsizce farklı eylemlerde bulunabilir.

Ayetlere Göre Cinler ve Cinlerden Korunmak

Cinlerden korunmak adına okunabilecek bazı sureler ya da Kur’an ı Kerim ayetleri bulunmaktadır. Korunma duaları için iyi niyetine güvenebileceğiniz birinden de yardım alabilirsiniz. Çünkü büyüye maruz kalma ya da musallat olunması durumunda kişi ezan sesinden, Kur’an ayetlerinden rahatsız olur ve okuyamaz. Güvenilir bir medyum, hoca ya da bilgisine ve ilmine güvendiği bir kişiden yardım alabilir. Kur’an ayetlerinden okunabilecek bazı sureler ise; Felak ve Nas sureleri, Ayet-el Kürsi, Bakara suresinden bazı ayetlerin okunması din açısından kötü ruhlardan korunmak adına insan ruhu için bir zırh görevi görmektedir. Tabi tüm bunları okumak için de abdest alınması şarttır.

Cinler abdestten de rahatsız olurlar çünkü varlık olarak kötü ve ateşten gelen varlıklar olduğu için abdest alırken su ile temasımız üzerimizdeki negatif hisleri nötrleştirir ve korunmamızı sağlar. Bu yüzden her daim abdestli gezmeye özen göstermek alınabilecek en güçlü önlemlerden biridir. Unutulmamalıdır ki cinler kişilerin zayıf ve en çaresiz hissettiği anda ruh ve psikolojik açıdan kişiyi manipüle etmek konusunda çok güçlü kötü enerjilere sahiptirler. Fakat inanç ve inancınıza uyan yaşam tarzını ne kadar çok gerçekleştirirseniz cinlerin kötü enerjisinden korunabileceğiniz bir kalkan oluşturmuş olursunuz. Bu gibi tehlikeli olabilecek iletişim biçimlerinden uzak durulması en önemli noktalardan biridir. Unutulmamalıdır ki insanoğlu dünyadaki en güçlü ve en fazla özelliğe sahip tek varlıktır. Cinler ile iletişim gibi riskli konular insanın psikolojisinin kötü yönde olmasıyla beslenir. İnsanlar negatif hislerin yerine pozitif eylem ve pozitif hisler koyarak kendisini güçlendirebilir.

Cinler en zayıf olduğunuz anlarınızdan faydalandıkları için özellikle savunmasız, yalnız ve üzgün olduğunuz zamanlarda sizlere daha kolay ulaşabilir ve iradenizi devre dışı bırakmış gibi sizi kontrol altına alabilir. Sonuç olarak bizler yaradılış olarak daha güçlü varlıklarız bu yüzden de korunmak adına alacağımız önlemeler ve dualar sayesinde hem musallat olunması durumundan kurtulabiliriz hem de herhangi ruhani bir varlık ya da nazar gibi kötü enerjilerden kendimizi korumuş oluruz. Cinlerden korunmak için yapılabilecek en kesin ve doğru çözüm ise öncelikli olarak Allah’ın en büyük güç olduğuna ve cinlerin musallatına engel olunabileceğine inanılmalıdır. Çünkü cinler korku, endişe gibi negatif hisler içerisinde olan kişileri daha kolay ulaşılabilir bulabilir. Özellikle ruhunuzda gücü hissederek istemezseniz onlara teslim olmamak için direnebileceğinizi bilip gerekli adımları atarsınız cinler herhangi bir biçimde size zarar veremez.

Musallat olunması durumu da kişinin duygularının en zayıf ve güçsüz olduğu anda vuku bulur. Çünkü insan dışardan görünen fiziki halinden çok daha fazlasıdır. İnsanda ruh ve psikoloji çok daha önemlidir. Çünkü sizin karakterinizi, halinizi ya da tavrınızı etkileyen en önemli faktörler psikolojiniz ve ruhani yapınızdır. Bu sebepledir ki öncelikli olarak güçlü bir psikoloji ve olumsuz hislerden arındırılmış bir ruh insanda en önemli olanlardır. İnsan ruhu her daim inişli çıkışlı hisler yaşayabilir. Bu yüzden de ruhu korumanın en doğru yolunun inanç ve dualar olduğuna inanılmıştır. Bazı materyalist kişiler tarafından ise bu tür varlıkların gerçekliği kabul edilmemektedir.

Ruh ve din gibi sistemlere inanan kişiler ise kötü niyetli cinlerde inanç ve dua ile korunmanın mümkün olduğuna inanır. Bu yüzden öncelikli olarak bizler insan olarak kâinatta yaratılmış olan en donanımlı varlıklarız ve bu da bizi pek çok cinsten daha önde bir tür olmamız anlamına gelir. Bu donanımlı halimiz sayesinde bizden fiziksel olarak daha büyük varlıklara bile galip geldiğimiz fiziksel durumlar yaşanır bunun da sebebi ise sadece beden gücü değil insanın donanımlı akıl ve fikir yürütme yetileri sayesinde olur. İşte tam olarak bu bağlamda bizi asıl ürküten cinlerin gözle birebir görülebilen varlıklar olmamasıdır. İnsan göremediği her şeyden korkan bir tür olarak yaratılmıştır.

Göremediğiniz bir güce karşı koyabilmeniz için yine gözle görülemeyen yani ruh ile karşı koymak mümkündür. Bu sebeple de kişi kendisini, akıl sağlığını, ruhunu korumak adına daha soyut daha manevi olgulardan yararlanır. Cinlerin musallat durumundan kişi en çok abdestli ve sağlam inancı ile büyü ya da musallat durumu hiç kendisine etki etmeden kurtulabilir. Sonuç olarak öncelikle sağlam bir ruh, inançlı bir kalp sahibi olunmalıdır. Ama herhangi bir zayıf anınızda ya da ne kadar güçlü olursanız olun yapılan bir büyü varsa onun gücü sebebiyle cin musallat olması ya da sahiplenme durumu ile karşı karşıya kalınabilir.

İşte bu noktada özellikle başarabiliyorsanız kendinizin abdest alıp da bazı belli başlı sure ve ayetleri okumanız daha doğru olacaktır. Fakat bazı durumlarda kişinin ruhuna ve iradesine saldırmış olan cinler musallat olduğu kişinin Kur’an kelamı okumasına dahi müsaade etmez. Böyle durumlarda güvenilir bir medyumdan ya da ilmine, temiz kalbine güvendiğiniz bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Kur’an da cin ve ruhani varlıkların her türlüsünden korunabilmek adına pek çok alternatif vardır. İçinizde yaşadığınız bu zor durumu sure ve dualarla atlatmak için ise musallat olunmuş kişinin de iradesi ile savaş vermesi gerekir. Çünkü cinler ruha ve psikolojiye saldırarak kişiyi her türlü manevi yönden zayıflatır.

Cinler, Hangi Durumlarda Musallat Olamazlar

İnanç ve irade bakımından zayıflattığı bu kişi dua okuyamaz hatta ezan sesine bile katlanamaz hale gelir. Çünkü cinlerin özellikle insanla iletişim kurmuş olanları kötü olarak bilinen türleridir ve inanç ya da Allah konusunda her türlü olgudan fazlasıyla rahatsızlık duyarlar. Örneğin ezan sesinden hoşlanmazlar, Kur’an ı Kerim ayet ve surelerinden de rahatsızlık duyarlar. Bu sebeple inanç olarak güçlü olan ve her zaman abdestli ve dualı gezen kişilere cinler musallat olamaz. Hatta musallat olmanın haricinde böyle inançlı ve dualı olan kişilere yönelik yapılan ya da yapılacak büyülere karşı da bir zırh gibi koruyucu olur. Fakat bazı durumlarda musallat olma ya da üzerinde büyü olması durumunda kişi dua etmekte ya da sure okumakta hatta abdest almakta zorlanır. Bu hususta öncelikle gusül abdestine sonrasında da inanç için İslam dini buyruklarını yerine getirmek bizleri koruyacaktır. Cinler musallat olduğunda kişide özellikle yalnız kalma isteği daha da yoğunlaşır bu da kişiyi psikolojik bir buhranın içerisine çeker.

Herhangi bir obje ya da başka bir inanç bizi korur diyerek hiçbir şey yapmadan bu tür konularla başa çıkamayabiliriz. Çünkü cinler ve saldırdıkları yönümüz soyut kavramalardır. Fakat sonucunda hem psikolojik hem fiziksel hasarlar bırakabilir. Bu konuda ise en deneyimli ve uzman kişiler medyumlardır. Özellikle cinler ile iletişim kurabildikleri için daha doğru yöntemler ile kişiyi musallat olunması durumundan kurtarmak adına daha bilgilidir. Özellikle deneyimli olan medyumlar bunu tamamen iyi niyetli şekilde yaparlar. Çünkü bu durum çaresiz ve zor durumda olan bir kişiye yardım ve ruhu açısından bir kurtuluştur. Korunmak için aynı zamanda bazı konularda da daha dikkatli ve özenli olmalıyız. Örneğin banyo ve ya tuvalette gereğinden fazla zaman geçirilmemeli. Çünkü cinlerin yaşamayı sevdiği bazı alanlar vardır ve bu alanlar da en korunmasız olunan yerlerdir.

Özellik banyoda olduğumuzda hem çıplak hem de savunmasız oluruz. Bu süreçte özellikle bir cin tarafından beğenilen insana en fazla bu tarz savunmasız olunan mekan ve durumlarda yakınlaşmaya çalışır. Çünkü cinlerin insanlarla ilişki kurabilmesi, iletişime geçebilmesi mümkündür. Cinler özellikle uzun yaşamaları ve zaman mekan konusunda sınırlı varlıklar olmadıkları için insanlarla görünmeden iletişime geçebilir adeta içten içe fısıldayan bir sesmiş gibi sürekli kişiye komutlar vermeye hislerini yönlendirmeye çalışır. Bu yüzden de kolaylıkla musallat olmak istediği kişiyi manipüle edebilir.

Bu musallat durumu aslında tamamen insanın ruhu ile ilgilidir. Soyut bir durum olduğundan net bir şekilde çözümlenemez bazı psikolojik sorunlar ile musallat olunan kişiyi de içten içe daha da ağır bir biçimde zorlar. Görmediğimiz ve kötü niyetli olma ihtimali olan ruhani bir varlığa karşı ancak ruhani açıdan ya da manevi açıdan bir çare bulunabilir. Bu da abdest, inanç ve dualar ile mümkündür. Kur’an ayetleri cinleri dışarda tutabilecek manevi bir zırh gibidir.