Cin, Şeytan, Büyü ve Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılmalı?

/ 23 Temmuz 2021 / 2.085 / yorumsuz
Cin, Şeytan, Büyü ve Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılmalı?

Cin, Şeytan, Büyü ve Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılmalı?

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı sorusu son dönemlerde birçok insan tarafından merak edilmektedir. Son dönemlerde internet üzerinde yapılan araştırmaların çoğunda bunlardan nasıl kurtulacağı araştırılmaktadır. Özellikle kişiler, bu tarz uygulamalara bel bağlayarak kendi isteklerini daha kolay hayata geçirebildiklerini düşündükleri için herkes üzerinde büyüler olabilmektedir. Çoğu insan bu durumdan mustariptir.  Doğrudan bu uygulamalardan nasıl korunacağı merak edilmekte ve bu işte profesyonel olan kişilere çeşitli başvurularda bulunmaktadırlar. Büyüler insanların hayatlarını doğrudan etkileyebilen özellikle kişilerin iradeleri üzerinde bir uygulama olmuştur. Büyülerin etki etmesinde görev alan önemli varlıklardan biri cin ve şeytandır. Bu maddi alemler üzeri varlıklar insanların üzerlerinde ciddi etkiler kurabilmektedir. Aynı zamanda nazar kavramı da büyülerin içerisinde bulunan ritüellerden birkaçıdır. İnsanların gündelik yaşantılarını bu şekilde doğrudan etkileyebilmektedirler.

Cinlerden Nasıl Korunmalı?

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı sorusu içerisinde en dikkat çeken nokta cinlerden nasıl korunacağıdır. Eğer cinler size yaklaşmaya başlarsa veyahut evinize dadanırlarsa yapmanız gereken belli başlı ritüeller ve okumanız gereken dualar bulunmaktadır. Cin gibi varlıkların insanlara yaklaşmasındaki en büyük etki yalnızlıktır. Eğer insanlar, hayatlarını daha yalnız bir halde geçiriyorlarsa bunların sizlere etkisi daha büyük olabilmektedir. Özellikle tuvalet ve banyolarda bu varlıkların yer alması daha doğaldır. İslam dinine mensup kişiler bu varlıklardan korunabilmek için çok basit bir yöntemi kullanabilmektedir. “Bismillahirrahmanirrahim” kelimesi yani besmele olarak bilinen kelime, cinlerden korunmanın birinci yoludur ancak bu durum her zaman yeterli olmayabilmektedir. Öte yandan her yaptığınız harekette bu kelimeyi kullanırsanız cinlerden yüksek ihtimalle korunabileceğinizi sizlere söyleyebilmekteyiz. Eğer bir cin sizi rahatsız ediyorsa bu hem psikolojik hem de fizyolojik olarak sizlere etki yaratabilmektedir.

İslam dini ile ilgili olan çoğu kitapta cinler hakkında geniş bilgiler bulunmaktadır. Bu konuda uzman olan kişilerin yaptığı bazı araştırmalar sonucunda cinlerden korunmak için çeşitli ritüeller ortaya konmuştur. Kendinizi bu varlıklar tarafından etki altında hissettiğinizde çeşitli dualardan oluşan bazı ritüelleri hayata geçirirseniz cinlerden korunmaya yardımcı olabilirsiniz. Çoğu otorite tarafından kabul görmüş olan bir ritüeli sizlere aktarmak gerekirse:

  • İlk olarak okumanız gereken sure Fatiha süresidir.
  • Daha sonrasında Ayetel Kursi, İhlas, Nas ve Felak sureleri okunur.
  • Ayrıca salavat getirilerek 7 kez bu dualar bir ritüel içinde okunur.
  • Bekara süresinde yer alan ilk 4 ayet ve son 3 ayet okunmalıdır.
  • Sabah ve akşam olmak üzere 24 kere Estağfurullah denmektedir.

Son olarak 11 tane İhlas ve 7 tane Fatiha okunmalı en son olarak 33 kez ”Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed”  denmelidir.

Bu ritüeli sabah ve akşam olmak üzere yürüttüğünüzde istediğiniz şekilde bir sonuç alabileceğiniz gerçektir.

Cinler Nasıl Musallat Olur?

Cin, Şeytan, Büyü ve Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılmalı?
Cin, Şeytan, Büyü ve Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılmalı?

Cinlerin insanların hayatlarına giriş yapması sonucunda bir musallat söz konusu olabilmektedir. Çeşitli büyüler sonrasında cinler kullanılarak insanların hayatlarına etkiler yaratılabilmektedir. İnsanlar bu tarz varlıklar tarafından etkilendiğinde gündelik hayatlarında çeşitli değişiklikler görebilmektedir. Bunların başında ailesi ve sosyal çevresi ile yaşadığı sorunlar yer almaktadır. Daha sonrasında eğer dinine bütün biriyse kendini dinden yavaş yavaş soğutmaktadır. Kişilerin iradesi artık bir cin tarafından yönetildiği için doğal olarak kişiler kendi kararlarını verememektedir. Bu noktada kişilerin çevresine düşen görev büyüktür. Eğer bu tarz sorunlar yaşayan kişileri etrafınızda görüyorsanız ya da kendi üzerinizde görüyorsanız doğrudan profesyonel bir kişiye ulaşmalısınız. Özellikle medyum hocalar sizlere yardımcı olabilmektedir.

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı sorusu içerisinde cinin musallatından korunmak için çeşitli adımların atıldığı görünmektedir. Kendi başınıza bu tarz musallatlardan kurtulmak oldukça zordur bu sebeple konu üzerinde uzman bilgili kişilerin yardımı alınmalıdır. Bu kişilere medyum hocalar denmektedir. Bu kişiler sizler üzerinde çeşitli incelemeler ve değerlendirmeler yapabilmektedirler. Etkisi altında olduğunuz cin türünü ve büyüyü net bir şekilde belirleyebildikleri için doğrudan etkili korunma ve kurtulma yollarına başvuracaklardır. Bu uygulamalar içerisinde çeşitli ritüeller ve dualar yer almaktadır. Yalnızca yardım aldığınız profesyonel kişinin yaptığı uygulamalar yetmez aynı zamanda sizler de bazı ritüelleri kendi adınıza gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken yer, ritüellere olan inancınızı yüksek tutmaktır. Eğer böyle tarz uygulamalara ve kurtulacağınıza bir inanç yoksa asla işe yaramayacaktır.

Nazardan Nasıl Korunmalı

Nazar kelimesini insanlar gündelik yaşantısı içerisinde yoğun olarak kullanmaktadır. Adeta kültürümüzün bir parçası olması, kişilerin bu konu üzerinde araştırma yapmasına da neden olmaktadır. Arapça kökenli bir kavram olması ve İslam dini içerisinde yer alması bizim kültürümüze de bu noktadan girmesine neden olmuştur. Bir kelime ile açıklamak gerekirse uğursuzluk diyebilmekteyiz. Bazı kişilerin üzerlerinde olan çeşitli kıskançlık veyahut kem göz, o kişilerin evlerinde, eşyalarında veyahut kendi üzerlerinde çeşitli sorunların ve problemlerin oluşmasına yol açar. Buna nazar denmektedir. Manevi bir kavram olması ve kutsal inançlardan beslenmesi de insanların ciddi olarak bu konu üzerinde düşünmesine yol açmıştır. Bu kavram tarafından sorun yaşayan insanların hayatlarında istenmeyen şeyler yaşanabilmektedir. Eğer birden hiç beklemediğiniz bir olumsuzluk yaşıyorsanız bunu nazar olarak adlandırabilirsiniz. Gerçekten bu manevi kavramın insanları etkileyip etkilemediğini bilmek zor olsa da çoğu insan inancını korumaktadır.

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı cümleleri insanlar arasında yoğun olarak düşünülmektedir. Nazar ise bu kavramlar arasında en çok hayatımızın içerisinde yer alan bir durumdur. Nazar kavramı yalnızca İslam dini ile değil daha öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Özellikle Türk kültürünün geçmişinde nazardan korunmak için çeşitli eşyalar, ritüeller veya inançlar ortaya çıkmıştır. Bir örnek vermek gerekirse; evlerimizde, odalarımızda veyahut kapı girişlerinde bulunan mavi nazar boncukları eski bir Türk Şaman kültürüdür. Bu kültürdeki inançlara göre o tarz materyaller insanları nazardan koruyabilmektedir. Günümüzde ise nazardan korunmanın net bir yolu bulunmamaktadır ancak İslam dininde yer alan çeşitli dualar, insanların bu tarz kem gözlerden korunması için yararlı olabilmektedir. Bu duaları, din konusunda uzman olan çeşitli insanlardan öğrenebilir veyahut bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Nazardan korunmanın en kolay yolu kendi içinizden geçmektedir. Eğer tevazu sahibi bir insan olursanız ve övünmekten kaçınan bir kişiyseniz, nazarları üzerinize çekmezsiniz. Öte yandan belirli dualar bulunmaktadır. Bunları aklınıza geldikçe okursanız ve tekrarlarsanız kendinizi daha kolay koruyabilmektesiniz.

“Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnû. Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn.”

Bu duayı okuduğunuzda, kendinizi dışardaki kem gözlerden manevi olarak koruyabilmektesiniz. Türkçe anlamına bakmak gerektiğinde ise Kuran’a olan inancı ve çeşitli olumsuzluklara karşı Allah’a savunmayı anlatmaktadır. Bir diğer dua ise daha uzundur ve Kuran’da geçen bir ayetten oluşmaktadır. Bu sure Kalem süresidir ve 51, 52. Ayette bulunan cümleler bir nazar duası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu süre daha uzun olduğu için Nas ve Felak okunarak da dışardaki olumsuzluklardan kolayca korunabilirsiniz.

Büyüden Nasıl Korunabiliriz?

Büyü kavramı günümüze çok eski çağlardan gelen önemli uygulamalar bütünüdür. Yalnızca İslam dininde değil aynı zaman çeşitli dinlerin ve kültürlerin içerisinde de büyüler net bir şekilde yer almaktadır. Farklı ekollerde karşımıza çıkan büyü çeşitlerinden korunmak da oldukça meşakkatlidir. Eğer bu konularda uzman ve bilgili kişilere başvurmanızsanız büyünün etkisi altında kaldığınızda onu ortadan kaldırabilmek oldukça zordur. Güncel olarak kullanılan büyüler birçok kültürün bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski zamanlarda büyü kavramı kimi zaman toplumların içerisinde yoğun olarak kullanılmakta ve kabul edilmekteydi. Öte yandan bazı zamanlar insanlar büyüleri kabul etmemekteydi ve gizli bir şekilde uygulanmaktaydı. Her halükârda günümüze ulaşmayı başarmış uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamaları yapan kişiler medyum hocalardır ve bunlardan korunmak için de çeşitli çalışmaları sizler için yürütebilmektedirler.

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı sorusunu sormadan önce bir büyünün etkileri nelerdir onları araştırmak gerekmektedir. Büyülerin etkisi altında olduğunuzu anlamak oldukça zordur. Eğer size bir büyü yapıldıysa, bunu çevrenizdeki kişiler anlayabilmektedir. İradenizi etkileyen bir uygulama olduğu için zaten kendinizin farkında olamazsınız. Bir büyünün sizlerde değişiklik yaptığını anlamak istediğinizde sayacağımız noktalara dikkat etmeniz size yardımcı olacaktır. Büyünün yaptığı etkileri sıralarsak:

  • İlk olarak bir büyünün etkisindeyseniz hayat yaşantınıza ani değişiklikler görünmeye başlar.
  • Kafanızı sürekli yoğun hisseder ve bir şeye odaklanamama sorunları yaşarsınız.
  • Ailenize veyahut arkadaş çevrenize vermiş olduğunuz önem ve ilgide düşüşler yaşanır.
  • Kariyeriniz ve eğitim hayatınızda çeşitli problemler yaşamaya başlarsınız.

Bu tarz belirtileri kendi üzerinizde görüyorsanız yapmanız gereken doğrudan büyüyü bozabilecek kişilere gitmeniz gerekmektedir. Bu kişiler, en kısa sürede sizlere yardımcı olabileceklerdir.

Büyüleri Nasıl Bozarsınız?

Eğer üstünüzde bir büyünün olduğunu fark ederseniz, öncelikle sakin olmalısınız. Panikle ve heyecanla yaptığınız bilgisiz davranışlar, durumun daha kötü olmasına yol açabilmektedir. Öte yandan, kendi başınıza eğer büyülerden kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız bu durum biraz zor olmaktadır. Doğrudan bir medyum hocaya gitmelisiniz ve bunlar sizlerin üzerinde detaylı inceleme yapmalıdır. Her hoca da büyülerin bozulmasında etkili olmayabilmektedir. Bu tarz uygulamaları bozmak yapmaktan çok daha zordur. Sabırlı ve iradeli bir şekilde bıkmadan ritüelleri uygulamak gerekmektedir. Kimi zaman büyünün musallat ettiği cinler, sizlere zorluklar çıkarabilmektedir. Bu noktada asla pes etmeden kurtulacağınıza karşı olan manevi inancınızı yüksek tutunuz. Yalnızca profesyonel kişilerin çabaları yetmez sizler de bu ritüellere destek vermelisiniz aksi halde üstünüzden büyüyü atamazsınız. Büyüden korunmak için de çevrenizdeki insanlara dikkat etmelisiniz ve sürekli imanınızı yüksek tutmalısınız.

Şeytandan Nasıl Korunmalı?

Cin, şeytan, büyü ve nazardan korunmak için neler yapılmalı sorusunun içerisinde kişiler tarafından en çok dikkat çeken şeytan ile ilgili olandır. İslam dini içerisinde şeytanın yeri büyüktür. Dünya üzerindeki tüm kötülüklerin ve olumsuzlukların sorumlusu olarak bu varlık görülmektedir. Şeytanın etkilerine uymamak ve onun şerrimden Allah’a sığınmak İslam dininin gerekçelerinden biridir. Şeytandan korunmak için birçok manevi uygulama vardır. Ancak bu uygulamalardan öte ilk olarak iradenize sahip çıkmalısınız. Güçlü bir irade ve iyi bir imanınız varsa şeytandan uzak durmanız çok daha kolaydır. Öte yandan ibadetlerinizi yerinize getirmeniz, saf duygularla inancınıza dönmeniz Şeytan’ın size musallat olmasının önüne geçecektir. Ayrıca hem Kuran’da hem de Peygamber hadislerinde çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Özellikle kimi dualar şeytanın kötülüğünden korunmak için önemlidir. Herkes tarafından kullanılan bu dualar arasında en çok bilinen Felak ve Nas süreleridir.