Şeker Büyüsü Nedir?

/ 11 Mart 2021 / 10.480 / yorumsuz
Şeker Büyüsü Nedir?

Şeker Büyüsü Nedir? sorusunu bu yazımızda sizler için yanıtlayacağız. , beyaz ve kara büyü olarak iki türe ayrılan büyülerin beyaz olanındandır. Bazı amaçlara hizmet eden bu büyü geçmişten günümüze gelene kadar sık sık kullanılmıştır.

Her büyüde olduğu gibi şeker büyüsünde de dikkat etmek gereken bazı noktalar vardır. Bir büyüyü araştırırken ilk olarak büyünün ne amaca hizmet ettiği ve tarihi hakkında araştırma yapılmalıdır. Çünkü bazı büyüler iyi bir amaca hizmet ediyor olarak gösterilse de aslında kara büyü olabilir. Neyse ki korkulmamalıdır. Çünkü şeker büyüsü, şeker kadar ak bir büyüdür.

Şeker Büyüsü Nedir?

Şeker büyüsü nedir? sorusu çok merak edilen sorulardandır. Öncelikle cevaplanması gereken büyü hakkındaki bilgilerdir. Çünkü büyüyü bilmeden yapmak büyük riskler oluşturabilir.

Şeker büyüsü, aşk büyüsüne ve bağlama büyüsüne benzer bir büyüdür. Büyüyü yapan kişi etki altında bırakacağı kişinin kendisine sırılsıklam aşık olmasını sağlar. Büyü etkisindeki kişinin gözü başka kimseyi görmez ve yalnızca aşkı için çabalar. Bu durum bir beraberliğe ve mutluluğa kavuştursa da bazı durumlarda büyü etkisindeki kişinin çevresindeki insanları görmeyeceğinden şiddetli tartışmalar oluşabilir.

Bu nedenle şeker büyüsünü yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Birisini şeker büyüsü ile kendisine aşık edecek kişiler 2 defa düşünmelidir.

Yalnız şeker büyüsü sadece aşık etmek için kullanılmaz. Bazı durumlarda kısmet açmak için de kullanılan bu büyü özellikle medyumlar ile yapılmalıdır. Peki şeker büyüsü nasıl yapılır?

Şeker Büyüsü Nasıl Yapılır?

Şeker büyüsünü yapmak için her büyüde olduğu gibi belirli konularda bilgi sahibi olmak ve dikkatli ilerlemek gerekir. Yapılışı çok kolay olarak görülse de en ufak bir yanlışta durum büyüyü yapanın aleyhine sonuçlanabilir ve kötü sonuçlar doğabilir. Bu nedenle evde yapılabilse de medyumlar ile beraber çalışmak en doğrusudur. Şeker büyüsü adından anlaşılacağı gibi şeker aracılığıyla yapılan bir büyüdür ve kimi zaman toz kimi zaman iri taneli şekerler ile yapılır.

Her büyünün yapılması için bazı yöntemler ortaya çıkartılmıştır. Şeker büyüsünde de bu durum böyledir. Şeker büyüsü yapmak için de bazı geleneksel ve bilinen yöntemler bulunur. Ancak internetten öğrenilen bir yöntem her zaman doğru olmayabilir. Bu nedenle şeker büyüsünün yapılışı için doğru bilgiye internet üzerinden ulaşmak zordur.

Şeker büyüsü nedir?  sorusu kapsamında şeker büyüsünü evde yapmak isteyen birey ise güvenilir bir medyum ile konuşup en azından yöntemleri öğrenmelidir. Böylece büyü yapılırken oluşacak ücretin çoğundan da kaçınabilecek birey büyünün yapılışının doğrusunu da bulmuş olur. Bu işlemden sonra büyüyü yapmak için gerekli ortam hazırlanıp medyumun bahsettiği şekilde büyü yapılabilir. Ancak şeker büyüsü medyumlar ile de yapılabilir ve bu durumda etkisi çok daha büyük olur.

Şeker Büyüsü Medyumlar ile Nasıl Yapılır?

Şeker büyüsü nedir? sorusunda şeker büyüsü medyumlar ile nasıl yapılır merakı da oluşur. Her büyü için medyumların aracı olması daha çok etki gösterir ve böylesi daha güvenli olur. Bu nedenle büyü yapma işine girilmeden bir medyuma danışmak daha doğru olur.

Çünkü medyumların özel olarak hazırladığı ritüeller, tılsımlı sözcükler ve dualar bulunur. Bu uygulamalar ise evde büyüyü yapacak birisine verilmez ve medyumlar yalnızca kendisine saklar. İşinde profesyonel olan medyumlar bu yöntemleri kullanarak büyüyü gerçekleştirir. Her ne kadar büyüler günah olsa da bu büyü beyaz büyü olduğundan günah olup olmadığı iddialar arasında dolaşmakta ve her iki konuda da şüpheye düşülmektedir.

Şeker Büyüsü Nedir?
Şeker Büyüsü Nedir?

Şeker Büyüsünün Amaçları Nelerdir?

Şeker büyüsünün başlıca amaçları birisini aşık etmek ve kısmet açmak olsa da daha pek çok amaca hizmet etmektedir. Bu da Şeker büyüsü nedir?  incelendiğinde şeker büyüsünün amaçları nelerdir sorusunu oluşturur.

 • Şeker büyüsünün bahsedildiği üzere en çok kullanıldığı amacı birisini kendine aşık etmektir. Büyü yapılacak kişinin kendisine aşık olmasını isteyenler şeker büyüsünün bu amacını kullanabilir.
 • Aynı zamanda kısmeti kapalı olan kişilerin kısmetini açtırmak için de şeker büyüsü kullanılabilir.
 • Küs olan kişilerin barışması amacına da hizmet eden şeker büyüsü küs olan iki dostu, sevgiliyi ve akrabaları barıştırmaya yarayabilir.
 • Arası iyi olan insan ilişkilerinde de yine şeker büyüsü kullanılarak daha güçlü bir bağ oluşturulabilir. Yani şeker büyüsünün bir amacı da bağları kuvvetlendirmektir.
 • Büyünün bir amacı da çocuk yapmaya yaramaktadır. Bu büyü etkisindeki evli çiftler birbirine deliler gibi aşık olacağından dolayı çocuk yapmak isteyebilir ve harekete geçebilirler.
 • Ayrılan sevgilileri barıştırma amacı da bulunan şeker büyüsü giden sevgilileri tekrar kavuşturmaya yarayabilir ve bu da çok sık kullanılan amaçlarındandır.
 • Eğer kişi sevgili yapmak istemiyorsa ancak mutlu olmak istiyorsa da şeker büyüsü yaptırabilir. Çünkü şeker büyüsü sevgilisinden ayrılanların eski mutluluğuna kavuşma amacıyla da yapılan bir büyüdür.

Şeker Büyüsü İşe Yarar Mı?

Bazı büyülerde büyünün etki etmeyeceği düşünülebilir ve bu durum şüpheye düşürür. Ancak şeker büyüsü hemen hemen her zaman etki eden bir büyüdür. Doğru ve dikkatli şekilde yapıldığında neredeyse %100’lük bir etki oranı bırakır. Yalnızca bazı durumlarda gerçekleşmese de şeker büyüsü genellikle işe yaradığından dolayı da çok sık kullanılan büyüdür. Yani kısacası şeker büyüsü işe yarar mı sorusunun cevabı dikkatli ve doğru şekilde yapılırsa mutlaka evettir.

Şeker Büyüsü Kimlere Yapılırsa Günah Olur?

Bazı büyüler başka büyülerin etkisindeki kişilere yapılırsa büyük bir günah işlenmiş olur. İslam dininde büyü yapmak zaten günahtır ancak belirli durumlarda günahın büyüklüğü kat kat artar. Peki şeker büyüsü kimlere yapılırsa günah olur?

Şeker büyüsü nedir?  sorusunun cevabı öğrenildikten sonra detaylı bir araştırma sonucu büyüyü tamamen öğrenmek isteyen kişiler şeker büyüsünün kimlere yapıldığında günah olacağını merak eder.

 • Şeker büyüsü; bağlama büyüsü, aşk büyüsü, gideni geri getirme büyüsü, adet kanı büyüsü, ağız kapama büyüsü ve küstürme büyüsü gibi büyü türlerinin etkisi altındaki kişilere yapılmamalıdır. Bunun sebebi bu büyü türlerinin etkisinin altındaki kişilerin görünmez bir kalkanı olması ve diğer büyülerden korunmasıdır. Bu durumda hem şeker büyüsü etki etmez hem de büyü günah olur.

Toz Şeker Büyüsü Nasıl Yapılır?

Şeker büyüsü nedir? derken merak edilen bir başka durum da büyünün toz şeker ile yapılmasıdır. Peki toz şeker büyüsü nasıl yapılır?

Öncelikle büyü yapmadan önce bireyin iki kere düşünüp büyüyü yapmak istemesinden emin olması gerekir. Bu nedenle büyüyü öğrendikten sonra hemen yapmaya kalkışmamalı ve bir daha düşünülmelidir.

Toz şeker büyüsü için de pek çok farklı yöntem bulunur. Ancak şeker büyüsünün bu yapılışında bilinen kesin durumlar vardır. Büyüde 2 bardak toz şeker gerekir. İsminden de anlaşılabileceği gibi toz şeker kullanılacak olan bu şeker büyüsü yapılışında dua, toz şeker, kırmızı mürekkep, mavi mürekkep ve bez gerektirir.

Genellikle önce iki bardak şeker ayrı bardaklara konulur. Sonra sağdaki bardağa mavi ve soldaki bardağa kırmızı mürekkep dökülür. Daha sonrasında araştırılıp bulunan uygun dua 25 defa okunur. Bundan sonra ise beyaz renkli iki bezin içine bir yemek kaşığı toz şeker konulur. Bu şekilde 7 gün uyunmalıdır ve büyü yapılmış olur. Bu sıralama değişebilir. Önemli olan en doğrusunu bulmaktır.

Şeker Büyüsü ile Zengin Olunur Mu?

Şeker büyüsünün amaçlarında bahsedilmese de şeker büyüsü kimi zamanlarda zengin olmak için de kullanılır. Peki şeker büyüsü ile zengin olunur mu?

Şeker büyüsünün bir amacı kısmet açmaktır. Zaten kısmet açılınca maddi anlamda da zorluktan yavaş yavaş kurtulmaya başlanılır. Ancak şeker büyüsü doğrudan zengin olmak için de kullanılabilir.

Bu durumda yine geleneksel pek çok yöntem bulunmaktadır. Buradan en doğrusunu seçmeli, eğer güvenilirliğine inanılmıyorsa bir medyuma başvurulmalıdır.

Şeker büyüsü ile zengin olmayı tercih etmek çok sık kullanılmaz. Çünkü zenginlik büyüleri genellikle kişiyi doğrudan zengin etse de ilerleyen nesillerde yoksulluk oluşturur. Bu durumda iki değil, üç defa düşünülmelidir. Eğer büyüyü yapmak isteyen kişinin çocuğu varsa mutlaka uzak durmalıdır. Yine de büyünün yapılmasına karar verildiyse de bir medyuma başvurmak en doğrusu olacaktır.

Şeker Büyüsü Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Şeker büyüsünün pek çok amaca hizmet ettiği bilinir. Bu nedenle her amaç için etki süresi değişkenlik gösterebilir. Yani şeker büyüsünün geneli itibariyle ne kadar sürede etki ettiği bilinmez. Ancak türden türe göre etki süresi bilinir ve bu nedenle de şeker büyüsü ne kadar sürede etki eder sorusu oluşur.

 • Eğer şeker büyüsüne kişisel eşyalar dahil edilirse büyü 1 ila 3 gün arasında etki edebilir.
 • Şeker büyüsü, aşık etmek için yapılıyorsa bu durumda etki süresi 7 ile 25 gün civarıdır.
 • Bu büyü gideni geri getirme amacıyla kullanıldıysa etki süresi 25 ile 45 gün arasında sürer.
 • Zenginlik için yapılan şeker büyüsünün etki süresi ise 45 gündür.
 • Eğer şeker büyüsü ilişkileri kuvvetlendirmek için kullanıldıysa da 10 gün içerisinde etki görülebilir.

Şeker büyüsünün etki süreleri genellikle bu şekildedir. Her amaca göre değişse de her amaç için bilinen ortalama bir süre bulunur. Kimi zaman etki çok erken olabilirken kimi zaman çok daha geç de olabilir. Bu durumda asla umudu kaybetmemek gerekir.

Şeker Büyüsü Nasıl Bozulur?

Şeker büyüsü nedir? başlığı altında merak edilen her şey öğrenildiğine göre artık dileyen büyüyü yaptırabilir. Ancak daha sonrasında pişman olup büyüyü bozdurmak da istenebilir. Başka bir durum da ise üçüncü bir kişi büyü etkisi altındaki bireyi fark ederek büyüyü bozdurmak isteyebilir. Peki şeker büyüsü nasıl bozulur?

Şeker büyüsü eğer evde tek başına yapıldıysa bir medyumun büyüyü bozması çok daha kolay olacaktır. Çünkü evde yapılan büyüler medyumların yaptığı kadar güçlü olmaz ve savunmasız olur. Bu durumda medyum çeşitli ritüeller, tılsımlı sözcükler ve dualar ile kolayca büyüyü bozabilir.

Ancak büyü medyum tarafından yapıldıysa büyüyü bozmak daha çok emek isteyecektir. Çünkü büyü yapan medyumlar büyünün bozulmaması için çaba gösterir ve işinin kalitesi de buradan anlaşılır. Medyumlar büyülerini koruduklarından dolayı büyüyü bozmak elbette zor olur.

Yine de büyüyü bozmak mümkündür. Çünkü yalnızca büyü bozmak üzerine çalışan medyumlar da bulunur ve bu medyumlar her türlü büyü savunmasına karşı hazırlıklıdır. Bu durumda büyüyü bozmak için bir medyuma gidilmelidir. Medyum normalden daha fazla çaba sarf ederek yine çeşitli ritüeller, dualar ve tılsımlı sözcükler ile büyüyü bozacaktır. Büyü bozulduktan sonra da yaşam büyü olmadan önceki haline dönecek ancak büyü etkisindeki birey kurtulduğu için belirli bir zaman sonra mutlu olacaktır.