Rızık Açma Yolları Nelerdir?

/ 17 Mart 2021 / 1.216 / yorumsuz
Rızık Açma Yolları Nelerdir?

Rızık açma yolları, en çok merak edilen hususlardan brisidir.  Rızık, İslam’da geçen bir terimdir. Yiyecekler, içecekler gibi nimetlerden ibaret değildir. Para, yağmur, nasip gibi durumlar da rızık kavramının içerisine girmektedir. İnsanın hayatının iyiye gitmesi için rızkının açık olması gerekir. Ancak bazı kişilerin rızkı kapalıdır ve hayatlarında hiçbir şey yolunda gitmez. Hiçbir istediği gerçekleşmez. Bu nedenle rızık açmak için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Peki rızık açma yolları nelerdir?

Rızık açmak için bilinen sayısız yöntem vardır. Kişinin bahtının düzgün gitmesi için yapılacak yöntemlerin arasında dualar, muskalar, tılsımlı sözcükler ve büyüler bulunur. İslam dinine göre bunlardan en hayırlısı duadır ve ilk başvurulacak yöntem dua olmalıdır.

Rızık Açmak İçin Dua

Rızık açmak için dua etmek ve Allah’tan yardım dilemek en doğru yöntem olacaktır. Eğer kişinin bahtı kapalıysa bu kişi Allah’a sığınarak isteğinin gerçekleşmesini beklemelidir. Çünkü her şeye gücü yeten şüphesiz Allah’tır ve o ne derse o olur. Bu nedenle her konuda olacağı gibi rızkını açtırmak isteyenlerin de bu konuda Allah’a ve duaya başvurması gerekir. Peki bu dua hangisidir?

Rızık açmak için bulunan dualar elbette vardır. Bunlardan en yaygını ise hem internette hem de dua kitaplarında bol bol bulunur. Ancak yine de duadan bahsetmekte fayda vardır.

 Rızık Duasının Arapça Okunuşu

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.
 • Es’elüke bismikel azîmil-a’zami
 • Enterzukanî helâlen tayyiben
 • Alahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu
 • Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu
 • Ve in kâne kâriben yessirhü
 • Ve in kâne kalîlen kessirhü
 • Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi ‘’AMİN’’

Rızık duasının Arapça okunuşu bu şekildedir. Duanın Türkçe mealine göz atmak da gerekir.

Rızık Duasının Türkçe Okunuşu

 • Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
 • Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram
 • Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim.
 • Bana helâl rızık ver.
 • Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir
 • Eğer yerde ise onu çıkar
 • Uzakta ise onu yaklaştır
 • Yakın ise kolaylaştır
 • Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir. ‘’ÂMİN’’

Rızık açmak için en etkili yöntem olan dua etmek rızık açma yolları nelerdir sorusunun en temel cevabı olmaktadır ve dua ile rızık açma yolu sık sık kullanılmaktadır. Bu dua kabul olduğu zaman kişinin iş ve ticaret hayatı, bereketi ve tükettiği nimetlerin sayısı ile çeşidi artacaktır.

Rızık Açma Yolları Nelerdir?
Rızık Açma Yolları Nelerdir?

Rızık Açmak İçin Muska

Rızık açmak için başvurulan yöntemlerden birisi de muska yaptırmaktadır. Muska yaptırmanın da İslam dini açısından caiz olmasa da çoğu kişi muska taşımaktadır. Bu nedenle günümüze kadar çok yaygın olarak gelen muskaların amaçları da hayatta kötü giden bazı şeyleri değiştirmektir. Bu kötü durumlardan birisi de rızkın kapalı olmasıdır. Hal böyle olunca rızık açmak için muska yapan hocalara başvurulur. Peki rızık açmak için muska nasıl kullanılır?

Muska, ilmine güvenilen hocaların yardımıyla yazılır. Her ne kadar caiz olarak görülmese de bazı yerlerde caiz olarak geçmesi kullanımını arttırmaktadır. Eğer caiz olduğuna inananlardansanız umumi yerlere girerken ve giderken muskayı çıkarmalısınız.

Muska yazacak olan hocalar bildiği özel dualar ve tılsımlı sözcükleri muskanın içerisine yazarak aktarır. Daha sonrasında ise muskayı boynunda taşıyacak birey her an o duayla kalacağından duanın kabul olması beklenir. Dua kabul olursa da kişinin rızkı açılacak ve her türlü işi yolunda gidecektir. Rızık açma yolları nelerdir sorusunun bir yolu da bu şekildedir.

Rızık Açmak İçin Büyü

Rızık açmak için büyü yapmak da rızkı açtırmak için başvurulabilecek yollar arasındadır. Büyüler, kara büyü ve beyaz büyü olarak ikiye ayrılırlar. Kara büyüler iyi durumları kötüye çevirmek için bulunurken beyaz büyüler ise kötü durumları iyiye çevirmek için vardır. Bu durumda kapalı olan rızkı geri açmak için beyaz büyü yapılabilir.

Beyaz büyü de her büyüde olduğu gibi ne amaca hizmet ederse etsin caiz değildir. Çünkü Allah’tan medet ummaktansa büyüden medet umup insanların hayatını büyü ile etkilemek dinden çıkarabilecek bir durumdur. Yine de bu duruma başvuranlar olmak isteyebilir. Peki rızık açmak için hangi büyü yapılır?

Rızık açma büyüsü farklı şekillerde yapılabilir. Ancak en popüleri, ayna ve halat gibi farklı malzemeler ile yapılmasıdır. Yine de en doğru yöntem için medyuma başvurmak gerekir.

Tarihte pek çok insan ve pek çok medeniyet tarafından kullanılan, kendine uygun şekilde uyarlanmış olan rızık açma büyüsü, çok sayıda alternatif bulundurur. Örneğin bu büyü vefk ile de gerçekleştirilebilir. Yine de durum her kişiye göre değiştiği için büyüyü gerçekleştirecek kişi medyum ve onun hazırladığı ritüeller ile tılsımlı sözcükler olmalıdır.

En etkin rızık açma büyüsü yöntemi vefk olmaktadır. Çünkü vefk ile yapılan büyülere artık büyü yerine dua denilebilir. Çünkü ne bir tılsımlı sözcük ne de ritüeller gibi bir durum kullanılır. Burada belli bir kağıda özel zamanlarda mürekkepler ile dualar işlenir. Bu dua vücutta taşınmayacağından muska gibi de olmayacak ve yalnızca ibadet durumuna geçecektir. Medyumun yaptığı dualar etki edince de büyünün etkileri kendini göstermeye başlayacaktır.

Bakliyatlar ile yapılan rızık açma büyüsü, evlerde özellikle yiyeceğin hiç eksik olmamasını sağlar. Büyüyü yapılırken, diğer büyülere kıyasla çok daha farklı malzemelere ihtiyaç duyulur. Ekmek kırıntısı, nohut ve bu gibi malzemelere ek olarak safran da kullanılır. Bu malzemeler ile medyuma gidildikten sonra medyum büyü için gerekli ritüelleri, duaları ve tılsımlı sözcükleri hazırlayıp bazı isteklerde daha bulunur. Daha sonrasında büyü gerçekleşir ve kişinin şansı, bereketi, ticareti her konuda olumlu gider.

Her büyüde olduğu gibi rızık açma büyüsünde de ilim çok önemlidir. Medyumun nefesi ve niyeti ne kadar iyiyse büyü o kadar iyi olur. Bu nedenle hangi büyü yöntemini kullanılıyor olursa olsun, nerede ya da ne zaman gerçekleştiriliyor olursa olsun, büyüyü yapan medyumun nefesi kuvvetli değilse, yapılan işlemin etkisi de olmaz. Ancak hocanın nefesi kuvvetliyse ver her şey dikkatli şekilde yapılmışsa büyü olumlu sonuçlanır. Daha sonrasında ise kişinin işleri rast gider.

Rızık Açma Büyüsü Kaç Günde Etki Eder?

Rızık açma büyüsünün de her büyüde olduğu gibi etki süresi bulunur. Bu nedenle bu büyünün etki süresi de merak edilir. Peki rızık açma büyüsü kaç günde etki eder?

Rızık açma büyüsünün etki süresi nasıl yapıldığına göre değişkenlik gösterir. Çünkü kimi yöntem büyünün daha yavaş etki göstermesini sağlarken bazı yöntemler ise daha hızlı ve daha etkili etki göstermesini sağlar.

 • Rızık açma büyüsü eğer vefk ile yapıldıysa büyünün etki süresi 10 güne yakın bir süre olmaktadır.
 • Eğer büyü muska ile yapılmışsa buradaki büyünün etki süresi 13-15 gün arasındadır.
 • Büyüye başvurulan yöntemlerde bakliyat ya da başka materyaller kullanılmışsa bu durumda büyünün etki süresi 15-20 güne kadar çıkabilir.

En etkili ve hızlı yöntemin vefk ile yapılması bilindiğinden dolayı bu büyüyü yapanların da vefk yöntemine başvurması gerekir. Böylece hem dua ile bir şey istenmiş olur hem de büyünün hızı çok daha hızlı olur. Bu süreler her ne kadar kesinlik içermese de büyüyü yaptıranlarda görülen ortalama etki süresidir.

Rızık Açıldıktan Sonra Ne Olur?

Bu yöntemler işe yaradıysa rızık açılmış demektir. Artık rızkı açılan kişinin hayatı bambaşka bir hal alacaktır. Bu durum elbette olumlu olacaktır. Çünkü her konuda kötüye giden kişi birden iyiye doğru yönelecektir. Bu durum elbette detaylı olacaktır. Konu detaylı olacağından rızık açıldıktan sonra ne olur sorusu da merak uyandırır.

Rızık açıldıktan sonra oluşacak durumlar genellikle kişiden kişiye değişir. Çünkü kişinin rızkı ne kodu kapalıysa o durum değişir. Ancak rızık kelimesinin kapsadığı her konunun açılmasından sonra etki edecek olumlu durumlar elbette bulunmaktadır.

 • Rızkı açılan kişinin eğer nimetler konusunda rızkı kapalıysa Allah ona bol bol yiyecek ve içecek nasip eder. Böylece yiyecek ve içecek sıkıntısından kurtulan birey artık gönlünce nimet tüketebilir. Tabii bu durumda para da gerekir ve yine yiyecek ve içecek için gereken para adeta hiç azalmayacak gibi durur.
 • Rızkı açılan kişinin eğer maddi konuda sıkıntısı varsa Allah gönlüne göre verir ve kişinin kazancı giderek artar. İşleri yoğunlaşır ve müşterileri çoğalır. Bu durumda rızkı açılan kişilerde görülecek olaylar bu şekildedir.
 • Eğer rızkı açılan kişinin rızkı kapalıyken iş hayatı olumlu gitmediyse, ticaretlerde sürekli dibe vurduysa durum tersine döner. Artık bireyin iş hayatı her yönden olumlu gidecek, şirketi gelişecek ve ticaretlerde müthiş sonuçlar elde edecektir.
 • Bunun yanı sıra sosyal ilişkiler konusunda da kötü olan bireyin kısmeti de açılacağından dolayı kişiler daha iyi arkadaşlar edinip daha iyi eşler ve güzel insanlar ile tanışacaklardır. Rızık açılınca oluşabilecek etkilerden birisi de budur.

Elbette rızkı açılan bireylerde görülecek yöntemler kişiden kişiye değişir. Ancak buradaki tüm olaylarda rızkı kapalı olanların tüm olaylarda göreceği etkiler bu şekildedir. Yalnızca bir konuda rızkı kapalı olanların göreceği etkiler ise hem değişkenlik gösterirken hem de yukarıdaki etkiler gibi olacaktır. Kısacası rızık açıldıktan sonra her şey eskisine göre daha güzele döner ve hayat müthiş bir hal alır.

Rızık Açıldıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Rızık açıldıktan sonra ne yapılmalıdır sorusu da bir hayli fazladır. Çünkü rızkı kapalı olan bireyler artık ne yapacağını bilemeyebilir. Peki rızık açılınca yapılması gerekenler nelerdir?

Rızık açıldıktan sonra en önemli olan unsur açık olan rızkı elinde tutabilmek ve daha da iyiye götürebilmektir. Kişinin açık olan bahtı ne kadar iyi kullandığı o bahtın ne kadar süreceği anlamına gelir. Yani rızık açıldıktan sonra oturmak gerekmez. Aksine daha iyi sonuçlar için daha çok çabalamak gerekir. Bu durum rızkın nasıl açıldığında bakmaksızın olmalıdır.

Rızık büyü ile de de açılmış olsa, muska ile de açılmış olsa, vefk ile de açılmış olsa, dua ile de açılmış olsa yine de durum aynı olmalıdır. Çünkü ‘’Allah boş duranı sevmez’’ ve rızkı açılan kişi de boş durursa o rızık geri kapanır, belki de daha kötü bir durum oluşur. Önemli olan bir şeye sahip olmak değil, sahip olduktan sonra nasıl devam edileceğidir. Rızık açıldıktan sonra yapılması gereken durumlar nelerdir sorusunun cevabı bu şekildedir. Kısacası konunun cevabı açık rızık ile beraber daha çok çabalamaktır.

Tavsiye

Aşk Büyüsü Nedir