Evlilikte Eşler Arasında Muhabbetin Önemi

/ 29 Mayıs 2021 / 1.360 / yorumsuz
Evlilikte Eşler Arasında Muhabbetin Önemi

Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi fiziksel ve ruhsal olarak kişinin sağlıklı ve mutlu olmasına etki eder. Aile; toplumun temel taşıdır. Aile kurmanın temeli ise evliliktir. Mutlu bir evlilik kişinin iyi oluş haline önemli katkılar sağlarken mutsuz bir evlilik ise kişinin hayatını son derece zorlayabilir. Evli bireylerin mutluluğu ve uyumu önemlidir. Uyuma etki eden en büyük faktör ise eşler arasındaki muhabbettir.

Muhabbet Ne Demektir? Evlilikte Muhabbet Neden Önemlidir?

Sohbet ve muhabbet aynı iki sözcük gibi gözükse bile aralarında temel bir fark vardır. Sohbet herhangi bir konuda herhangi bir duygu içeriğine gerek duymadan yapılan karşılıklı konuşmadır. Muhabbet ise “hub” kökünden gelmektedir. Hub, sevgi ve habibi sevgili, muhabbet ise sevgi içeren konuşma, davranış ve iletişim biçimidir. Dolayısıyla her sohbet, muhabbet içermez. Sevgisiz ve ilgisiz bir sohbet olduğunda buna muhabbet denilmez. Onun tam tersine muhabbet edildiğinde ortamda sevgi enerjisi oluşur.

Muhabbet Dolu Bir Evlilik Nasıl Olur?

Kadın ve erkek yaşam yolculuğunda sürekli olarak tekamül etmekte değişmekte ve gelişmektedir. Kişi hiçbir zaman değişmiyor ve aynı kalıyorsa kendine ve hayata bir katkısı olmaz. Eşler birbirlerinin girişimlerine destek olarak katkıda bulunurlarsa iletişimin olumlu olmasını sağlarlar. Eşler birbirlerinde olan değişimi kabul ederek benimseyici bir tavır sergilerse muhabbete olumlu katkı sağlanmış olunur. Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi, olumsuz duyguları azaltması ve olumlu duyguları arttırmasıdır.

  • Çatışmalardan mümkün mertebe uzak durabilmek gerekir.
  • Sorunları her iki taraf için ortak bir noktada buluşacak ve her iki tarafa da belli oranda mutlu edecek biçimde çözmeye çalışılmalıdır.
  • Eşler, birbirlerinin varlığı ile huzur ve mutluluk duyarlar.

 

Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapılmalıdır?

Kadın ve erkeğin biyolojik, fiziksel, psikolojik ve ruhsal ihtiyaçları ve evlilikten beklentileri farklıdır. Sözgelimi erkekler sonuç odaklı yaklaşım sergiler, onlar için önemli olan sonuca ulaşmaktır. Oysaki kadınlar süreç odaklıdır, onlar için varılan hedef değil yolculuğun kendisi keyifli olacaktır.

Her kişinin birbirinden farklı olması gibi her evlilik ve birbirinden farklıdır. Dolayısıyla dünya üzerinde kaç milyar kişi varsa o kadar farklı evlilik tipi vardır. Evlilikte fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarının giderilmesi uyum açısından çok önemlidir. İhtiyaçların karşılandığı bir evlilik uzun ömürlü ve mutluluk verici olur. Evliliklerde;

  • Olumlu iletişim
  • Sevgi dolu sohbet ve muhabbet
  • Cinsel doyum
  • Fiziksel ve ruhsal ihtiyaçların karşılanması önemlidir.

Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi, bir daha aynı kişi ile evlenmek ister misiniz sorusunun cevabına “Evet” demekten geçer. Mutsuz giden bir evliliği sürdürme çabası genel olarak iyi oluş durumuna oldukça olumsuz etki eder; hatta bunalıma sürükleyebilir. Mutlu bir evlilik, hayatın zorluklarına direnme gücü verir. Uyum içindeki evlilik ve doyum sağlanan bir ilişki, hayatın içindeki problemleri ve stresi azaltmaya katkıda bulunur.

Evlilik hayatları belli bir döneminde çıkmaza girer. Bunun çeşitli sebepler vardır. Her birey evlilikten önce kendi mutluluğunu ve yaşamına dair sorgulamaları ile daha sonra bunu evlenmeye yansıtmalıdır. Bireysel mutluluk evlilikteki mutluluğa etki eder. Bireysel olarak kişi mutsuz ise evlendiğinde de bu şekilde devam etme olasılığı yüksektir. Dolayısıyla evlilik doğrudan doğruya mutluluk getiren bir olay olsa da kişiden kişiye değişebilir. Ancak kişi kendi mutluluğunu başkasıyla paylaşarak mutluluğunu çoğaltır ise evlilikte uyum ve muhabbet yakalar böylece bireysel mutluluğu daha da artacaktır. Beklentilerin gerçekleşmesi, hedeflerin ve hayallerin gerçekleşmesi sonucunda mutlu bir evlilik hayatı yaşanabilir.

Mutluluk kişinin iş ilişkilerine de bu durum olumlu olarak yansır. Ekonomik düzeyi ve iş performansı da katlayarak artacaktır. Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi tüm dış ilişki ve olaylara yansır ve dalga dalga mutluluk frekansı yayar.

Evlilikte Eşler Arasındaki Muhabbetin Bitmesi

Evlilikte muhabbetin bitmesi, zaman zaman yaşanan bir durumdur. Muhabbeti artırmak için eşlerin kendi çabaları haricinde yapılan büyüler de bulunmaktadır. Bu büyülerin neler olduğu hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler de sunacağız. Bilgi aldıktan sonra yaptırmak ya da yaptırmamak kişilerin tercihi ile ilgili bir durumdur. Ama bilinmesi gereken, gerçek büyü yaptırmak isteyen kişilerin güvenilir bir medyumdan destek almasıdır. Büyüler ancak o zaman gerçek amacına ulaşmaktadır.

Eşinizle sohbetli ve muhabbetli olmak sizlerin hayat enerjisini artıracaktır. Hayata bakış açınız değişecek ve mutlu olduğunuz hissedeceksiniz. Uzun süreli evliliklerde eşler arası muhabbet oldukça önemlidir. Sizler de bunun önemli olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gerekenler hakkında yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Evlilikte Eşler Arasında Muhabbet Olması İçin Yapılan Büyüler

Sevgi muhabbet büyüsü, evliliğin çıkmaza girdiği zamanlarda evliliği yeniden aşk ve sevgi enerjisine yükseltmek için yapılır. Kişiler de az da olsa ilişkiyi devam ettirme isteği varsa, bu büyü sayesinde bu tip istekler bir anda artar. Coşku ve sevinçli bir ilişki hali oluşur.

Muhabbet büyüsü, muhabbetin azaldığı veya hiç kalmadığı durumlarda yapılır. Bu, tıpkı evlilik öncesi nişanlılık ve kız isteme dönemlerindeki heyecan ve mutluluğu geri getirir.

Evlilik kurtarma büyüsü, boşanma kararı alınmış çiftlerde veya şiddetli kavgaların yaşandığı durumlarda gelinen son noktada evliliği düzeltmek için yapılır. Evliliği kurtarma büyüsü, özellikle çocukların olduğu problemli evliliklerde tercih edilir.

Sevgi büyüsü, kişinin bir anda kalbinden hissettiği ve sevgi hissetme kapasitesini arttıran büyüdür. Sevgi tılsımı, çeşitli metotlarla yapılır. Büyüsel işlemler ve uygulamalar bu tılsımda çok işe yarar. Kısa sürede etkisini gösterir.

Evlilikte Eşler Arasındaki Muhabbetin Azalmasındaki Etkenler

Evlilikte sevgisizlik eşleri yavaş yavaş mutsuzluğa sürükler. İstenildiği taktirde bunu önlemek mümkündür. Bu konuda iki tarafın da yapması gerekenler bulunmaktadır.

Evlilikte sevgi biterse bunu tekrardan canlandırmak için belli uğraşlar yapılmaktadır. Çeşitli büyüsel uygulamalar yapılır. Kocayı karısına bağlayan büyü sıkça rastlanan ve sayıca en fazla yapılan büyülerden biridir.

Evlilikte sevgi ve saygı en önemli unsurlardır. Kişiler birbirlerine saygı duymalıdır. Sevgi, yıllara bağlı olarak değişim ve dönüşüme uğrar. Ara sıra dışsal olaylardan ötürü sevginin azaldığı hissedilir. Kişinin yaşadığı ailevi, mesleki, ekonomik sorunlar kişilere sevginin azaldığı hissi yaratabilir. Oysaki bu geçici bir durumdur. Uzun süreli devam ediyorsa ve evlilikte sevgi yoksa evlilik bitme noktasına yaklaşmış demektir.

Evlilikte Eşler Arasındaki Muhabbeti Artırmak İçin

Evlilikte sevgi nasıl canlı tutulur, bireyler daima birbirlerinin gereksinimlerini gözetmeli ve halden anlamalıdır. Evlilikte sevgi nasıl arttırılır, sıkça sorulan bir sorudur. Ortak yapılan ve keyif alınan ev içi veya ev dışı aktiviteyi belli aralıklarla düzenli biçimde sürdürmek faydalıdır.

Evlilikte erkeğin sevgisi biterse, kadının ufak dokunuşları ile geri kazanılması mümkündür. Erkeğin sevgi alanı bazen bloke olur. İlgisi farklı yönlere dağılır. Bu tip durumlarda sabır sebat ve iyi niyetle hareket edilirse olumlu sonuçlar çıkar.

Evlilikte sevgi ne zaman biter; sevgi aslında bitmez fakat şekil değiştirir. Sevgiyi ifade etme biçimi değişir. Yıllar geçince, sözel olarak örneğin seni seviyorum, ifadesi yerine, dikkat et, üşütme, denir. İlk zamanki gibi sevgi ifadeleri yerini farklı anlatım biçimlerine bırakabilir. Bunu tekrar canlandırmak ve ilk günkü mutluluğa kavuşmak için büyüsel güçlerden faydalanılması mümkündür.

Evlilikte sevgi ve iletişim en önemli unsurdur. İletişim için her zaman konuşmak gerekmez. Kişiler konuşmadıkları zamanlarda bile iletişim halindedir. Bunun tam tersine çok konuşarak da iletişim kuramayabilirler. Sözsüz iletişim evliliğin önemli parçalarından biridir.

Evlilikte aşk mı sevgi mi, daha değerlidir şeklinde soru da bulunmaktadır. Hem aşk hem sevgi çok kıymetlidir. Aşk, ayağının yerden kesilmesi ve sürekli onu görme arzusudur. Ancak bu durum kavuşunca yani evlenince bir süre sonra sonlanır. Leyla ve Mecnun; Ferhat ile Şirin, Romeo ve Jülyet çok büyük aşklar yaşamıştır. Fakat kavuşamamışlardır. Kavuşsalardı ve evlenselerdi bu aşk bu denli sürer miydi? Muhtemelen sürmezdi. Aşk güzel ve gerekli bir duygudur. Ancak evlilikle birlikte şekil değiştirir. Sevgi duygusu da şekil değiştirir. Azaldığı anlamına gelmez, sadece yıllara bağlı olarak sevginin ifade biçimi şekil değiştirir.

Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi, hayatidir ve bu makaledeki basit fakat önemli konularla sevgi ile muhabbet duygusu kişilerde gitgide artmalıdır.

Evlilikte erkeğin sevgisi biterse
Evlilikte erkeğin sevgisi biterse

Evlilikte Eşler Arasında Muhabbet İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Evlilikte eşlerin birbiri ile muhabbetli olması oldukça önemlidir. Aralarındaki bu sıcak ilişki uzun süreli evlilikleri de beraberinde getirecektir. Eşinizle aranızın iyi olması için bazı büyülerden bahsettik. Bu büyülerde birçok dualar da okunmaktadır. Bunları medyumlar büyü sırasında okumaktadır. Ayrıca sizin okuyacağınız dualar da söylenmektedir. Yerinde ve sayısında okursanız eşinizle aranızın muhabbetli olması yüksek ihtimaldir. Bundan başka kendiniz de bazı dualar okuyarak isteğinizi Allah’tan dileyebilirsiniz. Eşinizle muhabbetli olmak için hangi duaları okumalısınız?

Kur’an-ı Kerim’deki Duhan Suresi’nin 25. Ayeti diyor ki “Kem terakü min cennatin ve u’yün” kavga eden eşlere 21 yada 71 defa okumak, onları sakinleştirir.

Sabah akşam 7 defa şu dua okunmalıdır; “Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü’l-Arşi’l-Azim.”

Duanın anlamı; Allah’tan başka ilah yoktur. Yalnızca O’na inanırım. O, bütün evrenin Rabbidir.

Ve alkaytü aleyke mehabbeten minni” 41 defa okunursa muhabbetle yaşayan eşler ortaya çıkacaktır.

Ayrıca 3 İhlas 1 Fatiha okumanız da eşler arasındaki muhabbet için önemlidir. Bu dualardan önce abdest alınması önemlidir. Kişiler sessiz bir ortamda bu duaları edebilirler.

Eşler Arasındaki Muhabbet İçin 10 Esma

Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi oldukça fazladır. Bunun için de eşlerin duadan uzak kalmamaları gerekir. 10 esmanın fazileti burada da kendini göstermektedir. Esmaları okuduktan sonra Fetih suresinin ilk 10 ayetini okumanız da oldukça makbul olacaktır. Sizler için 10 esmayı hatırlatmak istiyoruz…

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Rahman

Ya Rahim

Ya Semi

Ya Basir

Ya Latif

Ya Mucib

Ya Vedud

Ya Kaviyy

Ya Veliyy

Ya Kayyûm

Eşler Arasındaki Muhabbet İçin Kişilerin Yapması Gerekenler

Eşler arasındaki muhabbetin oldukça önemli olduğundan bahsettik. Bunun için yapmanız gerekenlerin çoğunu da biliyorsunuz. Aslında eşler kendi üzerlerine düşen görevleri yapsalar ve birbirlerine sevgili, saygılı davransalar işte o zaman sorunların çoğu da hallolacaktır. Sorunlarını aşamayan kişiler medyum hocalardan yardım talep edebilirler. Yapılması gereken büyüler, ritüeller için bilgi alabilirler. Neticede bu konularda uzman olan kişi onlardır. O yüzden sizler de bilgi almak için hemen bir medyumla iletişim kurabilirsiniz.

Bazen ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Ya da nasıl hareket etmeniz gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Bu zamanlarda kendinize bir güç ve dayanak ararsınız. İşte o zaman medyumlar size yardımcı olacaklardır. Evlilikte eşler arasında muhabbetin önemi ve yapılması gerekenler konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.