Büyü Bozmak İçin Sirke

/ 2 Mart 2021 / 24.579 / yorumsuz
Büyü Bozmak İçin Sirke

Büyü bozmak için sirke mi kullanılmalı? Konusu büyülerle ilgilenenler tarafından merak edilmektedir. Büyüler, her türlü olay için kullanılır ve tılsımlı sözcükler, ritüeller, dualar gibi pek çok yöntem ile uygulanır. Herhangi bir işleyişi daha farklı bir durumda yürürlüğe sokan büyüler beyaz ve kara büyü olarak ikiye ayrılır. Beyaz büyü temiz; iyi büyüler, kara büyüler ise kötü büyülerdir.

Özellikle ise kara büyüler insanların hayatına fazlasıyla olumsuzluk getirir ve yaşamaktan beter eder. Bu nedenle kara büyüleri bozdurmak isteyen sayısı bir hayli fazladır. Ancak üzerinde büyü olduğunu düşünenler ya da birisinde büyü olduğunu düşünenler büyüyü nasıl bozacağını ya da bozduracağını bilemeyebilir.

Oysa kara büyü bozmak için pek çok yöntem bulunur. İlk duyulduğunda herhangi bir etki etmeyeceği düşünülse de şimdiye kadar büyülerin bozulması için pek çok yöntem bulunmuştur. Bu yöntemler hemen hemen her büyüde medyuma gitmeden işi çözmeye yarasa da bazı durumlarda etkisiz kalabilir.

Bu yöntemlerden bir tanesi büyü bozmak için sirke kullanmaktır. İlk duyulduğunda akla sirke içmek gelse de sirke ile büyü bozmak için yapılması gereken işlem farklıdır.

Büyü Bozmak İçin Sirke ve Büyü Nasıl Bozulur?

Harut ve Marut’tan öğrenilen bazı uygulamalar neticesinde büyü ve sihir yapmaya uğraşıldığının başladığı bilinmektedir. Yüzyıllar boyunca manevi ilimler üzerinde çalışan medyumlar ise bu gerçeği yine bu şekilde bilir. Ancak öğrenilen bu uygulamalarda büyülerin bozulması da bulunur.

Büyünün tesirinden şüphe eden kişiler kendi başlarına büyülerin nasıl bozulacağını araştırırlar ve özellikle kendi sevdiklerine büyü yapıldığını düşünenler büyünün bozulması için bazı uygulamaları ararlar. Peki, bu uygulamalar nelerdir?

Büyü nasıl bozulur sorusu özellikle günümüze kadar büyü ve büyü bozulma yöntemleri çok geliştiğinden fazlasıyla bulunur. Ancak en etkilileri ve en bilinenleri elbette sabittir. Bu yöntemler ise belirli bir sıralamada bulunur.

  • Büyü bozmak için mutlaka Kur’an ayetleri ve Yüce Allah’a yapılan dualar kullanılmalıdır. Büyü tesirleri Kur’an ayetleri ve Yüce Allah’a yapılan dualarla ve okunmuş su ve yiyecekler ile ortadan kaldırılabilir. Çünkü şüphesiz Allah her şeyi bilendir ve her şeye gücü yetendir.
  • Büyünün etkileri, ilim ve irfan sahibi medyum hocaların hazırlamış olduğu büyü bozma vefkleri ve tılsımları kullanılarak sorunsuz bir şekilde çeşitli ritüeller sayesinde bozulur.
  • Aynı zamanda büyünün bozulması için başvurulacak yöntemlerden birisi de kadim büyü üstatlarına danışmaktır. Kadim büyü üstatları yeniden büyü yaparak bir önceki büyünün etkisini kaybetmesini sağlar.

Tabii ki büyü bozmak için yalnızca bu yöntemler kullanılmaz. Pek çok gelenek haline gelmiş yöntem de büyü bozmak için kullanılabilir. Bunlardan birisi de büyü bozmak için sirke kullanmaktır.

Büyü Bozmak İçin Sirke

Büyü Bozmak İçin Hangi Yönteme Başvurulmalıdır?

Büyü yapmak İslam dinince günahtır. Bu nedenle herhangi bir büyü fark edildiğinde mutlaka bozulması için gereken yapılmalıdır. Ancak bu üç yöntemden hangisinin kullanılması gerektiği de büyü bozmak için hangi yönteme başvurulmalıdır sorusunu oluşturur.

Büyü bozmak için başvurulması gereken yöntem mutlaka her şeyin sahibi Yüce Allah’a ve Kur’an ayetleri ile duaları kullanmaktır. Allah’ın istediği takdirde her şey değişebileceğinden büyüler de Allah’tan yardım istenerek bozulabilir. Bu yöntem en çok tercih edilen ve kullanılması önerilen yöntemdir.

Bunun yanında ise gerçek ve güvenilir medyumlara ulaşmak en çok önerilen ikinci yöntemdir. Çünkü gerçek medyumlar yalnızca iyilik için, büyüleri bozmak için uğraşırlar. Bu nedenle bu medyumlar ile görüşülüp de Allah’a medyum aracılığıyla dua ederek daha çabuk ve etkili bir şekilde büyü bozdurulabilir.

Üçüncü yöntem bazı riskler oluşturabileceğinden dolayı çok tavsiye edilmese de yine kadim büyü üstatları ile büyüler bozulabilir. Ancak bu yöntemden önce, medyumlardan sonra yapılması gereken bir işlem daha bulunur. Bu yöntem büyü bozmak için sirke olmaktadır. Peki, gerçekten sirke ile büyü bozulur mu?

Büyü Bozmak İçin Sirke Kullanılır Mı?

Büyü bozmak için sirke kullanımı çok klişe ve işe yaramaz, batıl bir durum olarak görülebilir. Ancak çevresinde ruhani yetenekleri olan kişileri tanıyanlar ya da günümüzdeki teknolojik yenilikleri de kullanarak bu tür imkanlardan yararlananlar sirkenin büyü bozabileceğini bilir. Ancak bu yöntem aslında medyumlar ile beraber yapılır. Medyumlar ile covid-19 döneminde gerek online seanslar ile bu yöntem yapılır.

Sirke burada yalnızca kullanılan bir ritüel olacaktır. Bu büyü bozma yönteminde vefkler, dualar, tılsımlar ile beraber sirke de kullanılır. Sirke yardımcı bir ritüel olacağından burada büyüyü bozan asıl işlem edilecek dualardır ve dolaylı yoldan sirke büyü bozar da denilir.

Sirke ile Büyü Nasıl Bozulur?

Büyü bozmak için sirke kullanımı, çok eskiden beri bu yöntem kullanıldığından dolayı özellikle biraz daha yaşlı insanlar sirke ile nasıl büyü bozulacağını bilir. Ancak yine de sirke ile büyü bozma işleminin nasıl yapılacağı çoğu kişi tarafından bilinemeyebilir. Peki, sirke ile büyü nasıl bozulur?

Sirke ile büyü bozma işleminde asıl yararı medyum sağlar. Burada medyum ile beraber hareket edilir. Yapılması gereken işlemler medyum için dualar, vefkler gibi şeylerdir. Ancak büyünün bozulması için büyü etkisinde olduğu düşünülen kişi sirke banyosu yapmalıdır.

Sirkeli su ile yıkanması gereken kişi büyü etkisindeki kişi olmalıdır. Büyünün bozulması için yardımcı olan bu ritüeller vefkler, dualar ve tılsımlı diğer sözcükler ile desteklenir.

Ayrıca sirkeli su ile yıkanmak her açısından vücuda faydalı olur. Hatta eski zamanlarda bazı bebekler sirkeli su ile ilk duşunu alırdı. Bu durum ise bazı inanışlar nedeniyle yapılırdı ve faydalı da olurdu.

Sirke ile Yıkanmanın Faydaları

Sirke ile yıkanırken büyü bozulmasının yanı sıra bazı faydalara da sahip olunur. İslam dininde de sirkenin ne kadar mübarek ve faziletli bir sıvı olduğu bilinir ve bu durum hadislerde de söylenmiştir. Bu nedenle zaten faydalı olan sirke, su ile karıştırılıp duş alındığı takdirde ruhani olarak arınmayı sağlar. Bunun yanında kişi üzerinde dünya dışı varlıkların kurduğu manevi etkiler de temizlenmiş olur. Sirkeli su ile yıkanmanın büyüyü bozmaya yardım etmesinin sebebi cinler ve iblislerin vesveselerinden korumasıdır.

Manevi yönden vücudun tacize uğraması sirkeli su ile yıkandığında engellenmiş olur. Özellikle medyumlar da sirkeli su ile sık sık yıkanırlar. Bu uygulamalar özellikle medyumlar tarafından uygulansa da halk arasında da faydaları sıklıkla bilinir. Özellikle ev ve kişisel araçların temizlenmesinde de sirke kullanıldığından sirkenin manevi yönden faydası bilinir.

Büyü Bozmak İçin Sirke ve Sirkeli Su Kullanımı  

Sirke ile yıkanmanın faydaları öğrenildikten sonra ve işe yaradığı, hiçbir zararı bulunmadığı bilindiğine göre artık büyü etkisindeki kişinin üzerinde büyü bozmak için sirke kullanılabilir. Sirkeli su ile büyü bozma işlemi özen ister.

Genel anlamda bu büyü ile yapılan uygulama üzüm ya da elmalı sirke ile yapılır. Bu tür sirkeler ile yapılacak banyoda kova kullanılmalıdır ve kova içerisinde sirke ile su homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Yalnız burada unutmamak gereken bir nokta bulunur. Kovadaki sirkeli su en son kullanılacaktır. Yani üzerinde büyü şüphesi olan kişi ilk olarak normal bir duş almalıdır. Daha sonra ise duştan çıkmadan sirkeli su üzerine dökülür. Vücuda değecek son sıvının da sirke olmasına özen gösterilmelidir.

Kovanın yarısına kadar olan suyun tüm vücuda temas edecek şekilde dökülmesi gerekir. Geri kalan yarısıyla da gusül abdesti alınarak genel bir korunma sağlanır. Bazen de kaya tuzu ile bu işlem yapılabilir. Bu işlem sirkeli su ile büyü bozmanın dikkat edilmesi gereken noktalarındadır. Zaten duş alındıktan sonra artık işlem medyumdadır.

Kaya Tuzu ile Büyü Bozmak

Büyü bozmak için sirke kadar önemli olan bir diğer malzeme de mutlaka kaya tuzu olmuştur. Kaya tuzu, özellikle havas ilimlerinde en çok kullanılan malzemelerden birsidir. Kaya tuzunun fazileti sayesinde kişilerin üzerinde büyü etkisi kuran dünya dışı varlıkların, cinlerin ve iblislerin kaçması sağlanır. Bu sayede sirkeli su ile beraber kullanılacak kaya tuzu ile büyü bozmak çok daha etkili olur.

Burada kaya tuzu ve sirke ile büyü bozulacaksa yapılması gereken bazı işlemler bulunur. Kaya tuzu doğrudan sirkeli su ile karıştırılarak büyü bozmak için banyoya geçilebilir. Ancak istenirse bazı ritüellerde ve inançlarda bulunduğu için kaya tuzu sirkeli su ile banyo yapmadan önce 5 dakika kadar ağızda da bekletilebilir. Bunlardan ilki çok daha fazla tercih edilen yöntemdir.

İlk yöntemde yine sirkeli su ile yapılan işlemlerin aynısı yapılır. Öncelikle normal duş alınır. Sonra sirkeli su ve kaya tuzlu kovanın su ile karıştırıldığı kovanın yarısı vücudun tamamına değecek şekilde dökülür.

Daha sonra ise geri kalan yarısıyla yine gusül abdesti alınır. Böylece büyü bozmak için gereken işlem yapılmış olur ve kaya tuzu kullanılarak daha yüksek etki sağlanır. Tabii ki burada büyüyü bozan asıl etken kaya tuzu, sirke ve su değildir. Büyü bozmanın ilk yöntemindeki dualar, Kur’an ayetleri ve ikinci yöntemindeki medyumlar buradaki asıl büyüyü bozmayı sağlar. Bu sadece yardımcı ve etkili bir durumdur. Büyünün daha kolay ve çabuk bozulmasını sağlar. Eğer büyünün etkisi çok yüksek değilse ve güçsüz bir büyüyse bu duşun ardından kendi kendine edilen dualar bile büyüyü bozmayı sağlayabilir.

Büyü Bozulduktan Sonra Ne Olur?

Büyü bozmak için sirke ve diğer yöntemler ele alındığında büyülerin iki türe ayrıldığı bilinmektedir. Beyaz büyü ve kara büyü olarak ayrılan büyülere iyi ve kötü ismi takılır. Bu büyüler iyi de olsa kötü de olsa büyü bozulduktan sonra er ya da geç mutluluk sahibi olunacaktır. Çünkü artık her şey doğal ve akışında sürer. Bu beyaz büyüler için de geçerlidir. Zaten büyü kara büyüyse artık büyü etkisinden kurtulan kişiler daha şanslı, bereketli, düzenli, mutlu, huzurlu, işleri yolunda ve eskisi gibi hayatına devam edecektir.

Kara büyüler genellikle kişilerin arasını bozmak için de kullanıldığından büyü bozulunca aralar da düzelir ve bu da büyü bozulduktan sonra oluşacak durumlardan birisidir. Ayrıca işleri eskisi gibi olan ve şanssızlıklarından kurtulan büyü etkisindeki kişiler büyüden kurtulduğunu anlayınca da çok fazla mutlu olacaktır.

Sirkeli su ile büyü bozulduktan sonra bu duruma inanmayanlar da doğal olarak şaşıracaktır. Ancak büyü bozulunca zaten durum iyice kavranır. Çünkü burada büyüyü sirkeli su bozmaz. Bu sadece yardımcıdır ve büyüyü bozan Yüce Allah ve ona dua ederek, tılsımlı sözler ile dualarını kabul ettirmek için uğraşan medyumlardır.

Büyü bozulduktan sonra ne olur sorusunun geneli mutluluktan ve huzurdan oluşur. Büyü ne olursa olsun her Müslüman büyünün yanlış bir şey olduğunu bilir. Bu nedenle bazı kişiler beyaz büyüler bozulunca başlarda hüzne kapılsa da eğer inancı yerinde ve kuvvetlendiyse iyi ki büyünün bozulduğunu düşünür. Zaten bu durum başlarda gerçekleşmezse de er geç büyünün bozulmasının iyi bir şey olduğu çeşitli yollar ile anlaşılır. Zaten kara büyüler bozulunca doğrudan iyi ki bozulmuş düşüncesi oluşur.