Aşkın Büyüsü İçinde Misiniz?

/ 16 Mart 2021 / 473 / yorumsuz
Aşkın Büyüsü İçinde Misiniz?

Aşkın Büyüsü İçinde Misiniz? o zaman bu yazımız tam da size göre. İnsanların önem verdikleri en güzel duygular içerisinde yer alan aşk kavramının hayatımızda oldukça büyük yeri vardır. Aşk için söylenen güzel sözler, aşk şarkıları, aşk filmleri derken aşkın büyüsü bütün benliğimizi sarmış durumdadır. Sizler de aşkın büyüsü içinde misiniz? Yoksa daha onu arayıp bulma çabası içinde misiniz? İki ayrı durum ve iki ayrı olaydan bahsediyoruz. Birinci bölümde olan ve aşkın büyüsünü hisseden kişiler kendilerini çok mutlu hissederler. Hayatları neşe içerisindedir. Hele ki karşılıklı bu duygular hissediliyorsa onun verdiği tat da bir başka güzeldir.

Ama kendilerini ikinci kısımda gören kişiler için aynı durum geçerli değildir. Hayatının aşkını arayanlar ve onu henüz bulamayanlar kendilerini bir boşlukta hissederler. Sanki daha keşfedilmemiş bir ada parçası gibi birisinin onu bulmasını beklerler. Bu bekleyiş de onların hayatlarından uzun bir zaman dilimini de beraberinde götürür. Oysa ki aşkın büyüsü insanları çepeçevre sardığında o kişilerin hayatına renk gelir. Sevmek ve sevilmek duygusu bütün benlikleri kaplar. Onun verdiği enerjiyle artık onlar daha güçlü ve daha yıkılmaz olurlar. Bu duyguları ona yaşatan kişiye minnet duymak insanın doğasında vardır. Bu sevgiyi içinizde oluşturan Allah’a şükretmek durumu da yapılması gereken bir olaydır.

Aşkın Büyüsünde Kimler Yer Alır?

Aşkın büyüsüne farklı yaşlardaki insanlar kapılabilir. Aşkın büyüsünde kimler yer alır? Diye bakacak olursak; genç, orta yaşlı, yaşlı, kadın, erkek, yetişkin hatta çocuk yaşta yaşanılan o masumane aşklar yer almaktadır. Çocukluk yaşlarımızda mutlaka aşık olduğumuz bir okul arkadaşımız, sıra arkadaşımız ya da komşunun kızı ya da oğlu yer almıştır. Bu yaşlardaki çocuklar izledikleri filmlerden ve duyduklarından etkilenerek aşkı keşfetmeye başlarlar. Bu duygunun nasıl bir şey olduğu ilk kez çocukluk çağlarında ortaya çıkmaktadır.

İlerleyen dönemlerde yetişkin birey olan kişiler, karşı cinse farklı ilgiler duymaya başlar. Bu ilgilerin arasında cinsellik öncelikli olarak ilk sırayı alır. Ergen bireylerin aşktan önce karşı cinste bulunan cinsel objeleri ve hisleri fark etmeleri neticesinde de ilk deneyimlerini yaşamış olabilirler. Cinselliğe öncelik verilen aşkın büyüsü burada tam hedefine ulaşmamış demektir. Çünkü aşk öncelikle derin duyguları içerisinde barındıran bir olgudur. Bu olgunun sonuçları farklı şekillerde kendini gösterir. Cinsellik de sadece bunlardan biridir. Yani aşkta cinsellik her şey demek değildir. Ama bunu ergen bireyler bu şekilde göremezler.

Aşkın büyüsü içinde misiniz? Yoksa büyülendiğiniz sadece karşınızdakinin güzelliği ve cinselliği mi? Bu konuyu düşünmeniz gerektiğine inanıyoruz. Aşkın büyüsünü daha farklı şekillerde yaşayan ve onun tadına varan kimselerin olduğunu sizlere anlatacağız. İşte o zaman kimler için aşk daha değerli ve kimler aşktan büyülenmiş diye kararı sizler verebileceksiniz.

Aşkın Büyüsü İçinde Olmak İçin Yaşın Önemi Var Mı?

Aşkın büyüsünde orta yaşlı ve yaşlı sınıflarında yer alan bireylerin de olduğundan bahsetmiştik. Orta yaşlı sınıfında olan kişiler 40-55 yaşları arasındadır. 40 yaşından önceki zamanları gençlik yılları olarak görmek gerekir. Ne zaman ki insanlar hayatlarını biraz düzene sokarlar, iş, eş, çocuk olaylarını yaşayarak bunlara adapte olurlar işte o zaman yaş kavramı da 40 olmuş demektir. Bu zamana kadar yaşananlar gençlik, heyecan, arzu, ihtiras ve belli amaçların yerine getirilmesi üzerinedir. Orta yaşlı insanlar hayat gayelerinin çoğunu gerçekleştirdikleri için sıra başka şeylere gelmiş olabilir. Bu gayeler arasında neler vardır gelin birlikte bakalım…

 • Uzun yıllar öncesinde yaşamış olduğu ama unuttuğu bazı duyguları tekrar yaşama isteği
 • Hayalinde canlandırdığı aşkı bulma ve onun tadına varma isteği
 • Hayatında hiç yaşamadığı duyguları aramak ve onları bulmak için çılgınlıklar yapması
 • Yıllar önce hayatının içerisinde yarım kalmış olan bazı hislere sahip çıkmak istemesi
 • Yaşadığı pişmanlıklardan ders alarak yaptığı yanlışları düzeltmek için harekete geçmesi
 • Monoton ve tekdüze hayattan sıkılanların heyecan arayışına çıkmaları

Aşkın büyüsü içinde misiniz? Bazıları bu büyüyü yakalamak için oldukça çaba sarf ederken bazıları ise bu büyünün içinde devamlı başrol oyuncusu olurlar. Siz hangi gruptansınız? Hayatlarının bazı dönemlerini tamamlamış kişiler aşk duygusunu farklı gözle değerlendirmektedir. Mesela aşk onlar için cinsellik değildir. Bir bakış, bir gülümseme ve bir öpücüktür. Onlar için aşk yanıp kavrulmak da değildir. Yanında olduğunu bildiğin bir sevgili yeterlidir. Aşkınız için kendinizi anlatmaya fazla gerek kalmaz. Çünkü karşınızdaki sizin ona karşı hareketlerinizden bunu fazlasıyla anlayacaktır. Çünkü olgun insanlar daha söylemeden çoğu şeyin farkına varırlar.

Aşkın Büyüsü İçinde Misiniz?
Aşkın Büyüsü İçinde Misiniz?

Aşkın Büyüsüne Kapılıp Gidenler

Aşkın büyüsüne kapılıp gidenler genellikle gençlerdir. Onların hayal alemi geniştir ve aşk için uğraşıları oldukça fazladır. Sevdiği kişinin gözüne girmek, onunla güzel duyguları paylaşmak ve birlikte bu aşkı sonsuza kadar yaşama isteği genellikle gençlerin yaşadıkları hisler arasında yer almaktadır. Aşkın büyüsü içinde misiniz? Sorusunu onlara soracak olursak evet cevabının oranı oldukça fazla çıkacaktır. Aşk bazı gençler için farklı çılgınlıklar yapma eylemi olarak ortaya çıkmaktadır. Mesela sevdiği kişiyle buluşabilmek için ailesine yalan söyleyen gençler, onunla birlikteyken zamanı unutanlar ve sık sık buluşma bahaneleri olanlar sayılabilir.

Aşkın büyüsü içinde olan evli kişiler de bulunmaktadır. Bunlar hayalindeki aşkı bazen eşi bazen de sevgilisi ile yaşarlar. Evinde mutlu olan insanlar sadede iş ve ev arasında vakit geçirmekten hoşlanırlar. Gözleri eşinden başkasını görmez. Dünyadaki en önemli varlık eşleridir. Bu kişilere evine ve eşine bağlı kişiler denilmektedir. Ama bazı durumlarda aradığı aşkı ve heyecanı evde bulamayan ve bunu dışarıda arayan kişiler de bulunmaktadır. Bunlar bazen macera bazen de arayış içerisindedirler. Gelip geçici gibi görünen bu olaylar zaman zaman vahim sonuçları da beraberinde getirmektedir. Bu aldatmada aşkın büyüsü içinde misiniz? Yaptıklarınızın sonuçlarına katlanabilecek misiniz?

 Kendinizi Aşkın Büyüsü İçinde Hissetmek

Birini seviyorsanız kısa sürede ona aşık olmanız büyük ihtimaldir. Eğer onun hal ve hareketleri size ters gelmiyorsa yakın zamanda ona aşık olabilirsiniz. Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız? Aşkın büyüsü sizi nasıl kaplar? Aşık olan kişiler devamlı sevdiği kişiyi düşünür. Hep onun yanında olmak ister. Birlikte olabilmek için her deliliği yapmaya hazırdır. Genelde mantıklı düşünemezler. Kalpleri başka beyni başka şeyler söyler. Onlar genellikle kalplerine ayak uydurmak isterler. Mantık denilen olgu adeta devre dışı kalır. İşte aşık olanlar bu karmaşayı içlerinde yaşarlar.

Ne zamanki mantık aşkı yaşamaya karar verirler işte o zaman aşk duygusunu bir tarafa bırakarak sevgiye yoğunlaşırlar. Aşk ve sevgi kavramları ne kadar birbirine benziyor olsa da farklı ifadeleri anlatmaktadır. Sevgi denilen his her şeye karşı hissedilmektedir. Bazen bir çiçeğe bazen bir kediye bazen de yaşlı bir insana hissedilir. Ama aşk öyle mi? Onu hissetmek oldukça zordur. Hissedilen aşk mıdır diye de genellikle sorgulanır. Çünkü aşkı hissetmek ve o duyguyu hep yaşamak zor olduğu halde erişilmez bir olay da değildir. Aşkı yakalamak onu bulunca sıkı sarılmak gerekir. Acaba öyle mi yapıyoruz? Yoksa aşkı başı boş bırakıyoruz da uçup gidiyor mu?

Aşkın Büyüsü İçinde Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kadın ya da erkek kendilerini aşkın büyüsü içine bırakmak isterler. Bu büyü öyle bir duygudur ki bazen kişileri kendinden alıp götürür bazen de kendine getirir. Şöyle ki; aşık olan bir insan hayatta yapmam dediği çılgınlıkları yapabilir. O durum onu kendinden alıp götürmektedir. Yani yaptıklarına kendisi bile şaşırmaktadır. Çılgınca hareketler aslında onun mizacına uygun değildir. Ama yapıyordur. Bazı insanları da kendine getirir. O da şöyle ki; normal hayatını deli dolu geçiren bir insan aşık olunca durulabilir. Hayatının içine sadece bir kişiyi alabilir. O kişi ile mutlu olduğunu düşünebilir. Eskide yaptığı hareketler ona çılgınca gelebilir. Siz hangi statüdesiniz? Aşkın büyüsü içinde misiniz? Yoksa büyülendiğiniz duyguya ayak mı uyduruyorsunuz?

Aşkın büyüsü içinde olmak ve hep o büyüde kalmak için yapmanız gereken bazı öz veriler vardır. Bazen kendinizden ve hayatınızdan fedakarlıklar yapmanız gerekir. Amaç aşık olduğunuz kişinin sizinle birlikteyken mutlu olmasını sağlamaktır. O mutlu ise sizi daha çok mutlu eder. Onun mutsuzluğu size yansırsa işte o zaman büyü yok olur gider. Aslında hep büyünün içinde kalmak sizin enerjinizi artıracaktır. Hayata bakış açınızı değiştirecektir. Neler yapmalısınız ki bu büyü hep hayatınızda olsun?

 • Öncelikle sevdiğiniz kişinin bir birey olduğunu unutmayın. Onun da bazı huyları ve farklı hareketleri olacaktır. Sevdiğiniz kişiyi olduğu gibi kabul edin.
 • Onu değiştirmek ve size ayak uydurmasını sağlamak için kendinizi yormayın. Bu çabalar büyünün bozulmasına neden olabilir.
 • Karşınızdakine sıklıkla sevgi dolu sözcükler söyleyin. Sevgiden şımaran karşı taraf sizin aşkınıza karşılık verecek ve bu durum da aşk büyüsünün uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
 • Sevdiğiniz kişiye önemsendiğini hep hatırlatın ama abartmayın. Fazla abartmak kaşınızdaki kişiyi boğacaktır.
 • Gereksiz kıskançlıklar ve fazla sorular ona güvenmediğiniz sonucunu ortaya çıkarabilir. Sorularınızla onu rahatsız etmemelisiniz.
 • Başkalarının yanında onu incitecek kelimelerden ve konuşmalardan uzak durun. Tam tersine onun ne kadar özel biri olduğunu başkalarının hissetmesini sağlayın.
 • Sevgilinizle birlikteyken başka olaylarla ya da kişilerle ilgilenmeyin. Kendisine yeteri kadar ilgi alaka göstermediğinizi düşünen karşı taraf aşkın büyüsü içinden uzaklaşıp gidebilir.

Aşkın Büyüsü İçinde Mutlu Musunuz?

Aşk denilen duygunun size ne kadar mutluluk verdiğini şöyle bir düşünün. Aşkın büyüsü içinde mutlu musunuz? Evet cevabını kendinize veriyorsanız o zaman bunu muhafaza etmek için elinizden geleni yapmalısınız. Bunları yaparken bazen kendinizden fedakarlık etmelisiniz bazen de hayatınızdan. Ancak o zaman bu büyü uzun soluklu sizde kalacaktır. Her zaman karşınızdaki insanın özveride bulunmasını beklerseniz bu beklentileriniz bazen yerine gelmez ve siz de hayal kırıklığına uğrarsınız.

Aşık olmak için doğru kişiyi mi seçtiniz? Aslında doğru kişi kavramında neler anlatılmak istenildiği de bir muammadır. Acaba doğru kişi yaşınıza ve işinize uygun olan birisi midir? Yoksa boyunuza ve huyunuza uygun olan birisi midir? Ya da doğru kişi ailenizin onay verdiği birisi midir? Bu seçenekler daha uzar gider. Sizin için doğru kişi aslında içinize sinen kişidir. Yanında mutlu ve huzurlu olduğunuz kişidir. Diğer özellikler birer ayrıntıdır. Ayrıntılara dalarsanız içinde boğulup gidersiniz ve doğru kişiyi bulmak için yıllarca çabalar durursunuz.

Aşkın büyüsü içinde misiniz? Bu büyü sizi mutlu mu ediyor? O zaman ne duruyorsunuz? Hissettiğiniz bu duygulara daha çok sarılın ve ona sahip çıkın. Siz sahip çıkmazsanız pişmanlık denilen duygu peşinize düşebilir. Kaybettiğiniz hisleri geri kazanma isteğiniz oluşunca da iş işten geçmiş olabilir.

Tavsiye

Büyü Çıkartma