Aşk Ritüelleri İçinde Duaların Önemi

/ 2 Nisan 2021 / 805 / yorumsuz
Aşk Ritüelleri İçinde Duaların Önemi

Aşk Ritüelleri İçinde Duaların Önemi hakkında sizler için detay sunacağız. İnsan hayatı inişler çıkışlar içermektedir. Bir gün mutlu olan kişi diğer gün mutsuz olabilir. Etkilenmeyen bir konu diğer gün etkileyebilir. Tüm bunları göz önüne alınca en çok etkileyen konulardan biri de aşk diyebiliriz. Aşk ritüelleri içinde duaların önemi ise oldukça büyük olmaktadır.

Aşk insanları etkileyen bir husustur. Yaşam şekillerine tesir etmeye kadar birçok duruma dokunur. Bu duyguyu yaşayan, karşıdaki insandan da karşılık bulan insanlar mutlu mesut yaşamaktadır. Bu duyguyu tatmayan ya da karşılıksız yaşayan insanlar ise kendini eksik hissetmektir.

Sadece karşılıksız aşk yaşayanlar için ritüeller yoktur. Eşi evini terk eden, boşanmak isteyen, sevgilisi kendinden soğuyanlar, kısmeti kapalı olanlar için de dualı ritüeller bulunmaktadır. Bunları okurken sıralamasına,  neler yapılacağına, hangi ortamda olunması gerektiğine, zamanının ne olduğuna özen gösterilmelidir.

Aşk konusunda kısmetiniz kapalı ise, karşılıksız birini seviyorsanız ritüeller aracılığı ile bunu düzeltebilirsiniz. Bu konuda pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar içinde ise çeşitli dualar olunmaktadır. Bunların okunma şekilleri, sıraları, zamanları da bulunmaktadır. Tüm bunlara dikkat ederek bu uygulamaları yapmanız gerekmektedir.

Dualar her açıdan önemlidir. Onlar Allah’a yakarışımız, onunla konuşmamız, derdimizi anlatmamızdır. Bu yolda bize rehber olan araçlardır. Aşk ritüelleri içinde neden bu kadar önemlidir? Hangi ritüelde hangi dua okunur? Dualı ritüeller dua okunmayan ritüellere oran ile daha mı etkilidir? Tüm bu sorunları yazımız ile çözüme ulaştırabilirsiniz.

Aşk Ritüelleri Nedir?

Bunlar danışmanına spiritüel adı verilen kişiler tarafından uygulanmaktadır. Eğer böyle bir uygulamaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk iş bunu yapabilecek iyi birini bulmaktır. Sonraki aşama ise danışmanınıza sorununuzu anlatmanız olmalıdır. Burada detaylı bir anlatım ile durum tespiti yapılmaktadır.

Kendi kendinize yapabileceğiniz aşk ritüelleri de bulunmaktadır. Bunlar malzemeli, malzemesiz ya da dualı olarak sıralanabilir. Dua her ikisinde de okunabilir. Yapılış aşamalarında dikkat etmek gerekmektedir. Bunların birkaçının aşağıda anlatımı bulunmaktadır.

Tuz aracılığı ile yapılan bu ritüelde bez bir bebek kullanılır. Bu bebeğin rengi önemlidir. Kırmızı olması gereken bez bebeğin içine tuz doldurulur. On yedi gün yanınızda gezdirerek ritüeli tamamlamış olursunuz. Bu aşamadan sonra gerçekleştiğini hissettiğiniz de bebeği yakmalısınız. Bu sırada sevdiğiniz kişi de yanınızda olmalıdır.

Nohut ritüelinde ise 41 tane nohut kullanılır. Öncelikle ses seda olmayan bir ortamda bulunmalısınız. Burada yönünüzü kıbleye dönemlisiniz. Diz çökerek bir kaba bu kırk bir nohudu koymalısınız. Niyetinizi etmelisiniz. Sol eliniz tabakta olmalıdır. Sağ eliniz ise kalbinizin üzerinde durmalıdır. Gözlerinizi kapatarak sevdiğiniz kişiyi düşünmelisiniz. Nohutları bir bez torba içinde aşık olduğunuz kişinin oturduğu evin bahçesine gömmelisiniz.

Pembe aşk ritüeli de evde tek yapabileceğiniz bir uygulama olmaktadır. Bunu yapabilmek için pembe kıyafetlere, pembe güllere, pembe mumlara ihtiyacınız olmaktadır. Yatak odanıza pembe gül ve mumları koymalısınız. Mumları yakmalısınız. Pembe kıyafetlerinizi de giymelisiniz. Bunu perşembe saat on ikiden sonra yapmalısınız. Yani cuma gecesi olmalıdır. Bakır bir halka içinden mumu geçirmeniz gerekmektedir. Bu ritüelin sözlerini söyleyerek tamamlamalısınız. Niyetinizi yapıp halkayı da kimsenin bulamayacağı bir yere saklamalısınız.

Aşk Ritüelleri İçinde Duaların Önemi
Aşk Ritüelleri İçinde Duaların Önemi

Ne Tür Aşk Ritüelleri Vardır?

Aşk karşılıklı yaşanınca anlam kazanmaktadır. Tek taraflı olunca insanın canını acıtmaktadır. Çok güzel olan bir duygu yeri gelip çekilmez bir hal alabilir. Böyle bir olay ile karşılaşınca bir çıkar yol bulmak istenir. Karşı taraf da bizim duygularımıza karşılık vermesi beklenir. Tek başımıza başa çıkamayacağımız durumlarda çeşitli yardımlar alabiliriz.

Aşk ile ilgili diğer sorunlardan biri de kısmetin kapalı olmasıdır. Kapalı kısmet açmak için de aşk ritüelleri yapılabilir. İki kişi birbirini sevse bile sonuç evlilik ile sonuçlanmayabilir. Kısmetin bağlı olması birbirini seven iki kişiyi etkiler. Bir diğer kullanım yeri ise evli ama soğumuş bir kadın ya da bir erkek için yapılmasıdır.

Eşiniz artık evden uzaklaşıyor ise, size karşı sevgisiz ise, artık boşanmaya düşündüğünü hissettiriyor ise bu ritüelleri kullanabilirsiniz. Aşk ritüelleri içinde duanın önemi çok büyük ölçüde olmaktadır. Bu ritüelleri kendiniz ya da bu işin uzmanı biri ile yapabilirsiniz.

Çeşitli ritüelleri kendi kendinize yapabilirsiniz. Bunlardan biri de kırmızı aşk ritüeli olmaktadır. Bunun için kırmızı kurdele, kırmızı mum, kırmızı gül, biberiye gerekmektedir. Kırmızı mumları yakmalısınız. Kurdele ile mumları bağlamalısınız. Yanlara da  gül yapraklarını ve biberiyeleri de eklemelisiniz. Tüm bunları yaparken sevgilinizi de düşünmelisiniz.

Pembe ile yapılan bir diğer ritüel ise kolyeli olmaktadır. Bir su dolu kap gereken diğer malzeme olmaktadır. Pembe kolyeyi takmalısınız. Kalbinizde sevdiğinizi hissetmeli, onu düşünmelisiniz. Sonrasında kolyeyi kalbinize götürüp ardından kasenin içine bırakmalısınız. Pembe bir mum yakmalısınız. Mum sönmeli ve kolyeyi yedi gün takmalısınız.

Bir diğer ritüel için aşık olduğunuz kişinin resmi olmalıdır. Sizin ve onun ayrı iki resmi birbirine bakacak şekilde aynı yere konulmalıdır. Daha sonra ise bu iki resim bir aradayken tütsülenmelidir. Bu tütsüye aşk tütsüsü denir. Sonrasında da kırmızı renkli bir torba içine konulmalı ve bu torba dikilmelidir. Bu torba hiç kimsenin göremeyeceği bir yere ve yatak odasına konulmalıdır. Yedi gün sürecek olan bekleme zamanında ise her gece kırmızı mum yakmalısınız. Bu sırada da sevdiğiniz kişiyi ve niyetinizi düşünmelisiniz.

Aşk Ritüelleri İçinde Dualar Nasıl Okunur?

Aşık olduğun kişi de seni sevsin istiyorsan bunu basit ritüeller ile gerçekleştirmeniz olasıdır. Bu ritüelleri yaptıktan sonra o da size aşık olacak, yanınızdan ayrılmak istemeyecektir. Evde kendi kendinize yapabileceğiz uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını yukarıda açıkladık. Bunlar dışında fotoğraf ile yapılan bir başka uygulama daha vardır.

Bunun için sevdiğiniz kişinin fotoğrafı lazım olmaktadır. Eğer fotoğrafı yoksa kendi çizginiz ile temsili bir fotoğraf oluşturabilirsiniz. Ardından bu fotoğraf ya da resmin arkasına kendi isminizi ve soy isminizi yazmalısınız. Bu ismin altına da niyetinizi ve duanızı yazmalısınız. Burada kullanılacak kalem kırmızı olmalıdır. Ayrıca daha önce kullanılmamış olması etkisini artıracaktır. Fotoğrafın arka yüzüne aşağıdaki dua yazılmalıdır.

Fel yevmela tuzlemu nefsun şeyev vela tuczevne illama kuntum tamelun. İnne ashabelcennetil yevme fişuğulin fakihun. Hum veezvâcuhum fizilâlin aleleraiki muttekiun. Lehum fihâ fakihetuv velehum mayeddeun. Selamun kavlem mirrabbirrahim. Vemtazul yevme eyyuhelmucrimun. Elem ahed ileykum yabeni ademe ellatabuduş şeytane innehu lekum aduvvum mubin. Ve enibuduni haza siratum mustekim. Velekâd edalle minkum cibillen kesiran efelem tekunutakilun.

Bu dua ritüel içinde oldukça önemlidir. Dualar Allah’a yakarışımız olmaktadır. Bu nedenle de mutlaka okunmalıdır. Ayrıca sessiz bir ortamda okumak her zaman daha uygun olacaktır. Etkisinin artması için kıbleye dönük ve diz üstünde oturarak yapmanız daha doğrudur.

Her duanın okunma şekli bulunmaktadır. Kimi ritüelde yazarak kimisinde ise okuyarak uygulanır. Yine zamanları da farklı olabilir. Bazıları akşam, bazıları sabah saatlerinde, bazıları ise gece yarısından sonra okunmaktadır. Tüm bunlara dikkat ederek okumak gerekir. Aksi halde tesiri de az olacaktır.

Dua Neden Önemlidir?

Günlük yaşantımız her zaman harika bir şekilde geçmemektedir. Olumsuz durumları kendi kendimize yoluna her zaman koyamayabiliriz. Bizden daha güçlü ve büyük birinden yardım almak en iyisi olacaktır. Yaratan bizim derdimize çözüm bulabilmemiz için dualara sığınmamızı istemektedir.

Yolumuzu bulabilmemiz, eksikleri giderebilmemiz, manevi olarak huzur bulmamız için dualar gerekli olmaktadır. Günlük hayatta okuduğumuz dualar dışında ritüeller için okuduğumuz dualar da oldukça önemli olmaktadır. Doğru ve yerinde sonuç alabilmek için mutlaka okumak gerekir. Her ritüelin duası ise birbirinden farklı olmaktadır. Okuma sırası da farklıdır.

Dualı Aşk Ritüelleri

Aşk duaları içinde ritüllerin önemi ne kadar büyük yukarıda bahsettik. Ancak dikkatli ve sıralamasına özen göstermeden yapınca etkili olmayacaktır. Sevgiliniz ile aranız soğuk ise, konuşmuyorsanız aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz. Bunun ile beraber artık sevgiliniz ya da sevdiğiniz kişi size mesaj atacaktır.

Bunun için öncelikle daha önce hiç kullanılmamış kırmızı kalem gerekli olmaktadır. Bir kağıdı da kare haline getirmelisiniz. Bu kağıt da temiz olmalıdır. Buraya dua yazılır. Sonrasında ise kağıdı katlayarak kıyafetin iç kısmında bir yere gizlemek gerekmektedir. Bunu astarını içine koyarak diyebilirsiniz. Yazılması gereken dua ise şöyle olmaktadır:

Hazihi cehennemulleti kuntumtuâdun. İslevhel yevme bimakuntum tekfurun. El yevme nahtimu ala efvahihim ve tukellimunaeydihim veteşhedu erculuhum bimakanu yeksibun. Velev neşau letamesnâ âlâ âyunihim festebekus sîrâtâ feennâ yubsirun. Velev neşâu lemesâhnâhum âlâ mekânetihim femestetâu mudiyyev velâyârciun. Vemen nuâmmirhu nunekkishu filhalki efelâ yâakilun. Ve maâllemnâhuş şirâ vemâ yembeği lehu inhuve illâzikruv vekuranum mubin. Liyunzira menkâne hâyyen ve yehikkâl kâvluâlel kâfirin. Evelem yeravenna halâknâlehum mimmaamilet eydinâ enamen fehum lehamâlikun. Ve zellelnâhâ lehum feminhâ rakubuhum veminhâ yekulun.

Birini karşılıksız sevmek oldukça zor bir durum olmaktadır. Bunu dualar ile yoluna koymak mümkündür. Allah’a güvenmek ve duaya sığınmak her açıdan size yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra sevdiğiniz peşinizden gelecektir. Hatta peşinizi hiç bırakmayacaktır. Yapmanız gereken ilk ve en önemli iş sevdiğiniz kişinin saçından tek tel saç almaktır.

Sonraki işiniz ise bu saçı temiz bir kağıt içine koymaktır. Bu şekilde kimsenin bakmadığı bir yerde toprağa görmelisiniz. Ardından ise bu ritüelin duasını okumalısınız. Çok kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Bu süre yaklaşık bir ay gibi bir zaman olmaktadır. Karşılığı olmayan aşklar için dua aşağıdaki gibi olmaktadır:

Velehum fihâ menâfiu vemeşâribu efelayeşkurun. Vettehâzu mindunillâhi âlihetel leâllehum yunsarun. Layestetiune nâsrahum vehum lehumcundum muhdarun. Felayahzunke kavluhum innaâlemu mayusirrune vemayulinun. Evelem yerâlinsânu ennâ hâlâknâhu minnutfetin fe izâhuve hâsimun mubin. Ve darabe lenâ meselev venesiye halkâhu kâle menyuhyil izâme vehiyeramim. Kul yuhyihellezi enşeehâ evvele merrati vehuve bikulli halkin âlim. Ellezi ceâle lekum mineşşeceril âhdâri nârân feizâ entum minhu tukidun. Eveleysellezi hâlekas semâvâti velerdâ bikadirin âlâen yahluka mislehum belâ vehuvel hâllâkul âlim. İnnemâ emruhu izâerade şeyen en yekule lehukun feyekun. Fesubhanellezi biyedihi melekutu kullişeyiv veileyhi turceun..

Dualar Ne Zaman Yapılmalıdır?

İnsanın içini ferahlatan dualar hemen hemen her konu için okunur. Maddi sıkıntılar, okuldaki sınavlar, işi olmayanlar, evlenmek isteyenler, sevdiğinden karşılık görmeyenler, karısı ya da kocası ile arası kötü olanlar ve daha pek çok durum için okunmaktadır.

Akla takılan sorulardan biri de duaların ne zaman okunacağı ile ilgili olmaktadır. Bunun genel bir cevabı yoktur. Duaların en çok kabul olduğu zaman sabaha karşı, gün doğmadan hemen önceki zaman olmaktadır. Ritüeller de ise belirli bir zaman olmamaktadır. Aşk ritüelleri içinde duanın önemi büyük olmaktadır.