Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar

/ 27 Mayıs 2021 / 1.813 / yorumsuz
Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar

Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar nelerdir bu yazımızda bununla ilgili bilgiler paylaşacağız. Hepimizin hayatlarımızı sürdürmemiz için belirli bir gelire ihtiyacı vardır. Bu yüzden çoğu zaman evimizden, ailemizden fedakarlık yaparak çalışmaktayız. Ancak bazen her ne kadar çalışsak da bazı aksilikler ile karşı karşıya kalmaktayız. Bunun için Allah’a dua ederiz.

Kuran-i Kerimde rızık bolluğu, zenginlik için birçok ayet bildirilmiştir. Bazen rızkımızı, kazancımızı arttırmak için de medyum hocalardan destek alabiliriz. Bağlı olan kısmetimizi açtırmak, zenginlik için büyüler yaptırabiliriz. Peki, bu zenginlik için büyüler nasıl yapılır? Bunu açıklığa kavuşturalım.

Zenginlik Büyüsü Nedir?

Zengin olmak için okunması gereken dualar kısmına geçmeden önce zenginlik büyüsü hakkında bilgi verelim.

İnsanların yaşamlarını sürdürmesi ve devam edecek olan soylarının daha  rahat yaşaması için para kazanmaları gerekmektedir. Günlük ihtiyaçların giderleri ve para biriktirmek için insanlar daha fazla para kazanmaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden insanlar verdikleri emeklerin yanı sıra Allah’a dua ederek rızıklarının artmasını isterler. Ancak bazen insanlar rızıklarının artması için medyum hocalara başvurarak zenginlik büyüsü yaptırmak isterler. Bazı insanlar daha rahat bir hayat sürdürebilmek için ömürlerinin çoğunu çalışarak geçirmeleri gerekir. Lâkin bu zenginlik büyüsü zor uygulanan bir büyü türü olsa da insanların rızıklarını arttırmaya yardımcı olmaktadır.

Zenginlik büyüsünün etkileri sayesinde insanlar daha refah bir hayat sürdürebilmektedirler. Ve soyundan gelecek nesillere daha rahat bir hayat sunmaktadırlar. Gelmiş geçmiş en güzel ve zor büyülerden birisi olsa da insanların bolluk ve bereket büyüsü ile daha rahat bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Dünyada en ilgi çeken büyü ise zenginlik büyüsüdür. Ancak zenginlik büyüsü kesinlikle alanında uzman bir medyum hocaya yaptırılması gerekir. Çünkü bu bolluk ve bereket büyüsü herkes tarafından yapılamamaktadır. İnsanlar her ne kadar bu büyüyü yaptırmak isteseler de çoğu zaman bu büyüyü yaptırmak için medyum hoca aramaları gerekmektedir. Bu büyü ruhani varlıklar aracılığı ile yapıldığı için zenginlik büyüsünü yaptırmak isteyen kişiler işinin ehli medyum hocaları bulmaları gerekmektedir.

Zenginlik Büyüsü Etkileri

Zenginlik için okunması gereken dualar nelerdir diye bahsetmeden önce zenginlik büyüsü nasıl yapılır ve etkileri nelerdir onlardan bahsedelim.

Zenginlik büyüsü eğer işin ehli medyum hocalara yaptırılırsa büyünün etkileri oldukça kuvvetlidir.  Zenginlik büyüsünü yaptıran kişi ömrünü refah, bolluk ve bereket içinde geçirecek ve hayal ettiği bolluk ve berekete kavuşacaktır. Zenginlik büyüsünün etkileri aşağıda listelenmiştir.

  • Zenginlik büyüsünü yaptıran kişi ilk önce çalıştığı işyerinde zam ve terfi alacaktır.
  • Büyünün etkisi altına giren kişinin şansı açılacak ve hayatında talihli olaylar gerçekleşmeye başlayacaktır.
  • Büyüyü yaptıran kişinin yaptığı girişimler kendisine kar olarak geri dönecektir.
  • Büyünün etkisi altında olan kişiye kendini çekemeyen insanların kötü gözleri ve nazarları değmeyecektir.
  • Ayrıca zenginlik büyüsü sayesinde kısmeti açılacaktır.
  • Zenginlik büyüsü etkisi altına giren kişilerin hayatta şansları artacak ve kötü nazardan, enerjiden korunarak maddi açıdan rahatlayacaktır.

Zenginlik Büyüsü Nasıl Yapılır?

Zenginlik için okunması gereken dualar nelerdir diye bakmadan önce zenginlik büyüsü hakkında bilgi paylaşalım.

Zenginlik büyüsü gelmiş geçmiş en zor büyü türüdür.  Bu büyüyü yaptırmak isteyen kişilerin sabırlı olması gerekir. Eğer ki çabuk bir şekilde gerçekleşmesini isterler ve herhangi birine büyü yaptırırlarsa bu onların zenginleşmek yerine daha da fakirleşmelerine sebep olacaktır.

Zenginlik büyüsü yaptırmak için bazı malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemeler saman kağıdı, toprak ve kömürdür. Zenginlik büyüsünde kullanılacak olan toprak bolluğu temsil etmelidir. Bunun açıklaması ise şudur, bu toprak en az 3 dönemdir verimli mahsul vermiş olmalıdır. Bu toprağın alındığı tarla geçmişte ne kadar bereketli ise büyüden elde edilecek etki de o kuvvetlidir. Zenginlik büyüsünün tutma ihtimali için bir seçenek daha vardır. Eğer kişi bunu ihtiyacı olduğu için iyi bir niyetle yaptırıyorsa büyünün tutma ihtimali fazladır. Ancak eğer zaten hâli vakti yerinde, daha fazlasına ulaşmak için aç gözlülük sebebi ile yaptırıyorsa büyünün tutma ihtimali daha düşük olacaktır.

Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar
Zengin Olmak İçin Okunması Gereken Dualar

Zenginlik Büyüsü Tarifi

Zenginlik için okunması gereken dualar nelerdir bunları açıklamadan önce medyum hocaların yaptığı zenginlik büyüsünün tarifini sizlerle paylaşacağız.

Uzun yıllardır sır gibi saklanan zenginlik büyüsü, antik büyü kitaplarında sadece üç tanesinde bahsedilmektedir. Ancak bu kitaplardan ikisi kara büyü kitabı olduğundan yok edilmiştir. Burada unutulmaması gereken bir konu vardır ki  o da hiç kimse kendi adına zenginlik büyüsü yapamayacağıdır.

Zenginlik büyüsü yapmak için öncelikle toprağı temin etmek gerekir.  Bu toprak büyü nerede yapılacaksa oradaki düz bir alana serilmelidir. Bu büyüyü yaparken fazla miktarda toprağa ihtiyaç vardır. Çünkü bu toprak ile 2 metre kare bir alanın kaplanması gerekir. Daha sonra bu toprağın üzerine büyük bir parça saman kağıdı yerleştirilmesi gerekir. Ardından büyüyü yapacak ilim sahibi medyum hocanın bu toprağın üzerine oturması gerekmektedir. Bu esnada büyüyü yapacak olan medyum hocanın ayaklarının çıplak olması ve toprağın altına geçmemesi gerekmektedir.  Ardından medyum hoca saman kağıdının üzerine kime zenginlik büyüsünü yapacaksa o kişinin adını, baba adını ve doğum tarihini yazması gerekir. Medyum hocanın bu bilgileri bir kömür parçası ile yazması gerekir ve kömürü eline aldıktan sonra bunları tek seferde yazması gerekir. Ve hoca bu bilgileri yazarken kömür sadece bir kez saman kağıdının üzerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Bilgileri yazdıktan sonra medyum hoca kömürü kağıdın üzerine koymalı ve kağıdı çevirmesi gerekir. Bu sayede yazılan yazılar bir daire içine alınmaktadır. Ardından bu halkanın etrafına zenginlik büyüsünün yapılış niyeti ve tılsımlı sözcüklerin yazılması gerekmektedir.

Devamında medyum hocanın saman kağıdının boş kalan köşelerinden iki tanesine bir takım efsunlu cümleler yazması gerekir. Bu köşeler kişinin isminin düz olduğu zaman genellikle sol üst ve sağ alt köşeler olması gerekir. Daha sonra kömürün saman kağıdının üzerine bırakılması ve medyum hocanın ellerini toprağa yerleştirmesi gerekmektedir. Ardından zenginlik büyüsünün niyetine odaklanarak Huddam Sermiyan Efendiye seslenmesi ve bazı kelimeleri 49 kere tekrarlaması gerekmektedir.  Bu işlemi uyguladıktan sonra Hüddam Sermiyan Efendi yapılan bu zenginlik büyüsünün tutup tutmayacağına dair hüküm verecektir.

Zenginlik Büyüsünün Yan Etkileri Nelerdir?

Zenginlik için okunması gereken dualar nelerdir bu konuya açıklık getirmeden önce neredeyse herkesin yaptırmak için uğraştığı zenginlik büyüsünün yan etkileri nelerdir ona bakalım.

Yukarıda bahsedildiği gibi bu büyüyü yaptırmak için alanından uzman işin ehli medyum hocaları bulmak gerekir. Bu kişiler dünya varlıklarına önen vermeyen, kendilerini soyutlamış ve ruhani varlıklar ile iletişime geçebilen kişilerdir. Sadece bu medyum hocalar bu zenginlik büyüsünü yapabilmektedir. Bu yüzden bu medyum hocalar tarafından doğru bir şekilde yapılan bu ritüel sonucu herhangi bir yan etki meydana gelmeyecektir. Ancak unutulmamalıdır ki eğer büyü bilinçsiz kişiler tarafından yapılırsa bu büyünün birkaç tane yan etkisi vardır. Peki bu yan etkiler nelerdir? Bakalım.

  • Talihsizlik yaşatma
  • Kısmet kapatma
  • Bereketi bağlama

Bu gibi yan etkileri bolluk ve bereket büyüsünün bilinçsiz bir şekilde yapıldığı zamanlarda ortaya çıkmaktadır.

Zenginlik İçin Hangi Duaların Okunması Gerekir

Zengin olmak için okunması gereken dualar nelerdir bu alt başlıkta da bu konu ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Kitabımız Kuran-i Kerimde zenginlik için okunması gereken pek çok ayet vardır. Bu ayetlerin arasında Al-i İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetlerinin zenginlik için okunması önerilmektedir. Ayrıca zenginlik ve borçtan kurtulmak için Duha Suresinin 8. Ayetinin okunması önerilmektedir. Yine aynı şekilde Vakıa Suresi zengin olmak, bolluk ve bereket için okunması gereken süreler arasındadır. Ayrıca 5 vakit namazlardan sonra İhlas suresi okunması da tavsiyeler arasında yer almaktadır. Bu sürede fakirlikten kurtulma ve zengin olmak için okunması tavsiyen edilen dualar arasındadır.

Zengin olmak, bolluğa ve berekete kavuşmak için bazı esmaların okunması da tavsiye edilmiştir.

Ya İlahel Alihetir-refiy-ı Celalüh: zengin olmak için bu esmanın her gün 20 defa okunması tavsiye edilmiştir. 5 vakit namazdan sonra okunması daha makbuldür.

Ya Rezzaku Ya Mukit: rızık için etkili esmalar arasında yer almaktadır. Zengin olmak isteyen kişilerin bu esmayı her akıllarına geldiğinde çekmesi önerilmektedir.

Ya Ğaniyyü Ya Muğni: Bu esmanın her gün 1000 defa okunması halinde o eve fakirlik girmeyeceği bildirilmiştir. Zengin olmak isteyen kişiler bu esmayı her gün 100 defa okunması gerekir.

Ya Rahim: bazı esmalarınn etkili olması için belli sayılarda okunması gerekir. Bolluk ve bereket için de Ya Rahim esmasının 279 defa okunması gerekmektedir.

Ya Latifu Ya Kerim Bismillahi Latif: Bu esmanın her gün  9 defa okunması halinde okuyan kişinin evine fakirlik girmez. Rızkı bollaşıŕ.

Besmele ile zenginliği kendine çekmek için kişinin her gün 300 defa besmele çekmesi gerekmektedir. Bu sayede zenginliği yakalayabilirler. Çünkü her gün 300 defa besmele çekmek zenginliğin anahtarı sayılmaktadır.

İhlas suresi ile zenginliği yakalamak için bir rivayet vardır. Bu rivayette adamın biri Peygamber Efendimize gelerek fakirlikten dolayı şikayette bulunmuştur. Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘de ona bir tavsiyede bulunmuştur. Evine girdiğin zaman evinde birisi varsa ona selam ve ardından İhlas süresini oku. Eğer kimse yoksa kendine selam ver ve ardından İhlas süresini oku. Adam bu şekilde yapmış ve Allah tarafından kendisine bol rızıklar ihsan edilmiştir.

Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in Okuduğu Zenginlik Duası

Zengin olmak için okunması gereken dualar arasında yer alan Peygamber Efendimizin okuduğu dua ise şu şekildedir.

Allahümme Ya Ganiyyü, Ya Hamidü, Ya Mübdiü, Ya Mu’idü, Ya Rahimü, Ya Vedüd. Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake

Bu dua en etkili zenginlik duasıdır.  Zengin olmak isteyen kişiler bu duayı okumalıdırlar. Hz. Muhammed (s.a.v.) bu duayı damadı Hz. Ali’ye öğretmiştir. Bu duanın her gün 70 okunması önerilmektedir. 70 defa okuyamayanlar için ise 3, 5, 7, 9, 11 gibi tek sayılı rakamlarda okunması tavsiye edilmiştir. Bilinen en etkili zenginlik duasıdır. Ayrıca bu duanın zengin olmak isteyen kişiler tarafından düzenli bir şekilde okunması gerekmektedir.

Hz. Süleyman Peygamberin Zenginlik Duası

Zengin olmak için okunması gereken dualar arasında yer alan bir diğer dua da Hz. Süleyman Peygamberin duasıdır. Bu dua Kuran-i Kerimde Sad Süresinin 35. Ayetinde geçmektedir.

Kâle rabbigfir lî veheb lî mulken lâ yenbagî li ehadin min ba’dî, inneke entel vehhâb.

“Ey Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimseye lâyık olmayacak bir mülk (hükümranlık) bahşet! Şüphesiz sen çok bahşedicisin!