Sihir Nedir?

/ 2 Temmuz 2021 / 1.065 / yorumsuz
Sihir Nedir?

Sihir nedir? Kimler Tarafından Yapılır? sorusuna son zamanlarda yoğun olarak rastlamaktayız. Sihir, insanları doğa üstü olaylarla etkilemek için yapılmaktadır. Aynı zamanda büyü olarak da toplumda yer olan bu kavram, mistik yöntemler içermektedir. Kişilerin duygu ve düşünce dünyasını etkileyen bir olaydır.  Büyülerin veya sihirlerin yapımında çeşitli malzemeler, kutsallığına inanılan sözler ve tılsımlar yer almaktadır. Bu tür olaylar, sihrin ana temelini oluşturmaktadır. Aynı zamanda çeşitli semboller, yazılar ve çizimler sihirlerin etki yaratabilmesi için önemlidir. Sihir, başlı başına bir ilimdir ve yüz yıllardır kümülatif olarak karşımıza çıkan bir kavramdır. Çeşitli otoriteler ve kişiler, sihirlerin oluşmasında ve günümüze gelmesinde öncü olmuştur.

Sihirler ve sihir ilimleri hemen hemen bildiğimiz her kültürün bir parçası olarak kendini yer bulmuştur. Toplumlar kimi zaman sihirlerle barışçıl bir şeklide yaşarken kimi zaman bu kavramalardan rahatsız bir şekilde yaşamaya devam etmiştir. Bu ilim ile uğraşan birçok insan ve topluluk günümüze kadar bu bilgileri bizlere ulaştırmıştır. Şu an ise dünyanın dört bir yanında, sihirler popüler olarak kullanılmakta ve bilinmektedir. Topraklarımıza doğru geldiğimizde, Anadolu birçok kültürün beşiği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum büyü ilminin de oldukça zengin ve çeşitli olmasına yol açmıştır. Günümüzde, topraklarımız içerisinde bu ilim ile ilgilenen birçok hoca ve topluluk bulunmaktadır. Ülkemizin her noktasında bu hocalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Sihirler ile ilgilenen ve bunları uygulamaya koyan kişilere medyum hoca denmektedir. Bu kişiler sihir ilmi üzerinde oldukça bilgilidir ve kendilerini sürekli bu konu üzerinde geliştirir. Dünya üzerinde sihir ilmi birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Medyumlarda kendilerini geliştirdikleri sihir disiplini ve kitaplarına göre farklı meziyetlere sahip olabilmektedir. Sihir nedir sorusunun cevabını bu sebeple tam olarak veremeyebiliriz. Günümüzde çeşitli sihir uygulamaları ve yaklaşımları bulunmaktadır. Ancak her toplumda bu sihirleri gerçekleştiren kişiler medyum olarak bilinmektedir. Sihir kimler tarafından yapılır sorusunun cevabına rahatlıkla medyum hocalar diyebilmekteyiz. Sihir veya büyü yapabilmek için başvurduğunuz medyum hocalar sizlere farklı şekillerde hizmet verebilmektedir. Bu durumun kaynağı net bir şekilde çeşitli büyü ilimlerinin olmasıdır.

Herkes Sihir Yapabilir Mi?

Sihirler üzerinde doğru bilgi ve birikime sahip olmak, büyülerin doğru bir şekilde uygulaması için yeterli değildir. Doğru bir şekilde uygulayabilseniz bile net sonuçlar almanız oldukça zordur. Bu sebeple medyum hocalar yani büyü ilminde oldukça bilgili ve deneyimli kişilerin yardımına bir noktada muhtacız. Bu kişiler aynı zamanda farklı alemler ve boyutlar ile iletişimde olabilen kişilerdir. Sihirlerin de insanlar üzerinde etki edebilmesinin yolu farklı enerjiler ile etkileşim içerisinde olabilmektedir. Medyum hocalar bilginin yanında bu yetenekleri ile bizlere yardımcı olabilmektedir. Doğuştan gelen bu özellik ilerleyen zamanlarda gelişerek sihirlerin etkili olmasına yol açar.

Sihir Çeşitleri Nelerdir?

Sihir Nedir? Kimler Tarafından Yapılır? Oldukça köklü bir gelenek olan sihir kavramı, geçmişten bugüne kadar olan tüm uygarlıkların içerisinde kendini geliştirmiş ve yenilemiştir. Günümüzde de hala bir değişim içerisinde olan büyüler, çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Sihirleri iki ana başlık altında değerlendirmek gerekirse ak büyüler ve kara büyüler olarak ayırabiliriz. Adlarından da anlaşılacağı gibi ak büyüler iyi niyetlerle yapılırken kara büyüler kötü emellerin bir aracısı olmaktadır. Bu kategoriler üzerinde çeşitli medyum hocalar kendilerini geliştirmektedir. Bazı hocaların, kara büyüler üzerindeki etkinliği dominantken bazıları ak büyüler için çalışmalar yürütmektedir. Bu kategoriler altında amaçlara göre de çeşitli büyüler karşımıza çıkmaktadır. Sihir nedir sorusunun içerisinde büyü çeşitleri de anlatılabilmektedir.

Sihri neden yapmak istediğinize göre büyü çeşitleri karşınıza çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse aşk üzerinde bir sihir yapmak istiyorsanız aşamalar ve tılsımlar farklı bir noktada olmaktayken ayırma büyüsü yapmak istediğinizde atacağınız adımlar tam tersi yönde değişiklik gösterecektir. Bu sebeple sihir çeşitlerinden daha çok amacınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Eğer amacınızın ne olduğunu belirleyemeyip alakasız bir büyüye başvurursanız işlerin istediğiniz şekilde gitmeyeceği aşikardır. Medyum hocalarınız sizlere bu noktada yardımcı olacaktır. Durumunuzu, isteklerinizi ve amacınızı tam olarak anlattığınızda doğru büyüyü sizler için medyumlar seçebilmektedir. Sihir kavramı oldukça geniş ve büyük bir alanda karşımıza çıktığı için amacınıza uygun da birçok büyüyü bulabileceksiniz. Bu noktada bazen seçimler size kalmaktadır.

Büyü çeşitliliğin en önemli kaynağı geçmişten bu yana gelen farklı ekollerdeki sihir ve büyü kitaplarıdır. Her toplumun inancına, yaşayışına ve etiğine göre büyüler şekillenmiştir. Bu sebeple dünyada sayısız sihir bulunmaktadır. Bu sihirlerin hepsini bilmek, öğrenmek veya uygulayabilmek neredeyse imkansızdır. Bu sebeple medyum hocalar da belirli bir büyü kitabını ve kültürünü seçerek oradan ilerlemeyi planlarlar.  Seçtiğiniz medyum hocanızın da yetiştiği ekol, hangi büyü kültüründen yararlanacağını belirleyecektir. Sizlerin bu noktada dikkat etmesi gereken kavram medyumunuzun hangi büyüleri bildiği değil gerçekten işin ehli olup olmadığıdır. İlkeli ve bilinçli bir medyum sizlere en doğru yardımı vermek için çalışacaktır. Eğer istekleriniz doğrultusunda bir bilgisi yoksa sizleri başka kişilere yönlendirebileceklerdir. Sihir nedir dediğinizde medyum hocalar da bu sebeple farklı cevaplar verebilmektedir.

Sihirler Nasıl Etkiler Yaratır?

Sihir Nedir? Kimler Tarafından Yapılır? Sihirler, kendi çeşitlerine göre farklı etkiler yaratabilmektedir. Aynı zamanda her insanda farklı sonuçlar da yaratabilmektedir. Birçok popüler etken, insanlarda ortak olarak gözlemlense de farklılıklar olabileceğini unutmamak gerekmektedir. Büyülerin etkileri hem kişiler hem de olaylar üzerinde kendini gösterebilmektedir. Doğru ve büyü aşamaları adım adım atlanmadan yapıldığı zaman ciddi bir şekilde tesir edebildiğini herkes hissedebilir. Hatta bazı büyülerin çok ağır sonuçlar ortaya koyması bazı insanları endişelendirmektedir. Sihirler bu sebeple oldukça güçlü kavramlardır ve ciddiyetle yapılmalıdır.

Bazı büyüler kısa sürelerde etki gösterirken bazıları uzun bir süreç almaktadır. Bazıları kişileri hafif bir şekilde etkisi altında alırken bazıları derin yaralar ve etkiler bırakabilmektedir. Tamamen büyünün çeşidi ve medyum hocanızın bilgisine göre bu değişiklik gösterir. Büyülerin kişiler üzerinde yarattığı etkileri birey kendi başına fark edemez. Bu sebeple sihirler bozulmadığı sürece sonsuza dek etkisini gösterebilir. Günlük yaşantısının normal bir şekilde devam ettiğini düşünürken aslında birçok şekilde etkilenmiş olur. Sihir nedir demecinin en önemli noktalarından biri budur. Kişi kendi iradesini yansıtamayacak bir hale gelir ve düşünce yapısı, büyüyü yapan kişinin istediği şekilde değişebilmektedir. Kısacası sihirler ana etki olarak kişileri iradesiz bir hale getirir ve manipülasyona açık bir duruma sokar.

Sihirlerin ortak etkileri hakkında konuşacak olursak birkaç maddede bunları söyleyebiliriz.

  • Sihir etkisi altındaki kişinin duygu yapısında ufak ufak değişiklikler meydana gelir.
  • Kişiler, düşünceleri üzerindeki etkilerini kaybetmeye başlar ve alakasız konularla aklı dolu olur.
  • Fiziksel etkilerine bakacak olursak; kişi sürekli uyku halinde olur ve yorgun hisseder.
  • İçlerine kapanık bir hale gelirler ve obsesif davranışlar sergileyeme başlarlar.
  • Yalnızlık duyguları ağır basar ve hayattan alınan zevk sıfır noktasına gelir.
  • Arkadaş çevresi ve ailesiyle ufak tefek de olsa sorunlar yaşamaya başlar.

Tüm bu etkiler hemen hemen her sihirde kendini göstermektedir. Daha sonrasında büyünün amacına uygun spesifik belirtiler de kendini yavaş yavaş göstermeye başlar. Bu belirtileri üzerinizde hissederseniz sihir iptali için bir medyum hocaya başvurunuz.

Sihirler Kaç Günde Etki Eder?

Sihir Nedir? Kimler Tarafından Yapılır? Daha önce de söylediğimiz gibi, sihir çok geniş bir kavramdır ve altında birçok çeşitte büyü bulunmaktadır. Bu sebeple sihir nedir veya kaç günde etki eder gibi soruların cevaplarını doğru bir şekilde verebilmek neredeyse imkansızdır. Ak büyüler farklı bir süre içerisinde etki yapabilirken kara büyüler çok daha uzun süreçleri bünyesinde barındırmaktadır. Tam bir etki süresi bu sebeple verilememektedir ancak doğru bir şekilde yapılan büyü çok fazla bekletmeden etkilerini gösterebilmektedir. Aynı zamanda büyüye karşı olan inancınız da etki süresini belirlemektedir.

Örnekler üzerinden gitmek gerekirse, bağlama veya aşk büyüleri ak büyü içerisinde olduğu için kısa süre içerisinde etkilerini göstermeye başlayabilir. Yaklaşık 10 gün içerisinde büyüyü yaptığınız kişideki değişiklikle gözle görebilirsiniz. 3 ila 4 hafta arasında ise büyü tam verimli bir şekilde kendi etkisini göstermektedir. Kara büyüler üzerinden düşünmek gerekirse, bu tarz sihirler oldukça ağır ve karmaşıktır. Bu sebeple etkisi de kendisini yavaş bir şekilde göstermektedir. 4 hafta, kara büyünün etki etmeye başlaması için gayet normal bir süredir. Kara büyülere karşı olan inancınızı ve sabrınızı daha yoğun bir şekilde yaşamalısınız aksi halde etkisini göstermeyebilir. Sihir yapan kişiler, bu süreyi olumlu veya olumsuz bir şekilde kolayca etkileyebilmektedir.

Uzaktan Sihir Yapılabilir Mi?

Sihirlerin yapımı, sihrin aşamalarına göre doğal olarak değişiklik göstermektedir. Büyünün yapılışındaki aşamaları çeşitli şekillerde gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kişi için merak konusu olan uzaktan sihir yapmak, aslında çeşitli cevaplar içermektedir. İlla büyünün etki edebilmesi için kişinin görünmesi gerekli değildir. Uzaktan da büyüler gayet etkiler yaratabilmektedir. Büyünün çeşidine göre bu durum değişiklik gösterse de genel olarak uzaktan sihir yapılabilmektedir.  Sihir yapmak istediğiniz kişilerin bilgileri, fotoğrafı veya eşyaları ile uzaktan büyüler yapabilir. Bazıları çok net bir şekilde etki yaratabilirken bazılarında tesir durumu eksik kalabilmektedir. Sihri uzaktan uyguladıktan sonra sonucu görebileceğiniz için %100 ihtimalle büyüler etki yapar diyememekteyiz. Ancak gerçek medyum hocalardan yardım aldığınız sürece yüksek oranla büyüler tutacaktır.

Sihrin Tehlikeleri Nelerdir?

Sihir nedir? Kimler Tarafından Yapılır? sorusunu birçok kişi popüler olarak araştırırken sihrin tehlikeleri konusundaki kısmı atlayabiliyorlar. Sihir kişiler üzerinde derin etkiler bırakabildiği için oldukça ciddi bir şekilde yaklaşılması gereken kavramlardandır. Sihir, olumlu etkiler yapabildiği gibi kişilerin hayatını negatif bir yönde de değiştirebilmektedir. Bu sebeple dikkatli ve bilinçli bir şekilde sihirlere başvurmak gereklidir. Büyünün yanlış uygulanması, istenilen sonuçların aksine çok kötü sonuçlarla bizleri karşılaştırabilir. Öte yandan ak büyüleri, kişilere oldukça masum hislerle yapsanız bile bazı zamanlar insanların hayatlarını kötü etkilenebiliyor. Sihirlerin aşamalarında yanlış bir adım atmanız da hem kendinizi hem de karşınızdaki kişiyi riske atacaktır.

Sihir Nasıl Bozulur?

Sihirlerin yapımı ne kadar zorsa büyüleri bozmak da o derece meşakkatlidir. Eğer daha önce bir büyü yaptırdınız ve artık etkisini yok etmek istiyorsanız, daha önce gittiğiniz medyum hocanıza tekrardan ulaşmanız yararınıza olacaktır. Bir büyünün sahibi kimse, o daha kolay bir şekilde ortadan kaldırabilmektedir. Eğer kendinizde bir büyü tesiri olduğunu düşünüyorsanız en kısa sürede medyum hocaya başvurun. Bu kişiler sizler üzerinde birtakım incelemeler yapar ve sonrasında hangi büyünün etkisi altında olduğunuzu ortaya çıkarır. Çeşitli işlemler sonrasında büyünün etkisini kaldırabilmektedir.