Havas İlmine Sahip Medyum Hoca

/ 19 Ocak 2023 / 1.297 / yorumsuz
Havas İlmine Sahip Medyum Hoca

Havas İlmine Sahip Medyum Hoca

Havas ilmine sahip medyum Hoca, İslam alimleri arasında yer alır. Allah tüm canlıları ve varlıkları belli bir sebep üzerine yaratmıştır. İlahi sırları araştıran ayrıca varlıklar, nesneler, sayılar, harfler, rakamlar ve nesnelerin gücünden faydalanarak ilahi ilimlere sahip olan hocalar Havas ilmine sahiptir. İslam alimlerine göre her varlığın kendine has bir Havas’ı vardır. Bu Havas kendisini diğerlerinden farklı kılan özelliğidir.

Havas ilmi ile hemhal olanlar ve uğraşan kişiler bu varlıkların ve nesnelerin gizlerini bilmektedirler. Bu bilgi insanlar arasındaki sevgiyi şefkati arttırmak için sevenleri birleştirmek veya ayırmak için çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Geçmişte bu ilimler hastalara şifa dağıtılması ve pek çok neden için kullanılıyordu.

 

Havas Hocası Nedir? Havas İlmine Sahip Hocalar

Havas ilmine sahip medyum Hoca gizli İlimler olarak bilinen dualar kelimelerin ve harflerin gücü sayıların birbiriyle ilişkisi ve nesnelerin bazı özelliklerden yararlanarak gayptan haber alan hocalardır.

Havas ilmi, nefsin gücü, feleklerin yardımı ve ilahi güçler ve nesnelerin gizli gücünden faydalanarak onları, kişilerin menfaatine göre kullanabilmeyi başarmak amacıyla yapılır. Hava ilmine sahip Medyum Hoca aşağıdakileri sıklıkla kullanmaktadır:

  • Harfler, isimlerin ve yazıların bir araya gelmesiyle oluşturulan Havas ilmi
  • Dualar sureler ve ayetlerin oluşturduğu havas ilmi
  • Yıldızların durumu, burçlar ve gezegenlerin etkisine dayanan Havas ilmi
  • Mevsimler mevsim geçişlerindeki özellikler ve şehirlerin havas ilmi
  • Rüzgarlar Fırtınalar Deniz ve Kara’nın Havas ilmi

 

Havas Hocası Nedir? Havas İlmine Sahip Hocalar

Havas ilmi; doğadaki canlı ya da cansız tüm varlıkların özelliklerini derinlemesine fark etmek ve içindeki sırlara Vakıf olmak amacıyla yapılan çalışmaları kapsar. Dünyaya gelen her varlık kendi türünün en iyisi olmak için çabalamaktadır. Örneğin taşlar bitkiye, bitkiler hayvana, hayvanlar insana benzemeye ve dönüşmeye, insanlar ise üstün insana dönüşmeye çalışır. Üstün insan veya kamil insan; en iyi en Erdemli insan olmak ve peygamber ahlakıyla ahlaklanmak demektir. Bazı hocalara göre Dünyaya geliş amacı budur.

Havas ilmi taşları madenleri, bitkileri hayvanları, insanları ve hatta kozmozu incelemektedir. Havas ilmine sahip medyum Hoca, harfler, rakamlar, isimler, dualar içerisindeki etkileri keşfederek onları belli amaçlar içerisinde kullanan hocalardır.