Büyü Yaptırmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

/ 31 Ağustos 2021 / 3.636 / yorumsuz
Büyü Yaptırmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Büyü Yaptırmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Büyü yaptırmanın faydaları ve zararları nelerdir? İnsanlık tarihi boyunca, sayısız insan bu sorunun cevabını sormuştur. Her insan muhakkak hayatı boyunca büyü kavramıyla karşılaşır. Bu kavramın zararlı ya da yararlı olup olmadığını düşünmek oldukça normaldir. Kişiler derin araştırmalar yapmasalar bile herkesin bu konu hakkında bir ön yargısı vardır. Eğer siz de bu sorunun doğru cevabını merak ediyorsanız, hazırlamış olduğumuz bu detaylı yazıyı okuyabilirsiniz. Yazımızın içerisinde büyünün ne olduğu, kişilerin hakkında neler düşüğü, zararları ve yararları gibi bir sürü konunun en doğru ve açık anlatımını bulabileceksiniz.

Büyü Nedir?

Büyü Yaptırmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Büyü Yaptırmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Konumuza giriş yapmadan önce muhakkak büyünün ne olduğunu bilmek gerekir. Büyü tarihi ilk insanlara dayanan ve kişilerin mutlulukları, istekleri için kullanılan bir araçtır. En temel ihtiyaçlardan, insanın aklına asla gelmeyecek küçük şeylere kadar her alanda kullanılabilir. İlk kullanım alanının insanların yaşamak için ihtiyaç duyduğu yemek ve barınma alanları olduğu söylenir.  İklimleri etkileyip yiyecek bulmak, beğendikleri ama elde edemedikleri yaşam alanlarına kavuşmak için sık sık kadim büyülerden yararlanılmıştır.

Bunların dışında yeni imparatorluklar kurmak, kişilerin aşkı bulmasını sağlamak, hasta insanları iyileştirmek vb. birçok derdin ve tasanın çözümü olmuştur. Bu nedenlerle insanlar zaman geçtikçe büyü üzerindeki çalışmalarını arttırmışlardır. Her coğrafya da mutlaka karşılaşılan büyü kavramını yapan kişilere bölgeden bölgeye çeşitli isimler verilmiştir. Bu isimler: şaman, medyum, büyücü, cadı ve daha birçok çeşitten oluşur.

Büyüyü Kimler Yapar?

Büyü yaptırmanın faydaları ve zararları nelerdir? Büyüyü kimler yapıyor? Büyüyü mutlaka alanında uzmanlaşmış kişiler yapar. Bu kişiler her coğrafyada farklı isimler alsa da temelde hepsinin görevi aynıdır. İnsanlara ve doğaya yardımcı olmak amacıyla, iyi ve güzel şeylere aracı olurlar.

Bazı kötü niyetli kimseler, özellikle de din adamları medyumları kendilerine rakip görmüşlerdir. Aslında her ikisinin mesleği ve yaptığı iş bambaşkadır. Ancak bunu anlayamamış, medyumların değer görmesini ya da insanlara yardım etmesini istememiş, buna katlanamamışlardır. Aslında bu durumda bu kişilere din adamı demek de doğru olmayacaktır. Çünkü gerçek din adamları insanların huzurunu ve mutluluğunu sağlamak amacıyla elinden geleni yapan kimselerdir. Eğer bu güzellikleri kendileri sağlayamıyorsa bir başkasının yapmasına mâni olmak yerine sevinmelidirler.

Büyünün Tarihi Geçmişi Nedir?

İnsanlığın ilk tarihiyle beraber büyü ve büyücü kavramları varlığını sürdürse de bazı dönemlerde oldukça zorluklar çekilmiştir. Özellikle bazı bağnaz din adamları yüzünden bir sürü masum kişi katledilmiştir. Bu dönemler büyü tarihinde kara çağ olarak adlandırılmaktadır.

Tarihte var olan bazı kimseler, eski zamanlarda halkı medyumlara karşı kötülemişlerdir. Bu kişilerin Tanrı yerine şeytana taptıklarını ve yoldan çıktıklarını söyleyerek insanları kandırmışlardır. Birkaç tane yoldan çıkmış büyücünün yaptıklarını tüm büyü tarihi üzerine yıkıp, var olan her felaketten büyü ile uğraşan kimseleri mesul tutmuştur. Halkın din adamlarına olan sarsılmaz güveni yüzünden bu kişilere inanılmış ve bir sürü masum insan boşu boşuna katledilmiştir.

Uzun yıllar boyunca çoğu köy ve şehirde büyü yapımı yasaklanmış, yaptıran da yapan da idam edilmiştir. İnsanlar bu yaşananlardan korkmuş bu nedenle ihtiyaçları olsa bile büyüye ve medyuma başvurmaya cesaret edememişlerdir.

Büyü dünyasına en büyük darbelerden biri ise onu itibarsızlaştırmaya çalışanlar tarafından vurulmuştur. Büyüye inanmayan ve hikmetlerini bilmeyen kişiler buna inananlarla alay etmiş ve küçük görmüştür. Bu nedenle kişiler toplumdan dışlanma korkusuyla büyüden uzak durmayı seçmişlerdir. Bu kanı o kadar yanlıştır ki! İlk çağlardan beri doğada gördüğümüz çoğu şey bile büyünün kanıtı sayılabilir. Özellikle yıldızlar ve anlamlarını bilen kişiler, yıldız namelerin ne kadar doğru olduğunun farkına varacaktır.

Enerjiler ve niyetler üzerinden yapılan büyü, inançlı kişiler için oldukça gerçek ve güzel sonuçlar verebilir. Buna inanmayan kişilerin çoğunun kalpleri kararmıştır.

Büyü Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Büyü yaptırmanın faydaları ve zararları nelerdir? Çoğu büyüler genellikle iyi niyetlerle yapılır ve herkes için olumlu sonuçlar verir. Ancak bazı kişiler kara büyü olarak adlandırılan kötü niyetli büyülere de başvurabilir. Bu büyüler her ne kadar korkutucu olursa olsun, yaptıran kişi amacına ulaşacağı için yine fayda görecektir.

Günümüzde en sık kullanılan büyüler: aşk, bağlama ve kısmet açma büyüleridir. Bu büyülerin sayısız faydası bulunur. Şimdi sizin için büyü yapıldıktan sonra görülen sınırsız faydadan birkaçını sıralayacağız:

  • Kişiler aşk büyüsü yaptırdıkları takdirde, uzun yıllardır aradıkları aşkı bulabilirler. Aşkını bulmuş olan kişiler varsa aralarındaki sorunları çözebilir ya da ilişkilerindeki heyecanı arttırabilirler. Aralarında güven duygusunun pek olmadığı çiftler büyü yaptırdıkları takdirde yersiz şüphelerinden temelli kurtulurlar. Bir ilişkiyi en çok yıpratan şey de şüphesiz yersiz kıskançlıklar ve güvensizliktir. Büyünün etkisiyle kişiler bitmeye mahkûm ilişkilerini kurtarabilir ve ilişkilerini sağlamlaştırabilirler. Büyü sayesinde karşılıklı ilginin de artması en sık görülen sonuçlardan biridir. Kişi partneri kendisine ilgili davrandıkça, öz benliğinin daha fazla farkına varabilir. Kendine olan güveni artar ve hayata karşı daha pozitif bir insana dönüşür.
  • Bağlama büyüleri de hem insanlarda hem de nesnelerde kullanılabilen büyülerden biridir. Kişilerin işlerine, okullarına bağlanmaları takdirde başarılı olmalarına yardımcı olur. Okulda dereceler ve işte mevki yükselmesi bu başarının yani büyünün sonuçları olacaktır. Ayrıca ikili sevgi ilişkileri ya da aile ilişkilerinde de bu büyü kullanılabilir. Çiftler arasında kullanımı sonucunda yaşananlar aşk büyüsünün faydalarıyla sıklıkla benzerlik gösterir. Ama bu büyü aşk büyülerinden daha tesirli ve daha kalıcı olmasıyla bilinir. Yapılan büyü sonrasında bağlanan kişi hem evine hem ailesine sonsuza kadar bağlı kalır. Özellikle arada çocukların bulunduğu ilişkilerde, eve bağlı olmayan partner için uygulanan bu büyünün sayesinde ailenin huzuru yeniden sağlanacaktır. Bazı durumlarda anne ve babalarda çocukları için bu büyüden faydalanabilirler. O durumda da çocuklar büyük yanlışlar yapmaktan kurtulur ve evlerine ailelerine eskisinden daha bağlı bir hal alırlar.
  • Kısmet herkes de olan bir şey değildir. Bu kelimenin sadece aşk olarak algılanmaması gerekir. Günümüzde sıklıkla evlenemeyen kişiler için kısmeti yok dense de çoğu alanda kısmetsiz olunabilir. Kişiler okul derslerine ne kadar çalışırsa çalışsın sınavlardan başarısız olur ya da istedikleri notu alamazlar. İş hayatlarında da herkesten çok çalışmalarına rağmen bir türlü bekledikleri pozisyona yükselemezler. Bu kişiler devamlı şanssızlıklarıyla bilinir. Genelde hiçbir işleri tam anlamıyla rast gitmez. Güzel olmasını istedikleri çoğu şeyde mutlaka bir pürüz çıkar. İşte böyle durumlardan kaçınmak için ve kapalı olan bu kısmetlerini açmak için kişiler büyüye başvurabilir. Bu sayede o çok istedikleri notları alabilir, pozisyonlara gelebilirler. Ayrıca aşk hayatında da yüzü gülmeyen kiminle görüşürse görüşsün evlilik akdini gerçekleştiremeyen kişilerde sıklıkla bu büyüyü başvururlar. Sonucunda elbette ki aradıkları aşkı ve mutluluğu bulur, uzun ve saadet dolu bir ömür geçirirler.
  • Sık kullanılan büyülerin dışında da yapılan bazı büyüler insanların resmen hayat çizgisini değiştirebilir. Örneğin hastalığına derman bulunamayan kimseler, büyüler ve dualar sayesinde iyileşebilir. Malı mülkü yanan, iflas edip artık kurtuluşum yok diyen kişiler yapılan büyülerin yardımıyla eskisinden daha zengin olabilir. Özgüveni düşük ve toplumda kendini rahat ifade edemeyen kişiler, kendilerine yaptırdıkları büyüler sayesinde hayata bambaşka bir insan olarak devam edebilir.

Tüm bu olumlu değişiklikler kişilerin hayatını hep pozitif yönde etkileyecektir. Birçok açıdan, başka bir çözümü olmayan şeylerin çözümü büyülerde bulunacaktır. Eski zamanlardan beri sık sık kullanılan bu büyüler ve faydaları medyumların kullandıkları kadim büyüler kitaplarında daha detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Büyülerin Zararları Nelerdir?

Büyü yaptırmanın faydaları ve zararları nelerdir? Büyülerin zararları da yararları kadar merak edilen bir konudur. Esasında doğru yapılan bir büyünün kişilere pek bir zararı bulunmamaktadır. Ancak bu ak büyüler için geçerli bir şeydir. Kara büyüler zaten yapılana zarar vermek amacıyla yapıldığı için geri döndürülemez sonuçları olabilir.

Eğer   büyü yaptırayım ama hiç zarar görmeyeyim diyorsanız, mutlaka iyi niyetli bir büyü seçmeniz gerekir. Tabi sadece bu yeterli olmayacaktır. Büyüyü yapacak olan kişinin gerçek bir medyum olması buradaki altın kuraldır. Nasıl ki tıp eğitimi almamış bir kişi açık kalp ameliyatı yapamaz, büyü hakkında bilgi deneyim sahibi olmayan bir kişi de asla doğru bir büyü yapamayacaktır. Genelde medyum olmayan kişiler tarafından yapılan büyüler tutmaz ancak bazı durumlarda ters tepkiler gösterebilir. Büyünün ters tepki göstermesi demek yaşanabilecek en kötü şeydir. Çünkü bu noktadan sonra hem yapan hem yaptıran hem de yapılan kişi zarar görebilir. Bu zararlar tek bir çeşit olmaz. Herkes için farklı bir zarar çeşidi olabilir. Ama en çok rastlanılan zararlar genelde kişilerin akıl ve ruh sağlıkları ya da fiziksel sağlıklarını kaybetmeleridir. Bu kişiler yavaş yavaş yaşayan ölülere dönerler. Hayattan zevk alamaz hale gelirler. O kadar derin ve büyük acılar çekerler ki bu acılar fiziksel olmasa bile anlaşılabilir. İşin en kötü tarafı ise yaşadıkları bu olumsuzlukların çözümü hiç kolay değildir. Çoğu durumda imkânsız bile olabilir.

Tüm bu nedenler yüzünden, tekrar hatırlatılmalıdır ki bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler asla kendi başlarına büyü yapmaya kalkışmamalıdır. İnternetten ulaşılan çoğu bilgi oldukça yüzeysel ve eksik kalacaktır. Büyünün doğa üstü varlıklar ve enerjilerle yapılması da kişileri tüm zararlara açık hale getirecektir.

Kara büyü yaptırması gereken kişilerin ise mutlaka tekrar tekrar düşünmesi gerekir. Basit bir sinir ya da geçici bir intikam hevesi için kara büyüye başvurulması pek tavsiye edilmemektedir. İlle de başvurmak istiyorum diyenlerin ise mutlaka bir kara büyü ustasıyla çalışmaları önerilir. Çünkü kara büyüler, normal medyumların bilgilerinde daha farklı gereksinimlere ihtiyaç duyar. Özellikle haklarındaki bilgilerin eski kadim kitaplarda farklı dillerde bulunması, öğrenilmesini zorlaştırmaktadır.

Büyü Malzemeleri Nasıl Temin Edilir?

Her büyü yapılışı gereği faklı malzemelere ihtiyaç duyar. Bu nedenle büyü yaptırmaya karar verdikten sonra gerekli ürünlerin temin edilmesi gerekir. Bu malzemelerin çoğunu elde etmek oldukça zordur. Bu nedenle birçok medyum bu malzemeleri uzun yıllar boyunca arar, bulur ve biriktirirler. Gereksinim duyulan durumlar oluştuğunda da kullanırlar. Eğer büyünüzü gerçek ve güvenilir bir medyuma yaptırırsanız, bu konu hakkında endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Büyü Günah mıdır?

Büyü yaptırmanın faydaları ve zararları nelerdir? Sorularından hemen sonra en çok sorulan soru büyünün günah olup olmadığıdır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi büyü de medyumlarda eski kara dönemlerde itibarsızlaştırmak ve yok edilmek için çeşitli iftiralara ve zulümlere maruz kalmıştır. Çoğu kişi büyünün günah olduğunu düşünür. Bu aynı büyü yapan kişilerin şeytanın çocukları olduğunun söylenmesi gibi bir hurafedir.  Tamamıyla iyilik ve güzellikler için yapılan bu işlemlerin günah olmaması gerekir. Ama yine de insanlar kendi inançlarına göre büyü yaptırmak ya da yaptırmamak konusunda özgürdür.