Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı?

/ 16 Mart 2021 / 1.574 / yorumsuz
Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı?

Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı? Büyü yapmak, İslam dinine göre tamamen yasaklanmış bir durumdur. Bu nedenle bir Müslüman büyü yapıldığını anlar anlamaz hemen bozmak için başvurmalıdır. Büyü bozmak için yapılabilecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri bilmeyen bireyler yalnızca medyum ile olan yöntemler olduğunu düşünür ve kafalarda büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı merakı oluşur. Peki gerçekten büyü bozmak için medyuma gitmek gerekir mi?

Medyumlar Nasıl Büyü Bozar?

Medyumların büyü bozma tarzları insanlara göre daha farklıdır. İnsanların yapacağı yönteme ek olarak çeşitli ritüeller ve tılsımlı sözcükler de kullanırlar. Bunlarla beraber edilen dualar sayesinde medyumlar büyüyü bozar. Yani medyumlar nasıl büyü bozar sorusunun cevabı bu şekildedir.

Ancak bozulması zor ve iyi korunan büyüleri bozmak için her medyumun kendisine özel olarak geliştirdiği ritüel ve tılsımlı sözcükleri bulunur. Bu ritüeller ve tılsımlı sözcükler güçlü olunca büyüleri bozmak da o kadar mümkün olur. Zaten medyumlar ile insanların büyüler ile alakasında oluşan farklılık budur.

İnsanlar Büyü Bozabilir Mi?

Büyü bozmak ya da büyü yapmak deyince akla hemen medyumlar gelir. Büyü yapılacağı zaman bir insanın tek başına büyü yapabileceği bilinir. Ancak büyü bozma işlemi tek başına yapılabilir mi bu durum pek bilinmez. Bu da insanlar büyü bozabilir mi sorusunu oluşturur. Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı?

Bahsedildiği üzere medyumlar büyü bozarken özel ritüeller, tılsımlı sözcükler ve dualar kullanırlar. Ancak büyüleri bozmaya yarayan asıl etmenler ritüeller ve tılsımlı sözcükler değil, dualardır. Dualar her ne kadar medyumun özel olarak hazırladığı dualar ya da bilinen sureler olsa da insanlar da haliyle büyü bozabilir. Peki büyü bozmak için ne yapmak gerekir?

Büyü Bozmak İçin Ne Gerekir?

Kişilerin tek başına büyü bozabileceği öğrenildiğine göre bir medyumun olmadan da işlemin yapılabileceği anlaşılmıştır. Medyumlar ritüel ve tılsımlı sözcükler yardımı kullansa da yalnızca dua ile büyü bozmak da mümkündür. Yani büyü bozmak için ne gerekir sorusunun kısaca cevabı dualardır.

Hiçbir büyü yalnızca ritüeller ve tılsımlı sözcükler ile bozulamaz. Mutlaka işin içine dua girmelidir. Çünkü Allah’tan güçlü hiçbir varlık yoktur ve diğer varlıklar Allah’ın izni olmadığı sürece büyüyü bozamaz. Bu nedenle büyü bozmak için öncelikle Allah’tan izin istenmeli, dilek dilenmeli ve dua edilmelidir. Bu dualar ister özel ister Kur’an-ı Kerim’den alınmış sureler olabilir. Tavsiye edileni elbette Kur’an-ı Kerim’den sure almaktır. Çünkü oradaki sureler en güçlü ve en etkili sureler olmaktadır. Hiçbir özel dua Kur’an’daki surelerden güçlü olamaz.

Kur’an’dan sure alındıktan sonra bu sureler büyü bozmak için devamlı olarak okunmalıdır ve büyü etkisindeki kişiye ithaf edilmelidir. Böylece büyüyü bozmak için gereken temel işlem yapılmış olur ve büyü bozulabilir. Bu işlemde hem medyuma gitmeye gerek kalmaz hem de büyü en etkili şekilde bozulmuş olur.

Büyü ne kadar korunursa korunsun dualar kabul olduktan sonra Allah istediği sürece hiçbir koruma büyüyü koruyamaz. Bu nedenle büyü bozmak için mutlaka surelere, dualara başvurmak gerekir.

Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı?
Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı?

Büyü Bozmak İçin Yöntemler

Büyü bozmak için pek çok yöntem bulunur. Bunlara internetten ya da farklı yerlerden ulaşmak mümkündür. Bu durumda kaynaklara güvenilebilir. Çünkü büyü bozmanın yöntemi dua olduğundan büyü bozmak için kaynak alınacak yer de dua paylaşmıştır ve büyü bozulmasa da hiç yoktan dua okunmuş olur. Bu nedenle büyü bozmak için yöntemler internetin, dergilerin vb. Yerlerin her yerinde bulunabilir.

Bu yöntemlerden bilinen ve çok sık yapılanlardan bir tanesi besmele ile bazı duaları etmektir. ‘’Bismillahirrahmanirrahim’’ dedikten sonra bulunan bazı dualar sabah ve akşam okunduğu takdirde büyünün bozulması için gereken adım atılmış olur. Bu da “Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim” olmaktadır. Kişiyi nazardan ve büyüden kurtaran bu dua her sabah ve akşam okunduğunda büyüden ve nazardan korur. Eğer büyü etkisi altındaki bireye ithaf edilecekse de nazar ve büyüden kurtarır.

Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Caiz Midir?

Büyü bozma konusunda çok tartışılan bir konu olan büyü bozmak için medyuma gitmek caiz midir sorusu günden güne daha fazla sorulmaktadır. Bu soru bir medyuma sorulduğunda daima caizdir olur. Çünkü medyum mesleğini yapar ve duruma objektif bakmayıp kendi menfaatlerine yönelik bakabilir. Bu durumda kapsamlı ve objektif bir bakış açısı gerekir.

Hz. Muhammed (S.A.V.) medyumlar ile beraber büyü yapmanın çok sakıncalı olduğunu bildirir ve yasak olduğuna vurgu yapar. Aynı zamanda bir medyumdan medet ummanın da günah ve yasak olduğunu belirtir.

Burada bahsedilen para ile çalışan ve Allah rızasından çok ekmeğini kazanmak isteyen medyumlardır. Şüphesiz bu medyumlardan uzak durmak ve para karşılığında bir medet ummamak gerekir. Bu hem medyum hem de medet uman kişi için caiz olmaz.

Ancak çıkar ilişkisi olmayan, ilmine güvenilen ve para için çalışmayan medyumlara; yani gerçek ve güvenilir medyumlara gidip büyünün bozulması için yardım istemek caizdir. Çünkü bu durumdaki medyumlar Allah’ın rızasını kazanmak için çabalayan gerçek medyumlardır ve insanlara yardım etmek asıl amaçlarıdır. Bu durumda bir medyum ile büyü bozmak caiz olacaktır.

Gerçek Medyum Nedir?

Yalnızca maddi çıkarları için çabalayan sözde medyumlar asla gerçek medyum olamamıştır. Bunun yanında dolandırıcılık için bu işini yapan ve insanları kandıranlar da asla gerçek medyum olmamıştır. Peki gerçek medyum nedir? Nasıl anlaşılır?

 • Gerçek bir medyum beyaz büyü bile olsa büyü yapmaz. Çünkü büyülerin kara büyü ve beyaz büyü olmasından çok insanın hayatına etki etmesi önemlidir. Bu nedenle gerçek bir medyum bulunmak isteniyorsa medyumun büyü yapmadığını bilmek gerekir. Bu büyüye zenginlik ve aşk büyüsü gibi her büyü dahildir.
 • Manevi ve bilim anlamında dereceler kazanmış medyumlar da gerçek medyumlar olabilirler.
 • Medyumlar iyi niyetli olmalıdır. Bu nedenle kişilere yalan söylemeyen ve dolandırıcılık yapmayan medyumlar gerçek medyumlardır.
 • Bunun yanı sıra bir medyum alim, yani gerçek ve güvenilir olmak istiyorsa mutlaka dertlere derman olmak için çalışmalıdır.
 • Gerçek medyumu bulmak için çalışılacak medyumun ücreti dert edip etmediğine bakmak gerekir. Eğer paranın üzerinde çok duruluyorsa o medyum gerçek medyum olamaz. Hatta en iyi medyumlar para dahi almayıp, yalnızca Allah rızasını isteyen medyumlardır.
 • Bir medyum cinlerden ya da başka varlıklardan aldığı bilgilerle ya da ettiği hareketlerle düzgün iş yapacağını sanıyorsa o medyum asla gerçek medyum değildir. Çünkü cinler insanlardan daha alt varlıklardır ve yanlış bilgiler verebilirler. Tek doğru ve güvenilir kaynak Allah’tır. Bu nedenle cinler ile değil, Allah ile çalışan medyumlar gerçek medyumlardır.

Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı Bazı alim kaynaklarda gerçek bir medyumun 100 yılda 1 geldiği söylenir. Bu durumun doğruluğu bilinmese de gerçek bir medyuma çok yaklaşmak asla imkansız değildir. Bu nedenle yukarıdaki kriterleri karşılayan ve hakkında iyi yorum yapılan medyumlar 100 yılın 1 gerçek medyumu olmasa da mutlaka en iyi ve güvenilir medyumlar olurlar.

Büyü Bozmak İçin Dua Gerekir Mi?

Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı sorusu yanıt bulduktan sonra merak edilen bir diğer unsur da büyü bozmak için dua gerekir mi sorusudur. Peki dua olmadan büyü bozulabilir mi?

İslam dininde her olayda Allah’ın rızası olmadan hareket etmek mümkün değildir. Büyü bozma işleminde de dua etmeden Allah’ın rızasını almak pek mümkün olmaz. Allah’ın rızası olmadığı takdirde büyü de bozulmaz. Bu nedenle dua etmek mutlaka gerekir. Böylece hem sevap işlenir hem büyü bozulur hem de en etkili şekilde büyü bozulmuş olur.

Büyü Kaç Günde Bozulur?

Büyüleri bozanlar elbette dualardır. Ancak duaların daha çabuk kabul olması için yardım edenler de ritüeller ve tılsımlı sözcüklerdir. Bu nedenle büyü bozarken duanın yanında okunacak tılsımlı sözcükler ve yapılacak ritüeller de etki edecektir. Dua ile yapılan büyü bozma işlemine göre ritüel ve tılsımlı sözcükler ile desteklenen dualarla yapılan büyü bozma işleminin etki süresi farklıdır. Süreyi değiştiren bir diğer durum da büyünün kuvvetli olmasıdır. Ancak her türlü durum için bir cevap bulunur. Peki büyü kaç günde bozulur?

Normal bir büyü, dualar ile 3-5 günde bozulabilir. Dualar ile bozulan büyüye tılsımlı sözcükler ve ritüeller destek olursa bu durum sabit 3 gün olabilir. Genellikle oluşan durum bu şekildedir.

Kuvvetli bir büyü 3-5 gün içerisinde bozulamayabilir. Bu durumda süre 1 hafta ve üzerine çıkabilir. Ancak büyü her ne kadar zor olursa olsun Allah duayı kabul ettiği takdirde ve büyüyü bozmak istediğinde büyü bozulur. Bu durumda dua büyük bir iyilik için edildiğinden büyünün bozulması 30 günü neredeyse hiçbir zaman bulmaz. Bulursa da büyü bozarken yanlış bir işlem yapılmıştır ve tekrar denenmelidir.

Eğer kuvvetli bir büyü yalnızca dualar yerine tılsımlı sözcükler ve ritüeller ile desteklenmişse ve tamamen doğru şekilde uygulanmışsa büyü 7-9 gün gibi bir sürede bozulabilir. Elbette net bir süre söylemek yanlış olur. Ancak büyülerin genellikle bozulma süreleri bu şekilde gözlemlenmiştir.

Büyü Bozulduktan Sonra Ne Olur?

Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı sorusu tüm kapsamlarıyla anlaşıldığına göre büyü bozulduktan sonra ne olur merakı oluşabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği gibi büyünün türüne göre de değişiklik gösterir.

Örneğin kara büyüden kurtulan bir insan kurtulur kurtulmaz dünyanın en mutlu insanı haline gelir. Ancak beyaz büyüden kurtulan bir insan büyü etkisindeyken iyi bir hayat yaşadığı için başta üzgün olabilir. Yine de gün geçtikçe eğer kişi iyi bir Müslüman ise iyi ki kurtulduğunu düşünüp mutlu olacaktır. Bundan sonrası kişiden kişiye göre değişir. Ancak herkeste görülebilecek bazı olasılıklar bulunur.

 • Eğer büyü ara bozmak için yapılmışsa ya da büyü etkisindeki kişi aile, arkadaş ya da akraba ilişkilerini bozduysa büyünün etkisi bitince ilişkiler yeniden düzelir.
 • İşleri rast gitmeyen bireylerin kısmeti yeniden açılır ve işleri rast gitmeye başlar.
 • Bereketi kaçanların bereketi tekrar geri gelir ve şansı yeniden yaver gitmeye başlar.
 • Bunun yanında fiziksel ve ruhsal ağrılar ile çöküntüler de son bulur.
 • En önemlisi bir büyü bozulduktan sonra manevi yönden ferahlama gelir. Bu herkeste görülecek bir durum olduğundan dolayı büyü bozulduktan sonra ne olur sorusunun en temel yanıtıdır.

Büyü bozulduktan sonra hemen hemen oluşacak durumlar bu şekildedir. Kişinin özel hayatına ve karakterine göre de değişkenlik gösterecek durumları ön görmek mümkün olmasa da bu etkiler bilinenleridir.