Uzaktaki Sevgilinizi Yanınıza Getirecek Dualar

/ 16 Mart 2021 / 2.980 / yorumsuz
Uzaktaki Sevgilinizi Yanınıza Getirecek Dualar

Uzaktaki Sevgilinizi Yanınıza Getirecek Dualar en çok merak ettiklerimiz arasında yer alır. Sevgiliniz bazı zamanlarda yanınızda olmayabilir. Gerek iş nedeniyle gerekse başka nedenlerden dolayı farklı şehirde yaşıyor olabilir. Bu durum da sizin onu özlemesine neden olur. Onun yanınıza gelmesini istersiniz. Fırsatını bulan kişiler hemen gelebilir. Ama fırsat yoksa ya da gelmek için birçok bahaneler çıkıyorsa işte o zaman uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar söz konusu olacaktır. Sizler de bu duaları ederek onun bir an önce size gelmesini sağlayabilirsiniz. Size koşarak gelen sevgilinizi görünce hem siz hem de o mutlu olacaktır.

Dua etmek, insanların tabiatında olan bir durumdur. Her zaman ve her konuda sıklıkla dua ederiz. Duaların bizi koruduğunu ve bize iyi geldiğini hissederiz. Birbirini seven kişiler, evli ya da bekar olanlar, iş hayatı içinde olanlar ya da bir hastalıkla mücadele edenlerin hayatından dua eksik olmaz. Edilen dualarla kendimizi iyi hissettiğimiz bir gerçektir. Uzaktaki kişiler için edilen dualar içerisinde onların sağlıklı olmaları ya da bir an önce onlara kavuşmak isteği yer almaktadır. Çünkü onlar bizim için oldukça değerlidir. Hayatımıza anlam katan bu değerleri yanımızda görmek istememiz de doğal bir durumdur.

Uzaktaki Sevgiliye Hangi Dualar Edilir?

Sevgilimizin uzakta ya da yakında olması ona olan hislerimizi değiştirmez. Aksine özlenen kişi daha çok sevilir ve yolu gözlenir. Ona kavuşulacak olan gün de sabırsızlıkla beklenir. Onu rüyanızda görmeniz ve sıklıkla onu düşünmeniz özlediğinizden dolayıdır. Bazen kıskançlık ya da vesvese yapmak da söz konusu olabilir. Uzaktaki sevgilinizin sizi ne kadar sevdiğinden emin değilseniz aklınıza bazı sorular da gelebilir. Acaba beni düşünüyor mu? Başka birisine gönlü kayar mı? Hala beni seviyor mu? Soruları kafaları kurcaladığı zaman hemen Allah’a dua etmelisiniz. Bu düşüncelerden kurtulmak ve içinizdeki vesveseleri atmak size iyi gelecektir.

Uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar insanların hayatlarında büyük yer kaplamaktadır. Olması gereken de budur. Çünkü insan sevdiği kişiye dua okumalıdır. Onun iyiliğini istemesi olması gereken bir durumdur. Kendi kendilerine vesveseye kapılan kişiler Nas suresini okumalılardır. Orada diyor ki; insanların rabbine sığınırım, insanların hükamdarına, insanların ilahına, o sinsi vesvesecinin şerrinden, o ki insanların içlerine vesvese fısıldar, cinlerden de olur o, insanlardan.

Nas suresinde anlatılmak istenilen apaçık ortadadır. İçinizde oluşan vesvese ve kaygıdan dolayı Allah’a sığınmanız gerekmektedir. Sizlere bu duyguları cinler ya da başka insanlar vermiş olabilir. Görüldüğü gibi duaların hayatımızdaki yeri oldukça fazladır. Her konuda ve her olayda devamlı dua etmek, Kur’an dan ayetler ya da sureler okumak içinizi rahatlattığı için kendinizi iyi hissetmenizi de sağlayacaktır.

Uzaktaki Sevgiliye Okunan Sureler Nelerdir?

Uzakta bulunan sevgilinizin kazadan beladan ve kötülüklerden korunmasını istemeniz oldukça doğaldır. Ayrıca onun göze ve nazara gelmemesi için de dualar okumalısınız. Bazı kem gözlü insanlar size ve sevdiğinize nazar değdirebilir. Bu durumda Felak suresini okumak oldukça hayırlıdır. Orada diyor ki: Sığınırım o sabahın Rabbine, yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöküp bastırdığında gecenin şerrinden, o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!”

Uzaktaki sevgiliye okunan sureler arasında Felak suresinin değeri büyüktür. Bize anlatılmak istenilen bütün şerlerden ve kötülüklerden Allah’a sığınırım. İnsanların, sabahın, gecenin ve üfürükçülerin kötülüklerinden sana sığınıyorum. Oldukça anlamlı olan bu sureyi uzaktaki sevgilinize okuyabilirsiniz. Onu art niyetli kişilerin kötülüklerinden böylelikle koruyabilirsiniz. Tabi ki taktir yine Allah’ındır. Dua etmek sizden onu kabul etmek Allah’tandır.

Uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar arasında Fatiha suresi de önemli bir yere sahiptir. Bu sureyi geceleri 99 kere okuyabilirsiniz. Aslında sayı belirtmek Kur’an-ı Kerim’de yer almamaktadır. Bazı din felsefecileri ve din adamları bu sayıların daha makbul olduklarını belirtmektedirler. Fatiha suresi ile birlikte okunacak esmaül hüsna uzaktaki sevgilinize tez zamanda kavuşmanızı sağlayacaktır. Okunan dua ya da surelerin sonunda amelinizi de belirtmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Fatiha suresinde diyor ki: Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle. Hamd o alemlerin Rabbi. O Rahman ve Rahim. O, din gününün maliki Allah’ın. Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. Hidayet eyle bizi doğru yola, O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların ve o sapmışların yoluna değil.

Uzaktaki Sevgiliye Kavuşmak İçin Dilek Duası

Hayatımızda gerçekleşmesini istediğimiz birçok dileklerimiz bulunmaktadır. Onların gerçekleşmesi bizim için önemlidir. Bunlardan bir tanesi de uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dilek olmaktadır. İnsanlar bunun için birçok dua ediyor olsa da dilek duaları da hayatımızda oldukça fazla yere sahiptir. İstenilen güzel şeylere ya da sahip olmak istenilen dünya mallarına dilek duaları edilmektedir. Bunları etmek ve olmasını istediğimiz dileği söylemek neticesinde hem rahatlarız hem de dileğimizin olacağını hissederek mutlu oluruz. Ama olup olması Allah’ın dilemesiyle ilgilidir.

Bismillahirrahmanirrahim
Ya men la ya lemü keyfe illa hüve menla yebluğu kudretühü feniruhu gayruhü ferric anni.

Bu duayı günde istediğiniz kadar okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca dileklerin gerçekleşmesi için Karia suresinin de büyük önemi bulunmaktadır. Gelmesini istediğiniz sevgiliniz için bu sureyi geceleri okuyabilirsiniz. 11 ayetten oluştuğu için fazla vaktinizi almayacak ve istediğiniz sayıda da okuyabileceksiniz. Sizlerle Karia suresinin okunuşunu ve anlamını paylaşacağız.

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- El kariah

2- Mel kariah

3- Ve ma edrake mel kariah

4- Yevme yekunün nasü kelferaşil mebsus

5- Ve tekunül cibalü kelıhnil menfuş

6- Fe emma men sekulet mevazınüh

7- Fe hüve fi ıyşetir radıyeh

8- Ve emma men haffet mevazınüh

9- Fe ümmühu havıyeh

10- Ve ma edrake mahiyeh

11- Narun hamiyeh

Karia suresi anlamı:

Yürekleri hoplatan büyük felaket! ﴾1﴿ Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket? ﴾2﴿ Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin? ﴾3﴿ O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır. ﴾4﴿ Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır. ﴾5﴿ İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse, ﴾6﴿ Artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır. ﴾7﴿ Ama kimin de tartıları hafif gelirse, ﴾8﴿ İşte onun anası (varacağı yer) Hâviye’dir. ﴾9﴿ Sen Hâviye’nin ne olduğunu ne bileceksin? ﴾10﴿ O, kızgın bir ateştir. ﴾11﴿

Uzaktaki Sevgilinizi Yanınıza Getirecek Dualar
Uzaktaki Sevgilinizi Yanınıza Getirecek Dualar

Uzaktaki Sevgilinizin Yanınızda Olmasını İstemek

Sevgi ve aşk denilen duygu gerçek sahibini bulunca ortaya çıkacaktır. Hayatınızda işte budur diye gördüğünüz kişiler size gerçek aşkı tattıracaktır. O kişinin yanınızda olmasını istemeniz de oldukça doğal bir durumdur. Ondan ayrı kaldığınızda içinizdeki özlem daha da büyüyecektir. İşte o zaman uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar büyük önem taşımaktadır. Geceleri yatmadan önce ce sabah uyandığınızda kendinizi dua ederken buluyor olmanız aslında oldukça güzel bir olaydır. Dua etmede bahane ne olursa olsun, içimizin ferahladığını da hissederiz. Bu ferahlama ile birlikte hafifleriz ve hayata farklı gözlerle bakarız.

Sizler de uzaktaki sevgilinizin yanınızda olması için sıklıkla dua etmelisiniz. İyi niyetlerinizi belirterek sonucu Allah’ın vermesini dilemelisiniz. İnsanlar yaşadıkları sürece farklı istekleri içlerinde barındırırlar. Bunlar dünya malları ile ilgili olabildiği gibi hayatlarını düzene sokacak olaylarla ilgili de olabilir. Uzaktaki sevgiliniz hayatınızda önemli bir yere sahiptir. Ona kavuşacağınızı bilmeniz de sizi heyecanlandırır ve mutlu eder. Dua, bu mutluluğa atılan imza gibidir. İmzanızı atmak için farklı duaların hayatınızın içinde olmasını sağlayabilirsiniz. Ailenize edilen dualar, kendiniz için edilenler, işinizle ilgili olanların yanı sıra sevgilinize edilen dualarla onu kötülüklerden ve kötü olaylardan korumanız mümkündür.

Uzaktaki Sevgilinize Kavuşmak İçin Edilen Dualar

Her zaman uzakta bulunan kişiler özlenir. Bu kişi yakın çevrenizden birisi ya da bir arkadaşınız dahi olsa belli bir zaman sonra içinizde bir özlem oluşacaktır. Bu özlem ancak ona kavuşunca geçer. Aslında özlemek de insanların hissetmesi gereken bir duygudur. Özlenen kişinin değeri daha da artar. Ona kavuşma hayalini zihninde canlandıran kişiler bir daha onu kaybetmemek için de çaba göstereceklerdir. Ayrıca onunla birlikteyken geçirilen zamanların ne kadar kıymetli olduğunu fark edeceklerdir. Aslında yanınızda bulunan kişiden ziyade uzaktaki kişi her zaman daha önemli olarak ortaya çıkar. Ona kavuşma isteği de bütün benliğinizi sarar.

Kavuşma duaları oldukça fazladır. Bu duaları etmek ve sonucunu Allah’tan beklemek için kişilerin biraz sabırlı olması gerekir. Uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar kavuşma dualarını da kapsamaktadır. İçinizin temiz olması ve güzel dileklere sahip olmanız neticesinde sizlere mükâfat belli bir zaman sonra verilecektir. Önemli olan bu zamanı beklemek için sabır göstermenizdir. Sabırla ilgili birçok ayet ve sure Kur’an-ı Kerim’de yer almaktadır. Bunun ne kadar önemli bir durum olduğu da devamlı vurgulanmaktadır.

Uzaktaki Sevgilinin Size Koşarak Gelmesi

Ayrı geçirmeniz gereken süre dolduğu zaman uzaktaki sevgilinizin size koşarak gelmesini beklersiniz. Eğer ki bu süre içerisinde bazı duygularınız körelmediyse ve içinizdeki aşk hala ilk günlerdeki gibi devam ediyorsa bu olması gereken bir durumdur. Onun yanınıza geleceği vakit gelip çattığında tarifi imkansız bir mutluluk kişilerin içini kaplar. Uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar artık sonuçlarını göstermeye hazırdır. Sizler de bu mutluluğun tadını çıkarmak için onunla birlikte vakit geçirmeye başlarsınız.

Birlikte yapılan gezintiler, birlikte yenilen yemekler ve edilen sohbetler artık daha anlamlı bir hal almıştır. Onun yanında kendinizi mutlu hissediyorsunuzdur. Ayrıca ne kadar özel birisi olduğunuzu da fark etmeye başlamışsınızdır. Ona karşı duyulan hasret sona erdiğinde birlikte güzel günlerin planları yapılmaktadır. Artık her gün ve her dakika sizler için daha anlamlı bir hale gelmiştir. Bu mutluluk sarhoşluğu ve aşkın büyüsü ile kendinizi bulutların üzerinde hissetmeniz doğal bir durumdur.

Eşler İçin Uzaktaki Sevgilinizin Yanınıza Gelmesi

Evlenen çiftler bazı nedenlerden dolayı farklı şehirlerde yaşamak zorunda kalabilirler. Bu durum onlara ne kadar zor gelse de bu belli bir süreçtir ve günü geldiğinde de bitecektir. Uzakta olan eşinize bazı duaları etmeniz oldukça normal bir durumdur. Ona kavuşma isteğiniz de onu sevdiğinizi gösterir. Bu gibi durumlarda bu sürenin biteceğini ve ona kavuşacağınızı düşünün. Ancak o zaman geçmez dediğiniz günler geçecek ve bitmez diye düşündüğünüz zamanlar bitecektir.

Uzaktaki sevgilinizi yanınıza getirecek dualar eşler arasında sıklıkla okunmalıdır. Eşler birlikte geçirdikleri zamanın kıymetini ancak ondan ayrı kalınca anlarlar. Kavuşunca da bir daha onu kaybetmek istemezler. İşte yaşanması gereken bütün bu duygular yaşanıp bittiğinde artık sevdiğiniz kişi ile birlikte uzun zaman birlikte olabilirsiniz. Bu kavuşmanın ettiğiniz dualarla ilgisi var mı sizce?