Vefk Nedir, Nasıl Hazırlanır, Faydaları Nelerdir?

/ 23 Aralık 2020 / 2.002 / yorumsuz
Vefk Nedir, Nasıl Hazırlanır, Faydaları Nelerdir?

Vefk nedir konusu iyi araştırılmalıdır ve herkes tarafından yapılamayacağı iyi bilinmelidir. Vefk, sözlük anlamı olarak bakıldığında uyum, uygun, münasip gibi anlamlara gelmektedir. Günümüzde medyumlar tarafından hazırlanan vefkler nasıl hazırlanır ve faydaları nelerdir diye bakacak olursak da tesirli dualarla yapılan ve şifalı olduğuna inanılan bazı ayetler ve Esmaü’l Hüsna’dan bazı isimler ile çeşitli amaçlarla hazırlanan özel tılsımlardır. Herkes vefk yazamaz ve hazırlayamaz. Çünkü vefk Arapça olarak belirli kurallara uyularak düzgün ve doğru bir biçimde yazılmalıdır.

Vefk, bir yandan da tılsımlı kareler olarak da bilinir. Vefk hazırlayacak medyumlar kendisine başvuran kişilerden anne adı, kendi adı ve kendi doğum tarihi gibi bilgileri doğru ve net bir şekilde alır. Sonrasında bu bilgileri ebced hesabı ile matematiksel olarak yorumlayabileceği bir hale getirir. Bu bilgileri topladıktan sonra vefk ne amaç ile yapılacaksa belirli kareler içerisine uygun ayetler ve isimler el yazısı ile yazılır. Unutulmaması gereken en önemli konu işinin ehli olan bir medyumla yapılacak bir işlem olduğu bilinmelidir. Konusunda uzman ve deneyimli medyumlar ile vefk çalışmalarını çok başarılı şekilde yürütmüş çok sayıda kişi vardır ve aldıkları sonuçlardan memnundurlar. Medyumlar, sahip oldukları özel yetenekleri ve kendilerini eğittikleri ilimler ile insanlara yardımcı olabilirler.

Medyumlar, özel yetenekleri sayesinde ruhani varlıklar ile de iletişim kurabilirler ve bazı zihin okuma yetileri sayesinde belli öngörülerde bulunarak insanlara yardım etmek için gerekli olan işlemleri yapabilir. Her iki yandan, yukarıdan aşağıya kutucuktaki sayıların toplamları eşitlendiğinde bu işleme vefk denir. Kelime ve ya isimlerin ebced hesabı ile belirlenen rakamsal değerleri hesaplanarak bu işlem yapılır. Kehanet, astroloji, astronomi, matematik gibi verilerden yararlanılarak yapılan işlemlerdir. Bu sebeple de medyum gibi yetenekli ve uzman kişiler ile bir arada yürütülmesi gereken bir işlemdir. Vefkler, ortalama 3-7 gün içerisinde yapılış amacına uygun olan sonuçları vermeye başlar. Fakat genel vefk işlemi yapıldıysa ortalama 41 gün sürmektedir, çünkü süreci daha kapsamlı ve uzun çalışmalar gerektirmektedir.

Vefk Neden Yapılır?

Vefk, çok sayıda insanın farklı sebepler ile bir çözüm ya da çıkış yolu bulma arzusu sonucunda ulaştığı bir konu olmaktadır. Özellikle kişilerin bireysel olarak çözüm bulamadıkları, daha çok soyut anlamlar taşıyan konular sonucunda medyumlara başvurması sonucunda medyumların önerdiği çözüm yollarından biri de vefktir. Vefk, çoğunlukla cin musallat olması halinde, nazar ya da büyü gibi negatif enerjilerden korunmak için, eşler arası muhabbeti arttırmak için yapılabilmektedir. Bazen de dilenen özel istekler için de vefk yapılmaktadır. Şans, rızık, kısmet, başarı, huzur gibi isteklerin daim olması için de vefk yapılabilmektedir.

Vefk ile istenen, arzu edilen ne varsa ona kavuşmak asıl hedeftir ve bu isteklere ulaşmak için de hem gizli ilimler hem de Kur’an ı Kerim ayetleri konusunda uzman ve bilgili medyumlar ile iş birliği içerisinde ortak bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir. Vefk yaptırmak isteyen kişi medyuma başvurarak medyum rehberliğinde doğru eylemler ve dualar ile arzu ettiğine kavuşur. Aynı zamanda musallat halinden kurtulmak için de vefk yapılabilmektedir. Yapılan bu işlemde de ayetlerden ve Esmaü’l Hüsna’dan yararlanılarak vefk hazırlanmaktadır. Musallat hali yaşayan kişilerin hem musallat durumundan kurtulması hem de şifa bulması için bu işlemler yapılmalıdır. Güvenilir ve iyi niyetli olan bir medyum ile ortak bir çalışma içerisinde yürütülen ve uygulanan vefk işlemleri ortalama 3 ile 7 gün arasında sonuç vermektedir.

Vefkler kişiye özel yapılıyorsa kişinin anne adı, kendi adı ve doğum tarihine dayanarak yürütülen hesaplamaya dayalı olarak yapılmaktadır. Başka bir kişi için vefk yaptırmak isteyen kişi, vefk yapılacak kişinin fotoğrafı, adı, annesinin adı ve doğum tarihi ile hesaplanabilir. Vefk yaptırmak bazı açılardan muska yaptırma işlemi ile benzerlikler göstermektedir. Vefk yapmayı bilmek oldukça önemli bir husustur. Vefk yaptırmak isteyenler bazen de araları açılan çiftlerden biri de olabilmektedir. Vefk ile eşler arasındaki uzaklaşma ve soğukluk vefk tesiri ile giderilebilir. Ayrıca vefk yapıldıktan sonra da kişileri korumaya devam edecek bir tılsımdır. Vefk yaptırmak isteyenler muhakkak güvenilir ve uzman olan bir medyum ile ortak çalışma yürütmelidir.

Vefk Yapan Medyumlar

Vefk yapan medyumlar, bazı özel bilgiler konusunda kendisini eğitmiş ve geliştirmiş olmalılardır. Medyumlar, doğuştan gelen bazı yeteneklerinin dışında belli bazı ilimler ve gizli ilimler konusunda da kendisini geliştirmiş olmalıdır. Aynı zamanda uzman olan bir medyum Arapça ve Osmanlıca dillerini de hem iyi seviyede biliyor olmalı ve yazabiliyor olmalıdır. Çünkü yazılacak olan vefk son derece dikkatli bir biçimde yazılmalı ve yapılmalıdır. Aynı zamanda vefk yapabilmesi için bir medyumun ebced hesabı yapmak konusunda da bilgisi ve uzmanlığı olmalıdır. Vefk yaptırmak isteyen kişilerin titiz bir araştırma yaparak konusunda uzman olan bir medyum ile ortak çalışma yürütmesi gerekmektedir. Vefk; uyum ve münasip gibi anlamalara geldiği için yapılış amacı da bir isteği ya da dileği yerine getirmek isteyen kişinin de hayatında bazı değerleri ve ilişkileri dengelemek ve bir uyum içerisinde hayat sürdürmek amaçlı yapılmaktadır. Vefk yaptırma talebinden önce kişilerin neden böyle bir işlem yaptırmak istediğini çok iyi bilmelidir ve isteklerini tamamen iyi niyetli bir şekilde talep etmelidir.

Vefk yapacak olan medyumun da kişinin istek ve taleplerini dikkatlice dinlemesi ve gerekli işlemler için yapılacak ön hazırlıklar hakkında kişiye eksiksiz olarak bilgi vermelidir. Ayrıca vefk yapılmadan önce hem medyum hem de vefk yaptırmak isteyen kişinin abdestli olması gerekmektedir. Çünkü bazı önemli detaylar yerin getirilmediğinde yapılan vefk tutmayabilir ve beklenen sonuçlar alınamayabilir. Bu sebeple konusunda uzman ve deneyimli olan medyumlar özenli ve dikkatli çalışmaları neticesinde kendisinden yardım talep eden insanlara yardım edebilmektedirler. Vefk yaptırmak, özel ve hassas olan bir konudur.

Özel bazı ilimler ve kendisini eğitmiş yetenekli medyumlar tarafından yapılması gerekmektedir. Medyumlar, doğuştan gelen özel yeteneklerini bazı farklı ilimler ve gizli ilimler konusunda da kendilerini eğiterek geliştirmelidirler. Çünkü vefk, pek çok farklı alandan yararlanılarak, dikkat ve özen içerisinde, belirlenmiş kurallara uyarak yapılması doğru olan bir işlemdir. Vefk, kötü amaçlar için ya da olumsuz talepler için yapılmaz. Vefk, iyi niyetli amaçlar için yapılmalıdır.

Vefk Neden Tutmaz?

Vefk yaptırmak son derece önemli ve hassas davranılması gerekilen bir eylemdir. Yanlış ya da eksik yapılmış olan vefkler tutmaz. Vefk yapacak kişi alanında uzman bir medyum olmalıdır ve kendisine başvuran kişiye de bir anlamda rehberlik etmelidir. Vefk, kötü amaçlar için yapılmamalıdır. Çiftler arasınız bozmak için, bir kişinin sağlığını olumsuz anlamda etkilemek için, bir kişiyi işinden ya da rızkından etmek için yapılan vefk tutmaz.

Vefk yapılmadan önce işlemi yapacak olan medyum ve işlem yaptırmak isteyen kişi abdestli olmaya özen göstermelidir. Ayrıca vefk yapılmadan önce medyum kişinin belirttiği kuralları vefk yaptırmak isteyen kişinin eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekir. Ayrıca vefk yaptıracak kişi, medyumun belirttiği süre içerisinde alkol ve cinsel birliktelikten uzak durmalıdır. Tüm adımları olması gerektiği şekilde uygulandıktan sonra medyumun bilgisi ve uzmanlığı ile işlem sürdürülür. Kişiden aldığı kişisel bazı bilgiler ile gerekli hesaplamalar ile ebced hesabını kullanan medyumlar vefk için de gerekli yazmaları yapmalıdır. Tüm bunların yanı sıra vefk doğru gün ve ya gecede yapılmalıdır.

Gizli ilimleri ve yapılması gerekli olan eylemler ile bir bütünlük içerisinde yapılmış olan vefk tutar. Ayrıca el ile yazılmayanlar da vefk neden tutmaz sorusuna verilen ilk cevaplardandır. Doğru ve uzman olan medyumlar vefklerin el ile yazılması şartını bilir ve nasıl yapılacağı konusunda da uzmandır. Vefk, gerekli kuralların birebir uygulanması ile doğru bir şekilde tutar. Ayrıca verilen kişisel bilgilerin yanlış ya da eksik verilmesi de vefkin tutmama sebeplerinden biri olabilmektedir. Bu bağlamda da doğru ve uzman olan bir medyum ile çalışılması çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca yazılacak olan vefk doğru ve uygun olan renkte bir kalemle yazılmalıdır. Çünkü vefkler; istenen ya da dilenen konuya göre farklı renklerde yazılmalıdır. Bu konuda da yanlış ya da eksik bir uygulama vefke neden tutmaz sorusuna en sık cevap olan önemli konulardan biridir. Vefkin doğru uygulanması neticesinde tutması sabırla beklenmelidir.

Vefk Kaç Günde Tutar?

Vefk yapmak, oldukça hassas bir meseledir. Vefk yapacak olan kişi alanında uzman, gerekli ilimler ile kendisini donatmış, deneyimli ve iyi niyetli bir medyum olmalıdır. Çünkü vefk iyi niyetli dilekler üzerine yapılan özel bir materyaldir. Vefk yaptırmak isteyen kişi öncelikle ne için yaptırmak istediğini iyi bilmelidir. Sonrasında güvenilir bir medyum ile ortak bir çalışma rotası içerisinde olmalıdır. Vefk yaptıracak kişi eksiksiz bir biçimde adını, anne adını, doğum tarihini detayları ile medyuma bildirmelidir. Vefk talep edildiği konuya göre sonuç alınma süresi değişen bir işlemdir. Vefk, özel bir konuya odaklanılarak yapıldığında genelde daha hızlı tutar. Örneğin; aile huzuru, eşler arasında muhabbeti yeniden canlandırmak adına yapılan bir vefk kişiye göre değişkenlik gösteriyor olsa da ortalama 3 ile 7 gün arasında belirtiler göstermeye başlar.

Genel vefk adı altında anılan vefkler ise yapımı ve uygulanması oldukça uzun bir zaman alan işlemlerdir. Genel vefk bilindiği kadarıyla devlet büyüklerine, ordu yönetenlere her türlü zorluk, kötü ve fesat insanlardan ve düşmanlardan korunması adına yapılır. Kişiye özel hazırlanan vefk el ile yazılmalıdır. Bazı vefkler yazıldığı odak konu neyse ona göre farklı renkler kullanılarak yazılmalıdır. Kırmızı, siyah, özel safran gibi renklerin bu yazımlarda oldukça sık kullanıldığı bilinmekte. Vefk yaptıracak kişilerin akıllarındaki en önemli soru ise; vefk kaç günde tutar sorusudur. Çünkü vefk yaptırmak isteyen kişi bir çözüm yolu arayışı içerisindeyken bu yönteme başvurmuştur ve bir an evvel arzu ettiği, gönlünden istediği her ne ise gerçekleşmesi için sabırsız davranabilir.

Günümüzde de çok sayıda uzman ve güvenilir medyum tarafından vefk yapılmaktadır. Vefk yaptıranların aldıkları olumlu sonuçlar neticesinde memnuniyetlerini sıklıkla belirttikleri de bilinmektedir. İnsanlar bazı arzu ettikleri, iyi niyetli dileklerinin gerçek olması için vefk ile dua ve bazı isimlerin daha tesirli hale getirilerek dileklerinin daha çabuk bir şekilde gerçekleşmesini isterler. Vefk, yapılış amacı ve içeriğine göre farklı süreçler içerisinde tutar. Bazı benzer örneklerde de farklı günlerde sonuçlar alınmaktadır. Vefkin tutması kişiye göre de değişkenlik gösterebilmektedir.