Kırmızı Büyü Nedir?

/ 2 Temmuz 2021 / 5.163 / yorumsuz
Kırmızı Büyü Nedir?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Kırmızı büyüler şeytanın maddi dünyada yansıması olarak toplum içerisinde bilinmektedir. Büyük ayinler ve ritüeller eşliğinde gerçekleştirilen bu uygulamada çeşitli kurbanlar kullanılır. Bu hayvanların içerisinde kaz oldukça önemlidir. Hem ak büyülerin içerisinde hem de kara büyülerin dahilinde bulunan bir türdür. Kırmızı büyü aslında bir enerji akışıdır ve insanların niyetlerine, amaçlarına veya isteklerine göre şekillenir. Voodoo büyüleri ile aynı olarak da anılan bir uygulamadır. Uygulanan kişinin bedeni bir materyal aracılığı ile hem psikolojik hem de fizyolojik olarak uzaktan yönetilebilecek hale gelmektedir. Bu bilgiler, günümüzde birçok büyü ilmi kitabında yer almıştır ve geçmişten bu yana her zaman geliştirilerek uygulanmaktadır.

Kırmızı büyüye başvuran insanlar genellikle kara büyü amacıyla bu işe bulaşırlar. Kötü niyetli insanlara acı çektirmek için bu büyü tercih edilir. İlk olarak Haiti yerlilerinde ortaya çıkmış ve tüm dünyaya yayılan popüler bir uygulama olmuştur. Aslında bir kültürün parçası olarak bilinmektedir. Yalnızca bir kişi tarafından uygulanan bir büyü değil uygulamanın beraberinde dini ayinler, ritüeller ve danslar da eşlik etmektedir. Günümüzde daha havalı olarak kabul edilen Voodoo ismiyle anılıyor olsa da kırmızı büyüler toplumumuzda değişik formlarda ve ritüellerde kendini kabul ettirmiştir. Özellikle şeytan ve kötü ruhlar bu büyünün taşıyıcısı olarak bilinmektedir. Kurban kanı ve bu varlıkların enerjisi kullanılmaktadır.

Voodoo Büyüsü Nedir?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Bireyler bu uygulamaya genellikle hoşlanmadığı ve varlığından rahatsızlık duyduğu kişiler için başvurmaktadır. Bu büyü etkisi altındaki kişilerin hayatlarının gidişatı tepe taklak olur ve olumsuzluklar peşini bırakmamaktadır. Bakıldığında kara büyüler içerisinde en yoğun etkiler bırakan bir uygulamadır. Her medyum hocanın bu büyüyü ortaya koyması oldukça zordur. O sebeple toplumda sıklıkla rastlanmasa da birçok kişi bu büyüden mustariptir. Yalnızca psikolojik olarak etkilenmenin yanında fiziksel olarak bazı rahatsızlıklar yaşanabilmektedir. Kişiyi bir bütün olarak etkilemesi de Voodoo büyüsünün ne kadar ağır sonuçlar doğurduğunu göstermektedir.

Bu büyünün uygulanışı birçok değişiklik gösterebilmektedir. En ünlü çeşidi oyuncak bebek ile uygulanabilen kısmıdır. Hazırlanan kukla, birtakım işlemler sonrasında büyüyü yapacağınız kişinin vücuduyla enerji olarak bağlanmaktadır. Daha sonrasında iğnelerin bu kuklaya batırılması ile büyüler etki göstermeye başlar. Sabun ile yapılan büyü ile benzer aşamalar ve ritüeller içermektedir. Ancak Voodoo büyüsü daha tehlikelidir. Sonuçları ölüme kadar gidebilen, yapan kişinin inisiyatifine kalmış bir sürece sebep olmaktadır. Yapımı da bu sebeple bir hayli zordur ve profesyonel insanlar tarafından yapılmalıdır. Özellikle Afrika bölgesi kültürlerinde sıklıkla rastladığımız bir dini inancın parçası olarak günümüze uzanmış büyüdür. Kırmızı büyü ismiyle de dünyada yaygınlık göstermektedir. Kara büyülerin tepesinde, oldukça tehlikeli bir uygulamadır.

Voodoo Büyüsü Ne Amaçla Yapılır?

Büyüleri seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta amacınızdır. Amaçlarınıza uygun bir büyüyü seçmeniz, sizi istediğiniz sonuca doğru itecektir. Amaçlarınıza uygun olarak ak büyüler ve kara büyüler arasından seçim yapabilirsiniz. Voodoo büyüsü de kara büyüler arasında bulunan kötü emellerin bir aleti olarak kullanılmaktadır. Birçok sebeple bu büyüyü tercih edebilirsiniz. Oldukça geniş bir etki alanının bulunması da bu büyüyü birçok insanın merakla uygulamaya koymak istediği bir duruma sokmuştur. İnsanlara karşı beslediğiniz olumsuz duyguları onlara yansıtmak için de bu büyüye başvurabilirsiniz. Oldukça ağır bir şekilde etkiler yaratsa da kişilerin acı çekmesini istediğinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Kırmızı büyü olarak geçen Voodoo büyüsü, insanlar üzerinde geniş etkiler yaratabilmektedir. Ancak tüm bunlar olumsuz amaçlarla yaratılan etkilerden oluşmaktadır. Yaptığınız kişiye ister psikolojik olarak isterseniz de fiziksel olarak acı çektirebilirsiniz. Başlıca amaçlarını sayacak olursak:

 • Kişinin sosyal hayatı ve ailesiyle olan ilişkisini bozmak istiyorsanız
 • Kişinin bir kişiyle olan ilişkisini bozmak istiyorsanız
 • Kişiyi çalışamayacak veya iş göremeyecek hale getirmek gibi bir amacınız varsa
 • Fiziksel olarak kişinin canını acıtmak, sürekli ağrı çektirmek istiyorsanız
 • Yataktan kalkamayacak halde hasta etmek istiyorsanız

Bunlar ve bunun gibi birçok amaç için Kırmızı büyü sizlere yardımcı olacaktır.  Kukla olarak kullanacağınız bu materyal üzerinden bu amaçlar için büyüyü uygulayabileceksiniz. Uygulamaya başlamadan önce amacınızı belirlemeniz de büyünün tesirini arttıracaktır.

Voodoo Büyüsü Çeşitleri Nelerdir?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Voodoo büyüsü, çok eski bir kültür olduğu için bu büyünün birçok farklı tarzı hayatımızda bulunmaktadır. Çeşitli medyumlar, kendilerini bu büyüler arasında geliştirmişlerdir ve sizlere yardımcı olmaktadırlar. Hangi çeşidini seçmeniz gerektiğini bu profesyoneller belirleyecektir. Seçim yaparken amacınız ve isteklerinize yönelik olarak bir araştırma yapılmaktadır. Amaçlara göre büyünün çeşidi değişiklik gösterse de etkiler hemen hemen ortaktır. Hoşlanmadığınız veyahut nefret ettiğiniz kişiler için bu kara büyüleri uygularsanız o insanlar olumsuz bir hayat yaşamaya başlayacaklardır. Voodoo Büyüsünde kullanılan iğneler ile kişilerin vücudu üzerinde de bazı problemler yaratabileceksiniz. Bu etkiler fizyolojik olarak çözülemeyen ağrılar yaratabilmektedir.

Voodoo Büyüsü Nasıl Yapılır?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Oldukça ünlü olan Voodoo büyüsü filmlerle, dizilerle ve kitaplarla hayatımıza bir şekilde dahil olmuştur. Bu uygulama üzerinde çeşitli efsaneler ve rivayetler olsa da aslı böyle olmamaktadır. Voodoo büyüsü üzerinde günümüzde hemen hemen birçok kaynakta bilgi bulabilirsiniz ancak hepsine itibar etmemeniz gerekmektedir. Bu tarz büyülerin yapımında yapılan en ufak hata bile istenmeyen çok ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Bir kukla ve onun etrafında dönen Voodoo büyüsü yapımı göründüğünden ve anlatıldığından da daha karmaşık ve detaylıdır. Bu alanda profesyonelleşmiş medyum hocalardan yardım almanız oldukça önemlidir. Eğer bir yanlış adım atarsanız kendi hayatınız da risk altında olacaktır.

Tüm bu bilgilerin yanında büyünün işleyişi hakkında bazı bilgiler verebilmekteyiz. Genel bir anlatım sayesinde Kırmızı büyü olan Voodoo Büyüsü hakkında öğretiler alabilirsiniz. Bu büyüden tam anlamıyla randıman alabilmeniz için yapacağınız kişiye ait bazı kişisel eşyalar gerekebilmektedir. Saç veya tırnak gibi malzemelerin yanında, kıyafet ve takı gibi ürünler de kullanılabilir. Öte yandan bazı hayvanlar kurban edilmek amacıyla gerekli olabilmektedir. Tüm bu eşyalar ve kurbanlar belirli ritüellerin içerisinde yer alan parçalardır. Bu tarz, birçok aşama içeren büyüden yararlanabilmek için sabırlı ve istekli olmak gerekmektedir.

Büyü yapılmadan önce bir kukla hazırlanmalıdır. Bu kukla oyuncak bebekler tarzında bezden oluşan bir eşya olmalıdır. Daha sonrasında büyüyü yapacağınız kişiye ait olan kişisel eşyayı ritüeller dahilinde bu oyuncak bebeğe yerleştirmeniz gerekmektedir. Bebeğin içi doldurulurken çeşitli tarifler vardır. Özellikle bitkilerin ve bazı hayvanları kanından oluşan karışımlar bu kuklanın içerisinde kullanılmalıdır. Tüm bu adımlar eksiksiz bir şekilde yerine getirilmezse istediğiniz sonucu almaktan çok uzak olacaksınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi büyünün işlev görebilmesi için bir şeytani varlıktan yardım almak gereklidir. Bu noktada medyum hocanız, kuklaya eşlik edecek ruhani varlığı çağırır ve çeşitli tılsımlarla bebeğe o varlığı bağlar. Daha sonrasında yavaş yavaş büyü yapmak istediğiniz kişinin ruhunu bebeğe entegre edersiniz.

Voodoo Büyüsü Kaç Günde Etki Gösterir?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Büyü ilmi içerisinde ortaya çıkmış çoğu uygulama ya ak büyü olarak ya da kara büyü olarak sayılmaktadır. Bu büyülerin kategorilere ayrılmasındaki bir etken de etki gösterme süreleridir. Ak büyüler genellikle daha hızlı etki gösteren kara büyüler ise daha geç etki gösterebilen büyülerden oluşur. Voodoo büyüsü veya diğer adıyla Kırmızı büyü de etkisini daha geç gösteren büyülerin arasındadır. Bu büyünün yapımı uzun sürdüğü için etki etmeye başlama süresi de doğal olarak artmaktadır. Yaklaşık 3 hafta içerisinde kendini belli etmeye başlayan büyü 1 ay sonunda tam anlamıyla kişiler üzerinde bir hakimiyet kurar.

Kişinin ruhunun yapılan kukla bebeğe işleyebilmesi için belirli bir süre gereklidir. Her ne kadar bilgili ve deneyimli olunsa da bu durum belirli bir zaman almaktadır. Bununla birlikte büyünün yapımında gerekli olan tüm aşamaların ne şekilde ve ne kadar doğru yapıldığı bu süreyi doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple en iyi ihtimalle 21 gün içerisinde büyü etkisini göstermeye başlayacaktır. En kötü ihtimali düşünecek olursak büyü yaklaşık 1 ay içerisinde kişilerin hayatını etkilemeye başlar. Voodoo büyüsü etki etmeye başladıktan sonra bu durumdan geri dönüş oldukça zor olmaktadır. Bu sebeple doğru karar vererek büyüyü hayata geçirmelisiniz.

Voodoo Büyüsü Belirtileri

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Kırmızı büyü olarak da bilinen Voodoo büyüsü birbirinden farklı amaçlarla hayata geçirilir. Bu sebeple her insanda farklı belirtiler gösterebildiği gibi çoğu kişide görülen ortak belirtiler yaratmaktadır. İnsanların genellikle düşünce yapısına etki etmeye başlar ve iradesinin kaybolmasına neden olur. Doğrudan kişinin iradesinin etkilenmesi hayat akışının bozulmasına yol açmaktadır. Tüm bu psikolojik etkilerin yanında kişilerin fizyolojik yapısında farklı farklı problemler yaratabilmektedir. Bir hastalık gibi kişilerin hayatına girer ve ilaçlarla çözülmeyecek sorunların ortaya çıkmasına sebep olur.

Kişilerin amaçları ve istekleri Voodoo büyüsü yapımı süresince değişiklik yaratacaktır. Bu sebeple yaratılan etkiler değişiklik gösterebilmektedir. Tüm bu farklılıkların yanında herkeste ortak olarak görülebilen ve kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen belirtileri sıralayacak olursak:

 • Psikolojik olarak kişi kendini kötü hissetmeye başlar.
 • Depresyona girer ve sosyal hayatı yok olmaya başlar.
 • Ailesi ve arkadaşları ile ilişkisi bozulur.
 • Stresli ve sürekli kızgın bir hal içerisinde olur.
 • Hayata karşı enerjisi yerlerde, yaşama sevinci olmayan bir insana döner.
 • İşinde veyahut okulunda başarısızlıklar peşini bırakmaz.
 • Vücudunda çeşitli ağrılar ve problemler ortaya çıkar.
 • Sürekli bir halsizlik içerisinde olunur.

Bu etkiler Voodoo büyüsünün ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca kişinin ölümüne gidecek kadar ağır etkiler yaratabilmektedir. Bu sebeple Kırmızı büyü kara büyüler içerisinde yer almaktadır.

Kırmızı Büyü Nasıl Bozulur?

Kırmızı büyü nedir? Voodoo büyüsü ile aynı anlama mı gelir? Kara büyüleri bozmak, oldukça farklı aşamalar ve ritüeller içermektedir. Kara büyülerin en tepesinde bulunan Voodoo büyüsü, bozulması oldukça zor bir uygulamadır. Çeşitli şeytanların ve kötü ruhların insanlara musallat olması, büyünün bozulmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple bu alanda oldukça bilgili ve deneyimli insanlardan yardım almalısınız. Eğer siz büyüyü yaptırdıysanız ve ortadan kaldırmak istiyorsanız, bu nispeten daha basittir. Daha önceden başvurduğunuz medyum, yaptığı büyüyü kaldırmakta zorlanmayacaktır. Öte yandan bu büyünün etkisi altında olduğunuzu hissediyorsanız profesyonel bir yardım almalısınız. Bu büyüyü ortadan kaldırmak ne kadar efor istese de zor değildir ve etkili bir çalışma ile üstesinden gelebileceksiniz.