Kaşıkla, Mumla, Nohutla Yapılan Bağlama Büyüleri

/ 23 Haziran 2021 / 1.255 / yorumsuz
Kaşıkla, Mumla, Nohutla Yapılan Bağlama Büyüleri

Kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüleri nedir nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Gündelik hayatımızın içerisinde büyü kelimesi zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Bazı kişiler büyünün ne olduğu hakkında bilgili olsa da bazı kısımların büyü kavramı ile uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Büyü, Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Büyü, atasözlerimizde ve deyimlerimizde de yer almıştır. Türk Dil Kurumuna göre büyü, tabiat kanunlarının aksine sonuçlar elde etmek amacıyla yapılan birtakım maddi ve manevi uygulamaların tümüdür. Büyü aynı zamanda sihir, efsun gibi kelimelerle de tanımlanabilmektedir. Asırlar boyunca insanlık tarihinde yeri bulunan büyüler, günümüzde de popülerliğini arttırarak var olmaya devam etmektedir.

Büyü tarihine baktığımızda bu kültürün taşıyıcıları, büyücü olarak adlandırdığımız kişilerdir. Dünya üzerinde yer alan hemen hemen her inançta ve kültürde büyü farklı şekillerde kendini göstermiştir. Kimi zaman hor görülmüş kimi zaman da toplumla içi içe bir kavram olmuştur. Bu şekilde büyü tarihi günümüze kadar uzanmıştır. Hayatımızın her noktasını etkileyebilecek büyü çeşitleri bulunmaktadır. Aşk büyüleri, kara büyüler ve bağlama büyüleri gibi çeşitli uygulamalar vardır. Büyü ilmi sanıldığından da büyük bir alandır ve her büyücünün her noktaya hakim olması imkansızdır. Bu sebeple büyücüler, bazı konular üzerinde uzmanlaşarak bu konular üzerinde çalışmalar yapabilmektedir. Ülkemiz topraklarında da büyüler üzerinde uzmanlaşmış birçok insan bulunmaktadır. Bulunduğumuz topraklarda geçmişten bu yana, birçok din ve kültür yer aldığı için büyü kültürü içerisinde kaşıkla, mumla, nohutla bağlama büyüsü gibi çeşitli uygulamalar bulunmaktadır.

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyü yaparken çeşitli ritüeller ve uygulamalarla karşı karşıya kalırız. Birçok bitki ve eşya, büyülerin vazgeçilmez bileşenlerindedir. Bunun yanında manevi duyguların da büyüler içerisinde yer alması gerekmektedir. İnanç ve sabır kavramları büyünün gerçekleşmesi için önemli birer etkendir. Gerek aşk büyülerinde gerek bağlama büyülerinde ve kara büyülerde, inanç ve iman olmazsa büyünün etki göstermesi neredeyse olanaksızdır. Ayrıca bazı büyüler, bazı eşyalar aracılığıyla tutmaktadır. Bu eşyalar, kişisel bir eşya veya ip, resim vb. olabilmektedir. Bu tarz durumlar; kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüleri çeşitlerinde yaygındır. Bağlama büyüsü yaptırmak istiyorsanız, medyum hocanızla büyü çeşidinizi seçerek işe koyulabilirsiniz.

Büyü yapmak denildiğinde birçok farklı aşama karşımıza çıkmaktadır. Her büyünün kendine özel adımları ve ihtiyaçları vardır. Genel bir kavram olarak büyüye baktığımızda, inanç ve iman büyünün temel dayanaklarıdır. İsterseniz evlerinizde kendi başınıza yaptığınız büyülerde olsun isterseniz medyum hocalarla birlikte yaptığınız büyüler olsun ruhsal olarak tüm varlığınızla büyüye inanç göstermelisiniz. Büyü, oldukça ruhani bir olaydır ve bunu manevi yönden desteklemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında büyüye özel malzemeler, ritüeller ve adımlar atılmalıdır. Doğru ve etkili bir büyü yapılması için bunlar kaçınılmazdır. Kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüleri için de tüm bunlar geçerlidir.

Bağlama Büyüsü Nedir?

Bağlama büyüsü, topluluk içerisinde kabul gören kadim büyü kitaplarında en çok yer alan efsunlardan biridir. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüsü temel amacı, çiftler arasında münasebeti oldukça pekiştirmek ve yakın tutmaktır. Özellikle evli çiftler bazı dönemlerde, aralarındaki soğuklukları ortadan kaldırmak için bu büyülere başvururlar. Sevgililer için de bağlama büyüsü kullanılabilir. Hatta bunların ötesinde platonik olarak âşık olan kişiler, karşısındaki kişinin de aynı duyguları hissetmesi için bu büyülerden medet umarlar. Bağlama büyülerinin tesir etmesi oldukça meşakkatlidir. Manevi ve maddi uygulamalar bir arada başarılı bir şekilde sürdürülürse bağlama büyüsü etkisini göstermeye başlayabilir.

Bağlama büyülerini medyum hocalar yapabilmektedir. Her medyum hoca da bu büyünün üstesinden gelebilecek seviyede değildir. Oldukça karmaşık işlemler gerektiren bağlama büyülerini, çeşidine göre evde veya medyum hocayla birlikte yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda bulunan maddelerle iletişime geçebilen medyum hocalar, bağlama büyüsünü olumlu bir şekilde uygulayabilir. Özellikle Anadolu topraklarında çeşitli büyü kitapları doğrultusunda yetiştirilmiş büyücüler, bağlama büyüsü üzerinde başarılar elde edebilmektedir. Tüm bunların yanında kendi başınıza yapabileceğiniz bazı ritüeller de bulunmaktadır.  Yazımızın başlarında da bahsettiğimiz gibi ruhsal inanç ve sabır büyünün gerçekleşebilmesi için anahtar rolü oynar. Aynı zamanda bağlama büyülerinin de gerçekleşmesi zor olduğu için istek ve inancınızın hat safhada olması gerekmektedir.

Bağlama Büyüsü Çeşitleri

Günümüzde kullanılan çeşitli bağlama büyüleri vardır. Bu büyü çeşitlerinin bazıları farklı eşyalarla, bazıları kişisel eşyalarla, bazıları ise yapılan zamana odaklıdır. Danıştığınız medyum hocanızın deneyimi ve sizin isteklerinize göre etkili olacak büyü çeşidini seçmeniz, büyünün tesiri için önemli olacaktır. Bu büyüler, bazen bozulmadığı sürece sonsuza kadar etki edebileceği gibi bazı zamanlarda ise kısa süreli etki yapabilecektir. Bunu büyünün çeşidi ve yapılış süreci belirleyecektir. Sizlere yoğun olarak kullanılan bağlama büyülerini saymak gerekirse:

 • Kaşıkla yapılan bağlama büyüsü
 • Nohutla yapılan bağlama büyüsü
 • Mumla yapılan bağlama büyüsü
 • Adet kanıyla yapılan bağlama büyüsü
 • Deve derisiyle yapılan bağlama büyüsü
 • Gece yapılan bağlama büyüsü
 • Resimle bağlama büyüsü

Bu büyüler, genel manada medyum hocaların yaptığı bağlama büyüleridir. %100 etki garantisi olmasa da yüksek oranda sonuçlar verebilmektedir. Bu büyüler arasından seçtiğiniz bir büyü bazen anında etkisini gösterebilmekteyken bazı zamanlar birkaç kez ritüelleri tekrarlatabilir. Büyünün etki etmesi, karşınızdaki kişinin durumuna da bağlıdır. İçerisinde bulunduğu ruh hali büyünün etkisini belirler. Eğer büyü yaptırdığınız kişi stresli ve gergin bir hayat yaşıyorsa büyünün etki etmesi zorlaşabilir. Huzurlu ve mutlu kişilere büyünün etki etmesi daha kolay olmaktadır. Kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüleri kişiler üzerinde farklı sonuçlar yaratabilmektedir.

Kaşıkla Yapılan Bağlama Büyüsü Nedir?

Kaşık büyüsü olarak bilinmektedir. Bağlama büyüsü çeşitlerinden biridir ve ak büyüler içerisinde yer alır. Büyüyü yapabilmek için ihtiyacınız olan eşyalar 2 tane tahta kaşık ve bir kırmızı iptir. Bu eşyaların yanında bir de kaşıklara yazılar yazabilmeniz için kırmızı mürekkep ve özel tahta kalem gerekmektedir. Bu özel kalem medyum hocalarda bulunmaktadır ve herhangi bir kalem değildir. Medyum hocaların kendi ritüelleri ile büyüleri ile birleştirilmiş kalemlerdir. Büyünün nihai amacı, iki kişinin arasındaki ilişkiyi kopmayacak bir şekilde birleştirmektir. Yalnızca evli çiftler için geçerli olan bu büyü, platonik aşıklar için kullanılamamaktadır.

Kaşıklar üzerine kırmızı mürekkeple kişilerin doğum tarihleri yazılır. Daha sonrasında kırmızı iple bu kaşıklar birbirine bağlanır. Bu işlemleri yaparken büyü için gerekli olan tüm dualar ve efsunlu sözler medyum hoca tarafından okunur. Her şey tamamlanınca bu kaşıklar güneş görmeyen bir yerde saklanmalıdır. Yaklaşık bir hafta içerisinde büyünün etkileri kendini göstermeye başlayacaktır. Ancak aceleci olmamak kaşıkla yapılan bağlama büyüsü için önemlidir.  Tam tamına 12 gün içerisinde kaşıkla yapılan bağlama büyüsü etkisini kapsamlı olarak göstermeye başlar. Bu büyü sayesinde çiftler birbirlerine daha saygılı, sevgili ve istek dolu olurlar. Aranızda bulunan soğukluk yerini birlikteliğe bırakacaktır.

Nohutla Yapılan Bağlama Büyüsü

Bu büyü Anadolu kültürümüzde daha çok tercih edilen, kendi başımıza da yapabileceğiniz, diğerlerine göre daha masumane bir uygulamadır. Kökeni Şamanizm kültürüne dayanmaktadır. Hem platonik aşıklar hem de çiftler için oldukça uygun bir büyüdür. Kişilerin evlerinde niyet ederek yapabileceği, uygulaması ise basit bir büyüdür. Toplum nezdinde, 41 nohut büyüsü olarak da yer almaktadır. Her büyüde olduğu gibi bu büyü için de manevi durumunuzun kuvvetli olması gerekmektedir. Eğer kendinizi yeterli bulamıyorsanız bir medyum hocadan yardım almanız yerinde olacaktır. Ancak medyum hocanızın bu büyü üzerinde bir deneyiminin olması da önemlidir. Aksi halde nohutla yapılan bağlama büyüsü tesir etmeyebilir.

Bu büyünün etkisi başladığında kişide bazı farklılıklar ortaya çıkar. İlk günlerde kişi sürekli uyku hali içerisinde olur. Ayrıca unutkanlık kendini gösterir. İlerleyen günlerde büyü tam olarak etkisini göstermeye başlar ve kişi kendisine büyü yapan kişiyi sürekli düşünmeye başlar. Kısa süre içerisinde kendisini o kişiye karşı sevgi ve aşk dolu hisseder. 41 nohut büyüsü bu şekilde en hızlı tesir eden bağlama büyülerinden biridir. Bu büyünün yapılışı birkaç adımdan oluşmaktadır ve pek bir zorluğu bulunmamaktadır. Adımları sayacak olursak:

 • 41 tane nohut, su, tencere bir ocak işimi görecektir.
 • İlk olarak nohutların üzerine İhlas süresini okumalısınız.
 • Daha sonrasında tencere içerisine nohutları tek tek aşık etmek istediğiniz kişinin adını sayıklayarak atınız. Bu sırada tencerenin içi yarıya kadar su dolmalıdır.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra tencereyi tamamen suyla doldurun ve ocağa verin.

Nohutlar haşlanırken sizler de 5 kez bu duayı okumalısınız:

‘’Ve ilâ ervâhi cemî’ı ihvânihî minel-enbiyâi vel-murselîn. Salevâtullâhi ve selâmühû ‘aleyhim ecma’în.Ve ilâ ervâhi âlihî ve evlâdihî ve ezvâcihî ve ashâbihî ve etbâ’ıhî ve cemîı’ zürriyyâtihî rıdvânullâhi te’âlâ ‘aleyhim ecma’în.”

Mumla Yapılan Bağlama Büyüsü Nedir?

Mum ateşinin enerjisine olan inanış, Şaman kültüründen günümüze kadar gelmektedir. Bu enerji ile çeşitli büyüler gerçekleştirilmektedir. Mumla yapılan bağlama büyüsü de bu kategori içerisindedir. Asıl olarak mum alevinin, kişinin isteklerinin yerine getirilmesini sağlayan bir enerji saçtığına inanılır. Bu sebeple bağlama büyüleri mumla yapılabilmektedir. Bu büyü ile platonik olarak sevdiğimiz kişilere kavuşabilir, ilişkinizin kötü gidişatını bağlanmayla değiştirebilirsiniz. Mumun çeşidine göre de bağlama büyüsü değişiklik göstermektedir.

Kırmızı, beyaz ve pembe mumla yapılan bağlama büyüleri yanında 7 mumla ve 4 mumla yapılan bağlama uygulamaları da vardır. Mumlar, isteklerinizi ilettiğiniz büyülerde kullanılmaktadır. Bu büyü çeşitlerinin hemen hemen işlevleri de birbirine benzemektedir. Bu sebeple platonik aşklarınıza bir çözüm olarak bu büyüleri kullanabilirsiniz. Havas ve Ledün gibi manevi ilimlerin de kabul ettiği bu büyüler, günümüzde popülerliğini korumaktadır. Bazı çeşitlerini kendi başımıza inanç ve imanımız ile yapabilirken bazılarında bir medyum hocaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu büyülerin etki gösterme süresi değişiklik göstermektedir. Mumla yapılan bağlama büyüsü çeşidine göre büyünün etki edebilmesi için yapacağınız ritüel sayısı da değişiklik gösterecektir.

Kaşıkla, Mumla, Nohutla Yapılan Bağlama Büyüleri Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Büyü, oldukça etkili ve tehlikeli bir olaydır. Büyüye maruz kalan kişinin hem psikolojik hem de fizyolojik durumunu doğrudan etkilemektedir. Aynı zaman büyü yaptıran kişi de bu etkilerden payını alabilmektedir. Bu sebeple büyü yaptırırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Bilgili ve tecrübeli kişilerden yardım almanız şiddetle tavsiye edilir. Kulaktan dolma ve hurafe bilgilerle hareket ederseniz hem kendi yaşamınızı hem de karşınızdaki insanın yaşamını olumsuz bir şekilde etkileyebilirsiniz.  Medyum hocalar büyü konusunda sizlere yardımcı olabilecek en yetkili kişilerdir. Bu işe yıllarını vermiş, ruhsal ve fiziksel olarak büyülerle haşır neşir olan bu kişiler; doğru ve etkili şekilde kaşıkla, mumla, nohutla yapılan bağlama büyüleri nasıl uygulanır sizlere gösterebilmektedir. Aksi şekilde hareket etmeniz oldukça tehlikeli olacaktır.