Berhetiye Duası Neden Okunur?

/ 11 Mayıs 2023 / 1.913 / yorumsuz
Berhetiye Duası Neden Okunur?

Berhetiye Duası Neden Okunur?

Berhetiye duası neden okunur? Berhetiye duası, sağlık, bolluk bereket, aşk, aile, evlilik kurma gibi nedenler başta olmak üzere pek çok amaç için okunur. Sonsuz sevgi, saygı, barış ve neşe yolunda ilerlemek için okunur. Evin bereketini arttırmak, ekonomik bolluğu arttırmak için okunmaktadır.

Berhetiye Duası Neden Okunur?
Berhetiye Duası Neden Okunur?

Berhetiye Duası, gözlerimizi kapatıp illa abdest almanın zorunda olduğu bir ibadet değildir. Diz çökmek ya da oturmak zorunda değiliz. Yürürken, araba kullanırken veya çalışırken Berhetiye duası gibi dualar edebiliriz. Allah, tıpkı sabah namazı sonunda odaklanmış bir dua okur gibi, yoğun bir öğleden sonranın ortasında iki kelimelik bir yardım çağrısına yanıt verir.

 

Berhetiye Nedir?  Berhetiye Duası Anlamı

Berhetiye duası neden okunur? Berhetiye Duası, Tanrı ile iletişimin önemli bir parçası olarak hizmet eder ve bize samimi bir şekilde yaklaşma yeteneği verir. Daha güçlü bir evlilik için dualar, ömür boyu sürecek sağlam bir evlilik bağı oluşturmaya yardımcı olabilecek güçlü bir olgudur. Tanrı’nın evlilik sözleşmemizde yıllar boyunca basit bir dua eyleminden mucizeler yaratmasına şahit olacaksınız.

Berhetiye duası aşk için, doğru kişi ile yuva kurmak için okunduğu gibi evliliği veya ilişkiyi daha iyileştirmek için de okunur. Siz ve eşiniz birlikte namaz kılmıyorsanız, bu sizi güçlü durmaktan ve her gün dua etmeye devam etmekten alıkoymasın. Dua ederek evliliğinizi daha huzurlu bir noktaya getirin.

 

Berhetiye Duası ve Azimeti- Berhetiye Duası Sırları- Berhetiye Duası Türkçesi

Berhetiye duası, evliliğimizde ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak sürekli olarak daha yüksek birlik seviyelerine ulaşabilmemiz için okunur. Dua’nın ilk ve en etkili kısmı şöyledir:

Azimetün min Allahü ve’r-Resûlihi Süleyman İbni Davud Aleyhim’es-selâm.

İlâ mülikil cinni ve’ş-şeytani vel mürdeti vel afarite cünudi iblisi ecmain. Aksemtü aleyküm.

Her ihtiyaç duyduğunuzda merhametinizi ve lütfunuzu göstermemize ve geçmiş acıları veya başarısızlıkları gündeme getirmemize yardım eder. Sadece eşimize değil çevremize de bağışlayıcı bir örnek olalım ki, tanıştığımız herkese sevginizi göstermeye devam edelim. Berhetiye duası neden okunur, hayatınızın her alanında (iş, eş, aşk, bereket, sağlık, aile) daha iyi bir konuma gelmeniz için okunur.