Yıldız Düşüklüğü Ne Demek Belirtileri ve Sebepleri

/ 27 Mayıs 2021 / 940 / yorumsuz
Yıldız Düşüklüğü Ne Demek Belirtileri ve Sebepleri

Yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri nelerdir sorusu son dönemlerde en çok aranan sorulardan bir tanesidir. Özellikle özel hayatı yolunda gitmeyen, gerekli iletişimi kurmakta zorlanan kişiler bu konuda sorun yaşadıklarını düşünmektedirler. Bakıldığı zaman toplumda yıldız düşüklüğü olarak anılan aslında uzak doğuda ortaya çıkan bir korumadan bahsedilmektedir. Bu koruma manevi bir kalkan olarak düşünülmelidir. Türk toplumunda ise bu kalkan, nazar ile ilişkilendirilmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen cinsiyeti fark etmeksizin başta belirtilen soruya cevap aramaktadırlar.

Yıldız haritası denilen bir olgu üzerinden geçmiş ve gelecek ile ilgili belirtiler verilmektedir. Fakat bu durum uygulanırken belli öğretilerin bilinmesi ve öğrenilmesi gerekmektedir. Bu işi yapacak olan kişinin bu öğretilere sahip olması gerekmektedir. Bu işlemin uygulanması esnasında birçok konuda dikkat edilmesi gerektiği ilim sahibi kişiler tarafından belirtilmektedir.

Yıldız Düşüklüğü Nedir?

İlimler konusunda bilgi sahibi olmak ve uygulayabilmek bu tarz işlemler için önem arz etmektedir. Çevremizden ya da birçok mecradan yıldız düşüklüğü ile ilgili söylemler kulağımıza gelmektedir. Bu nedenle de yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri hakkında detaylı araştırmalar yapılmaktadır. Her ne kadar yeni yeni duyulan bir durum gibi görünse de çok eski yüzyıllardan beri olan bir felsefe olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzak Doğu olarak tabir edilen medeniyetlerde oldukça sık rastlanmaktadır. Burada olumsuluklara karşı manevi bir koruyucu olarak bilinmektedir.

Uzak Doğu kültüründe aura olarak adlandırılan bir felsefe olarak düşünülmelidir. Bu auralar insanları korumak için manevi olarak desteklemektedir. Fakat bu manevi kalkan olarak görülen yıldız düşüklüğü belli olaylar karşısında ortadan kalkabilmektedir. Bu durumda kişi kendini şanssız ve hem maddi hem de manevi yönden eksik hissedebilmektedir. Bu eksikliklerini de yıldız düşüklüğü olarak açıklamak mümkün hale gelmektedir.

Yıldız Düşüklüğü Neden Olur?

Yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri konusu gün yüzüne çıktığında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de neden olduğu ile ilgilidir. Yıldız düşüklüğü neden olur sorusu da birçok kesim tarafından oldukça merak edilmektedir. Aura diye bahsedilen manevi korumanın ortadan kalkması nedeniyle insanlar zayıf düşmektedir. Bu nedenle de olumsuzluk yaşadıkları ortaya çıkmaktadır. Böyle olunca da olumsuz etkiler baş göstermeye başlamıştır. Hayatta karşımıza çıkan sorunların birçoğu bu manevi korumanın bizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak yok olmasından kaynaklanmaktadır.

Birçok konuda yaşanan talihsizliklerin bu korumayı geçerek zarar vermesi ön plana çıkmaktadır. Bu da yıldız düşüklüğünün nasıl meydana geldiğini ortaya koymaktadır. Eğer hayatımızda yaşadığımız olumsuzluklar ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bunun için de manevi bir tedavinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Zarar gören korumanın tekrardan kazanılması önem arz etmektedir. Bu onarım sonrası eski konuda geri gelecektir.

Yıldız Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır?

Yıldız düşüklüğü nasıl anlaşılır ve anlaşıldığında ne yapmak gerekir konuları da oldukça popüler bir yer oluşturmaktadır. Cinsiyet farketmeksizin kadınların ya da erkeklerin ilgi ile bu konu üzerinde araştırma yaptıkları bilinmektedir. Bu konudan mustarip oldukları ortaya çıkmaktadır. Genel olarak yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri konusunda çok net bilgiler bulunmamaktadır. Fakat herkes üzerinde oluşan şanssızlık duygusunu bu duruma bağlamaktadır.

Yıldız düşüklüğünün anlaşılması bazı ilimler sayesinde gerçekleşmektedir. Bunun için özel olarak öğreti sahibi olan kişilerden destek alınması gereklidir. Bazı detaylar iyiden iyiye değerlendirilmeli ve sonrasında bu konuda karar verilmelidir. Gerçekten böyle bir surum olup olmadığının anlaşılması ancak ilim sahibi ve bu konuda belli felsefe öğretilerinin sahibi kişiler tarafından belirlenmelidir.

Yıldız Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri nasıl ortaya çıkar konusunda kesin yargılara varmak imlansızdır. Çıkış noktasının Uzak Doğu olduğu varsayıldığında Aura önemli bir manevi kalkan görevi görmektedir. Bu felsefe sonucunda enerji ve benlik bir arada bulunmalıdır. Sürekli güçlenerek sağlamlaşması sağlanmalıdır. Zarar görmemeli ve sürekli olarak bizi dış etkenlerden koruyan şekilde olmalıdır. Böyle düşünüldüğünde olumsuz durumlardan kurtulanacağı bilinmektedir.

Yıldız düşüklüğü belirtileri konusunda da çok fazla araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalar esnasında dikkat edilmesi gereken birçok durum kendini göstermektedir. Öncelikle yıldız düşüklüğü olan kişinin ne derece manevi kalkanının zarar gördüğü anlaşılmalıdır. Kişinin üzerinde ne derece zarar verdiği anlaşılmalıdır. Fakat belirtilerden bazıları şunlar olmaktadır;

 • Özellikle fiziksel anlamda belirtileri gazlasıyla bulunmaktadır. Bunların başında da kronik olarak gerçekleşen baş ağrısı ve ciddi göz ağrısı görülmektedir.
 • Kişi yorgun olmasa bile sürekli olarak esneme halindedir. İlk uyandığı andan itibaren kişide belirgin dercede ortaya çıkan esneme hali mevcuttur.
 • Yıldız düşüklüğü belirtileri arasında en çok dikkat çeken durum ise kişinin enerjisel olarak sorunlar yaşamasıdır. Gün içinde düşük enerji sergilemek ve sanki bir daha eskisi gibi olamayacağını düşünmektedir.
 • Gün içerisinde rutin işlerine odaklanmada problemler yaşayabilmektedirler. Karşısında konuşan kişileri dinlemekte ve anlamakta zorlanmalarda ortaya çıkabilmektedir.
 • Fiziksel belirtilerin dışında zihinsel olarak da kişiler bazı sorunlar yaşamaktadırlar. Bunların başında da mutsuzluk ve umuda karşı yok sayma gelmektedir.
 • Hayatlarında her şeyin ters gittiğini ve olmasını istedikleri şeylerle sınandıklarını düşünmektedirler. Aynı zamanda da maddi kayıpların yanı sıra manevi olarak da kayıplar yaşamaktadırlar.
Yıldız Düşüklüğü Ne Demek Belirtileri ve Sebepleri
Yıldız Düşüklüğü Ne Demek Belirtileri ve Sebepleri

Yıldız Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Yıldız düşüklüğü olduğu anlaşılan kişilerin aklımda birtakım sorular oluşmaktadır. Nasıl yeniden yükseltilir ya da yeniden manevi koruma sağlanır sorusu akıllara gelmektedir. Çünkü bu duruma maruz kalmış olan kişiler enerji bakımından eksiktirler ve sorun yaşamaktadırlar. Bu nedenle de bir an önce tedavi olmak istemektedirler. Yeniden manevi bir kalkana kavuşma istekleri oluşmaktadır. Yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri araştırılırken bu konuda da birçok araştırma yapılmaktadır.

Halk arasındaki inanışa göre yıldız düşüklüğü olan kişilere sirkeli suyun etkisinden bahsedilmektedir. Bunun için sirkeli su ile banyo yapmanın iyi geldiği söylenmektedir. Duş alınan suyun içine konulacak olan az bir miktar sirke yeniden bir aura kazanılmasını sağlamaktadır. Bası durumlarda bu detay geçerli olmayabilir. Çünkü kişinin manevi kalkanının ne derece zarar gördüğü de burada önem arz etmektedir. Bazı durumlarda da dualar ile bu durum yeniden sağlanabilmektedir. Göbek deliğinin kapatılması ile birlikte okunacak dua etkili olmaktadır.

Yıldız Düşüklüğü Oluştuğunda Okunması Gereken Dualar

Enerji düşmesi, yorgunluk hali ya da başarısızlıkların üst üste gelmesi ile birlikte yıldız düşüklüğünden bahsedilebilmektedir. Durum böyle olunca de belli uygulamalar ile birlikte sorunun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Sirkeli su ile yıkanmak dışında dualar edilerek de uygulama yapılmaktadır. Yıldız düşüklüğü yaşayan kişilerin bu durumu ortadan kaldırmaları için Felak Suresi ve Nas Surelerini okumaları gerekmektedir. Bu okumaları yaparken belli ritüeller gözden kaçırılmamalıdır.

Dua okuması yapmadan önce abdestli olunması gerekmektedir. Abdest alındıktan sonra aşağıda verilecek olan dua okunmalıdır. Fakat bu dua okunurken mutlaka usulüne uygun olarak dikkatli bir şekilde telaffuz edilmelidir. Öncelikle niyaz edilerek başlanmalıdır;

 • “Bismillahi la yedirru maasmihi şeyün fil ardı ve la fissemai ve hüves semiül alim.”

Niyaz edilip bitmesi sağlandıktan ve doğru telaffuz edildikten sonra diğer dua ve surelerden yararlanılmaktadır. Belirtilen Felak Suresinin 7’şer kez okunması gerekmektedir.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • “Kul e’uzü birabbil Felak. Min şerri ma halak. Ve min şerri ğasikın iza vekab. Ve min şerrin neffasati fiylukad. Ve min şerri hasidin iza hased” i la yedirru maasmihi şeyün fil ardı ve la fissemai ve hüves semiül alim.”

Felak suresinin Türkçe meali ise;

 • “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. De ki: Sabahın Rabbine sığınırım. Yarattığı şeylerin şerrinden. Karanlık çöktüğü zaman gecenin şerrinden. Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden. Ve haset ettiği zaman hasetçinin şerrinden.”

Felak suresi okunurken 7 defa doğru bir şekilde Arapça olarak okunması faziletli olacaktır. En etkili şekilde yararlanılması için bir kere de Türkçe mealinin okunması faydalıdır. Aynı zamanda etkinliğinin pekişmesi adına inanarak okunması önem arz etmektedir. Ardından bir defa Nas Suresi okunacaktır. Nas Suresi de yine okunurken doğru bir telaffuz ile okunmasına dikkat edilmelidir.

Nas Suresi ve Anlamı;

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • “Kul e’uzü birabbinnâsi. Melikinnâsi. İlâhinnâs. Min serrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.”

Nas Suresi Türkçe Meali;

 • “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdarına, İnsanların ilahına, O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.”

Düşük Enerjiden Kurtulmak İçin

Yıldız düşüklüğü ne demek belirtileri ve sebepleri konusu uzun araştırmalar ortaya konarak çıkmaktadır. Böyle bir durumun olduğu ortaya çıktığında okunması gereken dualar bulunmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği üzere nasıl bir tahribat olduğuna bakılarak hangi dua ve surelerin okunacağına karar verilmektedir. Eğer düşük bir enerji hissediyor ve ortadan kalkmasını istiyorsanız okunacak olan dua;

 • “Rabbenâ âtinâ fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve gınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn.”
 • “Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-mü’minîne yevme yekumü’l hisâb. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn.”
 • “Ve imma yanzeğanneke mineşşeytani nezğun festeiz billah innehu huves semiul alim.”
 • “Allahümme rabbes semavatis sebi ve rabbel arşil aziymi ikfini külle mühimmin min haysü şite min eyne şite.”
 • “Allahümme inni euzu bike mineş şikaki ven nifaki ve suil ahlaki bi hurmetike ya erhamer rahimiyn.”
 • “Bismillahirrahmanirrahim” ”Bismillahillezi, la yedurru, me’asmihi, şey’un fil ardi, ve la fisseme, ve huves-semiul Alim.” (amin)

Bu duanın okunmasının ardından kişiler üzerlerinde bulunan olumsuz enerjiden sıyrılacaklardır. Çok daha huzur içeren surumlar yaşayacaklardır. Üzerlerimdeki kötü enerjiyi savuracak ve enerjinin yeniden kazanılması sağlanacaktır.

Manevi Saldırı Korunma Duası

Yıldızın düşük olması manevi saldırılara açık olma halini ortaya çıkartmaktadır. Belirtilen ayet ve sureler ile birlikte bu olumsuzlukları bir kenara bırakıp, maneviyatın yeniden sağlanması an meselesi olacaktır. Okunması gereken ayet ve sureler Türkçe mealleri ile birlikte şu şekilde olacaktır;

 • YUSUF-64. ayeti
 • “fallâhu hayrun hâfizâ ve huve erhamur râhimîn”
 • Türkçe Meali:: Allah en iyi koruyandır ve O, merhametlilerin en merhametlisidir”
 • MU’MİNÛN Suresi 97. ayet
 • “Ve rabbi eûzu bike min hemezâtiş şeyâtîn”
 • Türkçe meali: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım.”

Bu ayet ve duanın okunmasından sonra da “Allah’ım beni koru yıldızımı yükselt, şansı talihi açık kullarından eyle..” denir. Ardından 71 adet Ayetel Kürsi, yine 71’er adet Felak ve Nas Sureleri suya üflenerek okunur. Okunmuş su içilir ve bir miktar da başınızdan aşağı olacak şekilde dökülür. Böylelikle etkili bir uygulama ortaya çıkacaktır.  Bu dua ve ayetlerin yanı sıra İnşirah suresi ve Allah’ın 12 ismi söylenerek de korunmak mümkündür.

İnşirah suresi;

 • “Bismillahirrahmanirrahim
 • “Elem neşrah leke sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke Ve refa’na leke zikreke Feinne me’al’usri yüsren İnne me’al’usri yüsren Feiza ferağte fensab Ve ila rabbike ferğab”

12 adet Esma-ül Hüsna ise şu şekil ve sırada okunmalıdır;

 • “Bismillahirrahmanirrahim”
 • “Ya Rahmân
 • Ya Rahîm
 • Ya Halîm
 • Ya Azîm
 • Ya Vâcid
 • Ya Macîd
 • Ya Zâhir
 • Ya Bâtın
 • Ya Kaviyy
 • Ya Veliyy
 • Ya Evvel
 • Ya Âhir