Rüyada Cenaze Görmek Ne Anlama Gelir?

/ 15 Aralık 2020 / 1.247 / yorumsuz
Rüyada Cenaze Görmek Ne Anlama Gelir?

Cenaze herkesin bildiği üzerine olumsuz bir durumdur onun için rüyayı gören kişi kolayca olumsuz bir şekilde etkilenebilir. Rüyada cenaze görmek her ne kadar korkutucu gibi görünse de sanılanın aksine genel olarak bakıldığında iyiye ve hayra  işarettir. Gören kişiye ve rüyanın şekline göre birbirinden farklı şekilde binlerce yorum mevcuttur. Bu yorumlardan bazıları şunlardır;

📌 Uzun zamandır görmediğiniz birinden haber almak ve o kişiyle yakın bir zamanda karşılaşacağınızı gösterir.

📌 Çocuk sahibi olmak,

📌 Başarı getireceğine,

📌 İyi haberler almak,

📌 Uzun bir ömür süreceği,

📌 Beklenmeyen bir mirasın ortaya çıkacağını gösterir.

🔑  Ayni zamanda uzun bir ömrünün olacağına da işaret eder.

🔑  Bazen gurbete çıkmayı delalet eder.

Bu anlamlar ve yorumlar  rüyada cenazenin ne şekilde görüldüğüne göre değişiyor altta vereceğim detaylar ile daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.  Rüyada sokakta görülen bir cenaze oradaki dükkân ve mağazalarda bulunan ürünlerin, malların tamamının satılmasına ve bu satıştan da büyük bir kâr elde edilmesine  ayrıca sokakta bulunan dükkanların ise kârlı alış-veriş yapacaklarını gösterir.

Rüyada Cenaze Evi Görmek

Hayırlı bir işe yorumlanır. Düğün evi olarak da tanımlamasını yapabiliriz. Rüyada  cenaze evi görmek iyiye, hayırlı bir olaya işarettir .

Rüyayı gören kişinin sorunlarını daha kolay ve akıllıca ,zekasını çok iyi kullanarak  çözebileceğini , kendi aklını kullanarak bir şeyleri çözebileceğini halledeceğini görmüş olacak  buna bağlı olarak da hayatını kolaylaşacağına yönelik  işaretini verir.

Geleceği hakkında doğru kararlar vereceği, hayatını istediği şekilde devam ettirmesi için gerekli çalışmalara başlayacağı ve ona göre adımlar atıp ona göre hareket edeceği belirtilir . Bu çalışmaların ona sağlık, mutluluk, başarı ve şans gibi geri dönüşlerinin olacağını da atlamamak gerekir. Sonunda da güzel ve kendi başarısı ile kurduğu bir hayatı yaşayacağına yön veriyor.

Yakın bir zamanda bir düğün olacağını ya da eğlencenin bol olduğu kalabalık bir ortamın olacağı  programa katılacağının sinyalleri vermektedir.

Rüyada Cenaze Arabası Görmek

Büyük fırsatlar yakalayacağı ve bunu değerlendirirse çok iyi mevkilere ulaşacak ve terfi edecek kadar yükselecektir. Mal ve para kazanacağı imkanlar önüne çıkacaktır.

Ayağına gelen fırsatları iyi değerlendirdiği takdirde maddi olarak çok rahatlayacağı işaret ediliyor.

Ayrıca gayrimenkule de sahip olacağından söz edebiliriz.

Rüyada Cenaze Namazı Görmek

Namazı kılınan kişiye yardımcı olmak, onu koruyup gözetmek, bir sıkıntısını gidermek, ihtiyacı olan şeyleri temin etmek anlamındadır.

Rüyayı gören kişinin dualarının kabul olacağı, eğer ki  tanımadığı birinin namazını kılıyorsa da  bu kişi  işsiz ise  iş bulacağını gösterir.

Diğer bir anlam, cenaze namazı kıldığını görmek dini bozuk birinin hakkında aracılık yapacağı ve farz namazları kılarken de noksanlık yapacağına işaret eder.

O kişi zaten ölü ise namazı kılınan kişiye dua edilmesi , ona hayır yapılmasına ve adına sadaka verilmesini istediğini göstermekte.

Rüyada Cenaze Taşımak

Rüyada cenazeyi taşıdığını gören kişi, dinden sapmış olan, dini  değerlere önem vermeyen  birine yardım eder, ona sorunlarını çözmede yardımcı olur.

Söz sahibi birinin hizmetinde çalışacağınıza ve ondan iyilik, güzellik göreceğinizin  işaretçisidir. Mal  ile faydalanır, zengin olur  ve  çevresindeki kişiler de ona muhtaç olur , ondan maddi bir yardım bekler.

Rüyada Cenaze Yıkamak

Cenaze yıkayan kişinin sevap kazanacağına veya sevap işleyeceğine işarettir.  Başka bir tabir olarak, rüyayı gören kişinin eksik yanlarının bulunduğu ve bu eksiklerini kapatmak için çaba göstereceğini  isteklerinin de bu doğrultuda  gerçekleşeceğine alamettir . Rüyada cenazenin yıkandığını görmek kişinin hatalarını görmesini onlardan ders çıkarmasını işaret eder.

Kendi cenazenin yıkandığını görmek, üzüntüden, sıkıntıdan kurtulmaya mallarının artmasına ,işlerinde başarı getireceğinin işaretini gösterir .

Rüyada Cenaze Kalabalığı Görmek

Cenaze kalabalığı görmek gören kişinin o topluma başkan olup onlara liderlik vasfı ile lider olacağına delalettir.  Cenaze sahibinin bir işte en üst mertebeye ulaşarak itibar sahibi biri olacağı ve yaptığı işlerde büyük kazanç sağlayacağını gösterir.

Başka bir yorumu ise rüyada cenaze kalabalığı gören kişinin başına bir tehlike geleceği ama bütün bu tehlikelerden kendi çabası ve uğraşı ile  kurtulabileceğini, başına açılan kötü olaylardan da alnının akıyla çıkacağına işaret eder . Başından bir hastalığın geçebileceği olarak da yorumla yapılır.

Rüyada Cenaze Alayını Takip Etmek

Kişinin hayatına yeni beyaz  bir sayfa açarak, yeni bir eşle tanışarak ve yahut çocuk sahibi olacağının , güzel bir geleceğin onu beklediğini işaret eder .  Başka bir yorumu ise rüyayı gören kişinin ömrünün uzun olacağına işaret eder .

Rüyada Cenazeyi Yalnız Görmek

Kişinin itibarının zedeleneceğine  ve işlerinin bozulacağına ve olduğu toplulukta kimse tarafından destek görmeyeceğine  işarettir .

Rüyada Cenazenin Kendi Kendine Gittiğini Görmek

Gören kişinin medeni durumuna göre değişiklik gösterir. Rüyayı gören kişi bekar bir kadın ise evlenecek olmasına, evli biriyse de o kadının ahlâkının bozulacağına yorumlanır.

Rüyada Cenazeye Gitmek

Rüyada cenaze törenine gitmek onur ve itibarın habercisi, kazanması gereken haklı başarılar ile otorite ve makam sahibi , saygın biri olacağının alametidir. Büyük bir proje üzerinden yüklü bir kazanç elde edeceğini de gösterir. Kazandığı makamın ona maddi anlamda büyük bir güç olacağına işaretçidir.

Rüyada Cenaze Defnetmek

Uzun ve hayırlı bir ömür süreceğinin işaretlerini verir. Rüyayı gören kişi kadın ise iyi bir kısmet bulup evleneceğine ;eğer evli ise de mutluluğa erişeceğine , mutlu bir yuvasının olacağına işaret eder. Olduğu statüden daha da  yükselmeye, işlerinin yoluna girmesine delalet eder.

Bir komşunuzun cenazesini defnetmeye hazırlamak, onun cenaze işleriyle ilgilendiğinizi görmek komşularınızın sizden memnun ve hoşnut olduğunu gösterir.

Rüyada Cenaze Yemeği Yemek

Yenilen yemeğin kıymetine ve şükür etmeye delalet eder. Bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuğun da deniz ve kara yolculuğu ile gerçekleşeceğine işaret eder. Cenaze yemeği yenildiği takdirde  sonu iyi olur, refaha  erer. Malının üstüne mal ;parasının üstüne ise  para katarak büyür. Birçok güzelliğe layık olduğunuzu ve bunları hak ettiğinizi gösterir.

Rüyada Cenazenin Arkasından Konuşulduğunu Görmek

İyi sözler söylendiğini yani arkasından onun hakkında konuşulanların güzel iyi şeyler olduğunu görmek   hayra ve iyiye yorumlanır. Kimseyle büyük bir sorun yaşamayacağına ve hayatının da böyle devam edeceğine, o kişinin güzel bir hayat süreceğine ve sonunun da güzel biteceğine işaret verir.

Rüyada kötü sözler söylendiğini görmek arkanızdan konuşulanların sizi kötümser bir şekilde göstermeye yönelik ise ya da arkanızdan bela okunurken görüyorsanız hayra  yorulmaz.  Bu rüya sahibinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir. Hayatında ki düzgün giden şeylerin kısa süreli bozulacağının alametlerini verir.

Kendi Ailenden Birinin Cenazesini Görmek

Rüyada görülen cenaze, kendi ailenden biriyse eğer aile içinde bir hastanız  var ise onun iyileşeceğine, onun sağlığıyla ilgili yakın bir zamanda  güzel haberler alacağınıza  eğer hamile olan biri varsa da bir erkek çocuk dünyaya getireceğine işaret eder.

Rüyada Kendi Cenazeni Görmek

Dünya yaşamının zevklerinin bir işaretidir. Hayatta içinde bir şey kalmayasıya yani doya doya anı  yaşayacağına işaret eder. Ömrünün uzayacağına yani uzun bir ömür süreceğinin alametlerini verir. Arkanızdan iyi konuşuluyorsa ve sizi överek dualar ediliyor ise sizin iyi bir sona erişeceğinizi gösterir. Çok kişi tarafından sevildiğinizi, insanlarla iyi anlaştığınıza yorumlanır.

Kendi cenazesinin yüksek mertebeye sahip  ve statüsü yüksek kişilerce taşınması iyiye ve hayra yorulur fakat cenazeyi taşıyan kişi yüksek bir makamı yoksa altta olan kişiler ise bu rüya iyiye yorumlanmaz.

Rüyayı gören kişinin durumunun kötüye gideceğine ,işlerinin bozulacağına ve hayatında karşılaşacağı bir takım zorluklar ile baş etmek zorunda olacağının  habercisidir .

Rüyada Cenaze Topluluğu Görmek

Rüyada cenaze topluluğu görmek hayırlı bir olayla sonuçlanmaz.  Bu durum huzursuzluğa içinizde oluşan kötü bir his, sizin ya da yakınınızın hastalanacağına  daha kötüsü ölümüne bile delalet edilebilir .

Doğru davranışlarda bulunup sevildiğiniz ortamlarda sevdiğiniz kişilerle vakit geçirmeniz durumunda bir çeşit iyilikler yaparak, insanları sevindirerek bu olayın önüne geçip  başınıza gelmeyeceği rivayet edilir .

Rüyada Bir Cenaze Namazında İmam Olduğunu Görmek

Kötü bir yönetici tarafından bir işe getirilmeye işarettir. Alacağınız kararları iyice bir gözden geçirip ondan sonra uygulamaya koymalısınız.

Rüyada Cenaze Tabutları Görmek

Rüyada tabut taşımak size bir yardım elinin uzanacağını, ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için birinin size destekçi olacağı ve bu kişinin artık hayatınızda önemli bir yere sahip olacağının ayrı olarak da o  kişiyle çok iyi bir dost olacağınızı işaret eder. Diğer bir yorumlama ise bereket ve bolluğun habercisi olarak yorum yapılır.

Tabutu Açık Görmek

Yaşanan sorunların tamamen kişinin kendi dikkatsizliği üzerinden  kaynaklanması,  yapacağı işlerde dikkatli ve aceleci olmaması anlamına gelir.  Yapacağınız işlerde daha dikkatli ve daha özenli olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Tabutun içinde biri varsa ve bu kişi yakınınız ise yakın bir zamanda o kişiden olumlu bir  sağlık haberi alacağınıza, yabancı biri ise ileride güzel bir dostluk kuracağınıza işaret gösterir.

Herhangi Bir Cenazenin Havadan Gitmesi

Bir alimin ya da önemli bir din adamının vefat etmesinden dolayı derde, sıkıntıya uğrayacağına delalet eder. Bazen ise bu önemli kişinin gurbet yerde vefat edeceğine işarettir.

Rüyada Birçok Cenaze Görmek

O topluluğun günahlarla çok meşgul olduğunu, doğru işlerle uğraşmadığını gösterir.

Rüyada Yeşil Cenaze Örtüsü Görmek

Yeşil zaten açıklık ferahlıktır. Kişi huzura ve rahata erecek, olumlu durumlar ile karşılaşacak, onu mutlu eden olaylar olacak, sevdiği kişilerin de  desteğini alarak iş hayatında güzel başarılara imza atacaktır..

Rüyada Cenaze Konvoyu Görmek

Rüyada cenaze konvoyu görmek, gören kişinin çevresinin genişleyeceğine, sevdiği kişilerden bazı konularda ihanet göreceği, maddi ve manevi olarak çok sıkıntı yaşayacağına işarettir.

Planladığı şeylerin düşündüğü gibi gidecek olmasına, işlerinin azalmasından dolayı borçlarının artacağını işaret eder. Üstün başarılar alacağının ve iş hayatında güzel işlere imza atacağının, bu olumsuz durumların sonunda da artık rahatça bir nefes alacağını göstermektedir.

Gördüğünüz cenaze açık, güneşli bir hava ise yakında güzel şeylerle karşılaşacaksınız. Başka bir yorum göre ise evlenebilirsiniz. Hava kapalı ve kasvetli ise kötü bir olayın ardından derin bir acı, üzüntü hissine kapılacaksınız.

Cenazeyi bir yere bırakılmış olarak görmek, cenaze tanıdık birinin ise gören kişinin hapis yatacağına alamettir. Cenaze işleriyle uğraşırken görmek, gerçek hayatta o kişinin düğün hazırlığı ile uğraşmasına yorulur. Rüyada kefenlenmiş bir cenaze görmek o evden bir düğün töreni hazırlığı olacağına işarettir.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek

Yorum yaz