Rüyada Bebek Görmek

/ 14 Aralık 2020 / 684 / yorumsuz
Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek haber anlamına gelmektedir. Güzel yüzlü bir bebek görmek iyiye yorulmaktadır. Aynı zamanda rüyada bebek görmek haber, sevinç, miras, yeni bir iş, hastalıktan kurtulmak için şifaya yorulmaktadır. Bununla beraber bebek görenlerin hastalıktan ve üzüntüden kurtulacağına delalet edilir.

Rüyada cılız bebek görmek ise hayra yorulmamaktadır. Tatsız haber ve dedikoduya işaret etmektedir. Üstü kirli bebek ise kısa süre sonra paranın geleceğini gösterir. Alimler tarafından yapılan rüya yorumlarında ise erkek çocuk görmenin müjdeli bir haber geleceğine işaret ettiği söylenirken rüyada kız çocuğu görmek sevinç ve zorluktan kolaylığa geçileceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada bebek görmek genel görüş olarak iyiye ve müjdeye delalet etmektedir. Birçok tabir yapan zatlar güzellik ve esenlik olarak yorumlamışlardır. Ancak burada bebeğin nasıl göründüğünün de önemi oldukça fazladır. Gülen bir bebek güzellikleri işaret ederken, ağlayan bebeğin ise sıkıntıyı işaret ettiğine inanılmaktadır.

Rüya İslam dininde büyük yer bulmaktadır. Bu sebepledir ki Hz. Muhammed (S.A.V)” Rüya üç kısımdır: Biri Allah’tan bir müjdedir. Biri nefsin konuşmasıdır. Biri de şeytanın korkutmasıdır. Biriniz hoşuna giden bir rüya görecek olursa, dilerse onu anlatsın. Eğer hoşuna gitmeyen bir şey görürse onu kimseye anlatmasın, kalkıp namaz kılsın.” Buyurmuşlardır.

İslam dinine göre rüya 3 kısma ayrılır.

  • Salih Rüya
  • Şeytani Rüya
  • Bilinçaltı Rüya

Hz. Muhammed (S.A.V) “Müminlerin rüyası nübüvvetin kırk altı bölümünden bir bölümdür” buyurmuşlardır. Yine “Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Bunun için Allah’a hamt edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.” Şeklinde buyurdukları rivayet edilmektedir.

Rüyaları anlatmanın rüyanın mahiyetine göre değiştiği belirtilmektedir. İyi ve güzel bir rüyayı salih kimselere anlatmak en doğrusu olarak söylenmektedir. Ancak şeytani rüya olarak bilinen rüyaların ise hiç kimseye anlatılmaması ortak görüş olarak ortaya atılmıştır.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada ağlayan bebek görmek sevilen bir kişi tarafından tatlı sözler duyulacağına işaret edilir. Rüyada bebek görmek haber demektir. Bu nedenle çirkin ve sıska bebek kötü haber anlamına gelirken, ağlayan bebek ise sevilen bir kimseden güzel sözler işitileceğini işaret etmektedir. Aynı zamanda üstü kirli bebek görmek te yakın zamanda para geleceğini haber vermektedir.

Rüyada yeni doğan bebek görmek genel olarak iyiye işaret etmektedir. Rüyada yeni doğmuş ve iyi giydirilmiş bir bebek görülmesi ile birlikte var olan sıkıntının çok kısa zamanda geçeceğini ve sıkıntının önemsiz olduğuna delalet eder. Bebeğin rüyada sevmek ise yine sevinçli habere delalet eder.

Cami Avlusuna Terk Edilmiş Bebek Görmek

Rüyada cami avlusuna terk edilmiş bebek görmek veya kucağına almak, akrabalardan miras geleceğine işaret eder. Rüyada bebek beşiği sallamak ise işi olmayan birinin işe gireceğine ve yakın zamanda güzel haberler alarak sevineceğine delalet eder.

Rüyada bebek arabası görmek seyahate gitmeyi işaret eder. Arabanın içinde bebek görmek ve sürmek uzaktan gelecek bir habere ve yakın akrabaya yorulur. Kimsesiz bir bebeğin görülmesi ise gurbette bulunan bir akrabadan yakın zamanda gelecek dünya malına işaret etmektedir. Aynı zamanda kundakta bebek görmek çok yakın zamanda yakınlarınızdan veya çocuklarınızdan iyilik göreceğinize işaret etmektedir.

Bunların yanında rüyanızdan bir bebeğin başkası tarafından emzirildiğini gören kişinin yakın çevresi ile kırgınlık yaşayacağına işaret etmektedir. Rüyada konuşan bebek görmek ise gelen fırsatların yanlış değerlendirileceğine işarettir.

Bir bebeğin yıkandığını görmek ve yıkamak yıkayan kişinin günahlarından af olunacağına işaret ederken, üzerindeki sıkıntıların da giderileceğine delalettir. Yeni doğan bir bebeğin rüyaya gelmesi ise rüyayı gören kişinin sıkıntılarının az bir zaman sonra gideceğini ve kendisine hayırlı kapıların açılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek

Rüyada oyuncak bebek görmek, gören kişinin yakın zamanda iyi ve güzel bir yere davet edileceğine işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören kişi bebeği hediye ediyor ise sonradan pişman olacağı bir işi yapması anlamına gelmektedir.

Hasta bir kadın kişinin rüyasında çocuk doğurduğunu görmek ise o kadının yakın zamanda hastalığından kurtulacağını işaret etmektedir.

Hapis ve esirlik benzeri bir durumda olan kişinin yere bırakılan bir kız çocuğunu yerden kaldırdığını ve uyuttuğunu görmesi, kısa zamanda sıkıntılarından kurtulacağını gösterir.

Bildiğiniz ve tanıdığınız bir bebeğin başkası tarafından emzirildiğini görmek, bebeğin annesinin hayatının düzeleceğine ve güzel bir hayat yaşayacağına delalettir. Oyun oynayan bir bebek görülmesi ise mutlu günlerin yakın olduğunu ve işlerin yoluna gireceğine işarettir.

Rüyada Bebek Sevmek

Rüyada bebek sevmek, kucağına almak ve şefkatli davranmak hayır ve menfaate yorulurken, kız çocuğu görmek elem ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada bebeğin annesinden süt içmesi bolluk ve rızkın artacağına, zengin bir hayatın geleceğine işarettir. Bunun yanında bolluk ve berekete de işarettir.

Bunun yanında rüyada bebek kundağı görmek yakında murat edilen bir işin olacağına işaret etmektedir. Rüyada bir bebeğe isim koymak ise hayatınızın olumlu ve olumsuz birtakım yeniliklere işaret etmektedir. Ayrıca rüyada uyuyan bebeğin görülmesi gelecek konusunda endişe yaşanılmayacağını ve hayatın çok daha iyi bir yolda gideceğine işaret etmektedir.

Rüyada bebek yıkamak ise büyük bir mirasın geleceğine işaret etmektedir. Bir bebeği banyo yaptırmak ise günah ve hatalardan af olunacağına, bununla birlikte hüzünlerin ve sıkıntıların gideceğine işarettir.

Rüyada yeni doğmuş bir bebek görmek bazı zamanlarda keder gibi durumlara yorulmaktadır. Bunun yanında cahil bir halkın hoş tutulması anlamına gelmektedir. Yerde bulunan bir kız çocuğunu kaldırmak ve kucağa almak birçok hayrın kapısının açılacağına işaret etmektedir. Yoksul olan bir insanın ise kısa zamanda zengin olacağına, hasta birinin ise şifa bulacağına, aynı zamanda sıkıntılı bir durumda ise bundan kurtuluşun olacağına işaret etmektedir.

Hasta Olan Birinin Çocuk Doğurması

Hasta olan bir kişi rüyasından çocuk doğurduğunu görür ise kısa zamanda iyileşeceği kendisine müjde edilir. Erkek ya da kadın kim olursa olsun hastalıktan kurtulacağına işaret edilir. Rüyada oyuncak bebek hediye etmek ise pişmanlığa işaret etmektedir.

Bunların yanında rüyada yeni doğmuş bir bebek görmek, ilk başlarda sıkıntılı günlerin olacağına ama sonrasında güzel ve hayırlı günlerin geleceğine delalet etmektedir.

Rüyada ağlayan bebek görmek ise hastalık ve hayal kırıklığına işaret edilirken mutsuz bir haberin geleceğine inanılır. Rüyada mutlu bir bebek görmek ise kendisi gibi mutlu bir habere dayandırılmaktadır. Rüyada çıplak bebek görmek ise göz aydınlığı ve sevinç olarak yorumlanır.

Rüyasında bebeği salladığını gören kişi hayatında yorulduğunu ve artık dinlenmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir. Rüyada gülen bebek görmek ise artık sıkıntıların gideceğine ve yakın zamanda yeni kapıların açılacağına işarettir.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada erkek bebek görmek müjde alınacağına delalet etmektedir. Rüyada yeni doğmuş kız bebek görmek ise hayırlı işlere delalet edilmektedir. Rüyada bebek görmek genel olarak, kısmetin açılacağına ve şanslı zamanların geleceğine işaret edilmektedir. Bir kişi rüyasında bir bebeği sevip okşar ise beklenmedik güzel bir haber alınacağına işarettir. Rüyada mavi gözlü kız ve erkek bebek görmek ise sevinçli bir haberin geleceğine işaret etmektedir. Bununla beraber sevinç ve mutluluğa delalet edilmektedir. Rüyada bebek sevmek ve oynamak farklı yerlerden gelecek haberlerin olacağına işaret etmektedir.

Rüyada ölü bebek görmek gören kişinin sağlığının kısa zaman için bozulacağına işaret edilmektedir. Bunun yanında bebek doğurmak yeni kısmetlerin geleceğine işaret edilmektedir.

Rüyada kilosu olmayan bir bebek görmek aile ve iş ortamında sıkıntıların yaşanacağına işaret edilmektedir. Kilolu bir bebek görmek ise hayatınızın beklenmedik bir şekilde iyileşeceğine delalettir.

Rüyada Ölmek Üzere Olan Bir Bebek Görmek

Rüyada ölmek üzere bir bebek görmek hiç beklenmedik bir işin geleceğine ve bu işte başarılı olunacağına işaret ederken bebek öldürmek ise kendi hayatınızda sizden kaynaklanan hataların olacağıma işaret eder. Rüyada ikiz bebek görmek ise güzelliğe ve hayırlı işere işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin hayatından sürekli çifte mutluluklar yaşayacağına delalettir. Hayatı boyunca hiçbir eksiğinin olmayacağına ve bolluk içerisinde yaşayacağı rivayet edilmektedir.

Rüyada ikiz bebek doğurmak gören kişinin hayatında mutlulukların olacağına işaret etmektedir. Hayatı boyunca huzurlu olacağına işaret ederken, kendisinin zorluğa düştüğünü hissetse bile bunun kendisi için daha hayırlı olduğuna işaret etmektedir.

Bebek sevmek ise rüyayı gören kişinin menfaat sağlayacağına işaret edilmektedir. Yine bebeğin annesi tarafından emzirildiğini görmek zenginliğe işaret edilirken bolluk ve bereket içerisinde bir hayatın geleceğine işarettir. Yeni doğan bir bebeğin konuşması ise o evde bolluk ve bereket olacağına işarettir. Bunların yanında büyük bir mirasın kalacağına delalettir.

Bebek günlük hayatta evlerin neşesi durumundadır. Bu nedenle rüyada görülen bebeklerde genel olarak esenlik ve güzellik demektir. Günlük hayatta bebeklerin şirin ve minik halleri insanı nasıl mutlu etmekte ise rüyada da o şekilde olmaktadır. Yine bebeklerin günlük hayatta verdiği duygular rüyada da aynı sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Ancak bilinmelidir ki rüyalar genel olarak bilinçaltı durumlarıdır. Bu nedenle görülen rüyalara itibar etmemek ile birlikte güzel rüya görmenin Allah’ın bir hikmeti olduğu düşünülmeli ve Allah’a dua için kullanılmalıdır.

Rüyaya Göre Amel Edilmez

Genel olarak verilen bu tabirler kişiden kişiye değişmektedir. Asla yapılmaması gereken şey ise rüyaya göre hayatı dizayn etmektir. Rüya tabirleri de rüyalar gibi farklılık göstermektedir. Çünkü her rüyanın farklı bir hikayesi ve durumu vardır. Bunların yanında anlatan kişinin ruh dünyası ile yaşantısını bilmekte gerekmektedir. Ancak tüm bunlarla beraber rüya tabiri yapan insanların günümüzde bu konulara pek riayet ettikleri söylenememektedir. Ancak kaynaklardan alınan tabilerin güvenilirliği elbette tartışmaya kapalıdır.

Yine şu konuyu belirtmekte fayda vardır. Rüyada görülen bir nesnenin rengi bile rüyanın tabirine etki etmektedir. Yapılan yorumlar genel yorumlar olmaktadır. Bu nedenle yine belirtmekte fayda vardır. Bebek hayatın her alanında güzelliğin ve saflığın sembolüdürler. Bu nedenle geçek hayatta kişilere yaşattıkları duygular ne ise rüyanın tabiri de o yönde olmaktadır. Ancak rüyaya göre hayata şekil vermek en yanlış yol olacaktır. Elbette Yaradan tarafından insana bir şeyleri gösterse dahi insan aklı ile hareket etmelidir.

Rüyaları yorumlayanların tarafsız olmaları ve duygularına kapılmaması gerekmektedir. Çünkü rüyanın tamamı yorumlanmalı ve her şeyin bilinmesi gerekmektedir. Tüm bu sebeplerle rüya tabiri oldukça zor ve ehemmiyet isteyen bir iştir. Ehil olmayan ve kişilerin durumlarını bilmeden yapılan veya yapılacak tabirler kişileri yanlı yönlendirebilmektedir. Bu nedenle yorumların ve tabirlerin küçük bir detayla bile değişebileceği unutulmamalıdır.

Benzer Konular
Rüyada Ayı Görmek
Rüyada Araba Sürmek
Rüyada Fare Görmek
Rüyada Kar Görmek
Rüyada Aslan Görmek
Rüyada Arı Görmek
Rüyada Köpek Görmek