Kocayı Eve Bağlamak İçin Okunacak Özel Dua

/ 21 Aralık 2020 / 32.478 / yorumsuz
Kocayı Eve Bağlamak İçin Okunacak Özel Dua

Kadınların en çok dertli olduğu konulardan bir tanesi kocalarının eve olan uzaklığı ya da evde vakit geçirmek istememeleri olmaktadır. Bunun için de çoğu zaman medyumların, hocaların kapılarını çalabilecekleri gibi bu konuda okunması gereken bir dua olup olmadığını da araştırabilmektedirler. Kocayı eve bağlamak için okunacak özel dua nedir şeklinde arama yapıldığında karşımıza çok fazla dua çıkmaktadır.

Bütün bu dualar arasından seçeceğiniz bir tanesini okuyarak ve belirtilen sözleri söyleyerek yararlanabilirsiniz. Hepsini okuma yolunu da seçebilirsiniz. Dualar dışında söylenecek ve kullanılacak olan eşyalarda mevcuttur. Duaların ardından yapılması gereken diğer şeylerde yapılarak etkisini göstermesi sağlanmalıdır. Kocayı eve bağlamak isteyen kadınlar bu konuda dikkatli olmalı ve istenilen her şeyi eksiksiz olarak yerine getirmelidirler.

Okunması Gereken Dualardan İlki

Nihat Hatipoğlu’nun da ekranlardan dile getirdiği ve çok etkili olduğunu belirttiği dualardan olan Ya Vedûd isminden başlamaktadır. Allah’ın isimleri arasında yer alan Ya Vedûd ismi, sevgi ve muhabbet temsil etmektedir. Bu nedenle eşler arasında sevgi ve muhabbetin arttırılması için de önemli bir anlam ifade etmektedir.

Kocayı kendine bağlamak için eşin 99 kere kalpten Ya Vedûd şeklinde okuması gerekmektedir. Başlamadan önce mutlaka arınma timsali olarak görülen ve hem maddi hem de manevi bir temizlik sağlayan abdest alınmalıdır. Sonrasında 99 kere okunmalıdır. Bu okuma işlemi bittikten hemen sonrasında da iki rekat kılınacak olan nafile namazından sonra da bir takım sözler söylenerek dua yapılmaya başlanmalıdır.

Yapılacak olan dua şu şekildedir; “Sonsuz kudrete sahip olan Yüce Allah’ım, senin kudretine sığındım. Eşimi eve bağlamam için dileklerimi kabul et. Evliliğimiz içinde, sevgi, saygı, muhabbet ve güzellik sağla. Amin.” şeklindedir. Bu dua iile birlikte namaz sonlandırılır ve belli aralıklarla devamı sağlanmalıdır.

Esma-ül Hüsna Okuyarak Eşi Eve Bağlama

İlk duada olduğu gibi eşi eve bağlamak isteyenlerin bu okumaları yaptıktan hemen sonra nafile namazı kılmaları gerektiği dile getirilmektedir. Bu şekilde olduğunda daha etkili olduğu belirtilmektedir. Kocayı kendine bağlamak için esma-ül hüsna kullanımı da oldukça yaygındır.

El-Mu’iz isminin 99 kere okunması gerekmektedir. Dilediğini aziz eden ve izzet veren anlamındadır. El-Bâri ismi de her şeyi kusursuz ve uyumlu yaratan anlamına gelmekte ve yine 99 kere okunmalıdır. Eş-Şekûr, az amele, çok sevap veren ve El-Hakim, her işi hikmetli ve her şeyi hikmetle yaratan anlamındadır. Bu isimler 99’ar kere okunmalı ve ardından nafile namazı kılınarak yine yukarıdaki dua söylnmelidir. Her biri tek seferde okunabileceği gibi birinin okunması da aynı etkide olabilecektir.

Tebbet Duası İle Kocayı Kendine Bağlama

Kocayı kendine bağlama için yapılacak olan dualardan birisi de Tebbet Duasının okunması ile yapılan duadır. Öncelikle tebbet duası okunmadan önve bir bardak su hazırda bekletilmelidir. Bu suya tebbet duası okunacaktır. 41 Defa üzerine Tebbet duası okunması sağlanmalıdır.

Tebbet Suresi ise şu şekildedir;

Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyeslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cî dihâ hablün min mesed.

Bir bardak su üzerine 41 kere okunmasının ardından da söylenecek olan sözler bulunmaktadır. “eşimin bana ve evimize bağlanmasını istiyorum. Aramızdaki aşk ve muhabbetin her geçen gün artarak devam etmesini istiyorum Bana olan bağlılığını, sadakatini sonuna kadar nasip eyle. Amin.”

Belirtilen ifadelerde aynı şekilde suya tekrarlandıktan sonra üç yudumda su bitirilmelidir. Her yudum öncesinde besmele çekilmesi gerekmektedir. Üç seferde su tüketilmelidir. Bu uygulamanın üzerinden çok geçmeden eşinizle aranızdaki sevgi ve ilginin giderek arttığını göreceksiniz.

Kayısı Çekirdeği Üzerine Okunan Koca Bağlama Duası

Yapılması gereken ve en çok bilinen kocayı kendine bağlama kayısı çekirdeği duası ile sizde bu konuda en bilinen yöntemi öğrenmiş olacaksınız. Burada verilecek olan sözler kayısı çekirdeğine okunmalı ve iyi bir şekilde muhafaza edilmesi sağlanmalıdır. Güzel bir şekilde muhafaza edilerek hiç kimsenin görmemesi sağlanmalıdır. Kayısı Çekirdeği üzerine okunması gereken dua şu şekildedir;

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlarım. Kullarının iyiliğini bilen, gören ve işiten, her niyete ölçü olarak onları hoşnutluk verendir. Daldan kuruyarak düşen yaprak gibi, kalpten düşerek giden kul içinde yarattığın kalbe beni sığdır rabbim. Rabbim, eşimi bana can-ı gönülden bağla ömrümü ona haşret rabbim.”

Yukarıdaki sözler ve dileklerinizi cuma gecesi kayısı çekirdeğine okunmalıdır. Aynı zamanda da cuma akşam ezanından sonra da yapılabilmektedir. Bu sözler ve dualar tam olarak yeri.ne getirildikten sonra kayısı çekirdekleri muhafaza edilmelidir. Kimsenin görmeyeceği şekilde saklanmalıdır.

Yedi Gün İçinde Kocayı Bağlama Duası

Bu duanın çok daha etkili olduğu söylenmektedir. Birçok kişi tarafından denenmiş ve etkisi kısa sürede görülmüştür. Verilecek olan sözleri yedi akşam boyunca bir bardak suya okunmalıdır. Bu okunmuş su eşe içirilmelidir. Yedi akşam üst üste yapılmalı ve sıralama şaşırılmamalıdır.

Kocayı kendine bağlama duası için bunun yapılmasının ardından siz de sonucu kendi gözlerinizle görmüş olacak ve sonuçlarına şahit olacaksınız. Kocanızın hem evine hem de size yedi gün içerisinde çok farklı yaklaştığını görebileceksiniz. Aynı zamanda muhabbet ve aşk bağlarının da arttığını hissedeceksiniz.

“Doğru kullar doğru yoldadır, engellerin aşılmasında da doğru yoldadırlar. Çıkmaz sokaklara girilse de rabbimiz, çıkar yol göstererek hal aresini ortaya çıkarır. Yetersi bilim onun yolu bizim yolumuz, sımsıkı sarılalım yolumuza birbirimize.”

Bu sözler söylenerek her akşam, akşam ezanından sonra bir bardak suya üflenmelidir. Bu su akşam eşinize içirilmelidir. Bunu üst üstte yedi akşam yapmalısınız.

Bağlama Dualarının Etkisiz Olduğu Olur mu?

Birçok kadın  kocasını eve bağlamak için türlü türlü dualar yapmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki bazı durumlarda bu dualar etkisini göstermemektedir. Bunun başında yapılan duaların başkaları ile paylaşılması durumu ortaya çıkmaktadır. Bu tarz dualar gizli kalması gereken dualardır. Allah ile sizin aranızda kalması gereken dualar arasındadır.

Kocayı eve bağlama duası yapıldığında bu dua sizde kalmalı ve kimse ile paylaşılmamalıdır. Bunun dışında da yapılan bazı dualar yapılma şekline ve işlem basamaklarının hatalı olmasından dolayı da etkisini göstermemektedir. Yapılacak olan dua ile alakalı mutlaka iyi bir araştırma sağlanmalı ve bu işlem basamakları buna göre yapılmalıdır. Tüm adımlar atlanmadan yapılmalı tüm söylenecek sözler unutulmadan söylenmelidir.

Kıyamet Süresinin 5. Ayeti İle Bağlama Duası

kıyamet suresinin 5. ayetinin okunması ile de koca eve bağlama için yapılan özel dualar arasında yer almaktadır. Kıyamet suresinin 5. ayeti şöyledir;

“Bel yurîdul insânu li yefcure emâmeh” şeklindedir. Bu ayet saç teli üzerine okunacaktı. Alınaca olan saç teli üzerine 7 kere okunmalıdır. İçten gelerek yapılan ve yedi kere okunma sağlandıktan sonra aşağıdaki söz söylenmelidir.

Allah’ım okumuş olduğum Kıyamet Suresi’nin 5. ayetinin güzelliği ve izzeti hatırına bize de izzet ve onur bağışla, bizi de katında makbul olan kullarından eyle, bana da faziletler ve esrarengiz güzellikler lütfeyle ve bizi en güzel şekilde muradına vasıl olan kullarının arasına al, amin.”

Sonrasında da okunmuş olan saç teli mendil ya da bir kağıt içerisine konulmalıdır. Dört sefer katlanmalıdır. Katlanmanın sağlanması ile birlikte sağ avuç içine alınmalı ve gözlerden uzak olan bir topağın içine gömülmesinin sağlanması gerekmektedir. Gömdülen yerden gitmeden önce de okunması gereken başka tılsımlı sözler bulunmaktadır. Yedi kez besmele çekildikten hemen sonra;

“Allah’ım Senden geldik ve yine sana dönecek olan kulların olarak, bana ve bize sağladığın ihsan ve fazilet ile armağanın olan güzellikler beni çok mutlu etmektedir. BU nedenle de bu saç telini gömdüm. Bu toprağa basmış ya da basacak olan her mümin gibi güzellikler ve hayırlar vesile et. Rabim Kocamı bana ve bizi de faziletlerine ihsan eyle. Amin.”

Bu duanın da bitmesi üzerine atık kocayı eve bağlama sorunu da ortadan kalkmış olacaktır. Aynı zamanda bunun farklı bir versiyonu da çok yaygın bir şekilde yapılabilmektedir. Bu seferde bir kağıt içinde ya da mendil içinde bulunan saç teli katlanarak, bir cüzdan içine yerleştirilmesi sağlanmalıdır. Cüzdan hep yanınızda olacağından korunaklı bir yerde olacağı bilinir.

Ahkaf Suresi Okunarak Yapılacak Olan Dua

Ahkaf suresi de okunması iyi olacak olan dualardan bir tanesidir. Özellikle yolu yanlışa düşmüş olan kişiler için okunmaktadır. bunun için de kocasının eve bağlanması için okunan dualar arasında yer almaktadır. Özellikle kocası için ya da çocuğu yanlış oyla düşen anneler için de önemli bir yere sahiptir.

Ahkaf süresinin 15. ayetinin okunması çok özeldir. 3 defa okunduğunda yanlışa düşen kişinin geri dönmesi için yapılır. Niyet etme esnasında tüm arınmalar göz önüne alınarak yapılmalıdır. İçten ve arınmış bir şekilde bu dua okunmalıdır. Bu dua okunacaksa kötü bir niyet barındırılmamalıdır. Bu duanın okunması esnasında suya ya da kişinin yüzüne üflenmek kaydı ile yapılmaktadır.

Bir bardak suya her okuma esnasında üflenmelidir. Bunun dışında uyuyan kişinin de üzerine üflenebilmektedir. Ya da daha önce okunmuş olan su serpilmelidir. Üzerine serpilme yapılamıyorsa okunmuş suyun içirilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu duanın nimetlerine inanılmalıdır. Yoksa etki etmeyeceği ve iyi niyet olmaması nedeniyle dileğinizin yerine gelmeyeceği bilinmelidir. Kocayı eve bağlamak için ahkaf suresi iyi sonuçları olan bir suredir.

Kocayı Eve Bağlamak İçin Etkili Bir Uygulama

Size verilen duaları okuyup tüm gerekliliklerin yerine geldiğinden eminseniz Allah eşinizin ve sizin kalbinize muhabbeti ve aşkı koyar. Bu şekilde olunca da kocanız eve ve size bağlanmış olacaktır. Gözü sizden başka kimseyi görmeyecek ve evde muhabbet ve aşk ortamı artış gösterecektir.

Aynı zamanda yapılacak olan dualardan en bilineni ise Fatiha suresidir. 87 defa fatiha okunmalıdır. Ayrıca 3 İhlas okunarak arkasından da yine bir adet fatiha okunmalıdır. Bu duaların okunması aşamasında da yapılması gereken hem içtenlik hem de bu esnada eşinizin suretini göz önüne getirmeni olacaktır. Bu duaların okunması sırasında dikkat edilecek husus belirtilen sıra ile okunması olmalıdır.

Yanlış Yola Sapan Koca Nasıl Eve Bağlanır?

Yanlış yola sapan koca nasıl eve bağlanır sorusunun cevabına gelecek olursak bu konuda da yapılması gereken yine dualardan yardım almak olacaktır. Bunun için de en yaygın olan şekli her gün 744 defa okunması gereken “ya muktedir celle celalühü” duasıdır. Burada yer alan E-Muktedir isminin kuvvet ve kudret olduğu düşünülürse yanlış yolda olan eşin kudret ve kuvvet sahibi olarak değerlerini hatırlaması sağlanmalıdır.