Cinlerden Korunma Duası

/ 18 Aralık 2020 / 3.296 / yorumsuz
Cinlerden Korunma Duası

Cinlerden korunma duası herkesin merak ettiği konular arasında yer alır. Öncelikle cinlerin kişiye ya da evlerine yaklaşmaması için yapılacak bazı eylemler ve okunacak bazı dualar vardır. Cinler insanlara en çok yalnız olduklarında yaklaşırlar. En çok yalnız kalınan yerler ise tuvalet ve banyodur. Bu sebeple de İslam dini her adımda ve başlanacak her eylemden önce besmele çekmeyi önerir. Çünkü cin ve şeytan türü ruhani varlıklar Allah ile ilgili her kelamdan rahatsız olurlar. Bu sebeple de banyo, tuvalet gibi yerlere girerken, eve girerken, evden çıkarken, yemek yerken öncelik besmele olmalıdır. Çünkü besmele çekilmeden başlanan yemekte cinler de o sofraya dahil olurlar. Bu şekilde dikkat edilmediğinde hayatımızın pek çok alanında bizlerin yaşamına dâhil olarak zamanla kişiyi de psikolojik ve ruhsal olarak etkilemeye başlayabilirler.

Bazı kıymetli kitaplarda belirtilen Cinlerden korunması duası şöyledir;

1- Fatiha Suresi

2. Âyet-el kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] sureleri

3. Üç kere Salevat ve Fatiha, Âyet-el kürsi, Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri yedişer defa okunup üflenir.

4. Bekara suresinin başından 4 âyet ve Âyet-el kürsi ile, Âyet-el kürsiden sonraki iki âyeti ve Bekara suresinin sonundaki 3 âyet musallat olunan kişiye okunur ise fayda görülür.

5. Sabah akşam 24 kere Estagfirullah denilmelidir.

”Estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” denir.

Sonrasında 11 İhlas ve 7 kere Fatiha ve 33 kere,

”Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed” denir.

her gün sabah ve akşam olmak üzere bu şekilde dua edilebilir.

6. Günde 500 kere ‘La havle vela kuvvete illa billah’ denilmelidir. Bunu her gün mutlaka okumalısınız, ihmal etmemelisiniz.

Cinler ve İnsanlara Yaklaşımları 

Cinler gözle görülemediği için yaşadığımız alanlarda rahatlıkla bulunabilirler ve bazı dualar, abdest gibi korunma yollarını kişi hayatında bir rutine oturtursa cinler ya da şeytan gibi ruhani varlıklar kişiye zarar veremez hatta rahatız olarak o ortamdan uzak dururlar. Anlatılan ve şahit olunan durumlardan yola çıkılarak insanların en çok hangi olay ve zaman durumlarında kötü olan ruhlardan etkilendikleri hakkında bazı genel kanılar ortaya konmuştur. Öncelikli olarak evde yalnız kalınması durumunda cinler insanlara daha kolay yaklaşabilirler. Çünkü cinler gözle görülemez fakat insana içten içe bir vesveseymiş gibi yaklaşabilirler. Hatta bazı durumlarda insanı yönetebilir iradesini yok sayarak istediği her şeyi yaptırabilir cinler.

Bu sebeple insan kendisini abdest ve dualar ile korumaya almalıdır ve önceliği kendisini ruhsal ve psikolojik olarak cinler gibi kötü ruhlardan korumalıdır. Fakat bazı hadiselerde üzerine büyü yapılması durumunda kişi kendisini koruyor olsa bile büyünün etkisi ve yapılan büyüde kullanılan cin gibi ruhani bir varlığın gücü bir araya gelince kişi savunmasız kalabilir. Tavsiye edilen bu gibi psikolojik korku ve adını koyamadığı hisler yaşayan kişi öncelikli olarak bir psikiyatr ya da psikoloğa başvurmalıdır. Özellikle inançlı olan bir doktor bu konuda kişiye doğru yönlendirmeler ile yardımcı olabilir.

Uzman, Güvenilir Medyum Hoca Desteği Neden Gereklidir?

Günümüzde ise insanların çoğu daha kolay olduğuna inandığı medyum ya da hocaların yardımına başvururlar. Bu konuda hassas bir denge söz konusudur. Çünkü doğru, uzman ve güvenilir bir medyum bulmak oldukça zordur. İnsanlara yardım etmeyi önceliği haline getirmiş medyum sayısı oldukça azdır. Üstelik bu alanda çok sayıda sözde medyum olan kişiler de mevcuttur. İnsanların zor durumda ve çaresiz hissettikleri süreçlerinde kişilerin zayıflıklarından ve zaaflarından yararlanarak bazı çıkarlar gözeten sahte medyumlar oldukça yaygındır. Sözde medyum olmasına rağmen cinler ile iletişime geçmesi mümkün olan bu kişiler cinlerin geçmişi ve insanların kişisel bilgilerini rahatlıkla bilmelerinden faydalanarak insanları kendilerine inanamaya ikna edebilirler.

Bu tür bilgileri verebildiği insanlar da zaten ruhsal ve psikolojik olarak zayıf olduğu bir zamanda arayış içerisine girdiği için inanamaya daha yatkındır. Bu şekilde aldatıcı tavırlarla kişiyi manipüle eden medyum ya da hocalardan sakınmak en doğrusu olacaktır. Bu konuda çok sayıda insan ne yapacağını bilemediği için medyum ya da hoca arayışına girmektedir. Fakat kendisi de başka bir şahıstan yardım almadan bu tür büyü ya da musallat durumlarından korunabilir ya da kurtulabilir.

Ateşten Yaratılan Varlıklar Cinler 

Özellikle cinler Kur’an ı Kerim ayetlerinden ve abdest alınmasından rahatsız oldukları için kişi kendisini bu şekilde korumaya almaya başlayabilir. Cinler ateşten yaratılan varlıklar oldukları için su ile alınacak olan abdest onların kötü enerjilerini nötr bir hale getirir ve insana vereceği zararı engellemiş olur. Abdest bir zırh görevi görmüş olur. Sonrasında da özellikle sesli okunacak ayetler ve dualar kişinin kendisine yaklaşamayan cinleri bulunduğu ortamdan da uzaklaştırmasını sağlar. Abdest ve düzenli olarak Kur’an ı Kerim okumayı rutin haline getiren bir kişi her zaman cinler gibi kötü ruhlardan korunur.

Kötü Enerjilerden Nasıl Korunuruz

Bunun yanı sıra insanların nazarı gibi kötü enerjilerden de kendisini korumuş olur. Kur’an da pek çok ayette cinler ile ilgili bilgiler verilmiştir ve insanlarla iletişim kurmaları yasaklanmıştır. Bu emre karşı gelen cinler insanlarla iletişime geçmek için her türlü yolu denerler. Aynı şekilde insanlara da cinler ile iletişime geçmeleri yasaklanmıştır. Fakat insanlardan da bazıları bu yasağı dinlememiş ve iletişimde bulunmuşlar ve hala da bulunmaktadırlar. En çok da büyü eylemlerinde cinlerden yardım alındığı bilinmektedir. Cinler hızlı hareket edebilen varlıklardır. Uzun bir ömür yaşamaları sebebiyle de geçmişten pek çok olayı rahatlıkla bilmektedirler. Bu özellikleri de insanlara rahatlıkla yaklaşmalarını sağlamaktadır. Çünkü geçmişi rahatlıkla bilebildikleri için insanların yaşadıklarından yola çıkarak zaaflarını da kolaylıkla tahmin edebilirler ve en zayıf olduğu noktadan insana yaklaşır.

Birçok açıdan şizofreni ile benzerlik gösteren belirtiler ve eylemlere sebep olabilir. Çünkü sürekli zayıf noktalarımızı bize hissettirecek eylemlerde bulunur ve zamanla insanın iradesini ele geçirerek istediği her şeyi yaptırabilir. Anlatılan bazı olaylarda insanlar bilinçsizce bir yere gidip kendisine ya da bir başkasına zarar verebiliyor ve kendisine geldiğinde oraya nasıl geldiğini ya da ne yaptığını bilmediği bir hal yaşayabilir. Bu gibi olaylar insanı psikolojik ve ruhsal açıdan çok zor durumlara sokabilir. İslam dini bu konuda pek çok ayet ile net sonuçlar alabileceğimizi bildirmektedir. Fakat kişi öncelikli olarak ruhsal ve psikolojik olarak sağlıklı olmak adına elinden geleni yapmalıdır.

Cinler Musallat Olur mu?

Musallat olunması durumunda ya da üzerine büyü yapılması durumunda ise iradesi dışında farklı hal ve durumlarda olabilir. Bu halde olan bir kişi için abdest almak ya da Kur’an ı Kerim’den ayetler okumak oldukça zor olacaktır. Çünkü kişi bir cin tarafından yönlendirilmektedir ve bu da bu tarz dini olgulardan rahatsızlık duymasına sebep olmaktadır. Hatta bazı örneklerde cin musallatı durumunda normalde namaz kılan kişilerin dini ibadet ve hallerden uzaklaşmaya başlaması da gözlemlenmiştir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise farklı alternatif yollar denemek mümkün. İyi niyetinden emin olunan bir kişi de musallat halini yaşayan kişi için belli ayet ve duaları okuyabilir.

Musallat Olunmasında Uzman Medyum Desteği Alınmalı Mıdır?

İradesi dışında yakın çevresi tarafından üzerinde büyü olması ya da musallat olunması halini yaşayan kişi konusunda uzman medyum ya da hocalara da götürülebilir. Bu yöntem bir açıdan daha doğru kabul edilir. Çünkü eğer kişi üzerinde büyü varsa medyum olan kişi büyünün çeşidini öğrenmek adına bazı okumalar yapar ve cinler ile iletişime geçer. Bu eylem ise büyünün türünün bilinerek yapılacak olan duaların ona göre belirlenmesi konusunda yardımcı olabilir. Cinler üzerinde en etkili dualar öncelikle en yaygın olarak bilinen Felak ve Nas sureleridir. Felak ve Nas sureleri cinlerden de kötü gözlerden de kişiyi bir zırh gibi korur. Ayrıca Ayet el Kürsi ve Bakara sureleri de bu alanda en etkili olarak bilinen ve Peygamber tarafından da tavsiye edilen dualardır.

Zaten bu ayet ve sureleri okumak adına abdest almak da bir tür korunma kalkanı oluşturur. Kişi bu duaları okuyamayacak kadar kötü hale gelebilir. Böyle bir durumda güvenilir ve iyi niyetli bir medyum düzenli okumalar yaparak kişiyi bu zor durumdan kurtarmayı amaçlar. Cinler enerji olarak çok güçlü varlıklardır. İnsan bedeninde olmak onları daha da yenilmez kılar. Bu güç ile sınırları zorlayarak musallat oldukları kişinin bedenini adeta kendilerine aitmiş gibi kullanabilirler. Musallat durumu yaşanmadan önce düzenli olarak Felak, Nas gibi sureleri her zaman okumak en başından koruma sağlar. Kötü bir ruhla savaşmak ancak yine kendi ruh ve psikolojimizle aşabileceğimiz bir durumdur.

Cinler  ve Davranış Biçimleri

Cinler çok kurnazca davranabilirler. Özellikle insanlara yalnız kaldıklarında yanaşırlar. Çünkü insan yalnızken kimse onu görüp yargılayamayacağı için her türlü farklı his ve düşünceye kapılabilir. Bu halleri fırsat bilen cinler içten içe kötü olanı ya da günah olan eylemleri yapmak konusunda kişinin içine bazı hisleri yerleştirmek için çok çabalar. Kişi görmediği bir varlığa ruhsal ve psikolojik olarak yenilebilir. Bu da cinlerin manipüle konusunda oldukça usta olmalarından kaynaklanmaktadır. Unutulmamalıdır ki cinler gibi kötü ruhları yenmek için en etkili çözümler abdest almak, Kur’an ı Kerim ayetlerini okumak ve her zaman temiz olmaya özen göstermekten geçer.

Hz. Peygamber üzerine de Yahudi bir kadın tarafından büyü yapılmıştı. Bu büyünün anlaşılması ve çözümlenmesi sonucunda Felak Suresi indirilmiştir ve cinler gibi kötü ruhlardan korunmanın yanı sıra büyü ya da kem gözlerden korunmak adına da okunabilecek bir dua olmuştur. Bazı durumlarda cinlerin musallat olması ile bazı psikolojik hastalıkların benzer belirtiler gösteriyor olması insanların yanlış yönelimler üzerinden ilerlemesine neden olabilmektedir. Bu yüzden kendisinde farklılık hisseden birey öncelikli olarak bilimsel olan yolu seçmelidir ve bir psikolog veya psikiyatra başvurmalıdır.

Fakat içerisinde bulunduğu duruma bir şekilde medikal açıdan çözüm bulamayanlar ya da diğer yöntemleri daha kolay ve hızlı çözüm olarak gören kişiler medyumlara başvurmaktadır. Medyumların da iyi niyetli olanları zaten abdestli olunması gerektiğini ve vereceği duaların okunması gerektiğini kişiye anlatır ve bilmiyorsa yol göstererek öğretir. Cinlerden korunmanın bir başka yolu da muskadır. Muska yazmak da oldukça önemli bir konudur ve uzmanlık gerektirir.

Medyumlar ve Cinler Âlemi

Günümüzde sözde medyum olan pek çok kişi muska yazdığını iddia ederek insanlardan maddi çıkarlar sağlamaktadırlar. Muska yazacak olan medyumun öncelikle iyi niyetli olması esastır. İyi niyetli olan bir medyum muska yazmak konusunda da deneyimli olmasının yanı sıra gerekli bilgi ve becerilere sahip olmalıdır. Muska yazabilmek için iyi seviyede Arapça ve Osmanlıca dillerini biliyor olmak gerekir. Bunun yanı sıra Arapça ve Osmanlıca dillerini yazabiliyor olması gerekmektedir. Doğru şekilde yazılacak bir muska kişinin üzerinde varsa büyüyü etkisiz hale getiri ve sonrasında da kişiyi her zaman korur. Günümüzde insanları bu şekilde de fazlasıyla dolandıran kişiler vardır. Muska yazdıklarını iddia ederek insanlardan bol miktarda maddi taleplerde bulunurlar ve yazdığını iddia ettiği muska yanlıştır ya da bilgisayar çıktısı olabilir.

Muska kesinlikle elde yazılmış olmalı ve ne amaçla yazılıyorsa içerisinde o alana en uygun dua ve ayetleri barındırıyor olmalıdır. Bu gibi yöntemler var olsa da en iyi korunma kişinin kendisine sağlayacağı korunma yöntemidir. Bunlar da her zaman abdestli ve temiz olmaya özen gösterilmesi, belli başlı ayet ve surelerin düzenli okunmasından geçer. Kişi kendisini ve ruhunu bu şekilde koruma altına almış olur. Cinler ezan sesinden bile rahatsız olabildikleri için inançlı şekilde yapılacak her türlü eylem onları insanlardan uzak tutmak adına başarılı olacaktır.