Cinler

/ 7 Aralık 2020 / 1.204 / yorumsuz
Cinler

Cinler, insanlardan önce yaratılmış varlıklardır. Bu varlıklar zaman içinde hareket edip geçmişe ve geleceğe gidebilmektedir. Bu nedenle birçok insan onları gaipten haber alabilmek için kullanır. Medyumlar cinleri hâkimiyeti altına alırlar. Bu işlen çok meşakkatlidir. Asla normal insanların yapmaması gerekmektedir. Çünkü eğer hüküm süremezseniz hükmedilirsiniz. Sizi delirtebilir kullanabilir hatta öldürebilirler. Bizim dünyamıza ait olmadıkları için onlara kapı açtığınızdan dolayı bu dünyadaki ayağı siz olursunuz. Tabi ki bu durumu kullanmayı bilirseniz bu çok işinize yarayabilir. Olağan üstü varlıklar size büyü yapmayı öğretebilir. Bu sayede birçok şeyi yapabilirsiniz.

Cinler Sayesinde Yapılan Büyüler

Aşk büyüsü, bağlama büyüsü, ölüm büyüsü gibi bu tarz büyüleri cinler sayesinde yapabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyi ayağınıza getirebilir, âşık edebilir ve mutlu bir hayat sürebilirsiniz. Medyumluk yapabilirsiniz mesela. Hâkimiyetiniz de bir varlık varsa her şekilde daha çok şey öğrenmeniz mümkündür. Başkalarından haber alabilirsiniz. Başkalarına huzursuzluk verebilir onların rüyalarına müdahale edebilirsiniz. Korkuları olabilirsiniz. Bir cine sahip olmak kadar müthiş bir haz olamaz. Çünkü sizi her şeyden korurlar asla biri size zarar veremez onlar dışında.

Başka bir varlık saldırır ve o sizin varlığınızdan güçlü ise hem size hem cine zarar verebilir. Bu tarz sorunlar olabilir ama olmama ihtimalide yüksektir. Bunlar insanlardan önce yaratıldığı için bizlerden çok önceden beri dünyada varlar. Bir cine geçmiş tüm zamanları sorabilir hatta varoluşu bile sorabilirsiniz. Çünkü dünyanın varoluş zamanına tanıklık eden varlılar arasında yer almaktadırlar. Bu da aslında onları çok kıymetli yapmaktadır. Kıymet vermek için değil emir vermek için kullanılırlar. Biraz bilime değer verilseydi ilimle birleştirip ilimi bilimde kullanabilirdi. Çünkü dünyanın en eski ilimleri şimdiki zamanın bilimlerine çok fazla katkı sağlayabilir. Bunu bildiğimiz halde asla kullanılmamaktadır.

İnsanlardan Önce Yaratılmış Cinler

İlk insan olan Adem yaratılmadan önce cinler yaratılmış ve onların başı olan şeytan Allah’a ibadette en önde olandır. Allah’a ibadette şeytanı geçen olmamıştır. Ta ki ilk insan Adem yaratılana kadar. Allah Adem’e ibadet edilmesini istediği için şeytan karşı gelmiş ve (ben senden başkasına ibadet etmem ben ateşten yaratıldım seni en çok seven benim demiştir. Onu benden daha üstün tutamazsın.) Bu nedenle şeytan cennetten kovulmuş ve cinleri de onu takip etmiştir. Daha önce mars gibi gezegenlerde yaşayan cinler İslam’a davet için gönderilen elçileri öldürdükleri için gezegenle birlikte helak edilmiştir. Bu nedenle şuan aramızda bizlerle birlikte dünya da yaşamaktadırlar. Allah’a karşı gelip İslam’ı ve Ademi reddeden cinler olsa da bağlı kalıp ibadet edenlerde vardır. Buda cinler bile olsa ibadet ve inanç farkı olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Yani her dine ve mezhep ait cinler mevcuttur. Hristiyan ya da Müslüman olabilir. Tek sorun kime denk geldiğinizdir.

Eğer Müslüman bir cin sahipseniz size zarar vermez ve daha çok yardım etmeye çabalar sizi doğruya yöneltir. Fakat kötü bir cine denk gelirseniz sizinle oyunlar oynar ve aklınızı karıştırmakla kalmayıp delirtebilir sonuçları ölüme varabilir. Karşılıklı anlaşma ile çok rahat yaşayabilirsiniz. Farklı dine sahip olup ta iyi olan cinler de mevcuttur. Sadece açtığınız kapıdan kimin gireceği önemlidir. Kapıdan çok kötü biride girebilir çok iyi bir cin de girebilir. Bu kapılar bize göre aslında aynalardır. Aynayı kullanıp kapı açabilir az ya da çok olarak cinleri içeri davet edebilirsiniz. Sizler ne isterseniz o olacaktır. Varlıkları bilinen ve kabul edilen yeryüzünde birlikte yaşadığımıza inandığımız bu varlıkların her daim yanımızda olduğu da bilinmelidir.

Cinler Nasıl Çağrılır

Şeytan Allah tan en çok korkan ve ibadet eden varlıktı. Âdem den sonra işler tamamen değişmiştir. Ve şeytan bu çok güvendiğin insanoğlunun sana ne kadar değer vereceğini göreceğiz kıyamete kadar bana mühlet ver ve sana en çok kimin ibadet edip sevebileceğini göstereyim der. O günden sonra şeytan ve ortakları cinler insanların kalbine vesvese vermek ve günaha sürüklemek için çalışırlar. Bu durum kıyamete kadar böyle devam edecektir. Şeytan ilk defa orada rabbine karşı gelmiştir. Böylece milyonlarca yıl sürecek olan düşmanlık başlar. Şeytan cinlerini insanlara musallat olsunlar diye gönderir. Her hâlükârda da cinler bizi yoldan çıkarmak için gönderilen varlıklardır. Bizler onlara kapı açarak bu durumu kolaylaştırıyoruz bir nevi. Cinler nasıl çağrılır konusuna gelinecek olursa aslında eviniz ortamında ev malzemeleriyle çok basit yapabilirsiniz. Fakat aklınız ve kalbiniz boş olmalı korku ya da herhangi bir duyunuz çalışmamalı. Ayna en büyük kapıdır.

Karanlık bir odada ayna karşısında durup korkmadan duaları okursanız cinleri çağırabilirsiniz fakat gelen iyi ya da kötü olacağı garantisi verilemez. Fakat çağırmak için duaların ters okunması gerektiğini söylemek gerekir. Çünkü aynadaki yansımanız terstir. Bunun gibi durumlarda korku duyunuzu kontrol altına almanız gerekir. Korkarsanız zarar görürsünüz çünkü cinler insanların korkularından beslenir ve en çok sevdikleri şey korkutmaktır. Yani sizinle oyun oynamak. Buda oyuncak olduğunuz anlamına gelir. Diğer bir seçenek mum yakarak bazı duaları o mumda yakmak onları çağırmanın en iyi yoludur. Cinler ateşten yaratıldığı için ateş onlar için bir tür araçtır. Ateşe karşı aşırı tepki verirler. Genellikle pis yerleri sevmektedirler. İslam gereği temiz olduğu için cinler buna karşı olarak pis yerlerdedirler.

Cinlerin Dinleri

Her dinden cinler mümkündür. Bizim gibi mezhepleri ve inançları vardır. Müslüman ve Hristiyan olarak ermeni ve Yahudi olarak her dinden inançları vardır. Müslüman olanlar genellikle Allah a sırt çevirmemiş ve o yolda devam edenlerdir. İnsanların imandan çıkmaması için onlara doğru yola davet ederler ve teşvik ederler. Diğer kötü cinler ise sizi dinden çıkarmak ve günaha sürüklemek için he şeyi yapmaktadırlar. Hayatın her alanın da var olan cinler devamlı olarak sizlere müdahalede bulunurlar. Hayatınızda bir cin varsa o size kendi yapısına göre iyilik ya da kötülük eder. Bunlar inançlarıyla alakalıdır. İslam’ı sevmeyen cinler vardır. Ne kadar helak edilseler de hala onlardan bulunur. Onlardan uzak durmanız gerekmektedir. Eğer cinler size musallat oldu ise kesinlikle ve kesinlikle bir âlime bir medyuma görünmelisiniz. Çünkü sizi onlardan kurtaracak tek kişi onlardır. İmanınız sizi kurtaramaz çünkü dilinizi ve beyninizi kontrol ederler dua okuyamazsınız. Bedeninize girerler namaz kılamazsınız. Hele ki bedene girmişlerse işiniz gerçekten zordur. Kendinizi intihar etmenizi kesmenizi falan söyleyebilir hatta yaptırabilirler. Bunun birçok örneğini görebilmek mümkündür.

Dünyanın her yerinde kendi rızası dışında kendine zarar verdiğini ona birilerinin yapmasını söyleyen ve en sonunda ölen birçok insan mevcuttur. Yani size kendinizi öldürmenizi söyler ve asla reddedemezsiniz. İstersiniz fakat yapamazsınız. Çünkü beyinde bedende onların elindedir. Her kötülüğün iyiliği de vardır elbet. Müslüman olanlar sizlere namazı hatırlatır. Kötü sözden uzak durmanızı harama el uzatmamanızı ve tövbe etmeyi teşvik eder. İyi olanlar sizleri imanın en iyi yönlerine götürür. İbadetinizi unutturmaz ve asla kötü yola sürüklemez.  Sizler için bir destekçi bir yol gösterici olabilirler. En büyük desteği onlarda bulabilirsiniz.

Cinler Nerelerde Yaşar

Cinler genellikle pis yereler de yaşarlar ve sizi genellikle oralarda bulurlar. Edep yerlerinizi açtığınız yerler onların en çok bulunduğu alanlar. Banyoda tuvalette temkinli olmak gerekmektedir. Çünkü orada size âşık olabilir ve bağlanabilir. Sizinle bağ kurmuş cinden kopmak çok kolay olmayacaktır. Cinler insanların vücuduna âşık olurlar genellikle. Bunun sebebi Allah insanı daha çok özenerek ve çamurdan kusursuz yaratmasıdır. Buda cinleri onlara çeken en büyük etken olur. Kendinden daha güzel olan varlığa tutulmak. Onu sahiplenmek falan en çok yaptıkları şeyler arasındadır. Dünyada birçok haber duyuyoruz. Cinler kadına musallat oldu, cinler adamı ele geçirdi diye. Bunun birçok filmi yapıldı. İnsanları bilinçlendirmek için. Fakat insanlar hiç aldırış etmedi yine onların mahremiyetine girdi yine onlara müdahalede bulundu. Bu durumda karşılıklı olarak tesir etti. Siz hiçbir şey yapmadan bile size musallat olabilirler.

Başkası size büyü yaptırabilir ve cinler büyülerin bekçileridir. Bu bekçiler sizleri rahatsız eder, huzursuz eder. Sizleri hasta bile edebilirler. Ne tür eşyalar ile büyü yapıldığın ı tahmin dahi edemezsiniz. Ufak örnekler verilecek olursa fotoğraf bunun en basitidir. Ama sakatat hayvan organları gibi büyüde kullanılan birçok materyal vardır. Pis işler için kullanıldıkları için zaten pis yerlerde bulunurlar. Bazı âlimler büyü ilmine sahip olanlar cinlerle iş birliği yaparak onlara farklı şeyler yaptırabilirler. Mesela sizin hiç gidemeyeceğiniz giremeyeceğiniz yerlere gidip yaptığınız büyüyü bırakabilirler. O materyalin oraya nasıl ve kim tarafından bırakıldığını asla anlayamazsınız. Bir fare deliğine bırakabilirler. Bir duvardaki yarığa ya da duvarın içine aklınıza gelebilecek her ince ayrıntıya girip oraya o büyüyü bırakabilme yetenekleri vardır. Ve insanlar bu yönlerini kullanarak onlara daima kötülük yaptırırlar.

 Cinlere Nasıl Hükmedilir

Cinlere hükmedebilmek için önce anlaşabilmek önemlidir. Bunu sağlayan diller ilimler vardır. En çok öğrenilmek istenen ise Havas ilmidir. Çünkü Hz. Süleyman cinlere hüküm sürerken daima havas ilmini kullanmıştır. Onlarla konuşmak ve anlaşabilmek için en büyük yardımcısı olduğu söylenir. Geçmiş dönemden bu güne kadar gelen bu ilim nasıl insanlar arasında yayıldı pek bilen olmasa da ilk nasıl geliştiği bellidir. Beyaz büyü denilen olay ilk insanlar döneminde çıkmıştır. Dünyaya iki melek indirilir. Bunlar Harut ve de Marut tur. Bu melekler insanlara beyaz büyüyü öğretmişler. İndirilme amaçları ise şeytan sana benden başka ibadet edecek kişi olamaz insanlar sadece beni kandıramaz diye iddia eder. Ve gönüllü iki melek biz sadece sana ibadet için varız insanoğlu aklımızı çelemez bunu göstermek için şans ver derler. Bunun üzerine insanlara yardım için gelirler ve bir insan olan kadın onların aklını çeler onlardan başka büyüler öğrenir.

Bu ortaya çıktığı zaman Ayaklarından bir mağaraya bağlanıp baş aşağı sallandırılır. Sırf ilim bilim ve cinler için dil öğrenmek isteyen bir adam kadını kullanıp onları bulur ve onlara kurtarma vaadi ile kara büyüyü ve havas ilmini yani dilini öğrenir. Bu o iki varlık için neredeyse bir sınav olur. Adam her şeyi öğrendikten sonra onları orada bırakır ve köyüne geri döner. Cinleri çağırıp kara büyülerde havas ilmi ile kullanmaya başlar. Harut ile marut ise ne büyük bir hata ettiklerini sonradan anlarlar. Allah istemezse yaprak oynamaz. Onlar aciz bir kulun Allah ‘n verdiği emri yıkabileceklerini düşündüler ve ona tüm sırları verdiler. Dünya ya büyü ve cinler bu şekilde gelmiş ve gelmeye devam etmektedir.

Tavsiye

Tesbih Büyüsü Nedir?