Aşk Büyüsü Çeşitlerini Yapan Hocalar

/ 2 Şubat 2023 / 1.036 / yorumsuz
Aşk Büyüsü Çeşitlerini Yapan Hocalar

Aşk Büyüsü Çeşitlerini Yapan Hocalar

Aşk büyüsü çeşitlerini yapan hocalar, İslam geleneklerine bağlı, Kur’an ve Hadis ilmine sahip kişilerdir. Aşk büyüsü yapan hocalar, kendilerini yuva yapmak gibi kutsal bir göreve adamışlardır. Evlilik ve yuva kurmanın ilk adımı aşk ve sevgi ile birbirine bağlanmaktır.

Aşk duygusu yaşayanların neredeyse yarısı bu ilişkiyi evlilik boyutuna taşımaktadır. Evlenenlerin ise yaklaşık yarısı boşanma ile sonuçlanmaktadır. Boşanmayan ve evliliğine devam eden kişilerin de yarısı ancak evlilikte aradığı doyumu bulmaktadır. Dolayısıyla aşk büyüsü aşkı ve evliliği bulmak için yapılıyor olduğu kadar halihazırda bir ilişkisi, nişanlısı ve eşi olan kişiler için de aşk duygusunu canlandırmak için yapılmaktadır.

 

Aşk Büyüsü Çeşitleri Yapan Hocalar Kimlerdir?

Aşk büyüsü çeşitlerini yapan hocalar bu konuda uzmanlaşmış ağzı dualı kimselerdir. Bu hocalar, yüzyıllardır süregelen kadim gelenekleri günümüz modern insanına uyarlayarak adapte etmektedirler. Çünkü günümüzdeki aşklar eskisi gibi değildir. Dolayısıyla günümüzde yapılan aşk büyüsü de yüzyıllar önce Osmanlı döneminde yapılan Aşk büyülerinden farklıdır.

Atalarımızın zamanında aşk ve evlilikler çok fazla beklenti içermediği için daha kolay kurulup daha kolay sürdürülmekteydi. Ancak günümüzde beklentilerin fazlalaşması ve ekonomik koşulların durumu nedeniyle bir ilişkiyi yürütmek oldukça zorlaşmıştır. Bundan dolayı kişiler aşk sevgi ve evlilik konularından uzaklaşmaya başlamışlardır. Aşk büyüsü çeşitleri yapan hocalar toplumda mutluluğu arttırmak amacıyla yeniden aşk sevgi ve saygı duygularını canlandırmak için bu tip hayırlı büyüler yapmayı desteklemektedirler.

 

Aşk Büyüsü Çeşitleri Nelerdir?

Aşk büyüsü çeşitleri oldukça fazladır. Hepsi aynı amaç için yapılır. Dolayısıyla içlerinden birini seçip uygulamak yeterlidir. Birden fazla seçip uygulamak ya da hepsini uygulamanın etkiyi arttırıcı bir sonucu yoktur. Dolayısıyla gücü ve etkisi aynı olduğu için içinden sadece biri seçip uygulanmalıdır. Aşk büyü çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen büyü iki kişinin simgelerini taşıyan eşyaların birleştirilmesidir. Bu eşyalar saç, tırnak, atlet, fotoğraf veya kişinin her gün kullandığı onu temsil eden günlük eşyası olabilir. Aşk büyüsü Temas büyüsü çeşididir.

Anahtar ve kilit ile yapılan büyüler, papaz büyüsü, Hüddam büyüsü ve vefkler aşk büyüsü çeşitleri olarak kullanılır. Aşk büyüsü çeşitlerini yapan hocalar, onlara da atalarından kalan manevi bilgi mirasıyla kuşaklar boyu yuvaların kurulmasına vesile olmaktadırlar.